• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.167 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.374.030 stemmen
Avatar
 
banner banner

Diana (2013)

Biografie / Drama | 113 minuten
2,51 166 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 113 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Oliver Hirschbiegel

Met onder meer: Naomi Watts, Naveen Andrews en Charles Edwards

IMDb beoordeling: 5,6 (21.429)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 14 november 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CineMember Bekijk via CineMember
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Diana

"The legend is never the whole story"

Een portret van Lady Diana, prinses van Wales. We volgen Diana tijdens haar laatste twee levensjaren en zien hoe zij langzaam het ware geluk vindt en persoonlijke successen behaalt. Diana groeit uit tot een belangrijke internationale campagnevoerder en zij strijdt voor de rechten van de mens. Maar dan ontmoet zij Dr. Hasnat Kahn met wie ze een geheime affaire begint...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Princess Diana

Patrick Jephson

Paul Burrell

Dodi Fayed

Oonagh Toffolo

Christian Barnard

Diana's Assistant #2

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Ik ben hier heel erg benieuwd naar.


avatar van kos

kos

  • 46693 berichten
  • 8850 stemmen

Hm.. Naomi Watts als Di.. nee, ik zie het niet.


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

kos schreef:

Hm.. Naomi Watts als Di.. nee, ik zie het niet.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

NL release: t.b.a. (Cinéart)


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13470 berichten
  • 1305 stemmen

SnakeDoc schreef:

Ik ben hier heel erg benieuwd naar.

Ik ook .


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11906 berichten
  • 5310 stemmen

Niet aardig, maar het eerste wat in me opkomt als ik dit zo zie is toch echt: lijkenpikkerij.


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13470 berichten
  • 1305 stemmen

BlueJudaskiss schreef:

Niet aardig, maar het eerste wat in me opkomt als ik dit zo zie is toch echt: lijkenpikkerij.

Dat gevoel heb ik nou bij de film Lincoln (2012) .


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Teaser (YouTube)

Vanaf 14 november in de bioscoop


avatar van cordiacovens

cordiacovens

  • 1526 berichten
  • 1447 stemmen

Oscar voor Watts


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Mooie Teaser. Kijk hier wel naar uit.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2286 stemmen

Als je goed kijkt, zie je bijna de engelenvleugels bij Diana verschijnen... Oh, wat ziet dit er zo verschrikkelijk zeemzoet uit.



avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik kijk hier wel naar uit. Ik vind het verhaal over Diana wel interessant. Destijds als kind maakte dat ongeval al best indruk, al wist ik toen nauwelijks wie zij was.

Toevallig (of niet?) is er deze week weer nieuwe informatie uitgekomen over haar dood, wat nog altijd een complot zou kunnen zijn volgens een hoop mensen.

Familie soldaat in brief: 'Leger zat achter dood Diana' - Cultuur - VK - volkskrant.nl

Maar zulke zaken zullen wel niet in de film komen.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Lekker misleidende titel, snap wel dat je gevoelsmatig dat gevoel kan hebben.

Een perfectere Diana had je niet kunnen vinden.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ook een Amerikaanse releasedatum (1 november). Een oscar bid dus, noteer maar alvast een nominatie voor Best Actress. Zekerheidje.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Neergesabeld door de Britse pers.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Dat kan je wel zeggen ja.

Film over Diana afgekraakt door Britse pers | nu.nl/film | Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

The Guardian is eveneens vernietigend. "De afschuwelijke waarheid is dat, 16 jaar na die vreselijke dag in 1997, Diana opnieuw een vreselijke dood is gestorven."


avatar van jacobine_rodijk

jacobine_rodijk

  • 2806 berichten
  • 9511 stemmen

Naomi Watts schreef:

noteer maar alvast een nominatie voor Best Actress. Zekerheidje.

Denk 't niet; inmiddels een genadeloze 4% op Rotten.


avatar van cordiacovens

cordiacovens

  • 1526 berichten
  • 1447 stemmen

Ze maakt nog wel een kansje, streep won voor the iron lady..ook niet al te best ontvangen. Watts zal nooit winnen voor deze rol, maar heeft nog wel een kans op nominatie. Vooral aangezien alleen de Britten de film hebben gezien, die hebben meer met Diana dan de Amerikanen natuurlijk. Maar goed, zelf denk ik dat ze ook niet genomineerd zal worden, maar het zou me niet echt verbazen


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

jacobine_rodijk schreef:

(quote)

Denk 't niet; inmiddels een genadeloze 4% op Rotten.

Doet pijn inderdaad, is wel zo'n rol die The Academy geweldig zou vinden maar moet het wel een degelijke film zijn. Kansen zijn wel veel kleiner geworden.


avatar van Katharina

Katharina

  • 716 berichten
  • 1052 stemmen

Ik hoorde dat zowel de Nederlandse als de Britse pers niet al te enthousiast waren over de film. Ik heb zelf Diana niet zo erg meegemaakt, en daarom kan ik het slecht vergelijken met de 'echte' Diana en daarom ben ik denk ik vrij positief over de film. Mooi verhaal, goed geacteerd door een mooie Naomi Watts, ik vind 'm wel goed!


avatar van SaintOfKillers

SaintOfKillers

  • 382 berichten
  • 339 stemmen

cordiacovens schreef:

Ze maakt nog wel een kansje, streep won voor the iron lady..ook niet al te best ontvangen. Watts zal nooit winnen voor deze rol, maar heeft nog wel een kans op nominatie. Vooral aangezien alleen de Britten de film hebben gezien, die hebben meer met Diana dan de Amerikanen natuurlijk. Maar goed, zelf denk ik dat ze ook niet genomineerd zal worden, maar het zou me niet echt verbazen

Nah, het is een heel sterk jaar voor actrices, Watts is kansloos. Ze heeft meer kansen op een razzie.


avatar van cordiacovens

cordiacovens

  • 1526 berichten
  • 1447 stemmen

Klopt inderdaad, ze is dan ook bij mij uit de top 5 gevallen. Het is gelukkig maar een echt sterke bezette competitie dit jaar


avatar van supermovieman

supermovieman

  • 177 berichten
  • 551 stemmen

Empire geeft deze 1 ster.


avatar van cordiacovens

cordiacovens

  • 1526 berichten
  • 1447 stemmen

Princes Diana, in de volksmond ook wel Lady Di genoemd, is één van de boeiendste personen uit de recente geschiedenis. Een vrouw die scheidde van de kroonprins van Engeland en meer paparazzi achter zich aanhad dan menig filmster. Dit had verschillende redenen, en ik kan je vertellen dat de film Diana niet laat zien waarom deze vrouw zo geliefd was of waarom ze zo’n turbulent leven leidde.

‘Diana’ Review | Filmtakers


avatar van soom

soom

  • 24919 berichten
  • 2751 stemmen

Wij mensen, wij zijn maar raar met zijn allen. We jagen op mensen voor een enkele foto. We houden niet op met mensen achtervolgen, wat door verschillende aspecten dus tot de dood van minstens 4 geleid heeft. We leren er niets van, maar gaan nog steeds op bepaalde momenten door.
We leven dan weliswaar mee met mensen die beroemd heten te zijn, maar op een gegeven moment zou het klaar moeten zijn, met meeleven en inleven.

Ik weet nog precies waar ik was, toen Diana stierf. Andere, fijnere, herinneringen zijn eerder weggestopt dan de slechtere, zoveel is zeker.
Het was op een zondag in de kerk, dat ik er iemand over hoorde praten, dat Diana verongelukt was.
En toen, ik weet niet precies meer of ik het nou gelezen heb of persoonlijk zag, maar ik zal in elk geval ook nooit meer vergeten dat 1 van de 2 jongetjes, die vanaf toen moederloos door het leven moesten gaan, iets schreef als, I'll miss you, mommy.

Het snijd door mijn ziel heen, wat ik gezien heb. Het maakt me boos dat bepaalde dingen lopen zoals ze lopen. Wie er ook dan schuld aan zou hebben. In de kern zijn we allemaal gelijk, of we nu de Dalai Lama zijn of Jantje uit Moerkapelle, dus waarom zou je iemand zo opjagen als ik weet niet wat?

Naomi Watts is uiteraard fenomenaal. Ze beeld natúúrlijk, zal ik maar meteen zeggen, de dingen die ze speelt op een fenomenale manier uit, en weet als geen ander het inderdaad wat melancholieke en eenzame gedeelte, als geen ander naar het scherm te vertalen. De oogopslag, de blik die ze, vlak voor ze de lift in stapt, overbrengt, magistraal. Toen ik in de zaal zat vroeg ik me overigens af waarom ze even een ogenblik bleef stil staan en naar achteren keek, maar nu ik dit typ, komt het besef pas dat ze waarschijnlijk bleef stilstaan omdat ze hoopte dat haar telefoon nog zou gaan, of zo?

Het is evengoed geen Der Untergang, hoewel wel hetzelfde aantal sterren. (Dat meesterwerk blijft op een voetstuk staan; ik heb destijds heel wat zitten raaskallen bij die film, ga hem misschien ooit nog eens een keertje opnieuw bekijken.) Maar brengt een bepaald licht op een gebeurtenis die we allemaal wel kennen.
Naveen Andrews is ook fantastisch.

Ik kon eigenlijk weer eens moeilijk de woorden vinden, en ik zou nog heel veel willen mijmeren over wat ik dus gezien heb, en hoe goed Naveen Andrews wel niet is, maar het is wellicht gewoon genoeg om te besluiten met te zeggen, dat ze me volledig ontroerd hebben. Nu maar hopen dat Naomi inderdaad een Academy Award krijgt. Of een Oscar. Of was dat nou hetzelfde??


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Mijn god, wat een verschrikking. Het opent nog prima, met een dreigende bromtoon en de dito trackingshots die we van Elephant kennen, de betere film over naderend onheil.

Maar dan begint de flashback, en daarmee krijgen we de eerste tekenen van fletse regie en de potsierlijke dialogen die de volle zes kwartier aan zullen blijven houden. De focus op de lullige aan-uit-aan-uit-relatie tussen Khan en Diana boeit voor geen meter, en de film doet zijn onderwerp dan ook totaal geen recht.


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6443 berichten
  • 1026 stemmen

Ondanks de slechte recensies toch maar naar de bios gegaan. Je weet maar nooit misschien valt het mee. Nou niet dus. WAT EEN DRAAK VAN EEN FILM!! Naomi Watts totaal niet overtuigend in haar rol als Diana en de chemie tussen de dokter en Diana kwam niet uit de verf. Het was inderdaad alsof je naar een slechte aflevering keek van GTST. Wat een pulp.


avatar van ricone

ricone

  • 256 berichten
  • 256 stemmen

matig, is het eerste wta in me opkomt, dits is helemaal geen film over Diana, dit is een film over de romances van Diana, het dodelijke ongeluk wordt wel genoemd..... maar das ook t einde van de film, Naomi watts vind ik echt niet overtuigen