• 15.794 nieuwsartikelen
  • 178.172 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.535 stemmen
Avatar
 
banner banner

Paranoia (2013)

Drama / Thriller | 106 minuten
2,76 354 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Frankrijk

Geregisseerd door: Robert Luketic

Met onder meer: Liam Hemsworth, Harrison Ford en Gary Oldman

IMDb beoordeling: 5,6 (40.239)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 19 september 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Paranoia

"In a war between kings even a pawn can change the game."

Adam Cassidy is een ambitieuze technoloog die het ver wil schoppen bij de telecomgigant Wyatt Corporation. Maar na een dure fout wordt hij gechanteerd door de meedogenloze CEO Nicholas Wyatt waardoor hij als spion bij de concurrent moet gaat werken, die gerund wordt door de oude leermeester van Wyatt, Jock Goddard. Adam boekt al snel succes en belandt in een wereld van boardrooms, privé-clubs en exotische auto's. Maar achter de schermen is hij niet meer dan een pion in het spel van Wyatt en Adam zal een manier moeten vinden om te ontsnappen aan zijn baas, die tot alles in staat is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Filmhoek.nl

Filmhoek.nl

  • 105 berichten
  • 0 stemmen

Gastrecensie: Paranoia (Sandro Algra.B) - Filmhoek.nl bevat redelijk veel ideeën maar ze zijn behoorlijk slap uitgewerkt. Alle elementen zijn al in andere films behandeld, maar dan beter. Het gevolg is een saai verhaal zonder verassingen. Het camerawerk was af en toe wel strak maar verder excelleert de film op geen enkel punt. De vraag ‘hoe zal hij hier nou uitkomen?’ hoefde ik nooit aan mezelf te stellen, en dat is zeer kwalijk voor een psychologische thriller. Ik miste de spanning, het schokeffect en de daadwerkelijke “paranoia”.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Paranoia is in de basis een goede film en door het strakke tempo weet het ook ruim drie kwartier te overtuigen.

Wat daarna volgt is een beetje een zouteloos plot met teveel slap geouwehoer om wat diepgang in de personages te krijgen, dat een beetje overbodig oogt en de vaart er enigszins uithaalt. Zo is uiteindelijk het hele spionage idee een beetje flauw en doet de film in dat opzicht weinig bijzonders. Hier had wel meer in gezeten.

Het potje met acteurs dat de makers hebben open gebroken is imposant en vooral Oldman en Ford stelen de show hier. Hemsworth is oké en de elegante Amber Heard doet mijn hart altijd sneller kloppen. Fijn om haar weer eens te zien. Het einde is wel slim bedacht en al met al heb ik me er prima mee vermaakt, maar zal de film niet lang blijven hangen.

3,0*


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Ik vond dit magere plot vrij saai en doorzichtig. Een jonge zelfverzekerde knaap wil graag hogerop in functie komen en blijkt bekneld te komen zitten tussen vervelende bazen die hem een lastige opdracht opleggen. Op eigen houtje (met lichte hulp van een vriend) gaat hij aan de slag en neemt hij wraak in het kantoorgebouw. Aangezien hij een mooie griet heeft versierd en in een gave auto rondrijd boeide het me maar weinig wat 'm verder precies overkwam. Ook is alles vrij lelijk in beeld gebracht en stellen de bijrollen teleur.


avatar van HunterXHunter

HunterXHunter

  • 25 berichten
  • 118 stemmen

Hele simpele film met een klein leuk verhaaltje dat vrij doorzichtig is.

De film heeft een modern jasje.. mobieltjes, social media verhaaltjes, enz.

Volgens mij is dat een soort hype tegenwoordig...

Toch vond ik de film vermakelijk, er zaten wel wat leuke dingetjes in vond ik zo.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Gemakzuchtig, veilig, weinig verrassend en bijna saai filmpje. Beetje ongeloofwaardig hier en daar. Hemsworth weet zich redelijk staande te houden tegenover een stel acteurs als Oldman en Ford - die overigens eigenlijk maar weinig laten zien. Amber Heard heeft maar een vrij klein bijrolletje, jammer - ook zij kan de film niet naar een hoger plan krijgen. Iets meer ruimte voor haar rol, een wat minder naief-dommig-blondje had al een hoop geholpen om de film wat interessanter te maken.

Leuk bijrolletje van Richard Dreyfuss nog.


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2613 berichten
  • 8101 stemmen

Paranoia? Niet echt... meer een voorzichtige psychologische thriller die maar niet echt volwassen wordt. Desondanks een leuk verhaal om te volgen. Ford tilt de film naar een voldoende *3.0


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6997 berichten
  • 9786 stemmen

Zwakke thriller, voorspelbaar en oppervlakkig uitgewerkt. De aanwezigheid van zwaargewichten als Harrison Ford en Gary Oldman in belangrijke bijrollen geeft valse hoop; beiden bakken er weinig van. Liam Hemsworth in de hoofdrol heeft heel wat minder charisma dan broer Chris en zelfs de mooie Amber Heard is hier amper de moeite waard. Beste aspect van de film betreft de fijne techno-soundtrack, gemaakt door 'onze' Junkie XL.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3630 stemmen

Wat ik eigenlijk er van verwacht had is uitgekomen: redelijk standaard filmpje dat nergens boven soortgelijke films uitstijgt.

Prettyboy Hemsworth is niet altijd even overtuigend maar doet het in principe niet slecht. Oldman en Ford, oude rotten, lijken op de automatische piloot te staan. Vond hun personages ook erg vervelend, evenals dat van grietje Heard. Het personage Kevin, die eigenlijk te weinig aan bod komt, vond ik dan wel weer leuk.

Echt moeite om de spanningsboog hoog te houden werd er niet gedaan. Af en toe een zeldzaam actiemoment houdt het niet boeiend. Nu is dat niet het ergste, de voorspelbaarheid doet de film de das om.

Toch is het geen kwelling om naar te kijken. Het vlotte tempo, solide acteerwerk en de korte speelduur maken het goed doorkombaar. (Is dat wel een woord?)


avatar van kroepoek89

kroepoek89

  • 6 berichten
  • 458 stemmen

Gisteravond volledig blanco deze film ingegaan.

De film wist me aardig te vermaken, maar al met al een zeer standaard verhaal waarbij je het plot al van ver zag aankomen.

Kon dan wel weer genieten van Heard, maar goed dat is mijn mening.

Net aan een voldoende

cijfer: 2.5*


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9965 berichten
  • 4652 stemmen

Wtf doen Ford en Oldman in zo'n film? Duidelijk gericht op een begin twintigers publiek, want het is allemaal wel vrij naief en gericht op de waarden die de doorsnee jongere doen kwijlen : status, mooie auto's, electronische snufjes, een super-knappe vriendin en veel geld. Erg oppervlakkige film met cliché verhaal en met Hemsworth die in die 100 minuten de screentime van Oldman en Ford zelfs niet weet te overschrijden. De 2* gaan naar de vlotte regie. Straight-to-video materiaal.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2476 berichten
  • 2249 stemmen

Vrij standaard thriller die op een voldoende wordt gebracht door de 2 grootheden Oldman en Ford. Het verhaal is eenvoudig. De film begint best aardig, maar daalt richting het eind behoorlijk af. Het einde wordt zelfs op clichematige wijze afgeraffeld. Verder zit de vaart er redelijk in en verveelt de film geen moment. Qua beeld ziet de film er best aardig uit. Krappe voldoende. 2.5/3.0


avatar van cor1946

cor1946

  • 1181 berichten
  • 1602 stemmen

Weing spannig in deze film, op eind is het wat actie. Had er meer van verwacht. Hij speelde wel goed die Hemsworth.


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

Tegenvallend.

De eerste helft is vlot vermaak, al is het voornamelijk opbouw en komt er nog weinig spanning of actie aan te pas. Dat is dan aan de tweede helft, waar het helaas fout gaat. Het weet die elementen niet echt erin te brengen, maar is ook gewoon nogal slap. De op eerste oog leuke cast kan dat niet goedmaken. De soundtrack mag er wel wezen, dat dan weer wel.

3*


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2638 stemmen

De titel klinkt veelbelovend maar is een beetje misplaatst. Het is een vrij recht toe rechtaan filmpje waarvan er 13 in een dozijn gaan. Beetje starpower erbij geroerd, met wat knappe protagonisten die hun romantische dingetje doen en het is nog net onderhoudend genoeg.

Van enige spanning is echter geen sprake.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Jezus wat een flauwe dertien in een dozijn Drama / Thriller was dit, met ook nog eens zeer clichématig verloop. De cast is opzicht best indrukwekkend (speelden inderdaad wel allemaal teleurstellend) met o.a Harrison Ford en Gary Oldman, maar de uitvoering in zijn geheel valt vies tegen want het verhaal weet namelijk nooit echt te boeien (ik viel soms bijna in slaap) laat staan dat het ergens spannend werd. Het einde was ook nog eens flut en heel flauw. Nee, deze film kun je gewoon beter overslaan.

P.S. die Amber Heard begint me ook steeds tegen te staan. Het is natuurlijk een fraaie meid, maar acteren kan ze gewoon niet.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Aardige film waarin een net ontslagen technoloog wordt gerekruteerd voor bedrijfsspionage. Een standaard verhaal voor een thriller als deze. Eigenlijk allemaal al eens eerder gezien, en vaak ook beter. Desalniettemin blijft de film wel onderhoudend en de cast bestaat uit een aantal klinkende namen. Een nipte 3.0 sterren.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5186 stemmen

Paranoia oogt nogal gelikt en inhoudsloos. Op zich is dat geen probleem zolang het maar geloofwaardig blijft. Het concept is leuk gevonden maar het is allemaal veel te Amerikaans.

De meest lachwekkende scene was voor mij het moment waarop Liam Hemsworth en Gary Oldman in het begin van de film tegen elkaar aan het schaken zijn. De gewichtigdoenerij druipt van de gezichten af maar dan doet Oldman de beslissende zet en zegt koeltjes dat het schaakmat staat. Dan wordt het schaakbord in beeld gebracht en is duidelijk zichtbaar dat zijn tegenstander niet eens schaak staat, laat staan schaakmat.

Het is maar een detail maar daarna vond ik het moeilijk om deze personages nog serieus te nemen. Neemt niet weg dat de film verder vlot verloopt en dat het geen straf is om Amber Heard weer eens op te zien draven maar alles bijelkaar was het allemaal te oppervlakkig en nietszeggend om echt indruk te maken.

Een hele kleine voldoende.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een goede drama/thriller film...

Spannend verhaal...

Prima acteerwerk...

Wel leuk bekende acteurs Liam Hemsworth, Gary Oldman,

Harrison Ford en Richard Dreyfuss....

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Super mooi HD kwaliteit breedbeeld...


avatar van PCTERN

PCTERN

  • 258 berichten
  • 204 stemmen

Doorsnee thriller in dit geval over bedrijfsspionage.

Ford en Oldman zijn beide niet op hun allerbest maar de film is goed te verteren, ook door de aanwezigheid van Amber Heard die ik slechter heb zien acteren.

Verhaal loopt in constant tempo alleen jammer dat er hier en daar wat bochten worden afgesneden richting de ontknoping.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6015 berichten
  • 2447 stemmen

Door films als deze vraag ik mezelf altijd af waarom we in het Nederlands toch geen goede vertaling voor het Engelse forgettable hebben, want dat is deze film totally. Geen spanning, geen vermaak, geen pakkende dialogen, en een twist die zelfs ik van mijlen ver aan zag komen (alsof Ford zomaar iemand binnen zou laten om al zijn geheimen te stelen – en bovendien zou hij zijn nieuwe werknemer wel hebben laten natrekken en aldus hebben geweten dat die zijn scriptie over hem heeft geschreven, zodat het nogal raar is dat Hemsworth niet zou weten waar Ford geboren is). Alleen de scènes met Ford en Oldman samen brachten wat leven in de brouwerij, en de manier waarop het "dunken" van de afluister-telefoon uiteindelijk omzeild bleek te kunnen worden was goed voorbereid en aardig gevonden. Voor de rest : totaal vergeetbaar.


avatar van Mickey b

Mickey b

  • 748 berichten
  • 565 stemmen

Vlotte film en goede cast. Verhaal over twee mediamagnaten die een robbertje uitvechten om machtigste bedrijf te worden en als inzet bedrijfsspionage. Leuzes als : 'Iedereen steelt toch van elkaar' en 'waarom ook niet mijn deel nemen' typeren film. Echter is niets echt diep uitgewerkt, maar de oppervlakkigheid steekt ook niet tegen. Is echter wel wat het verschil maakt tussen deze en een echte blokbuster. Het wordt nooit echt spannend en ook de actie laat wat op zijn honger zitten. Maar acteurs maken veel goed en zorgen ervoor dat het net niet als een b-film overkomt. Krijg wel de indruk dat regisseur te veel wil vertellen in een tekorte tijd. Zeker naar het einde toe is het alsof in 5 min een gans verhaal moet passeren...


avatar van IH88

IH88

  • 9732 berichten
  • 3184 stemmen

“Privacy. Absolute myth. There's no such thing.”

Dertien in een dozijn cyberthriller die door het tempo, het acteerwerk, en het audiovisuele aspect geen moment echt verveeld. Het is hip en flitsend, met een script dat juist weer zeer belegen aanvoelt. Alles heb je als eens eerder gezien, en het voelt soms alsof er allemaal stukjes uit andere films aan elkaar zijn geplakt.

Maar Paranoia is zeker geen miskleun, en dat komt vooral door het acteerwerk van onder andere Ford, Oldman, Hemsworth en Amber Heard. Met Dreyfuss die een mooie rol heeft als vader van Hemsworth, en ervoor zorgt dat de film ook nog wat emotionele diepgang kent. De rijke oude mannen belanden achter de tralies en de jonge held verovert het mooie meisje... Zelfs het einde kun je uittekenen.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Adam Cassidy [Liam Hemsworth] heeft $ 40000 nodig om de onverzekerde medische kosten voor zijn vader [Richard Dreyfuss] te kunnen betalen. Tech-ondernemer Nicholas Wyatt [Gary Oldman] maakt gebruik van die situatie door Adam te dwingen bedrijfsspionage te plegen bij Ethion, het bedrijf van concurrent Jock Goddard [Harrison Ford]. Daartoe moet hij Jocks vertrouwen winnen en samenwerken met Emma Jennings [Amber Heard] met wie hij kort geleden een onenightstand had. Tech-thriller vol bordkartonnen personages die Ford, Oldman en Heard in hun slaap kunnen spelen. Dreyfuss blaast nog enig leven in het weinig spannende verhaal.