Het nieuws dat er een nieuwe film aan zit te komen die verbonden is aan The Lord of the Rings doet afvragen of er bekende personages zullen terugkeren. En zo ja, worden die dan vertolkt door leden van de oorspronkelijke cast? Speculeren heeft weinig zin. Gelukkig zag GQ Magazine kans om het aan één oudgediende zelf te vragen.
Geld is lang niet de enige drijfveer voor acteurs om een eerder gespeelde rol weer aan te nemen. Sterker nog, er zijn er die vinden dat hun personage in ere gehouden moet worden, wat reden genoeg kan zijn om een verzoening te laten schieten. Zo dacht Viggo Mortensen er ook over toen hij door Peter Jackson werd gevraagd om opnieuw in de huid van Aragorn te kruipen voor The Hobbit: An Unexpected Journey en de twee vervolgen daarop. Zijn argument? Aragorn komt in het boek The Hobbit niet voor en dus zag de acteur het punt niet. Maar dat ligt anders bij The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum, die gebeurtenissen moet belichten waar de verbannen koning van Gondor wel degelijk een rol in speelt.
Mortensen werd geïnterviewd naar aanleiding van The Dead Don't Hurt, zijn tweede film als schrijver en regisseur. Hierin speelt hij een Deense immigrant die verliefd wordt op een onafhankelijke Frans-Canadese vrouw, waarvan hij gescheiden raakt door de Amerikaanse Burgeroorlog.
Aangezien de berichten rond de nieuwe The Lord of the Rings productie recentelijk de kop op staken, werd hem ook gevraagd of hij daaraan mee zou willen doen. "Tuurlijk," antwoordde hij. "Ik weet niet precies wat het verhaal is, daar heb ik nog niks over gehoord. Maar misschien komt dat nog. Ik vind het geweldig om dat personage te spelen, ik heb ervan genoten en veel van geleerd. Maar ik zou het alleen weer doen als het logisch zou zijn, kijkend naar mijn huidige leeftijd, bijvoorbeeld. Ik zou het alleen doen als het klopt voor het personage. Anders zou het een domme keuze zijn."
Vanaf 6 juni draait The Dead Don't Hurt in de Nederlandse zalen. Bekijk de trailer hieronder.
Reacties (0)