• 15.987 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.276 gebruikers
  • 9.390.350 stemmen
Avatar
 
Een Disney-afbeelding.
Foto: © ANP

Een Disney-afbeelding.
Foto: © ANP

Bob Chapek, de CEO van Disney, heeft het idee verworpen dat het bedrijf 'te woke' is geworden. In plaats daarvan kwam hij met het argument dat de recente reeks politieke en creatieve beslissingen van het bedrijf eenvoudigweg het resultaat zijn van het volgen van dezelfde sleutel voor succes op de lange termijn die ze altijd al hebben gehad, namelijk het inspelen op wat hun publiek wil.

De CEO van Disney, Bob Chapek, heeft in een recent interview gereageerd op de beweringen van de afgelopen maanden dat het bedrijf 'te woke' zou zijn geworden. Deze beweringen staken de kop op nadat Disney eerder dit jaar botste met de Republikeinse gouverneur van Florida, Ron DeSantis, over de nieuwe wet op het gebied van ouderlijke rechten in het onderwijs van de staat, die door veel critici is bestempeld als de 'don't say gay'-wet. Deze wet verbiedt in feite elke vorm van les of klassikale discussie over LGBTQ-kwesties op scholen in Florida van de kleuterschool tot en met de derde klas. Na druk vanuit hun eigen werknemers verzette ook Disney zich tegen deze wet, en de Republikeinen reageerden hierop door een wet goed te keuren die een einde maakte aan de speciale belastingstatus die Disney de afgelopen 50 jaar in Florida genoot.

Te woke?

Toen Chapek tijdens de Wall Street Journal Tech Live-conferentie werd gevraagd of Disney 'te woke' was geworden, zei de CEO dan ook: "Ik denk dat hoe complexer iets is, hoe meer je echt moet inzoomen op de basis. We willen dat onze content de rijke, diverse wereld waarin we leven weerspiegelt. En nogmaals, ik denk dat dat een andere manier is om te zeggen dat je inspeelt op wat je publiek wil zien. Maar de wereld is een rijke, diverse plek en we willen dat onze inhoud dat ook weerspiegelt. We zijn ook gezegend dat we de meest geweldige content creators hebben en zij zien het op dezelfde manier." Chapek kreeg vervolgens de vraag wat hij en Disney geleerd hadden van hun geschil met de gouverneur en de republikeinse partij in Florida, hierop antwoordde hij: "We werden eraan herinnerd, door de passie van de reactie van onze medewerkers, hoe belangrijk hun gevoelens zijn over deze kwesties om hen het gevoel te geven dat ze deel uitmaken van The Walt Disney Company." 

Mensen bij elkaar brengen

"Mijn eigen persoonlijke gevoelens zijn niet echt belangrijk," ging Chapek verder. "Wat belangrijk is, is hoe mensen over ons bedrijf denken." Hij benadrukte dan ook dat inclusiviteit iets is waar Disney naar zal blijven streven met als doel om mensen samen te brengen. De CEO gebruikte hiervoor de wereldberoemde Disney-parken als voorbeeld om te illustreren hoe de entertainmentgigant dit voor elkaar krijgt. "Ik zeg altijd dat als iemand door Main Street loopt en naar het kasteel kijkt, je niet denkt 'ik sta aan de ene kant van het politieke spectrum of de andere'. Iedereen heeft een gedeeld geloof in alle prachtige aspecten van wat Disney is. Ik wil Disney gebruiken om mensen bij elkaar te brengen, en ik denk dat we dat zullen doen door diverse verhalen en diverse karakters," aldus Chapek.

Reacties (9)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Stop die rijke diverse wereld maar in een plek waar de zon nooit schijnt. De wereld is rauw en hard en biedt geen plaats voor een fantasie lieve wereld waarin iedereen deugt.

[Edit moderator: geen off-topic politieke discussies aub, deel van bericht verwijderd.]


avatar van bobbee1

bobbee1

  • 81 berichten
  • 19 stemmen

"De wereld is rauw en hard en biedt geen plaats voor een fantasie lieve wereld waarin iedereen deugt."

De wereld van lonely Dog eats lonely Dog. Geen liefhebber van Disney zeker?


avatar van eRCee

eRCee

  • 13449 berichten
  • 1981 stemmen

Gek dat een bedrijf dat nota bene een sprookjeskasteel als logo heeft, gaat voor een "fantasie lieve wereld waarin iedereen deugt". Echt merkwaardig. En ook zo'n enorme trendbreuk met hoe hard en cynisch Disney vroeger was.


avatar van macrobody

macrobody

  • 2232 berichten
  • 1850 stemmen

We willen dat onze content de rijke, diverse wereld waarin we leven weerspiegelt. En nogmaals, ik denk dat dat een andere manier is om te zeggen dat je inspeelt op wat je publiek wil zien.

Maar dan wel de rijke, diverse wereld geselecteerd door Disney waarbij hele groepen worden uitgesloten die het niet aanstaat. Ik gok op de enorme kracht van propaganda en heb wat aandelen Disney gekocht. "if you can't beat them, join them"


avatar van moviefreak#1

moviefreak#1

  • 14390 berichten
  • 25173 stemmen

Ach, wanneer ben je precies té woke en wanneer net niet genoeg? Ik vind een live action verfilming van de animatieklassieker Sneeuwwitje waarin het hoofdpersonage een andere kleur krijgt niet zo bijzonder slecht maar als ik dan ook hoor dat er geen dwergen in mogen zitten en dat er geen sprake kan zijn van een kus of wat voor hulp dan ook van een prins omdat Sneeuwwitje juist een leider is, dan vraag ik me af wat dat nog met de originele klassieker te maken heeft.


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2612 berichten
  • 8127 stemmen

moviefreak#1 schreef:

Ik vind een live action verfilming van de animatieklassieker Sneeuwwitje waarin het hoofdpersonage een andere kleur krijgt niet zo bijzonder slecht ...

Niet? Een personage wit als sneeuw door een donkere dame laten spelen? Dan stel ik voor dat in deel 2 van Black Beauty (1994) een witte lama de hoofdrol krijgt.

Off-topic: een Camino-schelp als avatar, heb je em zelf mogen lopen?


avatar van eRCee

eRCee

  • 13449 berichten
  • 1981 stemmen

jippie2010 schreef:

Dan stel ik voor dat in deel 2 van Black Beauty (1994) een witte lama de hoofdrol krijgt.

Deal.


avatar van moviefreak#1

moviefreak#1

  • 14390 berichten
  • 25173 stemmen

jippie2010 schreef:

(quote)

Off-topic: een Camino-schelp als avatar, heb je em zelf mogen lopen?

In April ga ik voor nummer 15


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2612 berichten
  • 8127 stemmen

moviefreak#1 schreef:

In April ga ik voor nummer 15

Wow... ik dacht dat ik met vier keer lopen en een camino-tattoo al redelijk verslaafd was, maar jij spant de kroon! Buen Camino dan, mooi vooruitzicht