• 15.985 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.263 stemmen
Avatar
 
Een logo/poster voor The House of the Dragon.
Foto: © ANP

Een logo/poster voor The House of the Dragon.
Foto: © ANP

George R. R. Martin heeft onthuld dat hij onlangs de pilot-aflevering van de Game of Thrones-spinoff House of the Dragon heeft mogen bekijken en dat hij er erg van onder de indruk was. Dit liet de schrijver van de A Song of Ice and Fire-boeken, waar de immens populaire fantasy-serie op gebaseerd is, weten op zijn persoonlijke blog.

Over House of the Dragon waren tot voor kort nog niet zoveel details bekend, maar duidelijk is dat het om een oorsprongsverhaal op Game of Thrones gaat. Centraal in de serie staat het Huis Targaryen, waarvan we onder meer Daenarys, Rhaegar en Viserys kennen. De serie speelt zich zo'n 200 jaar voor de gebeurtenissen in Game of Thrones af, rond de strijd van Aegon Targaryen om Westeros te veroveren. Ook weten we uit de boeken dat zijn twee zussen, die ieder een eigen draak hadden, met hem mee vochten. Gezien de naam van de serie en de lange geschiedenis van de Targaryens als drakenhoeders, is het vrijwel zeker dat we veel van de mythische monsters terug zullen zien.

Donker, krachtig en visceraal

George R. R. Martin, die zelf als uitvoerend producent bij de serie betrokken is, is in ieder geval enthousiast over de aankomende spinoff, hoewel hij ook toegeeft dat hij natuurlijk niet bepaald objectief is. "Ik kijk zelf ook reikhalzend uit naar House of the Dragon, voor wat het waard is," schreef Martin op zijn blog. "Oké, ik ben niet objectief, en ik weet veel van wat je gaat zien. (Want ik, eh, heb het boek geschreven). Ik heb ook een ruwe versie van de eerste aflevering gezien, en ik vond het geweldig. Het is donker, het is krachtig, het is visceraal. Het is precies wat ik zoek in epische fantasy."

De Targaryens zijn in goede handen

Inmiddels heeft de productie al een indrukwekkende cast bij elkaar weten te verzamelen, met onder meer voormalig Doctor Who-ster Matt Smith als Daemon Targaryen, Eve Best als prinses Rhaenys Velaryon en Paddy Considine als Viserys Targaryen. De dramaserie heeft als showrunners Ryan Condal en Miguel Sapochnik. Deze laatstgenoemde was ook betrokken bij Game of Thrones, waarvoor hij twee afleveringen regisseerde. "Ryan en Miguel hebben geweldig werk geleverd," ging de blogpost van Martin verder. "Net als in Game of Thrones zullen de meeste kijken alleen van een paar acteurs in de cast gehoord hebben, maar ik denk dat jullie op veel van hen verliefd zullen worden. (Alleen zodat ze later je hart breken wanneer... nee, dat zou te veel verklappen zijn). Ik denk dat de Targaryens in hele goede handen zijn. Anticipeer zoveel je wil, ik denk niet dat jullie teleurgesteld zullen zijn," aldus Martin.

De geplande release van House of the Dragon is op 3 april 2022. De trailer is hieronder te bekijken.

Reacties (1)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Flavio

Flavio

  • 4908 berichten
  • 5248 stemmen

"Jullie zullen niet teleurgesteld zijn...dat bewaren we voor het laatste seizoen"