Jandino Asporaat heeft nuttig gebruik gemaakt van de eerste lockdownperiode in Nederland eerder dit jaar. Hij heeft namelijk in het geheim gewerkt aan een nieuwe bioscoopfilm: Bon Bini: Judeska in da House. De film moet op 10 december in de bioscoop verschijnen.
De komiek liet Nederland een aantal jaar geleden kennis maken met zijn Bon Bini-Holland creaties. Hiervan verschenen er twee in de bioscoop, waarvan de tweede maar liefst 715.000 bezoekers trok. In 2018 was het daarmee de best bezochte Nederlandse film. Hiermee komt ook een gevoel van verantwoordelijkheid, vertelde Asporaat tegen Nu.nl. Zijn nieuwe film zal overigens wel een stukje volwassener zijn dan de Bon Bini-Holland voorgangers.
Asporaat kwam tijdens de eerste lockdownperiode in Nederland op het idee van Judeska in da House. Hij besloot er direct werk van te maken en heeft daarom sinds april al aan de film gewerkt. De bioscoopfilm gaat over Judeska en haar nichtje die een relatie heeft met Lucas, de zoon van de minister van Binnenlandse Zaken. Het typetje van Asporaat zet Gabriëlla af op het grote landgoed van haar vriendje, maar op dat moment wordt tevens de lockdown aangekondigd. Judeska zit dus vast, maar het botert niet helemaal tussen haar en de steenrijke familie van Lucas. Andersom is men ook snel uitgekeken op de kipverkoopster.
Bombarie
"Iedereen heeft opeens een probleem met elkaar. Je kunt de hilariteit eigenlijk al raden. Intussen is Judeska met al haar bombarie eigenlijk ook gewoon bezig om haar nichtje beschermen. Ze vecht als een leeuwin voor haar familie. En dat geldt ook voor Liselotte, de vrouw des huizes die het beste met haar zoon voor heeft," zo laat Asporaat weten. De komiek wordt vergezeld in de film door onder meer Arjan Ederveen, Humberto Tan en Cynthia Abma.
"Liselotte zegt best wel harde en racistische dingen, maar ook zij doet dat om haar gezin te beschermen. Uiteindelijk gaat het erom dat je je realiseert dat het ook anders kan. Je hoeft niet tegen elkaar te vechten voor je familie. Dat kan ook zij aan zij," zo luidt de mooie boodschap van de acteur. "Wij hebben elkaar in Nederland ook echt nodig om het te redden. Dat grote huis van de minister is op die manier een metafoor voor ons land. Meningen hoeven niet allemaal hetzelfde te zijn. Zolang je elkaar maar blijft zien als medemens."
Podium
Inmiddels heeft de Bon Bini-franchise een flinke fanbase opgebouwd. Dit realiseert producent Maarten Swart van Kaap Holland Film zich ook maar al te goed. "Humor brengt mensen samen, dus comedy is ons wapen om te verbinden," zei hij. Men probeert met de nieuwe film vooral het Nederlandse volk te laten zien dat niet alles alleen maar ellendig is. De luchtigheid en humor van Judeska in da House is dan ook een welkome afwisseling.
Bon Bini Holland 3 werd uitgesteld door de coronacrisis, maar door Judeska in da House had de franchise toch iets te bieden in dit bizarre jaar. Asporaat heeft trouwens ook al eerder van zich laten horen tijdens de lockdownperiode. Zijn muziekvideo Anderhalf meter, samen met Ali B. en Poke, ging namelijk viraal.
Reacties (2)