• 15.977 nieuwsartikelen
  • 179.040 films
  • 12.273 series
  • 34.079 seizoenen
  • 649.209 acteurs
  • 199.272 gebruikers
  • 9.389.912 stemmen
Avatar
 
The Wire
Foto: © ANP

The Wire
Foto: © ANP

Gisteren was de dag dat het twintig jaar geleden is dat de eerste aflevering The Wire voor het eerst te zien was. Makers van de serie, Ed Burns en David Simon, keken in een interview terug op wat de serie heeft betekend, en lieten ook merken wat zij van het huidige serieklimaat vinden. Wat blijkt, ze zijn niet te spreken over dat klimaat. Hun eigen meesterwerk zou nooit goedgekeurd worden, denken ze zelf.

Op MovieMeter is al tijdenlang een duidelijke top drie merkbaar in de lijst met beste series aller tijden. Altijd maakt The Wire deel uit van deze top drie, dus Ed Burns en David Simon hebben wel verstand van hoe je een goede serie maakt. Ze denken alleen dat studio's niet naar hun inzicht zouden luisteren op dit moment, zo zeggen ze in een interview met The New York Times: "Nu moet het altijd Game of Thrones zijn. Het moet groot zijn. Het moet niet mensen willen beledigen," aldus Burns. "Ik heb wel wat van de series van HBO gezien, en het zijn goede series, maar ze slaan geen nieuwe paden in. Het zijn whodunits of van die rijke vrouwen die met elkaar discussiëren in een stadje. Ik zie niemand zeggen, 'Hee, dat is echt een geweldige serie.'" 

Achteraf makkelijk praten

Burns geeft echter meteen toe dat toen zij The Wire maakten, het ook zeker geen groot succes leek te worden. "HBO groeide op dat moment. Ze snapten The Wire niet tot aan het vierde seizoen. Sterker nog, ze zaten eraan te denken om de serie te annuleren na het derde seizoen. We zaten net in dat moment waar mensen dachten, 'Hmm, we hebben een serie nodig voor deze bevolkingsgroep.'" Toch heeft The Wire een blijvende indruk achtergelaten, en staat het zoals gezegd bekend als één van de beste series ooit gemaakt. Volgens David Simon heeft dat verschillende oorzaken. Allereerst zijn de problemen die The Wire aankaart, zoals corruptie binnen de politie en de gevolgen van de 'War on Drugs' nog altijd actueel. Maar volgens Simon had de serie ook geluk met waar televisie als medium naartoe ging. "Het idee dat je je tv aanzet en beslist of je iets wil kijken dat tien jaar geleden is gemaakt of net nieuw was, of je wil wachten tot er genoeg afleveringen zijn om het te bingewatchen, of dat je slapeloosheid hebt en je vier uur van een miniserie kijkt en het oppakt wanneer je ook maar wil - man, dat zag ik destijds niet aankomen."

Als je je tv aan zet en besluit om The Wire te gaan kijken, kun je terecht op HBO Max. Alle afleveringen van de net twintig jaar oude serie kun je daar bekijken.

Reacties (3)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van eRCee

eRCee

  • 13449 berichten
  • 1981 stemmen

Ouwelullenpraat. Dan maak je toch opnieuw een goeie serie? Ik denk ook dat je over Euphoria niet kan zeggen dat het niemand wil beledigen of geen nieuwe wegen in slaat en dat is zo'n beetje de grootste HBO-serie van de afgelopen jaren. De trend van 'groot, groter, grootst', herken ik wel een beetje, hoewel dat dan weer voor het verteltempo vaak niet opgaat, integendeel, series lijken eerder trager te worden in het verhaalverloop.


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1858 berichten
  • 797 stemmen

The Wire blijft een uitzonderlijke serie in zijn grauwe realisme. In dat opzicht steekt het het meer absurde Breaking Bad naar de kroon. Toch is die onderhoudender. Hetzelfde geldt voor de oude Dexter serie.

Kort na The Wire veranderde series al enorm, na het succes van Lost werd de invloed van internetopinie veel groter en werden series meer bingemateriaal met veel cliffhangers. Niks mis mee op zich. Het epische van Game Of Thrones is altijd al typisch HBO geweest, ze hadden daarvoor ook big budget series.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24244 berichten
  • 13426 stemmen

Ik herkijk The Wire om de paar jaar. Never gets old.

Nu aan het genieten van hun nieuwe serie op HBO, 1 epi per week. Afzien.