Een film maken loopt altijd anders dan van te voren gepland en bij Lucais het niet anders geweest. Naast dat de Pixarfilm niet in de bioscopen wordt getoond, is er ook veel met de karakters in de film anders gegaan dan regisseur Ernesto Casarosa van te voren gepland had. Het beste voorbeeld hiervan is het karakter van Urgo, de oom van de hoofdpersoon Luca. In de eerste versie van het script zat dit karakter niet eens in de film, maar toen het karakter bedacht werd en Sacha Baron Cohen gecast werd, veranderde de rol van het karakter compleet.
De oom van Luca is een zeemonster dat helemaal op de zeebodem leeft, ver weg van de kust en het kustplaatsje Portorosso waar Luca graag rondhangt. Ondanks dat Oom Urgo een zwaar accent heeft in de film, is de stem van Sacha Baron Cohen er nog steeds goed in te horen. Tot groot plezier van regisseur Ernesto Casarosa improviseerde Cohen erop los toen hij zijn stem verleende aan het karakter: "Het was echt een genot om te zien," zo vertelt hij aan Polygon. In de eerste scène met het karakter schiet Urgo al van de hak op de tak, maar helemaal aan het eind van de film krijgt Urgo nog een stukje extra. Casarosa vertelt hierover dat Cohen "binnen kwam en zo ontzettend veel improviseerde, dat we besloten om een extra stukje aan het eind van de film te zetten. Het was zo leuk wat hij deed dat we graag wat extra ruimte wilden om zijn improvisatie een plek te geven."
Een lichtere Pixar
Luca verscheen op vrijdag 18 juni op Disney+. De recensies van de film zijn grotendeels positief, met de conclusie dat de film zich niet kan meten aan de vorige meesterwerken van Pixar, maar dat het een zeer vermakelijke film is. Het meest opvallende is dat het een veel lichtere film is, met een minder zware lading dan bijvoorbeeld Soulof Inside Out. In plaats daarvan is het een warme film over vriendschap. Voor wie de film nog niet gezien heeft, is de trailer voor de film hieronder te bekijken.
Reacties (1)