De goed beoordeelde dramafilm Tully van Jason Reitman is morgenavond te zien op de Nederlandse zender NPO 3. De film, onder meer Charlize Theron in de hoofdrol, verscheen eind 2018 in de bioscoop en werd het jaar daarop genomineerd voor een Golden Globe in de categorie 'beste vrouwelijke hoofdrol.'
In Tully volgen we Charlize Theron als Marlo, een moeder van drie kinderen, waarvan de jongste pas net is geboren. Haar broer, die ziet hoe zwaar ze het heeft met opvoeden van een heel gezin, besluit een kindermeisje genaamd Tully in de arm te nemen. Aanvankelijk botert het niet zo tussen het uitgesproken meisje en de nuchtere in zichzelf gekeerde moeder. Maar naarmate de twee langer met elkaar optrekken, ontdekken ze kanten van elkaar waarvan ze het bestaan nooit vermoed hadden. Marlo zelf komt langzaam maar zeker los wanneer ze merkt dat haar jaloezie op de jeugdigheid van het kindermeisje plaatsmaakt voor vriendschap, waarin de twee veel van elkaar kunnen leren.
Ode aan het moederschap
Tully is het werk van de gevestigde regisseur Jason Reitman, die je onder meer kunt kennen van de films Junoen Up in the Air. De titel verscheen in 2018 op het witte doek en werd overwegend positief ontvangen. De zelfbenoemde 'ode aan het moederschap' krijgt op MovieMeter een nette 3,31 uit 5 en ook op IMDb gaat de dramatische comedy met een stabiele 7,0 naar huis. Critici zijn over het algemeen zelfs nog wat enthousiaster over de film en komen samen uit op een gemiddelde score van 87% op Rotten Tomatoes. Vooral de Zuid-Afrikaanse actrice Charlize Theron, die in de film de rol van Marlo voor haar rekening neemt, krijgt complimenten. Zij werd in 2019 dan ook genomineerd voor de categorie van 'beste vrouwelijke hoofdrol' bij de Golden Globes.
Tully is morgenavond om 22:15 uur te zien op de Nederlandse zender NPO 3. Hieronder is de trailer te bekijken.
Reacties (0)