Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 132 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Antoine Fuqua
Met onder meer: Denzel Washington, Marton Csokas en Chloë Grace Moretz
IMDb beoordeling:
7,3 (460.923)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 september 2014
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Equalizer
"What do you see when you look at me?"
Een voormalig geheim agent, Robert McCall (Denzel Washington), heeft zijn eigen dood in scène gezet om een rustig leven te leiden in Boston. Maar wanneer hij een jonge prostituee (Chloë Grace Moretz) probeert te redden, krijgt hij problemen met de Russische maffia. Vanuit wraakgevoelens en om boete te doen voor de zonden uit zijn verleden, gaat hij als privédetective 'The Equalizer' te werk om recht te zetten wat krom is en bij te springen waar de wet tekortschiet.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,3 / 460923)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- The Equalizer (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op meJane
- Kijk op Canal Digitaal
Social Media
Acteurs en actrices
Robert McCall
Teddy
Teri
Ralphie
Masters
Mandy
Slavi
Brian Plummer
Susan Plummer
Tevi
Video's en trailers
Reviews & comments
pummetje
-
- 8 berichten
- 19 stemmen
Ook ik ben van mening dat het lang geleden is dat ik zo' n mooie film gezien heb whow twee uur lang met spanning gekeken
maroccancasanova
-
- 49 berichten
- 236 stemmen
Een van de betere films in deze tijd.. Harde actie film en dat van een top acteur!
Meerkerkertje
-
- 32 berichten
- 1274 stemmen
Grote verrassing,niet het niveau van Man on Fire gehaald, maar tot nu toe de beste actiefilm van 2014
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Zojuist gezien, een prima film dankzij Denzel Washington. Hij zet een prima personage neer die van gerechtigheid houdt en iedereen hier op wijst. Verder een prima film met uitstekende muziek (met name in het eindgevecht) en de juiste hoeveelheid actie. Natuurlijk was het einde iets over de top, dit hadden ze wel weg kunnen laten, ondanks stoorde het mij niet en zijn de 128 minuten omgevlogen.
Denzel, you did it again!
mcdaktari
-
- 7302 berichten
- 0 stemmen
Deze staat voor morgenavond op het programma, veel zin in als ik het verhaal zo lees.
Binnetie
-
- 32 berichten
- 41 stemmen
Ben heel erg benieuwd naar deze film.
Ik vond Man on Fire van Denzel ook enorm goed, die opbouw van het verhaal om zich langzaam omhoog te werken naar de top spreekt me aan. Nu is dit natuurlijk iets anders, maar ben echt heel erg nieuwsgierig.
Hazeltje
-
- 19 berichten
- 70 stemmen
Een film die perfect aan mijn verwachtingen voldeet. Een mooie combinatie van ontzettend sterke actie en een ietwat zoet en simpel verhaal. Ik moet zeggen dat bij een film als deze ook geen sterke plotwendingen of een perfect uitgewerkt verhaal horen, een dergelijke film is het simpelweg niet. Dit is ruwe actie op een heerlijk geschoten manier.
Er zaten enkele momenten in die naar mijn mening wat over de top waren; het moment dat hij de tanker/haven opblies, een tweetal momenten waarin toch wel erg duidelijk was dat hij ergens anders verkeerde ( moment in de bus, en het moment in de badkamer) en het einde was ietwat over de top gebracht.
Nochtans heeft deze film mij de volle 2uur ontzettend vermaakt. Denzel zet een zeer geloofwaardig en mooi personage neer en de actie in deze film is rondweg subliem. De gedeeltes met Chloë Grace Moretz hadden er wat mij betreft niet in hoeven te zitten, maar ik snap de ''noodzaak en aanleiding'' voor het verhaal. Een heerlijke soundtrack bij het ''eindgevecht'' trouwens! Ben je op zoek naar een sterk verhaal, dat mist hier, maar voor een heerlijk avondje bloed, actie en sensatie zit je met deze film wel snor.
4*
Koerok
-
- 1196 berichten
- 1422 stemmen
Typische Amerikaanse wraakfilm met alle bekende ingredienten, maar het wordt goed uitgevoerd, vooral door Washington. Prima vermaak voor 2 uur.
Majestics
-
- 322 berichten
- 43 stemmen
Tja, niet zo heel best dit. Een te lange film (met name in de tweede helft kon het me niet meer bekoren), die zichzelf veel te serieus neemt. Verder mist de film originaliteit, spanning en kiest het vaak de makkelijke weg. Nee, niet helemaal in balans wat mij betreft. Neemt niet weg dat het onder de categorie 'simpel vermaak' aardig mee kan.
2*
Hier kan ik mij goed in vinden. Ik vond de film te traag om er nog enigszins van te kunnen genieten, de actiescenes waren lang niet zo 'hard' als men zegt en die Nicolai moest een keiharde badguy voorstellen maar die wordt dus gewoon simpel neergeschoten, een anti-climax. Ik verwachtte dat hij nog een handgevecht zou houden met Denzel's karakter maar nee dus.
Zeer teleurgesteld, ik had hoge verwachtingen vanwege de recensies en omdat mijn vrienden het vet vonden maar de film wist me geen moment echt daadwerkelijk te pakken.
Pauperculus
-
- 7 berichten
- 6 stemmen
Een film welke Denzel Washington waardig is, ik vond het een aardig verhaal met een goede cast en heb me door de opgebouwde spanning zeker niet zitten te vervelen ondanks de lengte van de film. Het deed mij zelfs een beetje denken aan de welbekende Death Wish serie met Charles Bronson die het onrecht in de wereld bestreed op dezelfde harde manier.
Basi
-
- 63 berichten
- 59 stemmen
Een heerlijke film die ik iedereen kan aanraden. Zoals eerder aangegeven is deze film wat traag maar er zit net voldoende vaart is om te blijven boeien, Denzel is goed en het is jammer dat Chloë Grace Moretz geen grotere rol had in deze film. Ik heb toevallig recentelijk een aantal films met deze dame gezien en ben erg onder de indruk. Dit is er een om in de gaten te houden.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Antoine Fuqua weet na Training Day met deze film wederom behoorlijk in de richting van Tony Scott's Man on Fire te komen. Beide regisseurs weten dat Denzel Washington de flagrante vertolker van het zelf verworven recht is en maken dienstbaar gebruik van zijn skills. De redding van een jonge boeleerster ontaard hier letterlijk in een zuiveringspraktijk waarbij een behoorlijke tak van de Russische penoze de pineut zal zijn. De kwaliteit van deze film is van vergevorderd niveau, waarbij het camerawerk, de muziek, het acteren en de sfeer een lust zijn voor de zintuigen. Het doet de televisieserie waarop het gebaseerd is compleet verbleken.
patrickman
-
- 149 berichten
- 159 stemmen
Genoten maar miste het verhaal waar hij vandaan kwam en de emotie van man on fire
patrickman
-
- 149 berichten
- 159 stemmen
Als je deze man in New York heb zien schitterende op Broadway afgelopen zomer en nog een handdruk van krijgt, dan weer je bijna zeker dat dit op het moment een van de beste acteurs is!
Ben al blij dat er nog steeds nieuwe films komen met deze baas! En vond hem heerlijk om naar te kijken! Hij is hier veel 'cooler' dan in man on fire wat wel het verschil maakt!
Piratje
-
- 414 berichten
- 421 stemmen
Zowel de zwarte hoofdvertolker als de totale cast maakte van deze film een uitzonderlijk aantrekkelijke Russische Mafiafilm waarin weerom de politie in vraag gesteld wordt.
Regisseur Antoine Fuqua wist er een uitzonderlijk meesterwerk van te maken met Denzel Washington op z'n best.
Ook wist de regisseur uitstekend gebruik te maken van de close-ups en flashes van de gevechten.
Het voorspelbare verhaal van de oliebaron, terwijl dat het vooral gaat over misbruik van jeugdige meisjes in de prostitutie, legt vooral de klemtoon op het verschil tussen arm en rijk. Dom en slim.
Heerlijk spannend vlot.
Voor mij zeker net geen 5,0 waard. Laat het ons deze aanrader houden op 4,5 punten.
Doido
-
- 27 berichten
- 27 stemmen
Genoten maar miste het verhaal waar hij vandaan kwam en de emotie van man on fire
Heb je dat verhaal nodig? Ik denk dat het de spanning ten goede kwam dat dit deels in het midden bleef. Bij zijn bezoek aan zijn oud-collega's werd toch wel duidelijk waar hij vandaan kwam. Dat er een deel aan de verbeelding (of inbeelding) aan de kijker overblijft ervaar ik als prettig.
Voor de rest deel ik de mening van Piratje. Lang geleden dat ik een film van dit kaliber heb gezien.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Heb je dat verhaal nodig? Ik denk dat het de spanning ten goede kwam dat dit deels in het midden bleef. Bij zijn bezoek aan zijn oud-collega's werd toch wel duidelijk waar hij vandaan kwam. Dat er een deel aan de verbeelding (of inbeelding) aan de kijker overblijft ervaar ik als prettig. Voor de rest deel ik de mening van Piratje. Lang geleden dat ik een film van dit kaliber heb gezien.
Je hebt qua achtergrond inderdaad niet meer nodig en in dat opzicht zit de film met het bezoek aan zijn oud collega's meer dan voldoende in mekaar. Maar ik deel zijn mening wel dat Man on Fire net iets steviger in mekaar zit en dat dit deels te verwijten valt aan de emoties die daar zo gruwelijk veel indruk maakte.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Een heerlijke film die ik iedereen kan aanraden. Zoals eerder aangegeven is deze film wat traag maar er zit net voldoende vaart is om te blijven boeien, Denzel is goed en het is jammer dat Chloë Grace Moretz geen grotere rol had in deze film. Ik heb toevallig recentelijk een aantal films met deze dame gezien en ben erg onder de indruk. Dit is er een om in de gaten te houden.
Deze film wat traag en net voldoende vaart om te blijven boeien!! Wat een onzin zeg. En Het draait hier helemaal niet om Chloe Moretz die is hier totaal van ondergeschikt belang. Het gaat hier om Denzel Washington. Daar raak je pas erg van onder de indruk.
mcdaktari
-
- 7302 berichten
- 0 stemmen
Weer een hele stevige actie film van Denzel Washington, die van begin tot eind toe vol met actie zit.
Je moet het natuurlijk niet al te serieus nemen want wat een ontzettende hoop onzin krijg je hier voorgeschoteld. De werkelijkheid zou heel anders zijn. Maar dat achterwegen gelaten is het toch wel weer een top actie film. Films zijn er toch om te vermaken, en dat doet The Equalizer.
Hans Gruber
-
- 256 berichten
- 717 stemmen
Geweldige actiefilm met een voortreffelijke Denzel Washington. Precies genoeg actie met een zorgvuldig opgebouwd verhaal. Echt een aanrader, eentje die in de top 3 actiefilms allertijden komt te staan wat mij betreft.
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
Geweldige actiefilm met een voortreffelijke Denzel Washington. Precies genoeg actie met een zorgvuldig opgebouwd verhaal. Echt een aanrader.
martijnk
-
- 774 berichten
- 310 stemmen
Zeer clichématige en veel te langdradige wraakfilm.
Als je de kijker wraakgevoelens wil geven doe dat dan niet met een goedkoop hoertje die blijkbaar allemaal van die dikke mannen loopt te neuken en ook nog eens totaal niet kan acteren, want welke kijker interesseert het nou ook maar iets als zij het ziekenhuis in wordt geslagen. Occupational hazard noem ik dat ze had ook serveerster kunnen worden.
Uiteraard was het hoertje in dienst van de levensgevaarlijke (totaal niet kunnen acterende) Russische mafia. De Russische he, niet van de amerikanen natuurlijk want die zijn lievvv en doen zulke dingen niet.
Nadat de eerste lading Russen door Denzel is omgelegd lijken we opnieuw kennis te maken met een hele slechte Russische versie van Mr. Wolf uit Pulp Fiction, de man die weleens even alles komt regelen en zelfs bijna letterlijk Pulp Fiction quote (I'm not here to say please gentlemen). Die gaat vervolgens op z'n gemakje op klaarlichte dag wat mensen afmaken om dezelfde avond bij wijze van weer boodschappen te gaan doen bij de Albert Heijn.
En dan hebben we natuurlijk Denzel, de knuffel afro-amerikaan die al het onrecht wel eens even aan zal gaan pakken. Komt ook dat even goed uit want binnen een straal van 50 meter van hem gebeurt van alles.
Hoertjes worden de IC ingeslagen, winkeliers worden afgeperst (door de politie notabene) en het bedrijf waar hij werkt wordt ook nog overvallen wanneer hij net bij de kassa staat. Iedere stad waar zoveel criminaliteit plaats zou vinden was al in lockdown modus gegaan, had de noodtoestand uitgeroepen en een avondklok ingesteld. (Oh ja en hij had natuurlijk ook nog ruzie met de Russische mafia).
Uiteraard is Denzel het moraal van de hele wereld, hij roept mensen op om vooral het goede te doen, zelfs corrupte agenten geeft hij niet aan maar laat hij protectiegeld terugbrengen naar de winkelier met de boodschap 'doe het goede'. Tenenkrommend om naar te kijken werkelijkwaar.
Verder beschikt Denzel over een soort van tja hoe moet je het omschrijven, Max Payne bullet time achtige abilities, ik heb werkelijk geen idee waar dat op sloeg.
Dit was echt een hele slechte film. Als ik zin heb in een standaard aktiefilm zet ik wel een Seagal film op, die films nemen zichzelf totaal niet serieus waar The Equalizer dat heel de film lang vooral wel probeerde te doen.
Als je hem nog moet kijken, ik zou hem overslaan.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Als je hem nog moet kijken, ik zou hem overslaan je bent gewaarschuwd.
Grappig dat jij deze film zo serieus onder de loep denkt te moeten nemen. Totaal overbodig mijn inziens. Het gaat om de equalizer en daar is toch an sich niets serieus aan. Je bent gewaarschuwd, mooie uitspraak hoe kom je erop, haha!! Mensen ik zou er niet naar luisteren want deze film is puur genieten, voor die personen die houden van dit genre.
jacobine_rodijk
-
- 2806 berichten
- 9511 stemmen
Erg onnodig om zo'n lang bericht nogmaals te quoten als je direct eronder reageert....
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Erg onnodig om zo'n lang bericht nogmaals te quoten als je direct eronder reageert....
Nee jouw bericht zet zoden aan de dijk. Maar ik heb het voor u aangepast meneer.
tal1b
-
- 2596 berichten
- 2329 stemmen
beetje over de top ook t eind to much cliché.. Toch heerlijke no brainer met lekkere acties en wreede kills. 3.5 puur voor de actie 
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Wow wat ziet chloe er hier anders uit jeej.
Volwassen bedoel je? 
Pre- en sequels

The Equalizer 3
2023
140 reacties

The Equalizer 2
2018
162 reacties
Gerelateerd nieuws

Misdaadfilm 'The Equalizer' maandagavond te zien op televisie: 'Echt een topper'

Actiefilm 'The Equalizer' met Denzel Washington is binnenkort te zien op HBO Max

'The Equalizer' met Denzel Washington is zeer binnenkort te zien via Videoland

Netflix voegt komende maand deze ijzersterke films toe aan het aanbod
Bekijk ook

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

Ser du Månen, Daniel
Drama, 2019
11 reacties

The Hurricane
Biografie / Sport, 1999
213 reacties

The Crash Reel
Documentaire, 2013
13 reacties

Gone Girl
Thriller, 2014
591 reacties

Metro Manila
Drama / Misdaad, 2013
43 reacties
Gerelateerde tags
corruptiecall girlsluipmoordenaargijzelaarfbihuurmoordenaargangstersadismeburgerwachtremakesociopathwraakgeorganiseerde misdaadbloedvergietengebaseerd op tv-seriesgeweldteenage prostitutecommandointerrogationsurveillancefake deathex soldierlonercall girlblack opshand to hand combatmysterious pastvigilante justice
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








