Bepaalde zaken moet je echt met handschoenen aanpakken. Zo ook het portretteren van een grootheid als Bob Dylan, want iedereen heeft daar wel iets over te zeggen. Het moet een enorme druk leggen op de acteur die de rol toegewezen krijgt, zeker wanneer degene die je speelt daar zelf nog een mening over kan geven.
Er is al veel te doen geweest om A Complete Unknown, de aankomende biopic van James Mangold over de jonge jaren van een folkartiest die vanuit het niets een icoon werd. Verschillende experts op het gebied van Dylan lieten zich al uit over de casting van Timothée Chalamet, evenals collega-acteur Oscar Isaac. Maar nu heeft His Bobness zelf van zich laten horen over de aanstaande vertolking via Twitter.
"Er komt binnenkort een film over mij uit die A Complete Unknown heet (wat een titel!)," aldus Dylan zelf. "Timothée Chalamet speelt de hoofdrol. Hij is een briljant acteur, dus hij zal mij geloofwaardig neerzetten. Een jongere versie van mij. Of een andere vorm van mij." Het betekent dat de jonge acteur opgelucht kan ademhalen. Dat doet hij dan ook in een reactie op het bericht. "Ik sta versteld en ben ontzettend dankbaar. Dankjewel, Bob."
In James Mangolds nieuwste film A Complete Unknown worden we teruggeworpen naar de jonge jaren van Bob Dylan (Chalamet), die aan het begin van de sixties opklimt van een volledig onbekende tot een gevierd protestzanger met een gigantische sterrenstatus. Zijn populariteit loopt echter een flinke deuk op zodra hij in 1965 zijn akoestische snaarinstrument naast zich neerlegt en een elektrische gitaar ter hand neemt.
Peter Seeger, die Dylan ontdekte, wordt gespeeld door Edward Norton. Andere belangrijke rollen in deze biografische prent zijn weggelegd voor Scoot McNairy, die Bobs mentor Woody Guthrie vertolkt, Elle Fanning die in de rol kruipt van Sylvie Russo en Monica Barbaro, die te zien en horen is als Joan Baez. Chalamet heeft zich tot in detail voorbereid op deze rol; hij speelt en zingt zelf alle liederen in de film.
A Complete Unknown komt in de Verenigde Staten uit op Eerste Kerstdag, maar verschijnt pas op 20 februari volgend jaar in de Nederlandse bioscopen. Bekijk de trailer van de film hieronder.
Reacties (0)