• 15.987 nieuwsartikelen
  • 179.048 films
  • 12.274 series
  • 34.085 seizoenen
  • 649.230 acteurs
  • 199.279 gebruikers
  • 9.390.560 stemmen
Avatar
 
Still uit '1917'
Foto: © WW Entertainment

Baanbrekende oorlogsfilm explodeert binnenkort terug op Netflix: 'Ademloos toegekeken, de hel was nog nooit zo mooi'

Still uit '1917'
Foto: © WW Entertainment

De catalogus van iedere streamingdienst is altijd aan veranderingen onderhevig. Zo moet je van sommige favoriete films en series afscheid nemen, maar mag je je verheugen wanneer er weer iets beters voor in de plaats komt. Op dit moment mag je je borst natmaken voor de rentree van Sam Mendes' keiharde oorlogsdrama 1917.

De film speelt zich af op het hoogtepunt van de Eerste Wereldoorlog. Twee jonge, Britse soldaten, Schofield (George MacKay) en Blake (Dean-Charles Chapman) genaamd, krijgen een schijnbaar onmogelijke missie toegewezen. In een race tegen de klok moeten ze vijandelijk gebied oversteken om een boodschap over te brengen. Deze communicatie is bepalend in het stoppen van een dodelijke aanval op honderden soldaten, waaronder de broer van Blake.

Lees ook: Netflix neemt het HBO Max-aanbod langzaam over: deze absolute topseries kijk je nu op de dienst

1917 staat erom bekend dat deze is opgenomen en gemonteerd op een manier die de indruk geeft dat de film uit één lang shot van 119 minuten bestaat. Cinematograaf Roger Deakins won voor zijn verdiensten één van de drie Oscars die deze titel in de wacht wist te slepen, naast die voor Beste Geluidsmixage en Beste Visuele Effecten. Zeven nominaties werden niet verzilverd, waaronder die van Beste Film, Beste Regisseur en Beste Originele Script.

Lovende kritieken

Door sommige publicaties, zoals die van Parade, wordt 1917 gezien als één van de beste oorlogsfilms aller tijden. Journalisten waren erg over deze titel te spreken, wat wel blijkt uit de score op peilingssite Rotten Tomatoes; 88% van de critici gaf een voldoende en liepen het gezamenlijke cijfer oplopen tot een 8.4/10.

Dat gemiddelde ligt op MovieMeter iets lager met een 3,91/5, wat de film wel een prachtige plek op nr. 86 geeft in onze Top 250 van beste films. Zo gaf TMP een bijna perfecte score en schreef: "Het camerawerk is uitmuntend en doordat het nagenoeg in één take lijkt te zijn gefilmd, krijgt het nog iets extra's. De actie wordt indringend in beeld gebracht en ook de setting is zeer de moeite waard."

1917 kreeg eveneens een 4,5/5 van JohnVanHalen, die de impact van de film alsvolgt optekende: "Door de trage opbouw is het effect op de kijker ook zoveel groter als er een actiemoment is. Echt vlotte cinema met enorm veel oog voor detail. De film liet me soms echt ademloos toekijken. De hel van de Eerste Wereldoorlog werd nog nooit eerder zo mooi geportretteerd, of toch niet dat ik het al gezien heb?"

Minstens zo onder de indruk was mrklm, die wél de volle mep toekent: "Chapman en McKay zijn perfect gecast als twee eenvoudige soldaten die 'gewoon' hun orders willen opvolgen en dat maakt dit tot een perfecte film, waarschijnlijk de beste die ik in de bioscoop heb gezien sinds Mulholland Drive."

Vanaf 1 oktober is deze explosieve oorlogsfilm weer te streamen bij Netflix. Bekijk de trailer hieronder.

Reacties (8)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van _Se7en_

_Se7en_

  • 2041 berichten
  • 1785 stemmen

Mijn favoriete oorlogsfilm. Werkelijk briljant in elkaar gestoken!


Ik ging erin met hoge verwachtingen en kwam er na een kwartier achter dat ik er weer ingetrapt was.

1917, Baby Driver, Three billboards, Romulus: zogenaamd allemaal geweldige films die zwaar teleurstelden.


avatar van Beun de Haas BV

Beun de Haas BV

  • 919 berichten
  • 519 stemmen

does your dog bite? schreef:

Ik ging erin met hoge verwachtingen en kwam er na een kwartier achter dat ik er weer ingetrapt was.

1917, Baby Driver, Three billboards, Romulus: zogenaamd allemaal geweldige films die zwaar teleurstelden.

Ik ging erin met hoge verwachtingen en kwam er na een kwartier achter dat het die zelfs overtrof.


Beun de Haas BV schreef:

(quote)

Ik ging erin met hoge verwachtingen en kwam er na een kwartier achter dat het die zelfs overtrof.

Het kan verkeren. Ik ben, afgaande op de waarderingen, één van de weinigen die er geen zak aan vond. Over smaak valt niet te twisten zullen we maar zeggen...


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2220 berichten
  • 3476 stemmen

Recensenten vinden films goed die individuen niet goed vinden en vice versa. Ik snap je punt dan ook niet zo goed.


avatar van ThomasOMalley

ThomasOMalley

  • 388 berichten
  • 18 stemmen

Het wekt eigenlijk een leuke discussie op. Ik verwacht dat het grootste kijkpubliek een film zal beoordelen op hele andere vlakken dan een filmrecensent.

Als je niet dezelfde manier van beoordelen hanteert ga je bijna altijd een groot verschil krijgen tussen een publieksscore en de score van critici.


avatar van Beun de Haas BV

Beun de Haas BV

  • 919 berichten
  • 519 stemmen

Ik vind 1917 echt een fenomenale film. Laat ik beginnen dat WOI in de filmwereld zwaar onderbelicht is, dus dat is al een hele verademing. De gruwelijkheid van die oorlog komt misschien wel het sterkst naar voren in de ijzingwekkende scene waarbij het hoofdpersonage het post-apocalyptische 'No Man's Land' moet passeren. Cinematografisch hoogstandje.


avatar van _Se7en_

_Se7en_

  • 2041 berichten
  • 1785 stemmen

Beun de Haas BV schreef:

Ik vind 1917 echt een fenomenale film. Laat ik beginnen dat WOI in de filmwereld zwaar onderbelicht is, dus dat is al een hele verademing. De gruwelijkheid van die oorlog komt misschien wel het sterkst naar voren in de ijzingwekkende scene waarbij het hoofdpersonage het post-apocalyptische 'No Man's Land' moet passeren. Cinematografisch hoogstandje.

De scène dat hij met zijn gewonde hand in dat lijk valt

Het is moeilijk uit te drukken waarom ik dit zo'n fantastische film vind. Ten eerste inderdaad dat hier WWI belicht wordt, wat op veel vlakken een veel interessantere en gruwelijkere oorlog was dan WWII (naar mijn mening). Het feit dat deze film zo briljant geschoten is (degenen die de "Making of" hebben gezien begrijpen wat ik bedoel). De keuze om 2 jonge, minder bekende acteurs in de hoofdrol te zetten en grote namen als Colin Firth en Benedict Cumberbatch puur te laten dienen als lokkertje en amper schermtijd te geven. De fantastische weergave van de loopgraven en no man's land. En niet te vergeten het waanzinnig geschoten slotstuk. Echt een film om bij te kwijlen als liefhebber van het oorlogsgenre en dan ook één van de weinig films die ik de volle mep heb gegeven. Denk dat ik deze vanavond nog eens opzet .

Gerelateerde Clips