Genre: Biografie / Avontuur
Speelduur: 121 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / IJsland
Geregisseerd door: Baltasar Kormákur
Met onder meer: Jason Clarke, Josh Brolin en John Hawkes
IMDb beoordeling:
7,1 (245.530)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 17 september 2015
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Everest
"The storm awaits."
1996. Ondanks waarschuwingen over een grote storm die voorspeld is, gaan twee teams op klimexpeditie naar de top van de Mount Everest. Een team staat onder leiding van gids Rob Hall, het andere team wordt geleid door Scott Fischer. Journalist Jon Krakauer gaat mee om verslag te doen van de klim. De bergbeklimmers krijgen te maken met de meest barre weersomstandigheden wanneer hun levenslange obsessie om de top van de Everest te bereiken verandert in een adembenemende strijd om te overleven. Gebaseerd op waargebeurde feiten.
Externe links
Acteurs en actrices
Rob Hall
Beck Weathers
Doug Hansen
Guy Cotter
Helen Wilton
Andy 'Harold' Harris
Jon Krakauer
Jan Arnold
Scott Fischer
Peach Weathers
Video's en trailers
Reviews & comments
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Vanaf 17 september 2015 in de bioscoop (Universal)
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
Goed in elkaar gezette films over waargebeurde verhalen,
dat zijn toch wel de filmervaringen waarnaar ik op zoek ben.
Het duurt nog even,maar ik ben erg benieuwd.
GrafGantz
-
- 197 berichten
- 2738 stemmen
Dat waargebeurd moet je wel met een korreltje zout nemen, al is het op een boek over de gebeurtenissen in 1996 gebaseerd.
Gaat overigens om de verfilming van dit boek, voor de mensen die niet op de hoogte zijn: Into Thin Air: A Personal Account of the Mt. Everest Disaster - Jon Krakauer (1997) - BoekMeter.nl
3 2 1 cut
-
- 1066 berichten
- 98 stemmen
Ik ben ook zeker benieuwd ! Maar waarom heeft de user zazdarov (uit Italië ?) al een 1,5 gegeven ?
In ieder geval, ik heb mega hoogtevrees en een soort Alpenfixatie (kijk ook graag bv om de zoveel jaar naar de film 'Nordwand') en dit soort films intrigeren mij zeer..
JerryL
-
- 69 berichten
- 1751 stemmen
Ik stel voor dat die stem wordt verwijderd. De persoon kan hem niet gezien hebben? Daarnaast vraag ik mij af waarom accounts vanuit het buitenland worden toegestaan, immers is gebleken dat de filmsmaak in onder andere Italie wel heel erg afwijkt dan dat van Nederland!
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Ik stel voor dat die stem wordt verwijderd. De persoon kan hem niet gezien hebben?
interista2001
-
- 254 berichten
- 3866 stemmen
Ik stel voor dat die stem wordt verwijderd. De persoon kan hem niet gezien hebben?
Misschien heeft hij hem wel gezien op het filmfestival van Venetië? Daar draaide hij op 2 september 
mcdaktari
-
- 7297 berichten
- 0 stemmen
Alleen voor de mooie opnames wil ik deze film al graag zien, maar het lijkt me sowieso wel een goeie film. Ik ga hem zeker kijken.
brabusRUS
-
- 1628 berichten
- 2810 stemmen
Ik stel voor dat die stem wordt verwijderd. De persoon kan hem niet gezien hebben? Daarnaast vraag ik mij af waarom accounts vanuit het buitenland worden toegestaan, immers is gebleken dat de filmsmaak in onder andere Italie wel heel erg afwijkt dan dat van Nederland!
LOL? Precies wat HarmJanStegenga zegt. Daarnaast kunnen mensen uit Nederland ook gewoon emigreren naar het buitenland.
JerryL
-
- 69 berichten
- 1751 stemmen
Ken Zazdarovje verder niet dus dat hij er vroeg bij is, oke.
Ik pleitte er niet zozeer voor hem te weren omdat hij per definitie een afwijkende mening heeft, echter zou het vreemd zijn als moviemeter in zijn algemeen niet het gemiddelde van de Nederlandse voorkeur vertegenwoordigen zou maar die van bijvoorbeeld Duitsers of Amerikanen.
Nu trekt een vroege vogel uit Italie op voorhand het algemene stemcijfer naar 1 ster. Zat kijkers die zich hierdoor laten beïnvloeden.
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Zou toch wel triest zijn als mensen zich door een 1 stem lieten beïnvloeden.
eltorro
-
- 898 berichten
- 3054 stemmen
Ja dat is jammer, maar dat kan ook door Nederlanders gebeuren. En Moviemeter is een site voor film liefhebbers en die heb je overal. Als buitenlanders niet meer op deze op site zouden mogen, zou je trouwens ook heel veel Belgen boos maken 
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
even een tijdelijke 5 neergezet. Doe ik dan wel weer weg. Volgende week ga ik hem trouwens toch zien.
Maar wil niet dat andere mensen een verkeerd beeld krijgen v/d film.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Ja dat is jammer, maar dat kan ook door Nederlanders gebeuren. En Moviemeter is een site voor film liefhebbers en die heb je overal. Als buitenlanders niet meer op deze op site zouden mogen, zou je trouwens ook heel veel Belgen boos maken
Inderdaad, dat ook.
606
-
- 23876 berichten
- 12265 stemmen
even een tijdelijke 5 neergezet. Doe ik dan wel weer weg. Volgende week ga ik hem trouwens toch zien.
Maar wil niet dat andere mensen een verkeerd beeld krijgen v/d film.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Dat is inderdaad niet toegestaan. Ik heb de stem verwijderd.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Ja dan hoop ik dat mensen niet zo dom zijn om zich te baseren op drie stemmen.
Excuses trouwens.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2550 stemmen
"It's not the altitude, but the attitude."
Blijkbaar gebaseerd op waargebeurde feiten over de grootste tragedie die zich ooit heeft afgespeeld op deze immense berg.
Een verhaal dat dus tot de verbeelding spreekt, maar de uitwerking is er helaas niet naar. Daarvoor wordt er te veel tijd besteed om allerlei personages te introduceren die vrij vlak overkomen. Met zo een cast is het vooral wonderbaarlijk te noemen dat niemand erbovenuit steekt, zelfs Jake Gyllenhaal weet amper te imponeren. Als kijker krijg je dan ook nauwelijks binding met zo een uiteenlopende groep, omdat de beweegredenen vaag blijven en er geen enkele vorm van diepgang is te vinden.
'Everest' kent een te lange opbouw met een opmerkelijk trage pacing, waardoor het voornamelijk wachten is op de onstuimige dingen die komen gaan. Maar hetgeen wat volgt is een droge registratie van gebeurtenissen; de beklimming is tam en het rampspoed laat je nooit huiveren. Eenmaal als de gruwelijkheden beginnen wordt het gewoonweg nergens echt aangrijpend, omdat de ontberingen het nodige gewicht missen.
De berg zelf wordt wel redelijk indrukwekkend in beeld gebracht, wat zich resulteert in mooie weidse shots. Met name de weergegeven diepte i.c.m. 3D werkt goed. Op momenten zorgt het voor adembenemende scènes, maar dan word je plotsklaps uit deze illusie gehaald en krijg je weer te maken met te verwaarlozen melodrama.
Al met al een matig drama dat een hoop probeert te doen, maar zowat in alles faalt. Dat de film als een nachtkaars uitgaat spreekt boekdelen.
2,0 Sterren.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13390 stemmen
Ik heb nu pas door dat dit Krakauers boek is (dank GrafGantz)... Ik heb het audiobook met heel veel 'plezier' geluisterd paar jaar terug. Boek vlak daarna ook ergens opgeduikeld. Erg aangrijpend verhaal.
joyce.b
-
- 712 berichten
- 0 stemmen
Ik stel voor dat die stem wordt verwijderd. De persoon kan hem niet gezien hebben? Daarnaast vraag ik mij af waarom accounts vanuit het buitenland worden toegestaan, immers is gebleken dat de filmsmaak in onder andere Italie wel heel erg afwijkt dan dat van Nederland!
Ook genoeg Nederlanders die naar het buitenland evrkassen,en daar gewoon de website bekijken en ingeschreven blijven.
Je hebt toch niet iets tegen Italianen? ?!!
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Dit is de tweede film die gebaseerd is op het boek Into Thin Air van Krakauer. Dit fantastische boek werd in 2007 verfilmd, ook onder de naam Everest. Dat was rampzalig, zo slecht.
Maar ik ga het weer proberen, het gegeven is zo sterk.
Basto
-
- 11941 berichten
- 7407 stemmen
[i]Al met al een matig drama dat een hoop probeert te doen, maar zowat in alles faalt. Dat de film als een nachtkaars uitgaat spreekt boekdelen.
2,0 Sterren.
Eens, ook 2 sterren
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Ik heb jaren terug Avalanche gezien. Die was in mijn wereldbeeld en beleving maar matig. Echt een b-film, zoals ik dat in 10 jaar Meter tijd geleerd heb. Dan was dit wel stukken beter. Sentimenteel? O jaa. Keira wrong zich dan ook een ommetje om de tranen uit haar te persen. Maar het schortte een heel klein stukje aan spel, wat mij betrof. Wel was ze meer overtuigend als Hermione in Noah hoor. Maar het overbrengen van de emotie, lukte hier aan het einde niet zo voor mij. Dat ik tranen plengde, kwam meer door haar tegenspeler dan door haar. Verder was het een ver van mijn bed show. Ik vond dingen mooi, zolang ik er maar niet zelf in belandde. Ik voelde de ijzige kou van de Everest toch wel uit het beeld komen. Bijna alsof ik er zelf in zat. Zo'n 3D bril is soms zo gek nog niet. Dingen ervaren die nooit komen.
Sneeuw geeft een enorme handicap aan zaken als film. Het weerkaatst als een tierelier tegen je camera aan. Maar desondanks levert meneer Baltasar een degelijke film op. Mooi gedaan en dus beter dan Avalanche.
Seifer
-
- 805 berichten
- 356 stemmen
Sterke film over een waar gebeurde feiten. De indrukwekkende berg wordt goed in beeld gebracht, vooral de storm komt erg gewelddadig over. Ook hoe de mensen omkomen gaat gewoon op een realistische manier, dus niet zo over de top zoals bij andere films vaak het geval is. De dood ligt op de loer en de kleinste fout of overgave aan het klimaat is al heel snel funest. Misschien dat de personages niet heel diep worden uitgewerkt, maar dat hoeft ook niet bij een film als deze. Het gaat naar mijn idee vooral om de beleving van de tocht.
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3220 stemmen
Mijn allereerste IMAX-ervaring.
Everest begint heel erg traag en bouwt een verhaal rond een hele groep bergbeklimmers in plaats van slechts een of twee personages. Hierdoor is het eerste deel er voornamelijk om sympathie te creëren bij de personages. Dit lukt wel, want je hoopt dat ze de top halen en je wéét dat er iets verschrikkelijks zal gebeuren. Pas na een uur komt de storm pas op en wordt de film één grote rollercoaster vol emoties. Ik heb bijna de hele storm doorgejankt waardoor ik als een emotioneel hoopje prut de bioscoopzaal verliet. De film weet de emoties zo goed over te brengen.
De beelden zijn indrukwekkend. Dit, in combinatie met IMAX zorgt voor een geweldige belevenis waar je écht deel van uit lijkt te maken. 4*
Koller
-
- 25 berichten
- 1721 stemmen
Vanavond geweest. Een beetje wat ik er van verwacht had, al had ik gedurende de film wat meer spanning verwacht. Goed acteer werk, goede cast en mooie shots. Ik zat mee te leven aan het eind en dat maakte het de moeite waard hem te kijken ( tussen alle spektakel crap van tegenwoordig).
Domi Jacques
-
- 8 berichten
- 1910 stemmen
Eerder werd ook al een documentaire 'Storm over Everest' gemaakt over deze 1996 events. Die lijkt mij persoonlijk een veel sensatievrijere/waarheidsgetrouwere versie van de gebeurtenissen...
Te bezichtigen op Youtube
Kjell56
-
- 6 berichten
- 6 stemmen
Goede film vol met mooie effecten.
Je kan duidelijk zien dat de producer je wilt laten ervaren hoe het op de Everest is. Naast het feit dat dit een waargebeurd verhaal moest verfilmen, zaten er ook genoeg momenten met mooie effecten in.
Helaas vond ik het einde wel erg abrupt en konden de traanscenes van mij ook iets minder!
Gerelateerd nieuws

Waargebeurde avonturenfilm 'Everest' met Josh Brolin wordt vrijdagavond uitgezonden op televisie

Waargebeurde film 'Everest' met Josh Brolin morgenavond te zien op televisie

In de ban van 'Society of the Snow' op Netflix? Probeer deze films ook eens

Netflix voegt binnenkort tientallen titels toe, dit zijn de best beoordeelde
Bekijk ook

The Revenant
Western / Actie, 2015
1.112 reacties

Foo Fighters: Back and Forth
Documentaire / Muziek, 2011
28 reacties

Mandariinid
Drama / Oorlog, 2013
11 reacties

Remember
Thriller / Drama, 2015
111 reacties

Human
Documentaire, 2015
8 reacties

Sheytan Vojud Nadarad
Drama, 2020
15 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








