Das Jesus Video (2002)
Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 182 minuten (complete Duitse versie) / 124 minuten (Nederlandse ingekorte versie)
Alternatieve titel: The Hunt for the Hidden Relic
Oorsprong:
Duitsland
Geregisseerd door: Sebastian Niemann
Met onder meer: Matthias Koeberlin, Naike Rivelli en Hans Diehl
IMDb beoordeling:
5,8 (2.367)
Gesproken taal: Duits
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Das Jesus Video
"An adventure that started 2000 years ago..."
Wanneer Steffen Vogt tijdens opgravingen in Israël per ongeluk in een gat valt, ontdekt hij een skelet. Na onderzoek blijkt dat dit skelet 2000 jaar oud is. Op zich is dat niet bijzonder, maar wat wel heel bijzonder is, is dat dit skelet is voorzien van titanium schroeven afkomstig van een operatie, en vullingen in zijn tanden van amalgaam. Steffen oppert de optie dat dit skelet wel eens van een tijdreiziger zou kunnen zijn die terug in de tijd is gegaan, deze stelling wordt met gelach ontvangen, maar zo gek is het eigenlijk niet. Bij het skelet werd ook een handleiding ontdekt, een handleiding van een videocamera. Deze camera blijkt echter pas over 3 jaar op de markt te komen. Als zijn beste vriend Dan wordt vermoord, gaat Steffen, met hulp van Sharon en haar vriend Yehoshua op onderzoek uit. De camera is duidelijk de schakel waar iedereen naar zoekt en ze komen steeds dichter bij de oplossing van het raadsel. De spanning neemt toe richting de verrassende ontknoping.
Externe links
Acteurs en actrices
Steffen
Sharon
Yehoshua
Ryan
Dan
Scafaro
Professeur Wilfort
John Kaun
Roland
Christopher
Video's en trailers
Reviews & comments
stinissen (crew films & series)
-
- 23441 berichten
- 76928 stemmen
Ook bekend als Hunt for the hidden relic
evwi
-
- 131 berichten
- 131 stemmen
Jammer dat hij alleen in het Duits is. Ondanks dat een zeer goede film. Aanrader!
Justice4All
-
- 2152 berichten
- 457 stemmen
goeie film alleen hij is te langdradig, maar wel vermakelijk.
Newbie
-
- 271 berichten
- 353 stemmen
Toen het begon in het duits had ik al een slecht gevoel over de film, maar het heeft me aangenaam verrast. Zeker geen slecht filmke. Ik denk ook dat het iets te langdradig is. Nog net 3*
spurs
-
- 125 berichten
- 639 stemmen
Vond hem erg verrrasend , zeker niet langdradig.
En dat hij in het Duits was vind ik helemaal niet erg , er zijn genoeg goede duitse films gemaakt.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1885 stemmen
goeie film alleen hij is te langdradig, maar wel vermakelijk.
De nederlandse versie duurt maar 124 minuten,
de internationale versie duurt 182 minuten.
Nog langdradiger?
Ik heb deze film een paar jaar geleden gezien en ik vond het een goeie film.
De film stond in de videotheek als "The Hunt for the Hidden Relic".
Eenmaal thuis aangekomen ontdekte ik dat het een duitse film was,
daardoor met veel argwaan aan de film begonnen.
De film viel me alles behalve tegen!
Een erg goede film zelfs.
Ik heb geen idee welke versie ik gezien heb, die van 124 of die van 182 minuten (waarschijnlijk de 124 minuten versie).
4* voor deze zeer originele film.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Dit is een verrassend goede film. Het verhaal zit goed in elkaar en er wordt zeker niet slecht in geacteerd. Ondanks de lange duur van de film (Nederlandse versie 124 min) heb ik me geen moment verveeld. Het bekijken zeker waard !!!
jorngrisel
-
- 9 berichten
- 0 stemmen
vond dit wel een redelijke film.., werd op een gegeven moment wel erg langdradig..kwam ook een beetje door het kat en muis spelletje dat maar door en door bleef gaan.. en dan was dit nog maar de 2 uur versie... maar verder wel een heel goed verhaal !
2,5e ster..
Barfly
-
- 1873 berichten
- 1749 stemmen
Niet helemaal volgens het boek, maar toch een aardige film.
Het einde vond ik in het boek stukken beter.
3*
moviemike
-
- 1309 berichten
- 5762 stemmen
redelijk voorspelbaar, nogal ongeloofwaardig maar prima entertaining.
2.5*
milus
-
- 214 berichten
- 158 stemmen
Best aardig maar het lijkt een beetje op een middeleeuwse sage. Om dit te doen moet je dat halen, om dat te halen moet je zus doen, om zus te doen moet je zo verslaan etc ect. Dat patroon wordt snel duidelijk, we kennen het oa van de DaVinci code.
Deze eigenschap wekt bij mij de suggestie dat het misschien de bedoeling was het als een miniserie van 3 delen uit te brengen (is om het als zodanig te kunnen uitzenden) maar is materiaal verdwenen op de montagetafel. Dit zou het verschil tussen de 180 minuten en 120 minuten (een heel uur minder !!!) kunnen verklaren. Voor een film lukt het niet zo met die kettingconstructie, je weet al dat aangezien de film nog een uur moet duren er wel weer niks zal worden gevonden.
Het zwakke punt is dan dat soms de vervolgstappen wel heel snel komen. Of zit dat in het uur aan weggesneden materiaal ? Zou er daardoor wat mysteriegevoel verloren gaan ?
Doordat het keten-patroon zo opvalt wordt je steeds uit de film gehaald en dat is jammer, het weet namelijk aardig te onderhouden.
Bijna alle tijdreisverhalen hebben een paradox waardoor het verhaal niet meer klopt. Bijvoorbeeld bij Terminator II wordt het laatste chipje gesloopt. Er komen dus geen robots maar ook geen terminator terug in de tijd. Etc.
Het rare bij dit verhaal is bijvoorbeeld waarom zou de hoofdrolspeler terug gaan in de tijd als ie weet dat de camera wordt opgeblazen ? Hij kijkt immers naar zn eigen skelet. Of is dat weer een andere expeditie? Maar waarom dan die camera verwijzing ? En waarom herkent hij zn eigen handschrift niet ?
3.5 ster. Prima film, zeker voor degenen die toch fantaseren en wel eens in de tijd zouden willen reizen om te kijken hoe e.a.a. echt is gelopen.
pjutter
-
- 598 berichten
- 3306 stemmen
best wel een leuke en spannende film.
hij klopt zoals milus zegt niet overal.
dat had iets beter gekunt.
leuk verhaal met onverwachte plotwendingen,
3 *
jan66
-
- 231 berichten
- 6174 stemmen
Het leek een leuk verhaal, maar is beetje knullig en voorspelbaar in elkaar gezet. Niet meer dan een 2,5*
ags50
-
- 778 berichten
- 7426 stemmen
Dat patroon wordt snel duidelijk, we kennen het oa van de DaVinci code.
Grappig dat hier, en op nog meer plaatsen (zie ook Revelation), verwezen wordt naar de Da Vinci code. Het boek is verschenen in 2003, dus van LATERE datum dan deze film. Misschien zou men bij de Da Vinci code erbij moeten schrijven op welke film(s) die lijkt.
Weertenaar
-
- 1023 berichten
- 1024 stemmen
De film scoort voor mij een meer dan verdiende 3.5
Vooraf was ik een beetje huiverig daar het een Duitse film betrof, maar na enige minuten van gewenning word je van begin tot eind meegezogen in het zeer sterke (ik zou bijna zeggen briljante) verhaal. De rol van Vogt word door Koeberlin fantastisch vertolkt, en dat maakt de film tot een waardig geheel. Ook het acteerwerk van model Rivelli is zeker niet onaardig.
Zoals Milus al aanhaalde kloppen er een aantal zaken inderdaad niet, maar dit neemt niet weg dat de film erg sterk in elkaar zit. Achteraf gezien was het wellicht beter geweest de scene met de ontplofte helikopter, en de daarmee verwoeste camera, uit het script te verwijderen. Door dit niet te doen weet Koeberlin al dat de camera is ontploft, waardoor het onduidelijk is waarom hij in de toekomst nog 2000 jaar terug zou gaan in de tijd. Dit geheel zet het hele verhaal een beetje op losse schroeven, en maakt deze film net niet tot een topper.
De lengte van de film (en daarmee de langdradigheid) hebben mij geen moment gestoord, maar dat is een persoonlijke mening (mijn voorkeur gaat eerder uit naar films van 140 minuten dan films van 90 minuten). Ondanks de paar minpunten leunt de film op een sterk verhaal en een goede Koeberlin, wat mij doet uitkomen op een meer dan terechte 3.5
djerun
-
- 1 berichten
- 146 stemmen
Het is een heel leuk verhaal, alleen jammer dat het acteren niet zo denderend was. Het Duits dat wordt gesproken dat vond ik niet storend. Wel Leuk om een keer gezien te hebben
kochana
-
- 17 berichten
- 5 stemmen
Het is jammer dat ze het niet volgens het boek hebben gifilmd.
In het boek komt het beter en mooier over er zijn dingen in het boek die niet in de film zitten en juist die gedeeltes zouden de film echt eruit tillrn tot een ,ooie en verassende film.
tochnog een 2,5 maar zeker een -1,5 voor het eruitlaten van juist de mooiste gedeeltes.
In het einde van het boek zijn ze in de usa bij een vriend en daar ontmoeten ze de jongen die ze gevonden hebben hij zei dat hij in een opwelling een moderne videocamera gekocht had en naar israel zou gaan.
Als je het boek leest dan ging bij mij de rillingen over mijn rug.
Helaas is dit niet gebruikt dit roept op tot een verfilming van het boek
WalterB
-
- 77 berichten
- 138 stemmen
Ben het helemaal eens met Weertenaar, vond het ook een super mooie flim! Dit soort films vind ik eigenlijk altijd wel mooi, films waarvan je weet dat het echt gebeurd kan zijn. Echter zijn er wel wat dingetjes die niet kloppen, maar dat is wel bij meer films, niet? Zo worden ze bijvoorbeeld beschoten door een helicopter terwijl ze zelf in een auto rijden.
Verder geen slechte film! 3.5!
Bullit
-
- 78 berichten
- 88 stemmen
Die duitsers kunnen best wel films maken. De meesten zullen wel een hekel aan de taal hebben. Ik kijk hem vanavond wel en geef ik mijn punten.
Dooz
-
- 120 berichten
- 11 stemmen
Best leuke film.
Geen super acteer prestatie's.
Maar ik hou van dit soort onderwerp en dat maakt een hoop goed.
CAP-Team
-
- 2 berichten
- 4 stemmen
Ik heb deze film deze week op aanraden van een collega bekeken, moet zeggen dat ik 'm wel de moeite waard vond.
Strider1978
-
- 5 berichten
- 5 stemmen
Het verhaal van de film is goed (heb het boek ook gelezen, en vond die uiteraard beter). Het acteerwerk laat m.i. te wensen over, maar had dit ook niet heel erg goed verwacht, dus als je met de juiste verwachtingen gaat kijken, scheelt dat een teleurstelling. Best een leuke film dus, maar dat komt m.n. door het verhaal. Ik geef een drie (cijfer wordt naar beneden gehaald door het acteerwerk) en het feit dat volgens de film een bepaalde bijbeltekst niet bestaat. Heb L 4:15 wel even gelezen en bestaat dus wel degelijk!
BLG1988
-
- 48 berichten
- 0 stemmen
Redelijk filmpje, zeker te doen voor een luie namiddag als je niks anders te doen hebt.
De eigenlijke versie duurt een dikke 3 uur, gelukkig heb ik de verkorte versie gezien.
De acteerprestaties zijn degelijk en het verhaal kan er ook nog mee door. Uiteraard kon het allemaal wel wat beter uitgewerkt, maar je moet zonder hoge verwachtingen kijken.
2,5 sterren.
Leo Van Steen
-
- 81 berichten
- 87 stemmen
Leuke film. Inderdaad op sommige momenten wel iets te langdradig maar het verhaal blijft boeien en de acteerprestaties vond ik heel redelijk. Deze film heeft ook mij positief verrast.
Onderhoudend en goed verzonnen verhaal.
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Jammer dat hij alleen in het Duits is. Ondanks dat een zeer goede film. Aanrader!
Shit! Duits! Stel je voor! Ik wilde de film ook zien, maar ja.... Als het in het Duits is. Nu maar hopen dat ze hem ook in een Engels nagesproken versie hebben...

alex1307
-
- 11 berichten
- 29 stemmen
gave film! ook mede doordat ik een fan ben van duitse films.
Van dit soort mogen ze er meer uit brengen:)
Het laatste nieuws

Nu op Netflix: documentaireserie over Take That vanaf vandaag beschikbaar

Travis Scott duikt op in 'The Odyssey' van Christopher Nolan: 'Waarom?'

Dramatische komediefilm 'The Grand Budapest Hotel' is binnenkort te zien op Netflix

Waargebeurde WOII-film 'Defiance' van Edward Zwick vanavond te zien op televisie
Bekijk ook

The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie
Animatie / Familie, 2008
7 reacties

Life without Dick
Komedie / Romantiek, 2002
1 reactie
Gerelateerde tags
tijdreizenantique archaeologist
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



