De nieuwe eindejaarsfilm Goudappelsvan de NPO-serie Oogappelskan rekenen op goede beoordelingen van zowel de critici als het grote publiek. De film, eveneens van vaste regisseur Will Koopman, was gisterenavond te zien op televisie en vormt de afsluiting van het vijfde seizoen.
In de eindejaarsfilm Goudappels nemen de ouders, kinderen en grootouders van Oogappels afscheid van het jaar met een feestelijke en emotionele oudjaarsavond. Terwijl de voorbereidingen in volle gang zijn, wordt al snel duidelijk dat het einde van het jaar voor iedereen iets anders betekent. Sommige personages kijken weemoedig terug op wat is geweest, terwijl anderen juist hoopvol vooruitblikken op het nieuwe jaar. De contrasten tussen generaties en persoonlijke verlangens komen duidelijk naar voren, met momenten van herkenbare chaos, ontroering en humor. Oudejaarsavond brengt tradities, goede voornemens en onverwachte wendingen met zich mee, waarbij iedereen zijn eigen weg probeert te vinden in de hectiek van de feestdagen. Maar zoals vaker het geval is bij de personages van Oogappels, verloopt de avond niet voor iedereen zoals gepland. Conflicten, verrassingen en momenten van verbinding wisselen elkaar af, terwijl de klok naar middernacht tikt.
Goudappels is net als de originele serie Oogappels het werk van de Nederlandse regisseur Will Koopman, die ook de goed beoordeelde Nederlandse film Neem me Meenaar het witte doek bracht. De speelfilm volgt op het recent uitgezonden vijfde seizoen van de serie, waarin de hoofdrollen zijn weggelegd voor onder meer Susan Radder, Ramsey Nasr, Malou Gorter en Jeroen Spitzenberger. Zij spelen ook stuk voor stuk een hoofdrol in deze anderhalf durende film, die door zowel de critici als de kijker aanzienlijk beter wordt beoordeeld dan de film Kerstappelsdie in 2022 achter het vierde seizoen werd geplakt.
Waar de vorige special slechts een 3,22 uit 5 van de MovieMeter-community ontving, staat het cijfer van Goudappels momenteel op een 3,73 uit 5. En ook de recensies zijn uiterst positief. "Waar ik het laatste seizoen wat wisselend vond, is deze Goudappels gelukkig wel een voltreffer. Er zitten echt een aantal geweldige scènes tussen. En wederom de nodige ruimte voor een lach en (ook zeker) een traan. Dit laat me gewoon niet onberoerd," zo schrijft Joy4ever, en ook Wakuspreekt van een 'pareltje van eigen bodem.' "Ook deze oud en nieuw special - eigenlijk een lange tussenaflevering naar het laatste seizoen - is weer een genot om naar te kijken," zo schrijft deze.
Reacties (0)