• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.551 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.372 stemmen
Avatar
 
banner banner

This Is the End (2013)

Actie / Komedie | 107 minuten
2,83 1.392 stemmen

Genre: Actie / Komedie

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Evan Goldberg en Seth Rogen

Met onder meer: James Franco, Jonah Hill en Seth Rogen

IMDb beoordeling: 6,6 (452.692)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 augustus 2013

Plot This Is the End

"Nothing ruins a party like the end of the world."

De film volgt zes vrienden die opgesloten zitten na een reeks vreemde, catastrofistische gebeurtenissen die Los Angeles hebben verwoest. Als de wereld buiten zich ontrafelt, zorgen de slinkende voorraden en claustrofobische omgeving ervoor dat hun vriendschap scheurtjes begint te vertonen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

James Franco

Jonah Hill

Seth Rogen

Jay Baruchel

Danny McBride

Craig Robinson

Michael Cera

Emma Watson

Mindy Kaling

David Krumholtz

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Beter dan verwacht.

Heb niet zoveel met de hipster humor van Seth Rogan, Jonah Hill en consorten. Even vreesde ik het ergste toen ook de onuitstaanbare Michael Cera in beeld kwam, maar hij komt gelukkig snel aan zijn einde. Daarna gaat het vooral de kant op van een stoner-film, vol drug trips, onderbroekenlol en seksistische grappen. Hoewel het nooit het niveau haalt van bv. Harold & Kumar, blijft de film je aandacht redelijk vasthouden.

Tegen het midden zakt het wat in en beginnen de grappen in herhaling te vallen, tot het moment dat men eindelijk besluit het huis te verlaten en de echte actie gaat plaatsvinden. Dat moment had van mij wel een half uur eerder mogen komen, want het huis van James Franco als enige locatie werkt belemmerend. Niettemin maakt het laatste half uur veel goed. Leuke effecten, rake humor en een boeiende finale maken dit tot één van de betere komedies van 2013.

3,5*


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14534 berichten
  • 4519 stemmen

Nee, dit werd het hem niet voor mij, gewoon omdat het me stierlijk verveelde. Dat kan door het uitgangspunt komen en hoe men daarmee omgaat, doordat de acteurs nog wel plezier hebben maar vergeten dat ze een film maken of doordat het gewoon allemaal heel flauw. Een aantal aardige momentjes daargelaten, of een aantal leuke liedjes, maar het is nauwelijks uit te zitten. 1,0*.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8160 stemmen

Het algehele niveau is nogal wisselend, maar het geweldige einde trekt, de boel uiteindelijk wel naar de goede kant van de score.

Het is een typische Stoner film, met veel gepraat over seks, drugs en alles daaromheen. Het begin is aardig, met een hoop bijrolletjes van bekende mensen, die “zichzelf” spelen. Hill, Rogen en Franco doen het best leuk, alleen Danny McBride vond ik nogal vervelend. Vaak wordt er ook net wat te lang door geouwehoerd over bepaalde zaken. Maar net op het moment dat de film dan echt helemaal lijkt in te zakken, gebeurt er toch weer iets leuks, waardoor de aandacht weer ten volle terugkomt.

De effecten en het post-apocalyptische sfeertje, zijn wel sterk neergezet. Ik was op een gegeven moment toch wel benieuwd, hoe men het zou laten eindigen. De laatste twintig minuten zijn gelukkig bijzonder leuk. Hillbezeten van exorcisme, is al bijzonder grappig, maar de Backstreet Boys, die optreden in de hemel, was toch wel helemaal het einde, in zowel letterlijke als figuurlijke zin.

Het had hier en daar iets ingekort mogen worden, maar verder was dit toch best vermakelijk.

3,0*


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Mixed bag.


Het begint heel leuk, de sterrencast die zichzelf speelt en zichzelf enorm op de hak neemt. Leuke situatie humor, awkward delivery en snedige spot maar de film wordt eigenlijk minder als de story arc into play wordt gebracht. Naarmate het noodlot toeslaat gebeurd hetzelfde met het niveau van de film. Humor wordt ook steeds banaler en puberaler. Hele flauwe poep, pies en stoner humor. En dan gaat Riri ook nog de pijp uit. Unhappy camper hier.


Franco die de spot drijft met zijn sophistication is nog wel het leukst en als McBride eenmaal geïntroduceerd wordt is het ook nog wel lachen maar hierna wordt het niveau wel heel erg bedenkelijk totdat de film op het einde toch wel weer erg leuke momenten kent. Van leuk gespeel met genrecliche's en bij de transitie van Whitney Houston naar de cameo van de Backstreet Boys kon je mij wel oprapen.


Toch wel een erg leuk slot nog. Het lange middenstuk is alleen niet te harden. Begin en eind wel heel leuk. Film had zo van Miike kunnen komen.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Een aardig eerste uur maar daarna ging het zo over de top en met zo veel geschreeuw dat mijn aandacht spoedig begon te verslappen. De afsluiter in de hemel met die song van de Backstreet Boys was best wel leuk, maar voor de rest....neen, ik heb afgelopen weken betere komedies gezien. Misschien ligt het ook het feit dat er voor de dames in deze film geen rol van betekenis was weggelegd. Tja, en dat laatste is voor mij toch best wel belangrijk.

3,0*


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Gewoon pret maken, zei boer ooit, en dat zal wel het idee zijn achter deze film. Ach, als ze er zelf maar om hebben kunnen lachen zullen we maar zeggen. Een paar oneliners zijn heus wel om van te smullen maar de kapstokjes werken niet en buiten Franco en Robinson zijn het eigenlijk maar vervelende boys. Het apocalyptische gebeuren in de tweede helft schiet z'n doel voorbij. Leuke rol voor Watson, dat wel.

2*.


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Ik had weinig verwachtingen van te voren, maar ik had echt zoveel lol met deze film. Het is een hele "losse" film geworden. Gewoon een stel vrienden die samen plezier hebben en hier en daar lijkt het zelfs alsof ze ter plekke improviseren. Erg leuke "rollen" van iedereen en het foute "apocalyps" verhaaltje deed het ook wel goed bij mij.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11079 stemmen

Matige film waarin een aantal Hollywood-acteurs tijdens een feestje worden opgeschrikt door de Apocalyps. Een leuk concept waarin de acteurs zichzelf spelen (waarbij ook een paar leuke cameo's). De film speelt zich voor het grootste gedeelte af in het huis van James Franco en is daarom ook dialoog-gedreven. En deze dialogen zijn hier en daar zeker wel grappig, maar het geheel is te rommelig voor 3.0 sterren.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Ha, de apocalypse slaat toe in Los Angeles. This is the End laat zien hoe een groep acteurs uit de Apatow-stal dit verduurt. Had een beetje ouwe jongens (hoewel... jonge eerder), krentenbrood verwacht, maar nee! Ik vond het wel een lollige film met grappige dialogen en vondsten. Af en toe tikkeltje is het banaal, dat dan weer wel, maar dat overheerste gelukkig niet.


avatar van RaoulDuke

RaoulDuke

  • 377 berichten
  • 917 stemmen

Fijne melige hilarische over de top comedy, totaal onzinnig verhaal, maar met 'n aantal sterke grappen en dialogen.

Voorwaarde is wel dat je van dit soort humor houd en in de juiste stemming bent zal ik maar zeggen...

Met name Jay Baruchel en Danny McBride zijn hier prima op dreef.


avatar van MacHop

MacHop

  • 66 berichten
  • 69 stemmen

Grappige film die op sommige momenten echt hilarisch is en zeker weet te boeien. Verhaaltje is natuurlijk flinterdun en absurd, maar toch blijf je kijken. Je krijgt zelfs een bloedhekel aan die draak van een vent die alles opvreet.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5500 berichten
  • 4196 stemmen

Af en toe wel even grappig, maar wel erg flauw ook. Het gegeven dat iedereen zichzelf speelt is wel grappig, maar er blijven nogal wat kansen onbenut - er had wel wat meer tegen de idioterie van Hollywood en het geloof aangetrapt mogen worden wat mij betreft. Wat er overblijft is dat zo'n beetje de hele cast zichzelf nogal te kakken zet. En kennelijk met veel plezier.

Het hele groepje rond Rogen zou het eigenlijk eens in een andere richting moeten gaan zoeken, dit genre is wat al te bekend aan het worden met dit groepje koppen steeds in hetzelfde soort rol.


avatar van TMP

TMP

  • 1891 berichten
  • 1717 stemmen

Erg slecht. De acteurs hebben er duidelijk plezier in, veel bekende gezichten ook. Helaas kan het mij totaal niet bekoren, ik heb mij geen moment vermaakt. Niet mijn humor ook. Spaarzaam lichtpuntje is het optreden van de Backstreet Boys, dat zegt voldoende.


avatar van Kliko_Green

Kliko_Green

  • 269 berichten
  • 1168 stemmen

Zo dom... Echt zo dom.... Dat je er echt wel om moet lachen.

Totaal niet mijn genre en eerlijk gezegd met een schuin oog bekeken maar ik heb echt regelmatig om deze onzin moeten lachen. Vooral niet kijken als je serieus of nuchter bent.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

Bij gebrek aan The Interview ben ik deze gaan kijken. Na het kleffe Hollywood begin waarin de sterren over elkaar heen tuimelen volgen wat grappige momenten maar de onderbroekenhumor overheerst.

Matig.


avatar van LauraArsenal

LauraArsenal

  • 82 berichten
  • 175 stemmen

Ik heb deze film gewoon bekeken omdat ik een beetje verplicht werd. Eerlijk? Ik vind deze film niet zo goed, het is ook totaal onrealistisch. De acteerprestaties zijn een beetje ondermaats en de verhaallijn is ook niet echt mijn ding. Sommige dialogen vond ik best wel grappig maar dat was ook het enige dat ik er eigenlijk goed aan vond. Maar ik kan er wel inkomen dat mensen de film goed vonden.

Ik vond het ook jammer dan Rihanna stierf, maar dat is volgens mij enkel omdat ik een grote fan van haar ben.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

This Is the End

Je kunt vanaf het begin af aan al stellen dat dit niet de super film is die bestaat op deze planeet. Zeker niet in de Actie / Komedie sectie! Toch heb ik me prima vermaakt met deze zo af en toe vreemde film. Ja vreemd. Vooral als ze drug hadden genomen maar, dat maakt het ook leuk. Lekker gek, doen wat je wilt met je film en geen gezeur er over. Toch vond ik de Speciale Effecten van het grote gat niet zo goed. De hemel was leuk bedacht de hell wezens waren wat minder. Te vaak piemel grappen. Het verhaal is slap het concept is toch nog wel leuk.. Geinig dat de acteurs gewoon bij hun eigen naam aangewezen werden en niet voor werden gesteld als anderen, dat maakte het erg leuk! Toch vermaakt met deze Seth film. Ik heb ergens gelezen dat Seth een contract met Netflix heeft afgesloten dat zijn films sneller op Netflix beschikbaar zullen zijn. Laat maar komen!

3,0*


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Echt zeer verrast met This is the End. Samen met Superbad vind ik dit toch wel de leukste film uit de Rogen/Cera/Hill stal. Normaal heb ik bijzonder veel moeite met horror komedies omdat die vaak teveel de komedie kant op leunen en de horror ondersneeuwen. De Apocalyps en de daarmee ontketende demonen zijn een lust voor het oog en krijgen gelukkig veel ruimte. Die worden hier wél serieus genomen wat in veel komedie/horrors nog weleens fout gaat. Satan en zijn demonen (die mij erg deden denken aan de honden uit Ghostbusters) maakten hier veel indruk. Ook de humor wordt niet teveel gerekt (m.u.v. het einde natuurlijk) waardoor ik het gevoel had dat de film perfect in balans was. Echt heel erg genoten.
4*


avatar van IH88

IH88

  • 9733 berichten
  • 3185 stemmen

“Seth, that's some of the better acting than I've seen in your last six movies. Where the fuck was that in Green Hornet?”

Aardige komedie die erg sterk begint maar na drie kwartier wel heel vaak in herhaling valt en daarna weinig echt grappige momenten meer kent. This Is the End brengt een groep acteurs samen die in het normale leven ook vrienden zijn en dat is te zien. Het voelt allemaal erg vertrouwd aan en de inside jokes zijn in het begin erg grappig.

Seth Rogen, Jay Baruchel, Jonah Hill, James Franco etc. hebben zichtbaar de grootste lol en het eerste gedeelte met de introductie van alle personages (die zichzelf spelen) in het huis van Franco is hilarisch en je hoopt dat de film dit niveau kan vasthouden. Wanneer de aliens aarde (of in dit geval Los Angeles) aanvallen komen sommige bekende gezichten op geweldige wijze aan hun einde (Cera, Rihanna) en de aanval ziet er erg sterk uit. Maar zodra Rogen, Baruchel, Hill, Franco, McBride en Robinson gaan schuilen in het huis van Franco wordt het wel erg kinderachtig en de meeste grappen slaan dood. Een parodie op de exorcist is wel het dieptepunt. Alhoewel de cameo van Channing Tatum er niet ver vanaf zit. In het laatste gedeelte komen regisseurs Evan Goldberg en Rogen nog met een moralistisch boodschap maar die past niet echt in de film. Het laatste gedeelte in de hemel is wel geweldig en zorgt ervoor dat This Is the End niet als een nachtkaars uitgaat.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6019 berichten
  • 2448 stemmen

Ik kan me nog goed herinneren hoe overdonderd ik indertijd was toen ik Knocked up had gezien: zonder enige verwachting aan begonnen, vooraf totaal onwetend van de makers, na afloop bijna euforisch vanwege de vaak geïmproviseerde humor, de schaamteloze dialogen, het ongegeneerde vieren van de levensstijl van de slackers en bovenal het gemak waarmee personages die nèt niet over-the-top-karikaturaal waren zo levensecht werden neergezet. Vele jaren en talloze films met al die acteurs later heb ik er onderhand mijn buik wel van vol: wéér die preoccupatie met wiet, poep, sex en popcultuur, wéér die gross-out-humor (Seth Rogen die vanwege het watergebrek in z'n eigen mond probeert te plassen), wéér die riffing-dialogen (Danny McBride die kijkt hoeveel grappen hij kan persen uit het onderspuiten van James Franco's huis), wéér die personages die eigenlijk steeds maar weer een variant op zichzelf spelen – zelfs als alien was Seth Rogen meer Seth Rogen dan Paul. Qua plot schiet deze film na het eerste halve uur ook niet echt meer op, de apocalyptische scènes vind ik bepaald niet zo indrukwekkend als andere gebruikers hier, en vanaf het moment dat ze het huis van James Franco verlaten sléépt de film zich echt naar het slot. Op gezette tijden zeer grappig, maar als geheel een dodelijk vermoeiende ervaring.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

Deze was op tv en toch maar eens meegepikt. 'k wist niet echt wat te verwachten, maar een bijzonder filmpje is het niet geworden. Aan de cast zal het nochtans niet liggen, want heel wat bekend volk passeerde de revue.

Het verhaal was redelijk simpel en dus niet zo bijzonder.

Een filmpje waar je niet veel moet bij nadenken, maar allemaal niet zo bijzonder.


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1854 berichten
  • 795 stemmen

Echte mannenfilm die enkel geschikt is om samen met een groep maten en een flinke hoeveelheid bier te consumeren. Zo plat als een dubbeltje, bijna geen enkele grap boven de gordel en verder een met zichtbaar plezier gemaakte, door en door foute, puberale film. Geenszins briljant maar toch wel goed voor een schaterlach hier en daar. Ik vind Franco altijd tegenvallen in comedies en Rogen nooit bijzonder maar het script wil hier en daar nog best gevat uit de hoek komen en er zit nog een flinke dosis absurditeit en redelijke fx in. Het is een script van een nivo waarvan ik denk dat zelfs ik het ook wel had kunnen bedenken allemaal, maar deze mannen hadden de middelen en hebben het gemaakt.


avatar van knuppel ihhh

knuppel ihhh

  • 386 berichten
  • 212 stemmen

Niet mijn eerste keuze. Maar toch eens gekeken. Deed mij vooral denken aan 'The hangover' films. Dus als je die leuk vindt dan moet je deze ook meepikken.


avatar van OfflineKiller

OfflineKiller

  • 156 berichten
  • 162 stemmen

Ik vond hem wat langdradig. Het enige leuke vond ik dat Emma Watson er ook een rolletje in had.


avatar van Deep Dreams

Deep Dreams

  • 45 berichten
  • 499 stemmen

Begin begint uitstekend....echt top! Daarna is het echt een uur saai saai saai. In het einde zit dan terug wat meer actie.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Nogmaals herzien. Vooral het geflipte concept en het feit dat de acteurs zichzelf spelen (zelfbewustheid) maken van This is the End op-en-top vermaak. Het acteerwerk is daardoor zeker op niveau en de makers nemen bovendien de moeite om het apocalyptische gebeuren eromheen voldoende in te kleuren. De combinatie tussen fantasie, komedie en actie werkt onverwacht goed. Jammerlijk is dat er wel erg sterk wordt geleund naar vulgaire en seksuele humor. De bijrol van Emma Watson is ook niet erg geslaagd, verder een zeer entertainend totaalplaatje.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Jay Baruchel is in Hollywood voor een relaxed avondje met drugs, drank, games (en een nieuwe 3D-televisie) bij zijn goede vriend Seth Rogen. Maar Seth sleurt hem mee naar een feest bij James Franco waar onder anderen Michael Cera, Christopher Mintz-Plasse, Rihanna en Kevin Hart van de partij zijn. Het feestje wordt wreed verstoord door een apocalyptische gebeurtenissen die heel Hollywood verwoest. Jay, Seth, James en Jonah Hill en Craig Robinson blijven alleen achter en hebben geen idee wat ze moeten doen. Maar al gauw blijkt dat de bizarre gebeurtenissen niet voorbij zijn. Het heeft er alle schijn van dat het scenario slechts een verzameling jolige grappen is waarmee de deelnemende acteurs zichzelf en hun films op de hak kunnen nemen. Ze hebben duidelijk veel lol gehad tijdens het realiseren van deze narcistische komedie en er valt dan ook genoeg te lachen, maar van samenhang is geen sprake. De leukste cameo komt op naam van Channing Tatum.


avatar van Movie_Hvdm

Movie_Hvdm

  • 25 berichten
  • 25 stemmen

Een zwaar over de top film is dit die je absoluut niet serieus moet nemen. De film is erg rommelig, en het slaat soms echt nergens op.

Om deze film te kijken heb je twee hersencellen nodig. Het leuke aan de film is is dat je een paar goeie comedy acteurs samen ziet acteren.

2.5* voor een paar grappige fragmenten.