Net zoals er een bovengrens is wat betreft geproduceerde films, is er ook een ondergrens. De meeste mensen zullen denken dat deze ondergrens enkel wordt aangetikt door low budget B-films met een cast waar niemand ooit van gehoord heeft en die direct in de dvd-koopjesbak van de lokale Action terechtkomen. Toch zijn er ook grote producties met grote namen in de cast die bestempeld kunnen worden als vreselijk slecht. De misdaadthriller The Last Thing He Wanted, die te vinden is in het aanbod van Netflix, valt helaas in die categorie.
Netflix heeft natuurlijk een ongelooflijke selectie aan geweldig beoordeelde films in hun aanbod, maar er zijn ook een aantal werkelijk verschrikkelijke films beschikbaar op het platform. The Last Thing He Wanted is zo'n verschrikkelijke film, maar als je kijkt naar de cast en het feit dat het verhaal gebaseerd is op een zeer succesvolle roman zou je dat in eerste instantie absoluut niet verwachten. De film, die in 2020 verscheen en nog steeds in het aanbod van Netflix te vinden is, heeft het voor elkaar gekregen om een score van slechts 5% op Rotten Tomatoes te verzamelen. En dat is een behoorlijke prestatie als je bedenkt dat de hoofdrollen worden gespeeld door niemand minder dan Anne Hathaway, Ben Affleck en Willem Dafoe, en de film ook nog geregisseerd is door Dee Rees, die ook verantwoordelijk was voor het geprezen drama Mudbound.
In The Last Thing He Wanted is gebaseerd op het gelijknamige boek van schrijfster Joan Didion en vertelt het verhaal van een journalist genaamd Elena McMahon, gespeeld door Hathaway. Ze besluit vlak voor de presidentsverkiezingen van 1984 ontslag te nemen. De reden van haar ontslag is om zorg te dragen voor haar zieke vader, een beruchte wapenhandelaar voor de Amerikaanse regering in Midden-Amerika. Haar vader, die in het ziekenhuis is opgenomen, smeekt haar om een wapendeal die hij heeft opgezet voor hem af te handelen. Elena stemt er met tegenzin mee in om in wezen wapenhandelaar te worden, maar dit geeft haar wel de kans om de chaotische situatie in Zuid-Amerika en de betrokkenheid van de Verenigde Staten van binnenuit te onderzoeken.
Ondanks het feit dat de film dus een behoorlijke sterrencast heeft, werd The Last Thing He Wanted een van de slechtst beoordeelde films van de afgelopen jaren en zijn de reviews die de titel kreeg ronduit afschuwelijk te noemen. Zo heeft de film op Rotten Tomatoes een score 5% gekregen van de critici, en de mening van het grote publiek is niet veel beter. Zij hebben er op diezelfde site namelijk een score van 14% voor over. Ook op IMDb scoort de film een ruime onvoldoende met een 4.4, en ook de 2,19 uit 5 hier op MovieMeter kan de film absoluut niet redden. Het komt niet vaak voor dat een film zo laag scoort op Rotten Tomatoes, al helemaal niet met een dergelijke sterrencast, maar als je een blik werpt op de reviews die hier op de site zijn achtergelaten wordt al snel duidelijk wat er allemaal mis is met The Last Thing He Wanted. Zo noemt gebruiker kos de film een 'uitermate zwakke, vergezochte, chaotische, incoherente, slecht gecaste en slecht gespeelde variant op de Iran-Contra affaire,' en schrijft gebruiker Pim1993: 'Deze verfilming is in één woord 'waardeloos'.'
Reacties (1)