• 15.789 nieuwsartikelen
  • 178.167 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.374.052 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Nuit des Étoiles Filantes (1973)

Horror / Erotiek | 79 minuten / 87 minuten (jaren 80 videoversie)
2,01 83 stemmen

Genre: Horror / Erotiek

Speelduur: 79 minuten / 87 minuten (jaren 80 videoversie)

Alternatieve titels: A Virgin among the Living Dead / Une Vierge chez les Morts Vivants / Christina, Princesse de l'Érotisme

Oorsprong: België / Frankrijk / Italië / Liechtenstein

Geregisseerd door: Jesús Franco

Met onder meer: Christina von Blanc, Carmen Yazalde en Rosa Palomar

IMDb beoordeling: 4,9 (2.967)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Nuit des Étoiles Filantes

Christina Benton reist na de dood van haar vader naar het afgelegen Kasteel Montserrat, waar zijn testament zal worden voorgelezen. Daar ontmoet ze een groep familieleden die zich vreemd gedragen. Langzamerhand wordt Christina geteisterd door visioenen waarin haar vader tot haar spreekt en aanwijzingen geeft om zijn moordenaar op te sporen. Zo komt ze tot een schokkende waarheid...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Christina Benton

Aunt Abigail

The Queen of the Night

Uncle Howard

Ernesto Pablo Reiner, Christina's father

Princess of Eroticism (added scene) (onvermeld)

Garden orgy (added scene) (onvermeld)

Notary (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Geen erotiek, geen horror, geen spanning. Een allegaartje met 0,0 inhoud, 't is weer eens wat anders. Eén van Franco's bekendere films naar ik begrepen heb, maar ik zou eigenlijk niet weten waarom...

1*.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Dat is dus de director's cut, de enige goede versie. Helaas krijgen we na het einde (Fin) plotseling een scene te zien uit de verkrachte versie die overduidelijk niets te zoeken heeft in de originele versie. Ik kan me niet voorstellen dat de foute versie uberhaupt wel een succes(je) geweest zou kunnen zijn.

Une Vierge chez les Morts Vivants [aldus de titel volgens de DFW dvd-print] is zoals MHF reeds zei een surrealistische horrorfilm (met erotische trekjes). De verkrachte versie zit vol met zombies en (nog) meer erotische scenes. De originele film is eigenlijk een mooi geschoten film, alleen het einde al is om van te smullen, poetisch haast. Het grootste probleem van Franco (naast de verplichte veelal lesbische erotiek) is dat hij zo graag ook zelf een rol wil spelen in zijn films. Zijn rol hier als een soort van 'retarded' huisknecht is erbarmelijk slecht en irritant, dat het niveau van de film flink laat kelderen. Zonder zijn personage zou de film stukken beter geweest zijn. Te veel irritaties, maar door het prima verhaal en mooie plaatjes toch 2 sterren.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Toch wel gaafe pulp. Het is duidelijk dat Jesus Franco veel te lang door gaat met zijn verhaal maar dat neemt niet weg dat de film te veel leuke vondsten en scenes bevat om niet te mogen worden genoemd. Zo vond ik de vader van het hoofdpersonage (en hoe hij al hangend aan een strop haar door het bos leidt) een gaaf horrorgegeven. Het acteerwerk is natuurlijk beroerd evenals de afzichtelijke dub maar alle minkanten worden voldoende gecompenceerd door de macabere sfeer en de mooie blote vrouwen. Christina, Princesse de l'Érotisme is zeer zeker pulp maar daarin minstens vermakelijk.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Thanks Mac Hammer Fan voor de verduidelijking, snapte er al geen fuck van dat er ineens FIN in het beeld stond met nog 10 minuten te gaan. En al helemaal niet dat die extra scenes ineens weer werden afgekapt .

Wel geinig natuurlijk, nog wat zombie trash erbovenop. Al staat het haaks met de rest van zijn film en bedoelingen. Een film die vooral heel dromerig en surrealistisch is. Bovendien een erg boeiend sfeertje, keek heerlijk weg. Een aantal mooie scenes zijn al zijn opgenoemd, maar nogmaals: wat een geweldig einde!

Soft-erotische tintje staat de film ook enorm goed, he...ik ben helemaal weg van deze film. En ik had wel anders verwacht na het lezen van de comments. Franco heeft me overtuigd, op naar meer!!

Tony's Cinema Trash: Virgin Among the Living Dead (1973) - tonypulp.blogspot.com


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5828 stemmen

Dit maakt mijn beeld van Franco weer wat positiever. Dit is op momenten gewoon een erg sfeerrijk en zelfs stijlvol werkje. Franco balanceert ook in deze film weer op de rand van eigenlijk best goed aan de ene kant van het ravijn, en volslagen belachelijk aan de andere kant. Hij verraadt zowel zijn talent als de steekjes die los zitten.

Exemplarisch voor die evenwichtsstoornissen is bijvoorbeeld hoe de film eruit ziet. De locaties, sommige shots en de art direction zijn op momenten heel fraai en werken goed samen met de lekker onzinnige horror. Tegelijk staat hij zijn cameraman wel toe om op amateuristische wijze in te zoomen en volledig zijn focus kwijt te zijn zo nu en dan. Dat is nu net wat zo'n film niet nodig heeft. Ik zou dat op die momenten beter doen en ik ben een filmisch non-talent, schat ik zo in.

Verder mankeert er van alles aan de film. De naaktscenes zijn compleet bezopen, maar waarom ook niet moet Franco gedacht hebben. Ik denk dat hij zijn films zag als de kortste weg om die leuke dametjes uit de kleren te krijgen. En hoewel die dametjes er altijd wel leuk uitzien, is het acteren vrij matig. Ook van de rest van de cast, al zijn sommige bijrollen best ok. Het verhaaltje maakt zijn potentie alleen bij vlagen waar. Op zich is het een leuke spookhuisfilm, maar het lijkt af en toe wel of Franco de draad een beetje kwijt is. Toch zijn er genoeg geinige scenes en de personages zijn wel lekker kleurrijk. Vooral omdat ze lekker geschift zijn en de acteurs van die mooie koppen hebben. Inclusief Franco zelf.

En zo balanceert de film vrolijk verder. Als Virgin Among the Living Dead al van de rand pleurt, klimt ze er redelijk snel weer op. Af en toe denk je 'hebben we hier niet te maken met een miskend meesterwerk'? Om vervolgens weer te denken 'mneh, misschien toch ook niet'

Heb nu 5 van zijn bekendere films gezien en moet zeggen dat Franco door het talent en de potentie die hij heeft, zijn cultstatus zeker waard is. Aan de andere kant hebben al zijn films amateuristische trekken. Sommigen worden gered door een aantal zaken die ik ook hier noem, soms is er ook nauwelijks een redden aan. Franco verdient in elk geval lof voor de complete lak aan conventies die hij heeft en het feit dat hij een volstrekt uniek oeuvre bij elkaar heeft weten te filmen. 3,5 sterren voor deze film.

Oh ja, ik heb zelfs gelachen om de zombies, die op het eind erin geknipt werden. Het sloeg werkelijk helemaal nergens op, maar was best fun. Wat een belediging voor Franco trouwens die hele actie.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Franco doop

Jesus Franco, het is toch wel een ronkende naam in het horror wereldje. De man stierf halverwege dit jaar en eindigt met bijna 200 (!) films op zijn naam. Ik was al langer van plan om me eens te laten onderdompelen in de wereld van de Spaanse regisseur maar ik wist nooit echt goed waar te beginnen. Tot ik gisteren een 2-DVD set vond waarin deze A Virgin Among the Living Dead en Succubus zit. Op goed geluk de eerste van de twee maar opgezet.

En wat voor een doop is het geworden. A Virgin Among the Living Dead is op zijn minst een opmerkelijke film te noemen. Qua stijl doet Franco me erg hard aan het werk van Rollin denken en blijkbaar heeft die zich ook nog in de film kunnen wringen, al hebben de twee regisseurs elkander nooit gezien tijdens het opnemen van de film. Van A Virgin Among the Living Dead bestaan dan ook verschillende versies. Bij mijn weten zijn er in elk geval al twee. Je hebt de Franco versie die zo'n goede 75 minuten duurt en je hebt de Rollin versie die een kwartiertje langer duurt. De Franco versie was blijkbaar indertijd een flop en om mee te liften op het succes van zombies dat eind jaren '70 in gang werd getrapt door onder andere Zombi 2 werd er besloten om de film wat 'interessanter' te maken door hem compleet te gaan verneuken in de stijl zoals Alfredo Leone dat deed met Mario Bava's Lisa and the Devil. Rollin voegde een handvol scènes toe uit een zombie flick die hij regisseerde (Zombie Lake) als droomsequenties en maakte zich niet druk om het feit dat dat compleet niet in de film paste, dat het tempo onderuit werd gehaald en dat de actrice continu haar gezicht moest bedekken waardoor het geheel een hilarisch effect kreeg. De DVD van DFW (degene die ik heb gezien was wel van het Extreme sublabel) bevat gelukkig de gewone Franco versie maar voegt na het Fin nog een stuk van de Rollin scènes toe. Erg vreemd maar ik ben er op zich wel blij om want het is een leuke extra. De film is trouwens ook nog uitgebracht als Zombi 4 alsook met een vermelding van Hammer legende Vincent Price.. Best voor de DFW versie gaan dus.

Want de versie van Franco is eigenlijk wel leuk. Dit wordt op een aantal plaatsen genoemd als één van zijn besten, al verwacht ik eerlijk gezegd in die 200 films toch nog een iets hogere score dan 3* te kunnen geven, en dat valt wel te begrijpen. Een handvol surrealistische scènes (de tocht met Christina's opgehangen vader door het bos!) worden afgewisseld met een paar heerlijke locaties en dito personages. Horror films worden meestal gekenmerkt door mooie dames en dat is in het geval van Franco blijkbaar niet anders. Christina von Blanc is zeker geen straf om naar te kijken maar de film zit sowieso zit vol met leuke gestoorde figuren zoals Basilio, die gespeeld wordt door Franco zelf. Dit smaakt in ieder geval naar meer. Al is het wel zonde van de dub maar die is nog van een redelijk niveau.

Mijn score is volledig voor de versie van Franco en voor mijn part mogen de toegevoegde Rollin scènes voor eeuwig in een stoffige kelder verdwijnen. Ik ben blij dat DFW de keuze heeft gemaakt om deze scènes enkel op het einde te laten zien want het doet echt afbreuk aan het kunnen van Franco, die met één film al een hogere score heeft weten te bereiken dan Rollin met 5 films.

3*


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Herzien en nu ben ik er aanzienlijk minder enthousiast over als toen ik deze film voor de eerste keer zag. De erotiek stelde achteraf toch niet zo veel voor en het verhaal en het acteren was sowieso helemaal niks. Wat de film nog enigszins overeind houdt is toch wel de zeer aantrekkelijke Christina die helaas toch te weinig uit de kleren ging. Verreweg het mooiste vond ik die scène toen ze zich uitkleedde en naakt in het meertje met waterlelies ging baden. Het was de enige scène die ik mij nog goed kon herinneren en dat zegt eigenlijk wel genoeg over dit filmpje waarvan niet alleen de erotiek maar vooral de horror helemaal niets voorstelde.

2,0*


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Wat een saaie zit ! Qua horror stelt het weinig voor en op gebied van erotiek biedt het ook niet meer dan af en toe wat bloot, al mag de hoofdactrice Christina von Blanc er wel wezen. Het verhaal verloopt zeer langzaam en qua inhoud is het een chaotisch werkje. En wat was dat voor een slap einde ? En daarna krijg je er nog iets bovenop dat totaal geen steek heeft. Overigens de mooie poster vind ik misleidend. 2/10


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Dit is alweer de 25e film van regisseur Jesús Franco, die ik heb gezien sinds ik afgelopen maart begon met de reeks (de 1e film was "Die Sklavinnen (1977)"). Jesús Franco speelt zelf ook mee in deze film (wat hij meestal doet in zijn films) en hij heeft de nobele rol van een griezelige doofstomme kwijlende oom (Basillio) op zich genomen, wat soms zorgt voor wat humor. Wat Noodless hierboven aangeeft, daar ben ik het wel mee eens, want ook ik vond dit een saaie zit en en qua inhoud is het inderdaad een chaotisch werkje en de fraaie filmposter is inderdaad behoorlijk misleidend. Er zitten wel wat zombies in (voor het eerst te zien na circa 58 minuten), maar dat zijn gewoon mensen die wat raar kijken, vervallen gebitten hebben en wat make-up op zich hebben.

In "A Virgin among the Living Dead" draait het om Christina Benton (Christina von Blanc). Deze jonge vrouw reist af naar naar het plaatsje Montserrat, om daar de erfenisverdeling van haar overleden vader Ernesto Pablo Reiner (Paul Muller) bij te wonen. Eenmaal op haar bestemming te zijn aangekomen, blijkt dat Christina’s familie, waaronder oom Howard (Howard Vernon), tante Abigail (Rosa Palomar) en het kettingrokende nichtje Carmencé (Carmen Yazalde), maar een vreemd stelletje is dat zich vreemd gedraagt. Als Christina opeens onheilspellende visioenen krijgt waarin haar vader tot haar spreekt, ontdekt ze de bloeddorstige aard van haar bloedverwanten.

Hoewel het verhaal en de eerder genoemde filmposter je willen doen geloven dat je naar een bloedstollende Horror / Erotiek film gaat kijken, blijkt dat in de praktijk wel mee te vallen en dat geldt zowel voor de Horror als de Erotiek (hoewel er wel een verkrachting plaatsvindt, maar dat blijkt een droom te zijn). Qua Horror moet je het vooral doen met amateuristisch ogende zombies die uit de grond kruipen en wat suggestieve griezelelementen en qua Erotiek zie je vooral wat onschuldige naaktheid (borsten en schaamstreken) van de vrouwen Christina von Blanc, Carmen Yazalde en Linda Hastreiter (als Linda die een blinde vrouw is en die bij de familie hoort). Zowel Christina von Blanc aks Carmen Yazalde vond ik zeer mooie vrouwen om naar te kijken (dat heeft Jesús Franco meestal ook goed geregeld in zijn films) en Christina von Blanc zie je ook regelmatig volledig naakt (o.a. als ze gaat zwemmen of op bed ligt) en van Carmen Yazalde zie je helaas alleen de borsten.

Het verloop van het plot is warrig en moeilijk te volgen (zeker vanaf de tweede helft van het verhaal), maar wel zit er wat zwarte humor in (o.a. tijdens een begrafenis waarbij een duidelijk verveeld personage, te weten Carmencé, haar teennagels schildert) en ook zitten er wat aparte scènes in, zoals de scène waarbij Christina door de tuin van het kasteel gaat lopen (na circa 27 minuten) in een groene outfit (kort broekje, blouse en Romeinse bandage sandalen tot Kniehoge, ik heb oog voor details ) en bij een meertje terecht komt (vol met waterlelies), en zich daar gaat uitkleden en gaat zwemmen (deed me denken aan de film "Le Lac des Morts Vivants (1981)" van regisseur Jean Rollin, die deze film samen met Jesús Franco heeft geregisseerd, waarin ook zo'n soort scène zit bij de opening). Ze wordt daarbij stiekem bekeken door twee vreemde oudere mannen en als een jonge man de oudere mannen wegjaagt en Christina aanspreekt, zeggen ze tegen elkaar:

Jonge man: Don't you know that nudism is forbidden here ?
Christina: It's a private garden, isn't it ?
Jonge man: But you can be seen from above.

Christina neemt dan de jonge man mee naar het kasteel (de jonge man is overigens bang voor het kasteel), waarbij hij gelijk wordt weggejaagd door oom Howard die tegen hem schreeuw "Get lost, bastard !" en daarna zegt hij tegen Christina:

"You have no right to bring people here without our permission !"

Daar blijft het niet bij, want daarna slaat hij haar een paar keer in het gezicht met de vlakke hand. Ze rent verbijsterd weg en komt dan terecht in een kamer, waarin ze ziet dat een naakte Carmencé het bloed (wat overduidelijk uit een verfpotje komt) aan het drinken is van een borst van een eveneens naakte Linda, daarbij heeft Carmencé een bebloede schaar in de hand, waarmee ze dus in de borst van Linda heeft geknipt / gesneden.

Een andere aparte scène is de scène waarbij de doofstomme Basillio (Jesús Franco) samen met tante Abigail een hand hebben afgehakt met een bijl (die ligt dan op de tafel) van een pas overleden persoon, te weten Herminia die de tweede vrouw was van Christina's vader Ernesto Pablo Reiner, en waarbij ze dan de sieraden op de hand aan het verwijderen zijn. Daarbij zegt dan Abigail tegen Basillio:

"I was so happy to get rid of that old bitch. She was still moving when we started. Especially her hands. She didn't want to die, but she did anyway and now it's all ours !"

Uiteraard komt Christina ook die kamer binnengelopen (nadat ze een akelige droom heeft gehad) waar Abigail en Basillio bezig zijn met de hand en als Christina de hand dan ziet, valt ze flauw en zegt Abigail.

"We'll have to call a doctor."

Abigail mompelt dan wat onverstaanbaars terug en giechelt wat, waarop Abigail zegt:

"What is on your mind ? Well forget it."

Oftewel Basillio zou Christina wel willen neuken terwijl ze bewusteloos is

Als Christina dan weer ontwaakt, ligt ze volledig naakt op bed, en bij haar zit dan de halfnaakt Carmencé. Waarna ze tegen elkaar zeggen:

Christina: What are you doing here ?
Carmencé: Nothing.
Christina: When did you come in ?
Carmencé: About an hour ago.
Christina: And you stayed here ?
Carmencé: Your hips were moving in such a fascinating way.
Carmencé: No, you needn't worry. I'm just saying that. I've got a right to watch.

Daarna is het verhaal nauwelijks meer te volgen en zien we o.a. het oplezen van het testament van de vader van Christina door een advocaat (daarbij vallen steeds de ogen dicht van Basillio, die het maar saai vindt) waarbij Christina alles erft (inclusief het kasteel waar de familie inwoont), zombies (die Christina aanvallen), "The queen of darkness" (Anne Libert) die Christina aan het volgen is, de overleden vader van Christina met een touw om zijn nek en wordt Christina verkracht door oom Howard, waarbij Abigail en Basilio haar vasthouden.

Maar wat blijkt nu, Christina maakt dit allemaal niet werkelijk mee, want opeens zien we een verwarde Christina op bed liggen, waarbij ze wordt verzorgt door twee dokters (een man en een vrouw) en die zeggen tegen elkaar:

Vrouwelijke dokter: Ηow is she ?
Mannelijke dokter: Bad.
Mannelijke dokter: What happened to her ?
Vrouwelijke dokter: I don't know.
Vrouwelijke dokter: She was found passed out near the abandoned house in the valley.
Vrouwelijke dokter: She's been delirious ever since. She talks about her family, mainly her father.
Vrouwelijke dokter: He hanged himself a few months ago.

Daarna hoor je opeens een geluid en als de dokters dan gaan kijken, blijkt Christina gestorven te zijn en wordt er nog verteld:

"Your mind will no longer discern the truth. You will create your own nightmares."

Daarna zie je Christina samen met "The queen of darkness" naar een vijver lopen, waarbij ze kopje ondergaat en de overige familieleden en wat vreemde figuren volgen haar dan, en de film is daarna afgelopen.

Gezien de toch wel veel stemmen en berichten bij deze Horror / Erotiek film van Jesús Franco, zal het waarschijnlijk gaan om een cultfilm van hem, maar persoonlijk vond ik dit toch één van de mindere films die ik de afgelopen tijd van Jesús Franco hebt gezien. De eerste helft van het verhaal is opzicht nog mysterieus en bevat onbedoeld wat grappige dialogen, maar de tweede helft van het verhaal is chaotisch waardoor het allemaal bijna niet meer te volgens is en het einde (wat wel een duidelijke verklaring geeft voor hetgene wat er gebeurt) vond ik te spontaan. Met name door de mooie vrouwen Christina von Blanc en Carmen Yazalde vond ik deze film nog het kijken waard.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10835 berichten
  • 8923 stemmen

Gefilmd onder de titel Le nuit des é toiles filantes ("De nacht van de vallende sterren"), een pseudo-surrealistische film over de ontmoeting van een meisje met de dood en het hiernamaals. De distributeurs hadden echter andere ideeën in gedachten; de eerste (Pierre Quérut) voegde soft-core beelden toe met Alice Arno en verkocht het als seksfilm. Toen het op video werd uitgebracht, verwijderde men de toegevoegde seksscènes, en huurde Jean Rollin in om ongerelateerde zombiebeelden te maken. Zodoende werd het uitgegeven onder de titel A Virgin among the Living Dead. Helaas is die titel ook een soort van spoiler!

Dat de keuze op Jean Rollin viel is niet heel gek want Jesús Franco bediend zich hier van hetzelfde soort surrealistisch, dromerig art-house stijltje wat je ook bij die regisseur ziet. Ik ben van dat getouwtrek tussen (s)exploitatie en kunst niet weg! Ik geef toe dat er wel een handvol momenten waren die vreemd of opvallend zijn; zoals een begrafenis waar de familie uit de maat een Latijnse hymne zingt, Franco die zelf een dwaze idioot genaamd Basilio speelt die door de gangen loopt en brabbeltaal praat met een afgehakte kippenkop of een lesbische--vampier-seksspel met een schaar.

De vrouwelijke cast is sexy en aantrekkelijk, en Christina von Blanc is een absoluut prachtig wezen met grote blauwgrijze ogen en met regelmatig alleen blote huid. Echter geef deze film maar een halfbakken gevoel. Het is een Goofy-film met naaktheid om de tekortkomingen te verdoezelen en slechts enkele momenten van inspiratie. Bovendien bestond er bijna geen plot... natuurlijk, misschien was het 'abstracte beeldvorming' of 'niet-lineaire verhalen vertellen' maar de gammele aard doet anders vermoeden!