• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.566 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.372 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kapringen (2012)

Thriller / Drama | 103 minuten
3,39 504 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 103 minuten

Alternatieve titel: A Hijacking

Oorsprong: Denemarken

Geregisseerd door: Tobias Lindholm

Met onder meer: Pilou Asbæk, Søren Malling en Dar Salim

IMDb beoordeling: 7,1 (17.985)

Gesproken taal: Engels, Japans, Deens en Somalisch

Releasedatum: 4 juli 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kapringen

Morten is een chef-kok op een groot vrachtschip in de Indische Oceaan. Na een lange reis is hij eindelijk onderweg naar huis om terug te keren naar zijn vrouw en kleine dochtertje. Maar dan wordt het schip aangevallen door piraten, wat het begin is van een zware strijd om te overleven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9970 berichten
  • 4657 stemmen

Zwak. Heel repetitieve film die vast blijft haperen in saaie telefoontjes, een paar faxen om te variëren en het managen van de situatie door de rederijdirecteur en zijn crisismanager. Ook op de boot, gekaapt door Somalische piraten, is er niet veel te beleven. De uitputtingsslag en psychologische druk die een gijzeling teweegbrengen komen aanvankelijk goed over en het eerste half uur was het sterkst maar de film heeft al na een uur niks meer te bieden. Het einde is al even droog als de rest van de film.


avatar van Toontje35

Toontje35

  • 429 berichten
  • 889 stemmen

Pakkende film door de sfeer aanvankelijk. Maar het duurt allemaal wel wat lang. Of er gebeurde iets te weinig.

Mooi sfeerbeeld. Toch wel genoten van deze film.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4321 stemmen

Spannende film die rustig begint maar gaandeweg de spanning meer en meer laat opbouwen.

Ik heb deze film met een vriend die op zee gevaren heeft gezien en hij was (net als ik) onder de indruk van de juistheid en het verhaal.

Ondanks sommige kritieken beneden die we hebben gelezen, vonden wij dit een sterke film met een goede sfeer en vertolking van dit waar gebeurd verhaal.

Wij denken dat men deze kaping voor de film heeft gekozen, omdat het nogal ver uit de "normale" zeegebieden waar kapingen normaal plaatsvinden gebeurde. Onder Indië.


avatar van Tweetie

Tweetie

  • 28 berichten
  • 288 stemmen

Aardige film, die weliswaar realistisch is maar daardoor niet echt spannend wordt. Met een drietal acteurs die ook in de Deense kwaliteitsserie Borgen spelen.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Ik had hier toch wel wat meer van verwacht. De film blijft iets teveel hangen in de onderhandelingsfase waarbij veelal gebruik gemaakt wordt van telefoon en fax. De dialogen hierbij tussen de directeur en de piraten kwamen soms ook ietwat knullig over.

Ik had graag meer gezien hoe het er aan boord van het schip aan toe ging. Nu werd dit ook wel in beeld gebracht, alleen te weinig naar mijn mening. Ik miste hoe de bemanning hieraan ten onder ging, nu werd er eigenlijk alleen maar de focus gelegd op de kok (sterk gespeeld door Johan Philip Asbæk).

Desondanks blijft de spanning er wel redelijk goed in, omdat je als kijker toch wilt weten hoe het met de bemanning afloopt. Al gaat de film wel als een nachtkaars uit.

Kleine 2,5 sterren.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7006 berichten
  • 9791 stemmen

Degelijk deens psychologisch drama over de kaping van een groot vrachtschip door somalische piraten. De film draait vooral om de verwoestende emotionele impact die het gebeuren heeft op zowel bemanning als de eigenaren van het schip, die maandenlange uitputtende onderhandelingen voeren. In de prima cast treffen we drie belangrijke akteurs uit de tv-serie Borgen, niet helemaal vreemd wanneer je in aanmerking neemt dat de film is geschreven door de makers van die serie.


avatar van vranque

vranque

  • 937 berichten
  • 3926 stemmen

indrukwekkend geacteerd. En het verhaal zuigt je helemaal op. Prima gedaan dus.

3.5*


avatar van Askikker

Askikker

  • 620 berichten
  • 2655 stemmen

Murw geslagen!!!!!!

Wat een film, nee geen eens een film, t leek wel of ik dr zelf in zat!

Kan het niet eens over acteerprestaties hebben, want t leek wel of dr helemaal niet geacteerd werd, maar of dat ik t gewoon meemaakte.

En dan ook nog eens van beide kanten; zowel in Denemarken als in India…..

Eerste kwartier kom je nog met bepaalde beelden en vooroordelen over bepaalde typen mensen, maar gaandeweg wordt dat helemaal onderuit gehaald.

De pauze was gewoon een stoor factor.

De emoties, het weinige echte geweld, de realistische weergave, de psychologische zuiging….. alles klopt aan deze film

Nummer twee in mn top tien voor dit jaar.


avatar van empirekees

empirekees

  • 1597 berichten
  • 2401 stemmen

Succesvol bezig de laatste tijd die Tobias Lindholm met Borgen, Jagten en deze prent. De trage en de soms wat saaie momenten maken de film juist erg realistisch. Al zit er ook de nodige spanning in.Als je ook nagaat hoe lang de gijzeling duurt. Dan kan het niet anders dan dat het af en toe wat langdradig is.. Constant actie is dan ongeloofwaardig

3,5*


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Filmkriebel schreef:

De uitputtingsslag en psychologische druk die een gijzeling teweegbrengen komen aanvankelijk goed over en het eerste half uur was het sterkst maar de film heeft al na een uur niks meer te bieden.

Mee eens, had meer in gezeten, daarom al met al niet meer dan 3*


avatar van vinny70

vinny70

  • 101 berichten
  • 261 stemmen

Saai!


avatar van Alleygator

Alleygator

  • 108 berichten
  • 92 stemmen

Erg sterke film. Goed geacteerd; spannend gefotografeerd. Mijn favoriet, dit jaar. Tot nu toe.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Niet al te boeiende film waarvan ik blij was dat die eindelijk afgelopen was. Het verhaal deed mij gewoon niet veel. Tja, kapingen voor de Somalische kunst, daar hebben we al zo vaak van gehoord en meestal winnen de kapers. Zo ook in deze film . Onrealistisch kun je deze film dus niet bepaald noemen. Maar nogmaals, al dat onderhandelen met telefoontjes en faxen, het schip waar verder ook niets bijzonders gebeurde; op een gegeven moment geloofde ik het allemaal wel. De afloop voelde je ongeveer ruim van te voren aankomen. Niets verrassends dus. Neen, dit soort thrillers - ik was er ooit een groot liefhebber van - liggen mij eigenlijk niet meer.

3,0*


avatar van manecas36

manecas36

  • 219 berichten
  • 239 stemmen

Spannend tot het eind. Naast dat ook indrukwekkend! Erg goed!


avatar van sveneras

sveneras

  • 67 berichten
  • 1219 stemmen

Wel intens uitgevoerd maar veel te veel herhaling.
Heel het laatste half uur was voorspelbaar, ik zat gewoon erop te wachten dat er op het einde nog iemand op de valreep werd doodgeschoten. De onderhandelingen op het begin waren ook vrij origineel gedaan maar na de zoveelste keer gaat het vervelen. Het grauwe kleurgebruik binnen het kantoor en op de boot maakte het ook geen genot voor het oog.

Het op de huid filmen werkt goed, de claustrofobische sfeer en de stress spatten van het doek. Dit benauwende gevoel wordt echter niet losgelaten, er is te weinig variatie in shots en kleur.

Onderwerp is vrij realistisch gebracht, er wordt prima geacteerd maar dat maakt Kapringen nog geen goede film, die zowel qua plot als camerawerk tekort schiet.


avatar van Nephilim

Nephilim

  • 554 berichten
  • 555 stemmen

Erg sterke vooral realistische (en daar ligt de kracht) film over een boot kaping door Somalische piraten.

Misschien saai voor mensen de actie verwachten maar psychologisch/realistisch erg sterk (ook qua stockholm syndroom scenes).

Hele film erg verstikkende claustrophobische sfeer en behoorlijk realistische aanpak van een dergelijke situatie.

Zenuwslopend.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7282 stemmen

Benuttende boog.

Een van de twee mannen achter 'R' komt met Kapringen op de proppen. Een kleine maar uiterst effectieve thriller. De eveneens uit 'R' afkomstige Asbæken bewijst opnieuw een acteur van wereldklasse te zijn. De verschillende kanten van dezelfde wereld - de directie enerzijds en het personeel anderzijds - met hun eigen motivaties, bieden een contrast dat de spanningsboog behoorlijk benut. Tot aan het nagelbijten toe.

Zeer goed.


avatar van flaphead

flaphead

  • 850 berichten
  • 979 stemmen

Indrukwekkend drama. Over de gehele lengte blijft een beklemmende spanning (niet op een thrillermanier overigens) aanwezig. de situatie op de boot en de situatie op kantoor zijn perfect in balans en goed in elkaar geweven. het acteerwerk is erg goed.

de verschillende kanten komen goed naar voren en met name het tegenstrijdige, machteloze gevoel op kantoor is sterk. de scenes met de telefoontjes zijn intrigerend, wat gewoon extra knap is door de kleine opzet. de sfeer op de boot komt goed binnen, doordat je echt bovenop Mikkel staat. het gevoel om daar omringt te zijn door mensen die onverstaanbaar op je in blijven praten is overdonderend.

ik had het gevoel dat ik naar een waargebeurd verhaal zat te kijken en dat is het beste compliment wat ik aan de film kan geven. van begin tot eind blijft je betrokken bij de situatie. pareltje uit Denemarken.


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5883 stemmen

Goed verhaal maar toch ook een tikkie langdradig en saai. Wel prima acteerwerk. 3 sterren


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Oeverloos. Frustrerend. Stom. Levens aan een zijden draadje. Dat elk moment kan knakken. Ook nadat het doek gevallen is – natuurlijk leest u: het geld, uit de lucht. Een deus ex machina dat te pletter stort, ja?

Een kaping, maak ze maar eens mee. ‘Kapringen’ is een voorbeeld, vermoedelijk, helaas, een uit het dozijn. Waarschijnlijk realistisch. Aangrijpend, ja, met mondjesmaat. Niets getruceerd, alles echt, zoals Europeanen nu eenmaal films behoren te maken. En dus: laat ‘A Hijacking’ een Amerikaanse film zijn met een verstandig scenarist en regisseur en een producer die geld op overschot heeft liggen, en je krijgt misschien een spannender geheel.

Uiteraard: films moeten niet spannend zijn. Zolang je kunt meeleven, met de situatie, met de mensen. Daarom is 'Kapringen' een goede film, maar niet om superlatieven boven te halen. Dat doen de recensenten wel,. Enfin, van genoten. Maar om ooit een tweede keer te zien? Hmm.
3,25*


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Kapringen behandeld een actueel onderwerp en is daar volgens mij redelijk uniek in. Het geeft in mijn ogen een realistisch beeld van een kaping op zee en de daarop volgende onderhandelingen over het losgeld zijn ook interessant. Toch miste ik een belangrijk element en dat is de binding met de personages.

Ik leef nooit mee met Mikkel op de boot, wat deels komt doordat de makers (waarschijnlijk vanwege budgettaire redenen) ervoor kiezen om het moment van de kaping niet te laten zien. Het maakt de film minder heftig en de daarop volgende momenten hebben gewoon weinig impact omdat we het slechts hebben moeten doen met een hele vlotte intro van de mensen op de boot. Jammer, want de goede en slechte momenten worden wel redelijk afgewisseld op de boot. Het voelt helaas te fragmentarisch aan t.o.v. de veel betere momenten in het kantoor, die veel meer impact hebben.

Het laatste moment op het schip waar de kapitein wordt doodgeschoten komt helaas ook geforceerd over. Het ligt er simpelweg te dik boven op dat de makers de kijkers gedesillusioneerd achter willen laten.

Vrij wisselvallige film die mij niet geheel heeft weten te overtuigen.

2,5*


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Sterke Deense film over een kaping en de daarop volgende onderhandelingen. Het onderwerp wordt wel eens aangehaald in de kranten maar als lezer lees je er zo over heen.
Interessant om nou eens te zien hoe zo'n kaping daadwerkelijk gaat, maar voor mij was het vooral interessant om te zien hoe de onderhandelingen tussen de kapers en de eigenaars van het bedrijf nou gaan.

Het sterkste gedeelte van de film zit dan ook in die onderhandelingen. De kaping zelf wordt niet eens in beeld gebracht, wat mij betreft erg jammer, en de beelden op het schip vond ik maar matig. Echt meeleven met de personages op de boot kon je niet, daarvoor was de tijd te kort en gebeurde er te weinig.
Zoals gezegd waren de onderhandelingen het hoogtepunt. Enorm sterke rol van Soren Malling, voor honderd procent geloofwaardig als directeur die zelf de onderhandelingen wil doen om zo zijn bemanning te redden.

Het einde is dan ook prima wat mij betreft. Ik voelde al wel dat er wat zat aan te komen, dat de gegijzelden niet zonder kleerscheuren zouden wegkomen.
Jammer dat er op de boot verder weinig bijzonders gebeurde, anders had er nog een hogere score ingezeten.
Voor nu een ruime voldoende!


'Kapringen' is vooral sterk door de ontzettend realistische sfeer. Nergens is het over-the-top of Hollywood-achtig, en dat maakt de gebeurtenissen allemaal erg invoelbaar en dus indringend. Het acteerwerk is ook van zeer hoog niveau. Enige minpuntjes zijn dat er op een gegeven moment wat veel herhaling in het plot komt, en dat het moment van de kaping zelf niet in beeld wordt gebracht. Toch al met al zeker een van de beste films van 2012.


avatar van b00ts

b00ts

  • 695 berichten
  • 4603 stemmen

Knap neergezet met name door Pilou Asbæk. Inderdaad jammer dat niet alles in beeld wordt gebracht. Het camerawerk aan boord van het schip.....erg goed. Dat er uiteindelijk iets met die ring gaat gebeuren weet je al snel in de film. Als de kapitein het wel even op gaat lossen weet je wat er gaat gebeuren. Minpuntje dus. Drie en een half met een halve ster extra vanwege Asbæk.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5500 berichten
  • 4196 stemmen

Beklemmend.

Vooral eigenlijk knap om te zien hoe met heel beperkte middelen en weinig gedoe toch zo'n beklemmende sfeer kan worden gecreëerd. Een kaal kantoor met een hoop papier aan de wand, en een vies hokje op een oud schip - da's voor driekwart van de film alweer genoeg.

Jammer wel dat het wat vaartloos verloopt en het er af en toe wat op lijkt dat het plot in een cirkeltje zit. Daardoor krijg je de tijd om je af te vragen hoe het nou echt zit. Niet dat er nou echt redenen zijn om aan de waarachtigheid van wat we te zien krijgen twijfel te hebben, maar er wordt toch ook wel het een en ander niet verteld.

Overtuigend gespeeld, en dat samen met de beklemmende sfeer maakt de film.


avatar van MARCUS CORVUS

MARCUS CORVUS

  • 140 berichten
  • 429 stemmen

uitstekende film. geeft een mooie indruk over hoe moeilijk het is om beslissingen te nemen vanuit een hoge positie. en daarom verdienen wij zo veel.


avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9358 berichten
  • 3276 stemmen

Kapringen, oftewel de kaping, is spannend. Je kan de angst van de gijzelaars meevoelen. Søren Malling als de directeur van het bedrijf waarvan het schip is gekaapt speelt zeer overtuigend en ijzersterk. Zijn manier van onderhandelen dwingt respect af.

De afwisseling van de boot en het thuisfront maakt het een verhaal waar je middenin zit, de spanningsvelden van beide kanten meevoelend.


avatar van dekschrobber

dekschrobber

  • 77 berichten
  • 141 stemmen

Eindelijk de film eens gezien. Zat al lang in mijn hoofd.

Eerlijk gezegd had ik er wel wat meer van verwacht. Veel stiltes (en zelfs erg weinig muziek) kan ik vaak in films waarderen. Ook hierin komt dat sterk naar voren. De 99 minuten leken voor mijn gevoel langer. Wat dat betreft soms wat té traag.
Ik twijfel tussen een 3,5 en 4, nu krijgt ie het voordeel van de twijfel
Hoewel sterk neergezet, bleef ikzelf toch nog voor mijn gevoel te sterk "een toeschouwer". Misschien omdat je verder niet zoveel meekrijgt wat er eigenlijk op dat schip gebeurd (maar juist veel close beelden, van de kok).


avatar van AlexvanRiel

AlexvanRiel

  • 170 berichten
  • 538 stemmen

Degelijke kapingsfilm, waar wellicht nog meer in zat. Niet zo goed als Jagten of Royal Affair (of uit een verder Deens verleden: het fantastische Open Hearts), maar zonder meer spannend en onderhoudend.
Ik vond het jammer dat de kapingscene er niet in zat. Ik had de trailer van Captain Philips gezien (Amerikaanse remake met Tom Hanks), en daarbij sprong vooral dat gedeelte in het oog. Verder leken sommige zaken me een beetje amateuristisch. Bijvoorbeeld bij het einde, waarbij iemand vlak voor het beslissende telefoontje het idee oppert om te zeggen dat de directeur 500.000 eigen geld inlegt. Dat had je toch wel eerder kunnen bedenken als je ruim 4 maanden met 12 man naar een telefoon zit te staren?

De scene waarbij de vis wordt gevangen en dat daarna uitgebreid wordt gevierd was geweldig, en ook het einde was erg sterk.