Regisseur Martin Koolhoven opent morgen de eerste Nederlandse drive-in-bioscoop in het Olympisch Stadion van Amsterdam. Dat maakte de organisatie gisteren bekend. Het evenement zal worden ingeleid door de regisseur zelf en is bestemd voor mensen met een vitaal beroep.
Regisseur Martin Koolhoven, onder meer bekend van zijn internationale hit Brimstone, organiseert morgen de eerste drive-in-filmvertoning sinds het uitbreken van de coronacrisis. De vertoning zal plaatsvinden in het Olympisch Stadion te Amsterdam en is bedoeld voor mensen met een vitaal beroep. "Bij de eerste drive-in-voorstelling zullen vooral mensen uit de zorg aanwezig zijn. Het worden 15 auto’s met twee inzittenden. Ik leid de film, waarvan de titel niet bekend mag worden gemaakt, in. Het is in elk geval een komedie waarin veel verplegend personeel voorkomt. In mijn intro praat ik over films - komedies vooral - die zich in ziekenhuizen afspelen," zo wordt Koolhoven geciteerd door AD.nl.
Maximaal dertig man
Het evenement, dat Koolhovens’s Kino @ The Olympic gaat heten, zat al langer in de pijplijn. Koolhoven sprak in april al zijn ideeën uit voor een dergelijke bioscoop op de Dam. Toen bleek dat de gemeente Amsterdam hier mede om logistieke redenen geen toestemming voor kon geven, kwam het Olympisch Stadion ter sprake. In eerste instantie zal het evenement dus toegang bieden voor slechts 30 mensen, maar zodra de versoepelingen van 1 juli ingaan, worden er ook filmavonden voor een groter publiek georganiseerd. In dat geval kunnen er 50 auto's met twee inzittenden worden toegelaten. Daarbij worden alle veiligheidsmaatregelen, waaronder die met betrekking tot corona, netjes nageleefd, aldus het Olympisch Stadion.
En waarom niet. Drive in is met auto, ik wil dat ook meemaken maar ik heb geen auto, dus worden mensen zonder auto weer overgeslagen.
Wel relevant dus.
Kom op man, wat een onzin. Ik wil ook wel dingen meemaken, die voor een ander makkelijker te doen zijn. Het is toch logisch dat een drive-in bios zich richt op mensen met een auto. Je kan niet met iedereen rekening houden, dat is met alles zo. Dat jij je direct 'overgeslagen' voelt is jammer voor je, dan ga je samen met iemand in de auto erheen. Het gaat hier verdulleme over 1 bioscoop. Ik ga toch ook niet lopen klagen dat ze in mijn provincie niet 1 hebben, maar daar wel. Het is sowieso leuk dat zoiets georganiseerd wordt, of je er nou zelf wel of niet van kan profiteren.
Het is gewoon een mening die niet zo nodig is. Het ook niet eerlijk dat ik zelf geen bioscoop heb, ik ga toch ook niet janken dat mensen zonder bioscoop thuis worden overgeslagen? Nee ik ga naar een bioscoop, en huur daar een stoel, zodat ik er toch even van kan genieten. Niet zo bij de pakken neerzitten Bart 007, gedraag je meer als James 007 en denk in oplossingen in plaats van problemen! Gaat je leven echt veel mooier maken, beloofd!
Reacties (15)