• 15.963 nieuwsartikelen
  • 178.996 films
  • 12.271 series
  • 34.076 seizoenen
  • 649.163 acteurs
  • 199.256 gebruikers
  • 9.389.024 stemmen
Avatar
 
Bruce Willis in Die Hard met een kerstmuts op zijn hoofd gephotoshopt.
Foto: © ANP

Bruce Willis in Die Hard met een kerstmuts op zijn hoofd gephotoshopt.
Foto: © ANP

We zijn allemaal wel bekend met de film Die Hard, waarin Bruce Willis als de New Yorkse agent John McClane het moet opnemen tegen een groep Duitse terroristen in Nakatomi Plaza. Er is echter nog altijd een flinke discussie gaande rondom de actie-klassieker uit de jaren 80, want is Die Hard nu wel of niet een kerstfilm? De moeder van Bruce Willis geeft haar mening.

Het is een debat dat tijdens de kerstdagen altijd weer wordt aangewakkerd: Is Die Hard een kerstfilm? Hoewel de gebeurtenissen in de film zich zeker afspelen tijdens de kerstdagen, is het de vraag of dat het ook een kerstfilm maakt en daar zijn de meningen nogal over verdeeld. In de zoektocht naar een definitief antwoord op dit Die Hard-dilemma, ging de Amerikaanse site TMZ naar niemand minder dan Marlene, de moeder van Bruce Willis. Want moeders hebben altijd gelijk. Toch?

Die Hard is GEEN kerstfilm

Moeder Willis had ook zeker een eigen mening over de discussie rondom de film die van haar zoon Bruce een superster maakte. Volgens Marlene is Die Hard namelijk absoluut geen kerstfilm. Deze mening onderbouwt ze met het feit dat hoewel de film zich afspeelt tijdens kerst, dit absoluut geen essentieel element van het verhaal is. Hieruit blijkt maar weer dat de appel niet ver van de boom valt, want ook Bruce Willis zelf is van mening dat Die Hard geen kerstfilm is. 

Hoewel Bruce en zijn moeder dus aangeven dat Die Hard geen kerstfilm is, zal dit de discussie waarschijnlijk niet stoppen. Wat vinden jullie? Is Die Hard een kerstklassieker? Laat het ons weten. 

Reacties (6)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van eRCee

eRCee

  • 13449 berichten
  • 1981 stemmen

Ik dacht even dat er 'kersfilm' stond in de titel.


avatar van cinematic81

cinematic81

  • 126 berichten
  • 92 stemmen

Heb hem vandaag opgezet en ja, voor mij is het een kerstfilm. DE kerstfilm zelfs. Het is de beste. Het is wel een onderdeel van het verhaal, McClane is onderweg om kerst te vieren en ook de hele decoratie ademt kerst. Nog een paar grappen zoals met het lijk in de lift en wat opmerkingen erover.


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1858 berichten
  • 797 stemmen

Bij de meeste kerstfilms doet de man concessie door mee te kijken naar iets gezapigs en gemakzuchtigs als Love Actually.

Waarom is het bij het omgekeerde dan geen kerstfilm?

In dit geval omdat het geen kerstboodschap in de kern heeft.

Ach, kerst betekent niet perse filmkijken, misschien beter van niet zelfs, wij hebben gewoon spelletjes gedaan, na de buik vol te eten.

Die Hard is iig een veel betere film dan de populairste kerstfilms.


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9869 berichten
  • 1430 stemmen

Zijn er eigenlijk echte kerstfilms? Ik bedoel films over de geboorte van Jezus? Films over de kruisiging zijn er redelijk wat volgens mij, maar dat zijn dus paasfilms.

Wie weet zo wat echte kerstfilms te noemen?


avatar van Esteban

Esteban

  • 3606 berichten
  • 1826 stemmen

Graaf Machine schreef:

Zijn er eigenlijk echte kerstfilms? Ik bedoel films over de geboorte van Jezus? Films over de kruisiging zijn er redelijk wat volgens mij, maar dat zijn dus paasfilms.

Wie weet zo wat echte kerstfilms te noemen?

- The Nativity Story (2005)

- The Star (2017)

En verder ... tjah ... wat maakt iets een Kerstfilm? Voor mij is Die Hard een gewoon een actiefilm die zich toevallig in de Kerstperiode afspeelde, zonder dat het gegeven een echt bepalende rol heeft. Maar dat is ook van toepassing op veel romantische komedies etc. Hoe meer het rond Kerst zélf draait, hoe meer ik geneigd ben het een Kerstfilm te noemen. Maar dat moet ieder voor zichzelf maar uitmaken.


avatar van linxde1

linxde1

  • 396 berichten
  • 346 stemmen

Die Hard is een film die ik met Kerst graag kijk. Zo goed? Wat een gezever en een non-nieuws dit.