

Genre: Thriller / Mystery
Speelduur: 97 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Philip Kaufman
Met onder meer: Ashley Judd, Samuel L. Jackson en Andy Garcia
IMDb beoordeling:
5,3 (24.161)
Gesproken taal: Italiaans, Spaans en Engels
Releasedatum: 2 september 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Twisted
"Every murder has a mark."
De zojuist gepromoveerde rechercheur Jessica Shepard (Ashley Judd) wordt op een onderzoek gezet een serial killer op te sporen. Het onderzoek wordt echter erg persoonlijk, als blijkt dat de slachtoffers mannen zijn, waar zij ooit een relatie mee heeft gehad. Haar collega's vertrouwen het dan ook niet meer en zien Jessica steeds meer als hoofdverdachte...
Externe links
Acteurs en actrices
Jessica Shepard
John Mills
Mike Delmarco
Dr. Melvin Frank
Lieutenant Tong
Jimmy Schmidt
Lisa
Dale Becker
Ray Porter
Wilson Jefferson
Video's en trailers
Reviews & comments

RideOnAppie
-
- 21 berichten
- 15 stemmen
saai. Maar wat wil je van een film die je gratis ergens bij krijgt. njah, kunnen ooit wel leuk zijn maar deze vond ik echt saai.

Kr!kke
-
- 5394 berichten
- 2566 stemmen
Degelijke cast, maar tegenvallende film.
Het verhaal was nogal cliché, ik had het gevoel dat ik het allemaal al eens gezien had. Ik lees bij sommige users dat ze het nogal onvoorspelbaar vonden, terwijl ik het einde echt wél voorspelbaar vond. Veel spanning zat er dan ook niet in.

Friday the 13 th
-
- 2551 berichten
- 1993 stemmen
Een film die maar weinig interessant weet te worden. Het verhaal is erg simpel en het straalt als een echte tv-film uit. Wat Samuel L. Jackson hier doet begrijp ik ook niet goed, al heeft de man al wel meer in beroerde films meegespeeld.
Het einde was enigzins wat voorspelbaar, al werden er wel heel veel potentiële verdachten ten tonele gebracht. Helaas wordt het nergens spannend. Ook geen enkele moord zie je gebeuren. Je blijft dus enkel kijken voor de ontknoping, nu je dat weet blijft er geen enkele reden meer over om hem nog ooit te herzien.
En Ashley Judd acteerde naar mijn gevoel degelijk. Maar haar rol kwam nogal komisch over. De stoere politie-agente die wat bang is van een paar ratten en bij elk geluidje een meter de lucht inspringt?

dominion
-
- 4062 berichten
- 0 stemmen
Waarom scoort deze zo laag want hij heeft echte top acteurs

Elineloves
-
- 24062 berichten
- 3620 stemmen
Je stemt zelf ook een 2, en dan zeg je iets over de lage score?

Elineloves
-
- 24062 berichten
- 3620 stemmen
Tsja. Goede acteurs, slechte film. De zoveelste ondermaatse politiethriller. Als ik mijn gedachten de vrije loop laat bij deze film, komen er dingen als: 'rare plotwendingen, vreemde personages, niet spannend, de eeuwige black outs, voorspelbaar, slechte uitwerking, standaard whodunnit verhaal..' Moet ik doorgaan? Neh. De acteerprestaties zijn nog wel goed te doen, maar het verhaal is te zwak om er iets van te maken. Jammer.

T.S.S.A.
-
- 257 berichten
- 1486 stemmen
Simpel.
Slecht verhaal, goede acteurs. Kon hem zonder moeite afkijken, maar het einde... Bagger.
2,5*

dominion
-
- 4062 berichten
- 0 stemmen
Je stemt zelf ook een 2, en dan zeg je iets over de lage score?
Kan me niet eens herrineren dat ik hier op had gestemd maar ga hem eens een herziening geven want kan me nauwelijks iets van herrineren.

Triple G
-
- 472 berichten
- 400 stemmen
Zoals reeds vaker aangehaald, een bak met bekend acteervolk en dan toch zo'n zwak werk neer zetten. Een matig acterende Judd in een vrij standaard en uiteindelijk voorspelbaar verhaaltje. Net genoeg om wel uit te kijken daarentegen..

bartsch
-
- 213 berichten
- 282 stemmen
Het verhaal is nogal dun en de meeste personages dienen slechts om, als mogelijke verdachte de kijker op het verkeerde spoor te zetten. De psychiater, de sukkelige oud-collega, de maatjes-collega, etc. Als op het einde de pleegvader annex leermeester de ware dader blijkt te zijn verrast dat eigenlijk weinig tot niks. En het verhaal wat opgehangen wordt is totaal onzin.

Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Een plot waar je zo doorheen prikt. Bovendien is de film ook zo gemaakt dat het me helemaal niet zoveel meer kon schelen wie het nou gedaan had. Erg droevig gemaakt, inspiratieloos, saai, makkelijk en bomvol clichés. Waarom held Jackson en gerespecteerd acteur Garcia zichzelf hier aan hebben verbonden, is voor mij een raadsel...

misterdhdh
-
- 488 berichten
- 719 stemmen
matige film, heb niet het gevoel dat dit een 2000 film is. de film wist mij nooit echt te boeien, het interesseerde mij niet wie uiteindelijk de moordenaar was. het was wel een verassende moordenaar. het werd nooit echt spannend, slechte muziek, goede acteerprestaties. te weinig vernieuwend. 1 keer kijken is genoeg. maja gekocht voor 1 euro bij blokker, dus ik verwachtte geen topper
natuurlijk heb je duizenden slechtere films, maar ik zou toch aanraden een andere film te kijken. deze film wekt gewoon geen interesse op (bij mij toch niet)
2.5/5

Dreiecke
-
- 2768 berichten
- 902 stemmen
Het is geen film die je moet aanzetten voor de spanning, het is voor een groot gedeelte een psychologisch drama. Er komt natuurlijk wel politiewerk aan te pas bij het opsporen van een (serie)moordenaar.
Ik vond het wel een goede film, lekker mysterieus.
De sfeer is regelmatig dromerig en vaag te noemen, net als de situatie van de hoofdpersoon: 'twisted'.
Ashley Judd speelt een voor mij onsympathiek persoon, maar dat is dan prima geacteerd. Zij zet met verve een arrogante, getroubleerde, eigenwijze politieagente neer. Andy Garcia's rol vond ik ook goed geacteerd. Van het personage van Jackson kreeg ik niet veel hoogte, had wat meer uitgediept kunnen worden, vooral gezien zijn acteerkwaliteiten.

Dead01
-
- 1167 berichten
- 1833 stemmen
Kon me niet echt boeien.
Had er wat meer van verwacht van deze film maar vond hem vrij saai en niet echt spannend.
Nog 2 sterren voor de acteerprestaties

NYSe
-
- 1749 berichten
- 1611 stemmen
De film begint schitterend: sfeervolle beelden van een naargeestig San Fransisco en een aanranding opgezet in fantastische extreme close ups. "Mysterieus" klinkt misschien ongepast maar is wel het woord dat in me op komt.
Dan... een plotselinge kopstoot rukt ons uit die bewondering en de arrestatie die volgt voelt dan ook volledig misplaatst aan. En dat gevoel blijft de volledige anderhalf uur die volgt hangen. Net als het idee dat mijn intellect volledig belachelijk gemaakt wordt.
Na een half uur had ik mijn verdachten teruggebracht tot twee, een kwartier later tot één. En na me door nog drie kwartier aan saaie clichés, stereotypen en tenenkrommend acteerwerk van Ashley Judd heen te moeten slepen bleek ik het nog goed te hebben ook. Zucht.

Filmfan74
-
- 258 berichten
- 254 stemmen
Erg voorspelbaar... Het acteerwerk is aardig, maar hoe het af gaat lopen laat wel erg weinig te raden over. Jammer, er had volgens mij wel meer in gezeten.

Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Als ik bij een film zie dat Ashley Judd erin meespeelt dan ben ik altijd wel geneigd om hem te bekijken. Om één of andere reden is een film meestal altijd wel goed waar zij aan meedoet. Niet dat ik een uitermate fan ben of zo maar dat heb je wel eens met sommige acteurs. Andy Garcia is ook al zo iemand. En nu zitten ze samen in één film.
Maar goed ... dit is dus de eerste keer dat een film met deze actrice en deze acteur erin me behoorlijk tegenvalt. Ik vond het verhaal nogal saai verlopen en het karakter dat Judd moet vertolken ook redelijk nietszeggend en onsympathiek.
Het verhaal is af en toe behoorlijk onwaarschijnlijk. Een voorbeeld hiervan is als het karakter van Garcia vergiftigd word met GHB. Hoe krijgt hij het dan toch voor elkaar om het huis uit te vluchten en via het water aan de andere kant te komen. Ik kan me dat niet helemaal voorstellen.
Vanaf het begin wist ik al snel hoe deze film af zou gaan lopen. En dat heb ik toch niet vaak. Wat dat betreft ben ik niet zo snugger. Dat geeft toch wel aan hoe doorzichtig het plot was. Jammer hoor voor een film met acteurs van dit kaliber.

PollyPeachum
-
- 156 berichten
- 590 stemmen
Nee, bespaar je de tijd, want deze film is niet de moeite waard. Alle acteurs acteren het acteur-zijn en daar zit je al die tijd naar te kijken. Het komt niet geloofwaardig over en je begint zelfs een antipathie tegen hen te ontwikkelen.
Zelfs de topacteurs maken er een bende van.

Supernatural
-
- 984 berichten
- 834 stemmen
Net gezien.wel een leuke film.had wel iets meer verwacht maar zeker niet slecht.prima cast verders.gewoon een prima verhaal.heb me prima vermaakt.

umbra
-
- 3918 berichten
- 3648 stemmen
Thriller-mystery? Eerder een matig drama, nee dit is geen hoogvlieger.

Firecrest
-
- 147 berichten
- 188 stemmen
Ashley Judd speelt wel een leuke rol in deze film. Maar voor de rest is deze film wat saai. Het draait al gauw om de vraag: wie van de personages is nou toch die serie -moordenaar? Een simpel aftelsommetje, het zal één van de minst voor de hand liggende personen zijn, dus ik kwam al gauw uit op - of de psychiater, of anders de rechercheur gespeeld door samuel L jackson. En ja hoor, inderdaad..
Wel heeft de film nog een leuk slotzinnetje.

frans123
-
- 4314 berichten
- 1142 stemmen
Ongeloofwaardig flut verhaal. Ik ben ook bevooroordeeld want ik heb helemaal niks met Ashley Judd , een irritant jongens-meisje.
En wat deed die Jackson in de film???

Sergio Leone
-
- 4236 berichten
- 2923 stemmen
Grijze middelmaat.
13-in-een-dozijnfilm. Een politiethriller die bij momenten stemmig vormgegeven is, maar evenzeer uitblinkt in de gebruikelijke clichés waardoor het al snel de weinig tot de verbeelding sprekende allure krijgt van een filmervaring op een kille dinsdagavond. De cast doet het oké, maar het is inhoudelijk zodanig standaard dat er amper iets is om in uit te blinken. Met dik anderhalf uur speeltijd is Twisted anders wel een gemakkelijke tussendoor.
2,5

Roger Thornhill
-
- 5812 berichten
- 2326 stemmen
Philip Kaufman heeft zowel als scenarioschrijver als als regisseur toch een aardig resumé, met daarbij een paar films die je niet direct van binnen het Hollywood-systeem zou verwachten, dus dan is het des te teleurstellender dat hij aan een genrefilm als dit werkelijk níéts aparts of unieks of eigenzinnigs weet toe te voegen. Een indrukwekkende cast (inclusief een paar persoonlijke favorieten) in zowel grote als kleine rolletjes, sfeervolle muziek van Mark Isham, en daar eindigt het lijstje met pluspunten abrupt, want de plot wordt zó plichtmatig en met zó weinig sjeu gebracht dat het mij op het einde eigenlijk ook al niets meer kon schelen wie de dader was. Het is dat mijn huidige speler geen ondertiteling weergeeft wanneer ik een DVD op een snelheid hoger dan 1x afspeel, anders had deze film nog een stuk korter dan 93 minuten geduurd.
Het laatste nieuws

Tweede seizoen van Duitse serie vanaf vandaag op Netflix, Regisseur aangeklaagd voor fraude en witwassen | MovieMeter Recap

Journalisten worden het tot nu toe niet eens over liveaction 'Snow White': 'Haalt het qua charme niet bij het origineel'

De klassieke 'Looney Tunes' zijn verwijderd van HBO Max

Deze tien series op Prime Video worden op dit moment het meest gestreamd
Bekijk ook

Shi Mian Mai Fu
Actie / Drama, 2004
349 reacties

Amreeka
Drama, 2009
18 reacties

The Edge
Avontuur / Actie, 1997
183 reacties

Harsh Times
Actie / Drama, 2005
210 reacties

De-Lovely
Drama / Muziek, 2004
20 reacties

Dragonfly
Thriller / Drama, 2002
143 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.