• 15.963 nieuwsartikelen
  • 178.985 films
  • 12.271 series
  • 34.076 seizoenen
  • 649.096 acteurs
  • 199.246 gebruikers
  • 9.388.545 stemmen
Avatar
 
een foto van George R.R. Martin
Foto: © ANP

een foto van George R.R. Martin
Foto: © ANP

George R.R. Martin (74), de auteur van de Game of Thrones-reeks, stelt dat de recente staking van acteurs en scriptschrijvers in Hollywood niet over de grote namen gaat, maar in plaats daarvan over opkomende acteurs en schrijvers in de industrie. De Amerikaanse schrijver deelde deze en een paar andere gedachten over de staking op zijn blog.

In zijn laatste blogpost zegt Martin dat de staking van de Writers Guild of America (WGA) 'de belangrijkste van zijn leven is'. ''Deze stakingen gaan niet over grote schrijvers, producenten of showrunners. Met de meeste van hen gaat het prima. We staken voor de beginnende schrijvers, editors, studenten die hopen op een doorbraak, de acteur met vier regels tekst en de gast met zijn eerste showbizzbaantje die hoopt dat hij ooit zijn eigen programma mag maken, net als ikzelf in de jaren 80', zegt de schrijver.

1985

''Niemand weet hoe het gaat lopen, maar ik heb een slecht voorgevoel dat deze staking lang en bitter gaat worden', voegt de inmiddels 74-jarige Amerikaan eraan toe. ''Het zou misschien net zo erg kunnen worden als de befaamde staking van 1985, al hoop ik van niet.'' Ook in 1985 vond er in grote staking van scriptschrijvers plaats in Hollywood. Vanaf mei dit jaar zijn de scriptschrijvers samen met acteurs in staking gegaan met als doel onder andere een loonsverhoging en betere overeenkomsten rondom het gebruik van kunstmatige intelligentie.

House of the Dragon

De projecten van Martin hebben niet heel veel last van de stakingen. Zo waren alle scripts voor het tweede seizoen van House of the Dragon al maanden klaar voor de WGA-staking was begonnen. ''Voor zover ik weet is er sindsdien geen schrijfwerk meer verricht,'' voegde hij eraan toe. Ook de opnames van de serie gaan door. Dit komt doordat de show voornamelijk in Londen (en Wales en Spanje) wordt opgenomen. "De acteurs zijn leden van de Britse vakbond, Equity, niet SAG-AFTRA, en hoewel Equity hun Amerikaanse collega's sterk ondersteunt, verbiedt de Britse wet hen om een solidariteitsstaking te organiseren. Als ze stoppen, hebben ze geen bescherming tegen ontslag wegens contractbreuk, of zelfs tegen aangeklaagd worden," Aldus Martin, die het een rare wetgeving vindt.

 

 

 

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.