• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.236 stemmen
Avatar
 
banner banner

Closed Circuit (2013)

Misdaad / Drama | 96 minuten
3,04 300 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Crowley

Met onder meer: Eric Bana, Rebecca Hall en Jim Broadbent

IMDb beoordeling: 6,2 (24.111)

Gesproken taal: Engels

Plot Closed Circuit

"They see your every move"

Martin (Eric Bana) en Claudia (Rebecca Hall) zijn, behalve dat ze allebei advocaat zijn, ook ex-geliefden. Wanneer ze beiden de verdediging op zich nemen van een internationale terrorist, wordt hun loyaliteit op de proef gesteld en dreigt hun leven in gevaar te komen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Martin Rose

Claudia Simmons-Howe

Attorney General

Cameron Fischer

Joanna Reece

Nazrul Sharma

Farroukh Erdogan

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van opa-ben

opa-ben

  • 227 berichten
  • 630 stemmen

spannende thriller over de verdediging van een terrorist na een aanslag. al gauw rijst de vraag of deze terrorist wel de dader is, en zo niet, wie er dan wel achter de aanslag zou zitten.

absoluut onderhoudende film. je zit niet steeds op het puntje van je stoel maar bij vlagen echt goed. en.... het zou zo maar echt gebeurt kunnen zijn.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

de wet heeft mensen nodig met integriteit

Kat en muis spel waarbij twee advocaten de verdediging op zich nemen van een Internationale terrorist. Vrij snel ontmantelt zich een verborgen agenda waarbij de zaak in een compleet ander daglicht komt te staan.

Samenzwering, verraad, achterdocht en paranoia zijn steekwoorden die deze film zeker spannend weten te maken. Bij aanvang lijkt het een vrij intelligente en misschien wel complexe film te worden. Helaas mocht het niet zo zijn en vervalt de film gaandeweg en maakt het deze pretentie helaas niet waar.


avatar van Piratje

Piratje

  • 414 berichten
  • 421 stemmen

Hoe privaat en justitie kunnen samenleven.

Een prachtige opbouwende justitiefilm waarbij de doofpot een belangrijke rol speelt.

Sterk verhaal, dat volgens mij zeer zeker mogelijk is en gebeurt, wordt opgebouwd tot een intern crimineel gegeven waarbij betrokkenen beloond worden voor hun criminele daden.

John Crowley weet als regisseur het verhaal zeer goed te mixen en de acteurs te gebruiken in hun rollen die uiterst keurig ingevuld worden.

Een aanrader voor gerechtszaken. Geen seconde verveeld en genoten van de golvende spanning.

4,0 *


avatar van Diederik58

Diederik58

  • 835 berichten
  • 1468 stemmen

Aanklacht tegen het Engelse rechtssysteem en de invloed van MI5. Als dat het statement is dat de bedenkers willen maken, dan is dat gelukt.

Slome thriller die nergens echt spannend wordt. Wat te veel hak op tak. Het suddert maar voort.

Prima geacteerd.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Spannend en actueel.

De gang van zaken achter de schermen van een geheime rechtzaak wordt geloofwaardig en ietwat ontluisterend in beeld gebracht. Wie nog enig vertrouwen in de overheden van de tijd van nu heeft krijgt iets om over na te denken, voor iedereen die dat al kwijt is is er de wat beklemmende gedachte dat er zo'n soort verhaal als dit zit achter haast elk bericht in de krant waar het over terrorisme en gesloten rechtzaken gaat.

Erg sterk gespeeld, niet alleen de hoofdrollen van Bana en Hall - overtuigend als voormalig stelletje - maar ook Ciaran Hinds die me meestal irriteert is hier erg goed en erg geloofwaardig bezig. En Julia Stiles. Jammer dat ze maar zo'n klein rolletje heeft, ik had die lijn van het verhaal ook wel wat verder uitgewerkt willen zien.

De setting in London, met mooie statige oude gebouwen als locaties en de stad is erg goed gekozen. En niet alleen vanwege de beelden die dat oplevert, ook de voor ons af en toe wat wonderlijke manier van werken in het Engelse rechtssysteem werkt erg goed. Waarbij de impliciete aanklacht die de film uitspreekt nergens aan kracht verliest, vergelijkbaar geblunder van de overheden en het achter gesloten deuren houden van wat liever in de doofpot gestopt wordt is overduidelijk iets wat over de hele wereld speelt.

De spanningsboog van het verhaal is wat mij betreft perfect, ook zonder spectaculaire actiescenes en schietpartijen blijft het verhaal tot het einde toe spannend. Goeie film, en ook een om nog eens opnieuw te gaan kijken.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7005 berichten
  • 9789 stemmen

Weinig memorabele thriller over de nasleep van een bomaanslag in Londen. Ik vind Eric Bana en Rebecca Hall doorgaans prettig om naar te kijken, maar hier bakken ze er niet veel van. Het engelse accent van Bana is daarnaast niet bepaald overtuigend. Sporadisch een beetje spannend, dat wel, maar de plot is amper interessant en originaliteit is ver te zoeken. Pure middelmaat.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Ongeloofwaardig onderhoudend.

Onderhoudende Britse thriller over terrorisme die het niet moet hebben van het flink aangezette misdaadmysterie dat nogal ongeloofwaardig aandoet, maar van goed gedoseerde spanning en uitstekende acteerprestaties. Heel veel beter dan doorsnee BBC-detectivewerk dat we kennen van de televisie is het niet, maar het kijkt uitermate prettig weg.

Goed.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2478 berichten
  • 2251 stemmen

Redelijke thriller waar meer in het kunnen zitten. Het verhaal lijkt vooraf heel wat, maar al snel wordt tijdens de film eea al duidelijk wat de spanning niet ten goede komt. De acteurs lijken wat op de automatische piloot te acteren. Zeker Bana kan beter. Verder blijft de vaart er goed in en blijft het redelijk spannend. 2.5/3.0


Zeer inhoudsvolle film die de onmacht van het private ten opzichte van de dominerende machtspositie van de staat weergeeft. Erg spannend, maar het verhaal zelf kon beter uitgewerkt worden.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Iets over integriteit en een overheid die in angstige tijden steeds minder transparant opereert. Actueel, ja, maar zonder ballen en vernuft. Het komt op mij over als een ruim bemeten scenario, samengeperst in anderhalf uur. Eerste minpuntje is de gedoofde relatie tussen beide hoofdrollen. Begint onderhand een zwaktebod te worden om een film met een onderwerp als dit te larderen met zo'n soap laag.

Dat zou een dubieus dossier als dat van Erdogan niet in de weg hoeven te staan, ware het niet dat het amper boeit. Mensen verdwijnen, spelen een dubbelrol en manipuleren de boel; het hele zaakje stinkt, maar ontwikkelingen vallen als vanzelf uit de lucht. Crowley weet het maar niet tot leven te brengen. Zelfs wanneer hij halverwege meer op een thriller gaat inzetten, blijft het een lauwe bedoening.

Misschien niet het materiaal dat hem het beste ligt, bij Boy A ging het per slot van rekening beduidend anders en beter. Wel een nette cast voor zoiets, met uitzondering van dat blonde geval, al krijgen Bana en Hall niet iets om handen dat er echt toe doet. Dan krijg je alles bijelkaar een film die een verhaaltje heeft dat het enigszins aan de praat houdt, maar tegelijkertijd een uitgebluste indruk achterlaat.


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4407 stemmen

Redelijke thriller die maar nooit echt op gang wil komen, het heeft eerder wat wat van een lange aflevering van een tv serie. Het verloop van het verhaal kent eigenlijk geen verrassingen, wat de film eigenlijk wel nodig heeft. Bana is ook hier weer een beetje saai.


avatar van DutchTakeshiro

DutchTakeshiro

  • 366 berichten
  • 2235 stemmen

Closed Circuit is een moderne misdaad/drama film waarin het thema terrorisme centraal staat. Het is sowieso al een actueel thema, dus dit moet toch alleen al enigszins de interesse wekken. De film baseert zich losjes op de Londense metro aanslagen van 2005 (daadwerkelijke beelden van hulpdiensten die arriveren op de plekken des onheils, zijn in de film gestopt) en dit geeft de film net dat beetje meer. Closed Circuit is een spannende, sfeervolle en actuele film. Tevens is de filmduur precies goed: niet te lang en niet te kort, genoeg om het verhaal goed te vertellen. Toegegeven, het is allemaal niet te origineel en je zal nergens echt verrast worden, maar het is allemaal heel constant. Gevaar ligt op de loer van allerlei kanten en het is spannend om Martin en Claudia aan het werk te zien.

Eric Bana speelt niet bijzonder maar dat is geen nieuws. Gelukkig speelt hij ook nooit bijzonder slecht. Ik weet niet of Bana een Brits accent voor deze film geleerd heeft of dat hij er eerder meester van was, maar hij weet te overtuigen. Rebecca Hall is een fijne actrice en doet zeker niet onder voor Bana. Ze hebben een leuke chemie in de film en dit het maakt het allemaal geloofwaardiger. Ciarán Hinds heeft een leuke bijrol. Hinds weet altijd te overtuigen, een briljant acteur al zeg ik zelf.

Closed Circuit weet prima te vermaken. Een moderne film die op de actualiteit inspeelt. De film wordt nergens bijzonder goed maar weet van begin tot eind een vaste lijn te houden. Het decor van de film, Londen, is geweldig. Een metropool die zich altijd perfect leent voor films. Ja, ik heb een zwak voor die stad. Gelukkig hoef je niet bij de pinken te zijn om deze film te volgen en is die dus erg toegankelijk. De film doet niet aan poespas en wijkt niet af van het pad dat gekozen is. Dat is nog wel het meeste wat ik bewonder van de gehele film.

3,5*


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8587 stemmen

Een goede misdaad/drama/mysterie/thriller film...

Spannend verhaal...

Prima acteerwerk...

Bekende acteur Eric Bana...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Prima camerabeweging...


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Redelijke film waarin een van terrorisme verdachte man twee advocaten krijgt toegewezen. Een onderhoudend en ook wel boeiend plot. Echter gaat het allemaal wel wat te snel en zijn de personages clichématig, waardoor het ook wat voorspelbaar wordt. Kijkt verder wel gemakkelijk weg, ook vanwege de fijne cast.


avatar van des1

des1

  • 1737 berichten
  • 993 stemmen

Zo... Daar zullen ze bij MI5 (of MI6) niet blij mee geweest zijn. In de VS is het publiek gewend om af en toe de CIA als bad guys gepresenteerd te krijgen. Deze film leek me daar behoorlijk nieuw in. Niet onredelijke film. Met name Rebecca Hall deed het erg goed. Bana leek meer bezig te zijn om toch een fatsoenlijk Brits accent neer te kunnen zetten (de beste man is een Aussie). Terug naar de film. Premisse niet ondenkbaar ('a major fuckup' van British intelligence), maar was meer aangegrepen om er een spannend complot-achtig verhaal mee te kunnen vertellen. M.a.w. niet erg realistisch. Ik heb toch zoveel vertrouwen in Westerse overheden dat een dergelijke fout eerder intern aangerekend zal worden, in plaats van dat getuigen uit de weg worden geruimd. Hoewel ik er (aan de andere kan) van overtuigd ben dat met MH17 Nederlandse diensten hebben liggen slapen.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6017 berichten
  • 2447 stemmen

Behoorlijk spannende en beklemmende film waarbij het me eigenlijk nog verbaast dat Bana en Hall het er op het einde zonder fysieke kleerscheuren vanaf brengen. Jammer ook van die éne achtervolging op straat, misschien was het nóg enger geweest als het "kwaad" gezichtsloos was gebleven, maar zoals de film nu is blijft er ook al genoeg over om op te kauwen. Prachtige rol van die vriendelijke Jim Broadbent.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 920 berichten
  • 1111 stemmen

Voorspelbare intellithriller, welke met name een inkijkje geeft in de corrumperende macht van overheid en veiligheidsdiensten. Dit komt het best tot uiting in de Finale...er valt zomaar een camera uit... Bij Epstein vielen er 2 uit.....Acteerwerk..Bana en Hall houden elkaar goed in evenwicht.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6027 berichten
  • 7447 stemmen

‘Closed Circuit’ is een politieke thriller die draait om de nasleep van een terroristische aanslag op een drukke markt in Londen, waarbij 120 mensen omkomen. Het verhaal volgt de rechtszaak tegen de vermeende dader Farroukh Erdogan, waarbij twee advocaten, Martin Rose en Claudia Simmons-Howe worden ingezet om hem te verdedigen onder complexe omstandigheden (er zijn geheime inlichtingen die een centrale rol spelen). De zaak onthult een samenzwering waarbij MI5 betrokken is, die Erdogan als dubbelagent gebruikte en die alles in het werk stelt om haar rol bij de aanslag te verhullen.

De film is vooral interessant om zijn actuele en intrigerende onderwerp over de rol van de Britse veiligheidsdiensten rond terrorisme. De spanningsopbouw die voortkomt uit het mysterie en de geheime rechtsprocedures zijn knap. De cast, waaronder Eric Bana en Rebecca Hall, levert overtuigend acteerwerk dat het verhaal geloofwaardig maakt. Visueel is de film scherp geschoten, met een pakkende openingsscène waarin CCTV-camera’s prominent aanwezig zijn als motief, passend bij de titel. Boeiende film!