Ben je als acteur bijna klaar met een project, dan sta je vaak al te popelen om aan iets nieuws te beginnen. Voor Bill Skarsgård lag dat allemaal net even anders. Op meerdere vlakken was het productieproces van Nosferatu voor hem een uitdaging die hij zo snel mogelijk van zich af wilde schudden toen de filmrollen eenmaal ingeblikt waren.
Aan GamesRadar+ vertelt hij hoe opgelucht hij was toen hij Count Orlok, waar de titel aan refereert, vaarwel kon zeggen. "Je geest gaat rare dingen doen," aldus Skarsgård. "Ik dacht echt: 'Haal mij hieruit!' Echt, ik was nog nooit zo blij om aan de gemoedstoestand van een personage te ontsnappen. Achteraf ben ik de reis die ik heb afgelegd wel gaan waarderen, maar het was ontzettend moeilijk."
Dat geldt niet enkel voor het inlevingsproces, maar ook voor de fysieke uitdagingen die van hem gevergd werden. "Ik moest in een gesloten doodskist liggen met levende ratten en maden, die rondkropen in het donker. Voor Orlok is dat heel normaal, dus moest ik een heel neutrale gezichtsuitdrukking oefenen voor wanneer de kist openging. Maar één rat ging gewoon op mijn gezicht zitten en aan mijn wenkbrauw knabbelen! Daar is een take van, alleen heeft die de film niet gehaald."
'Prachtige shots en onheilspellende geluiden'
Volgende week donderdag kunnen we ons vergapen aan Robert Eggers' herinterpretatie van de klassieker uit 1922. Die film was zelf een bewerking van Dracula, de beroemde roman van Bram Stoker, waar de producent Albin Grau de rechten helemaal niet voor had. De weduwe van de auteur won de rechtszaak die ze aanspande tegen de studio, Prana-Film, die daarna meteen bankroet ging. Alle kopieën van Nosferatu moesten worden opgespoord en vernietigd, maar diverse prints hebben het overleefd. Inmiddels bevindt de film zich in het publieke domein.
Via voorpremières hebben enkele van onze forumleden de remake al kunnen bekijken. Op moment van schrijven hebben 17 stemmers de lugubere prent met een 3,35/5 beloond. Voor remorz was de nieuwe Nosferatu een teleurstelling: "Het wat poppenkasterige spel met schaduwen, de aangezette delivery van de acteurs, de vermoeiend aanwezige soundtrack en zelfs het beheerste camerawerk: alles ademt een zekere gewichtigheid die zich maar niet in daadwerkelijk effect wil laten uitbetalen. Er zullen vast velen mee weglopen, maar ik vond dit maar een taaie zit."
De dolenthousiaste Basto spreekt echter van een audiovisueel "feest vol prachtige shots en onheilspellende geluiden." Het oordeel van Thorongil is dan weer voorzichtig positief te noemen: "Goede film, niet de topper die sommigen er van maken. Verhaal is natuurlijk al vele malen tevoren verfilmd als Dracula of Nosferatu, dus echt verrassend wordt het nooit. Mooie sets, goed geacteerd, redelijk voorspelbaar."
Nosferatu is vanaf 2 januari 2025 in onze bioscopen te zien. Bekijk de trailer hieronder.
Reacties (1)