Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 89 minuten
Alternatieve titel: The Resurrection of a Bastard
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Guido van Driel
Met onder meer: Yorick van Wageningen, Jeroen Willems en Leny Breederveld
IMDb beoordeling:
6,2 (765)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 21 februari 2013
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot De Wederopstanding van een Klootzak
De Amsterdamse crimineel Ronnie overleeft ternauwernood een moordaanslag en keert met aangescherpte zintuigen terug in het leven. Een jonge Angolese asielzoeker kan niet praten over de verschrikkingen uit zijn verleden en ziet zijn kansen op een legaal verblijf in Nederland verdampen. Een lijfwacht met een depressie, een ober met een zieke kat en een echtpaar met een groot verdriet. Allen zullen ze elkaar helpen.
Externe links
Acteurs en actrices
Ronnie
Eduardo
Janus
Minne
Sientje
Lotte
James Joyce
Jaap
Marnix
Mara
Video's en trailers
Reviews & comments
gotti
-
- 14075 berichten
- 5893 stemmen
Naar de graphic novel Om Mekaar in Dokkem van regisseur Guido van Driel.
Benieuwd!
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1979 stemmen
Haha, geweldige titel trouwens!
Om aandacht schreeuwende titel vooral, zoals tegenwoordig een beetje de standaard is. Het doet bijvoorbeeld denken aan 'De opkomst en ondergang van een ongelofelijk stomme zak' (boek uit 2009). Mij trek je er niet mee, integendeel.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Leuk nieuws!
Hoe lang is het geleden dat een Nederlandse film openingsfilm was op IFFR?
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3865 stemmen
Mijn god. Waanzinnig. Even laten inwerken.
Vanwaar deze extreem blije reactie?
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Omdat het echt een heel goede film is... Ik ga er even op kauwen en zal me dan nader verklaren.
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Net als de cinematografie en het scenario (zelfs al zijn sommige dialogen iets te houterig).
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Bioscooprelease ingevoerd: vanaf 14 maart in de bioscoop (A-Film)
Gorro
-
- 701 berichten
- 11654 stemmen
In de IFFR bijlage van de Volkskrant werd de film, naar eigen zeggen van de regisseur beschreven als een clash tussen Tarantino en Tarkovsky. Mijn interesse is gewekt, zeker na eerste positieve reacties.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Bioscooprelease ingevoerd: vanaf 14 maart in de bioscoop (A-Film)
Vervroegd naar 21 februari!
JoeHallenbeck
-
- 3413 berichten
- 0 stemmen
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Unique
-
- 54 berichten
- 359 stemmen
Extreem goed gefilmde film. De beelden sleuren je mee, wat te verwachten was van een regisseur die zelf de graphic novel maakte.
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1279 stemmen
Trailer ziet er inderdaad opvallend goed uit. Wellicht komt er nu ook zo langzaam een Dutch New Wave aan.
Baldur
-
- 691 berichten
- 3077 stemmen
Toffe trailer. Tijdje geleden dat ik uitkeek naar een Nederlandse film.
predator
-
- 1671 berichten
- 1954 stemmen
Tarantino eat your heart out! Wat een enorm goede film is dit!. Je waant je in een stripboek door de prachtige beelden zonder dat er Sin City achtige trucs worden toegepast. Van Wageningen is werkelijk subliem. Je moet wel van het genre houden, want zo af en toe is de film behoorlijk hard. Maar dit zit zeker dicht tegen het niveau van Reservoir dogs aan.
Ik vind dit één van de betere films die ik ooit bij het IFFR heb gezien. Die Tiger Award kunnen ze wat mij betreft alvast geven.
Overigens dekt de titel heel goed de lading, wat dat betreft geen truc om aandacht te trekken.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5893 stemmen
Erg goed inderdaad, deze film van Van Driel, die zijn graphic novel in een wat langer jasje stook, maar die hiermee toch het hart van het boek bleef behouden.
4*
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
De release is een week opgeschoven (21 februari).
jorriroosen
-
- 206 berichten
- 717 stemmen
Viel toch wel tegen. Visueel zeer sterk maar weer een typisch Nederlands einde. Het lijkt allemaal net iets te overgenomen uit de strip. Sommige dingen werkte gewoon niet zo goed. Het eerste uur was echter wel ijzer sterk. Jammer dat het daarna zo inzakt. 3.5
Simon Smith (crew films)
-
- 1374 berichten
- 4513 stemmen
Noem eens wat je dan zo tegenvalt aan het einde en wat er typisch Nederlands aan is. Ben benieuwd.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11922 berichten
- 5324 stemmen
Ai, viel dit even tegen. Geen van de personages kon me boeien, de film was noch grappig, noch spannend en dan zelfs hier het nodige dierenleed. Oh ja, en dan die nachtelijke finale die overduidelijk bij daglicht was opgenomen. En dat rolletje van Jeroen Willems, waar sloeg dat op? Ben hier niet enthousiast over, iets wat ik wel had gehoopt maar ook verwacht.
1,5*
jorriroosen
-
- 206 berichten
- 717 stemmen
Noem eens wat je dan zo tegenvalt aan het einde en wat er typisch Nederlands aan is. Ben benieuwd.
Het flippen van die vrouw en waarom doorgaan met iemand bedreigen wanneer je man half dood gaat.
Ik vond het einde typisch Nederlands omdat het weer zo dramatisch werd. De opa speelde wel geloofwaardig maar die vrouw verpeste het totaal. Weer zo"n feministisch Nederlands vrouwtje zonder diepgang en dat irriteert mij.
Het shot van die jongen fietsend op de dijk was wel echt speciaal. Visueel was het allemaal super maar het einde van het script voelde gewoon te gehaast.
Nederlandse films maken na mijn idee alles zo over dramatisch. Verdriet en pijn kan ook subtiel getoond woorden zonder het zo te onderstrepen met uitroeptekens. Of ben ik de enige die dit vind van de Nederlandse cinema?
Het laatste nieuws

'Perfectly Imperfect' met Yolanthe Cabau nu te streamen op Prime Video

Goed beoordeelde misdaadfilm 'Donnie Brasco' van Mike Newell is morgen te bekijken op televisie

Misdaadfilm 'Caught Stealing' van Darren Aronofsky heeft een releasedatum op Netflix

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott komt binnenkort naar Netflix
Bekijk ook

Die Fetten Jahre Sind Vorbei
Drama, 2004
124 reacties

The Intruder
Drama, 1962
7 reacties

Max Manus
Oorlog / Biografie, 2008
69 reacties

Never Weaken
Komedie, 1921
7 reacties

Liberty
Komedie, 1929
2 reacties

Le Silence de la Mer
Drama / Oorlog, 1949
16 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
