De goed beoordeelde LGBTQ-film Pride van regisseur Matthew Warchus is morgenavond zonder reclame te zien op de Nederlandse zender NPO 2. De film, over een groep homoseksuele activisten die in de zomer van 1984 besluiten een groep stakende mijnwerkers bij te staan, vertelt ondanks het komediegenre een ontroerend verhaal over twee groepen die werden geminacht in de maatschappij.
De film speelt zich af in de zomer van 1984. Margaret Thatcher is aan de macht en de Nationale Unie van Mijnwerkers (NUM) is in staking. Tijdens de Gay Pride Mars in Londen, besluit een groep van homoseksuele en lesbische activisten geld in te zamelen om de families van de mijnwerkers te steunen. Maar er is één probleem, de Unie schaamt zich er voor om hun steun te ontvangen. Maar de actievoerders laten zich niet afschrikken. Ze besluiten de Unie te negeren en direct naar de mijnwerkers te gaan. Ze identificeren een mijndorp in het diepste van Wales en vertrekken in een minibus om hun donatie persoonlijk te doen. En zo begint het buitengewone verhaal van twee schijnbaar buitenaardse gemeenschappen die een verrassend en uiteindelijk triomfantelijk partnerschap vormen.
Uitstekende beoordelingen
Pride is het werk van regisseur Matthew Warchus en is gebaseerd op een waargebeurd verhaal. De film verscheen in 2014 op het witte doek en kreeg meteen geweldige reviews van de critici. Zodanig zelfs dat de film op IMDb een hele mooie 7,8 toegekend krijgt. Op MovieMeter zijn de gebruikers zelfs nog wat positiever en beoordelen zij deze titel met een 3,55 uit 5, wat Pride ook de 37e plek in de Top 50 beste films uit 2014oplevert. Ook op Rotten Tomatoes werd de rolprent overladen met lof en vallen er de duizelingwekkende scores van 92% van de critici, en 89% van het grote publiek te lezen.
Reacties (1)