• 14.314 nieuwsartikelen
  • 172.830 films
  • 11.583 series
  • 32.791 seizoenen
  • 637.175 acteurs
  • 197.541 gebruikers
  • 9.262.234 stemmen
Avatar
 
'Miss Peregrine's Home for Peculiar Children' snel te streamen: 'Visueel prachtig aangekleed met uitstekende special effects'
Foto: © 20th Century Fox

Uiterst merkwaardige fantasiefilm nog deze week te streamen op Netflix: 'Boeiend van begin tot eind, er gebeurt zo veel'

'Miss Peregrine's Home for Peculiar Children' snel te streamen: 'Visueel prachtig aangekleed met uitstekende special effects'
Foto: © 20th Century Fox

Sinds 2000 is de wereld van filmliefhebbers bekend met de X-Men, bestaande uit begaafde jonge mutanten die in de school van Charles Xavier worden ondergebracht. Ditzelfde concept kan ook op een andere manier worden vormgegeven, bewijst Tim Burton. Zijn fantastische tegenhanger is zeer binnenkort te streamen.

Ieder avontuur begint met een bepaalde inspiratie en motivatie. Dat is voor Miss Peregrine's Home for Peculiar Children niet anders. De jonge Jake Portman (Asa Butterfield) hoort als kleine jongen de tot de verbeelding sprekende verhalen van zijn grootvader Abe (Terence Stamp) aan. Die overleefde als gevluchte Joodse jongen in de Tweede Wereldoorlog niet alleen de Duitsers, maar ook mensetende monsters.

Lees ook: De absolute nummer 1 onder de films komt naar Netflix: 'Dat deze géén Oscars won is schandalig'

Zodra Jake ouder wordt, gelooft hij deze verhalen steeds minder makkelijk. Maar zodra hij zijn grootvader stervend aantreft, begint hij fenomenen waar te nemen die bewijzen dat de oude man wel degelijk de waarheid sprak. De achtergebleven kleinzoon volgt zijn laatste aanwijzingen op om een mysterieus eiland te bereiken waar zich de ruïnes bevinden van de school van Miss Peregrine, waar zijn opa zou hebben verbleven.

Sinister sprookje

Deze verfilming van Ransom Riggs' fantasieroman wist niet iedereen te overtuigen. Toch scoort deze titel bij ons op MovieMeter een redelijke 3,20/5. Zo laat K.V. weten 'aangenaam verrast' te zijn. Hij beloonde de film met een 4,5/5 en schreef: "Ik had vooraf niet te veel info gezocht over deze film, maar vond het wel een aanrader. Ik vreesde een beetje dat de special effect te gingen zijn (denk maar aan Alice) maar dit was hier niet het geval en waren goed gedaan. Ook de cast deed het prima. De film was ook boeiend van begin tot einde (duurt ook grote 2uren), maar er gebeurde zo veel in, ik heb me zeker niet verveeld. Mocht er nog een vervolg komen wil ik die zeker ook zien. Een aanrader."

Ook scorsese, die Miss Peregrine's Home for Peculiar Children goed genoeg vond voor een 3,5/5, heeft zich vermaakt: "Goeie film over een jongen die via zijn opa terechtkomt bij een school voor speciale kinderen. Een magisch sprookje dat precies in het straatje van Tim Burton past. Wellicht voorzien van iets te veel regeltjes en daardoor wat ingewikkeld. Maar het kijkt gemakkelijk weg en wordt tegen het einde wel spannend. Visueel weer prachtig aangekleed met ook uitstekende special effects."

Zelf een oordeel vellen? Dan kun je de film alvast aan je Halloween-lijstje toevoegen! Miss Peregrim's Home for Peculiar Children is vanaf morgen (dinsdag 1 oktober) namelijk te streamen via Netflix. Bekijk voor een eerste indruk de trailer hieronder.

Reacties (1)


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Vrijvosje

Vrijvosje

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Als je na het lezen van de boeken deze film kijkt, slaat de film echt volledig de plank mis. Ik kan hem niet meer kijk, alles is anders en de hele verhaallijn slaat nergens op. Het is verkinderlijkt en dat had niet mogen gebeuren met het fantastische verhaal van Ransom Riggs.