- Home
- Filmforum
- Gebruikers - Algemeen
- Foto's van filmlocaties / plekken uit films waar jij bent geweest
Foto's van filmlocaties / plekken uit films waar jij bent geweest
kos
-
- 46685 berichten
- 8843 stemmen
Op 2 van die plekken stond ik vorige week nog 
Brix
-
- 19675 berichten
- 5113 stemmen
Deze foto's maakte ik in 1980, van het oude circusgebouw in Stockholm, Zweden.
Hier werd de film 'Parade', van Jacques Tati opgenomen, in 1974.
Helaas zijn slechtste film, Tati onwaardig.
(geld en tijd ontbraken)
Maar de sfeer van het gebouw deed me wel wat.
Het was toen niet meer in gebruik als circus, maar als TV studio.


Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Opname locatie van Raise the Red Lantern: Qiao-mansion in de buurt van Pingyao, ik was daar in oktober 2006:

Op onze reis naar China alleen dia's gemaakt, dus inscannen is nogal lastig. Deze is eigenlijk de enige die toonbaar is. De foto waar ik binnen 'op het bed van Gong Li' zit is gewoon te donker.
Brix
-
- 19675 berichten
- 5113 stemmen
Plaatjes uit de oude doos.
1978, St.Petersburg, Florida , USA
Aan boord van The Bounty, het schip dat gebouwd werd voor de gelijknamige film met Marlon Brando en Richard Harris.
Recenter deed het ook dienst in de Pirates films met Johnny Depp.
Het lag destijds jarenlang aan de kade van St. Petersburg, met vlak ernaast een souvernir shop van MGM, waar spullen van allerlei films te koop waren.
Wat mij vooral is bijgebleven van het schip, is de erg beperkte ruimte benedendeks.
Niks voor mensen met claustrofobie 
Aan boord bevonden zich nog enkele spullen die in de film dienst hadden gedaan, o.a. de schoenen van Trevor Howard.
(afbeelding)
(afbeelding)
(afbeelding)
Ik voeg een overzichtje bij van de plek waar het schip zich bevond.
Het gebouwtje ernaast is de souvenir shop.
(afbeelding)
R.I.P. HMS Bounty
Orkaan Sandy: Pirates of the Caribbean-zeilschip gezonken - Gva.be
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Onlangs reden we met de auto door Parijs, op weg naar ons hotel, toen ik opeens een straatbordje zag. "Rue de Paradis". Al direct ging het "Taken" belletje rinkelen. Heb met spanning zitten zoeken naar de rode deuren, zelfs gevraagd om even trager te rijden, maar het probleem was dat er jammer genoeg meerdere rode deuren waren. Dus kwam er even niet meer uit welke de werkelijke film locatie was 
606
-
- 23876 berichten
- 12263 stemmen
Onlangs reden we met de auto door Parijs, op weg naar ons hotel, toen ik opeens een straatbordje zag. "Rue de Paradis". Al direct ging het "Taken" belletje rinkelen. Heb met spanning zitten zoeken naar de rode deuren, zelfs gevraagd om even trager te rijden, maar het probleem was dat er jammer genoeg meerdere rode deuren waren. Dus kwam er even niet meer uit welke de werkelijke film locatie was
mjk87 (moderator films)
-
- 14514 berichten
- 4510 stemmen
Manhattan Bridge van Once Upon a Time in America. Alleen jammer van de bouwwerkzaamheden.

En wel meer als Coney Island (Requiem for a dream/Pi), Wall Street, United Nations (North by Northwest), maar vond deze de mooiste.
Yak
-
- 4950 berichten
- 829 stemmen
Even een bump voor dit topic!
In Parijs kun je natuurlijk nauwelijks om Amélie-locaties heen, maar ik verbleef bovendien twee dagen op Montmartre zodat ik met een wandeling van een paar minuten naar zowel de Sacre-Coeur als het beroemde Amélie-café "Des 2 Moulins" kon lopen.
Prinz
-
- 1085 berichten
- 4221 stemmen
Vorig jaar in Bolungarvik geweest, waar Noí Albinoí is opgenomen. Eind deze week sta ik aan de de brug bij the rivier Kwai.
Sol1
-
- 581 berichten
- 261 stemmen
Goed onderwerp!
Ik ben een aantal jaren geleden in Wenen geweest, de setting van Le Troisième Homme / The Third Man (1949) van Orson Welles. Een naar mijn mening bijzonder goede film.
Het concept van die film leeft zo sterk, dat tientallen jaren later nog steeds tochten voor toeristen worden georganiseerd. Daarbij wordt precies het scenario van de film gevolgd (en gezorgd voor een aantal onverwachte schrikmomenten).
Zo'n tour kan verspreid over drie dagen duren, geen volledige dagen ... ... ... prijzen zijn mij onbekend. Ik heb er geen gebruik van gemaakt.
Maar een beetje handige filmkenner & fotograaf, zou iets dergelijks zelf kunnen realiseren. Inclusief de schrikmomenten voor vrienden of (vooral) vriendinnen. 
En dat geldt natuurlijk net zo goed voor de routes uit andere films.
Daarna zien we hier de foto's weer tegemoet
.. ik begin een beetje lui te worden.
Sol1
-
- 581 berichten
- 261 stemmen
Even een bump voor dit topic!
In Parijs kun je natuurlijk nauwelijks om Amélie-locaties heen, maar ik verbleef bovendien twee dagen op Montmartre zodat ik met een wandeling van een paar minuten naar zowel de Sacre-Coeur als het beroemde Amélie-café "Des 2 Moulins" kon lopen.
Die Amélie-locaties zijn heel bekend, ook daarvoor worden voor toeristen wandelroutes georganiseerd. Opnieuw geldt dat dat grotendeels, zelfs geheel, op eigen gelegenheid is te verkennen. In dat café heb ik een aantal espresso's zitten drinken. Behalve voor alle eigen attracties, is Parijs een perfecte uitvalsbasis voor die regio. Ander voordeel: de prijzen van onder andere films. In Montmartre en Montparnasse zijn prima plaatsten te vinden. Je merkt gelijk hoe je hier in Nederland wordt afgezet met sommige filmprijzen, zelfs al zou je die films hier per internet bestellen en vanuit Frankrijk naar Nederland versturen, maar dat is een ander topic.
Ik ben binnenkort weer in Frankrijk, ik zal eens kijken of ik qua foto's iets aan je topic kan toevoegen.
Bedankt voor het idee.
kos
-
- 46685 berichten
- 8843 stemmen
Heb in New York een boek gekocht vol met alle lokaties van films in de stad. Erg leuk.
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Het huis uit El Orfanato in het Noord-Spaanse Llanes!
Het lag er verlaten bij met een groot rammelend hek eromheen....
Werkelijk prachtig!
Ps. Ik heb een foto gemaakt van het Orfanato huis op locatie. Ik wilde hem delen en in dit bericht plakken maar weet niet hoe. Iemand enig idee?
Lefgozer
-
- 3491 berichten
- 2256 stemmen
Uploaden naar een site zoals www.tinypic.com, vervolgens kopiëer je de url die je daar krijgt, klik je op "afbeelding invoegen" (zie icoontjes) en zet je de url daar neer.
Sol1
-
- 581 berichten
- 261 stemmen
Heb in New York een boek gekocht vol met alle lokaties van films in de stad. Erg leuk.
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
http://i62.tinypic.com/1443bk9.jpg[/img]
Het huis uit El Orfanato, foto gemaakt in juni 2013, Llanes, Asturas Spanje.
Dank Lefgozer voor de tip Hoe foto invoegen voor MMDummies!
kos
-
- 46685 berichten
- 8843 stemmen
zal straks thuis effe kijken.
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Eén van de beroemdste huizen ter wereld: Casa Malaparte, ontworpen door Adalberto Libera in 1937, ligt werkelijk prachtig op het Italiaanse eiland Capri. Foto gemaakt in juni 2012 vanaf het water.
http://i59.tinypic.com/iqv60o.jpg
http://i58.tinypic.com/akkieb.jpg
Het huis komt voor in de film Le Mepris met Brigitte Bardot.
Bacon
-
- 1012 berichten
- 1378 stemmen
Nou herken ik in films regelmatig locaties waar ik ook ben geweest, maar de film die me afgelopen week het meest opviel was Another Family. Toen ik een scene zag met een klein eilandje op de achtergrond kwam dat bekend voor. Na wat zoeken blijkt dat de scene inderdaad is opgenomen in Sokcho, waar ik ook ooit op het strand liep...
De beelden zijn alleen wel uit een totaal andere hoek genomen.
Bacon
-
- 1012 berichten
- 1378 stemmen
Sindorim station in Han Gon-Ju viel me eerder deze maand ook op.
staralfur
-
- 75 berichten
- 128 stemmen
Ik ben vandaag naar de kust van Noord Ierland geweest, waar veel scenes van Game of Thrones zijn opgenomen. O.a. Ballintoy Harbour, Dunluce Castle en The Dark Hedges.
Ik heb een aantal tripjes door Ierland gemaakt, o.a. the Wicklow Mountains en the Cliffs of Moher worden in veel films gebruikt (P.S I Love You, Braveheart, Harry Potter)
Bacon
-
- 1012 berichten
- 1378 stemmen
Een hoop bekende locaties in de film 'Big Match', maar ik had niet gedacht ooit nog een scene te zien die opgenomen is in het foodcourt van Seoul Station (Onder de "Lotte Outlets" letters).
Bacon
-
- 1012 berichten
- 1378 stemmen
En als we dan toch bezig zijn:
http://i62.tinypic.com/28vcdxw.png
Het is bizar hoeveel Koreaanse films zijn opgenomen in Eden. Deze scene komt uit 'The Man from Nowhere', maar er zijn nog heel wat films daar geschoten.
Kondoro
-
- 11519 berichten
- 2861 stemmen
Leuke foto's ook leuk gedaan


