Genre: Drama / Fantasy
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Ierland
Geregisseerd door: Neil Jordan
Met onder meer: Saoirse Ronan, Gemma Arterton en Caleb Landry Jones
IMDb beoordeling:
6,5 (48.337)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 juli 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via CineMember
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Byzantium
"Irresistible. Immoral. Immortal."
Het verhaal volgt een moeder (Arterton) die, toen ze veranderd werd in een vampier, haar eigen dochter Eleanor (Ronan) overtuigt om ook een bloedzuiger te worden. De twee vormen een dodelijk paar en doen zich af en toe voor als zusters. Het duo komt in een kleine Britse stad en onthult hun ware identiteit. Hun komst zorgt ervoor dat een tiener die terminaal ziek is (Jones) zijn sterfelijkheid ter discussie stelt, terwijl Eleanor op haar beurt haar eigen onsterfelijkheid ter discussie stelt.
Externe links
Acteurs en actrices
Clara Webb
Eleanor Webb
Ruthven
Frank
Darvell
Noel
Gareth
Gabi
Morag
Savella
Video's en trailers
Reviews & comments
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2792 stemmen
Spiekercoen
-
- 326 berichten
- 1450 stemmen
De film gaat in april door het land tijdens de previewtour van het Imagine Film Festival.
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Hoewel het er allemaal heel behoorlijk uitziet weet te trailer nou niet bepaald te triggeren.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Deze film wordt morgenavond om 10:00 uur ihk van Imagine Film Festival eenmalig vertoond in Lux Nijmegen.
WO 27/03 LUXploitation: Byzantium, Nieuws, Nieuws, LUX Nijmegen - lux-nijmegen.nl
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Deze film die ook te zien zal zijn op het Imagine Film Festival in Amsterdam afgelopen avond bekeken in Lux Nijmegen. Mijn verwachtingen waren niet direkt hoog gespannen maar dat ligt niet aan Neil Jordan, maar vooral aan het gegeven dat Vampire films mij doorgaans niet erg liggen. Deze film moest het voor mij dan ook niet hebben van het verhaal maar vooral van de cinematografie. Op visueel vlak vond ik dit een mooie film en ook de soundtrack met af en toe klassiek werk was dik in orde. Eleanor, uitstekend gespeeld door Saoirse Ronan oogde bovendien ook nog eens zeer aantrekkelijk. Maar nogmaals, met het verhaal kon ik niet veel. Vandaar dat deze film het van mij moet doen met een bescheiden waardering.
3,0*
Flipman
-
- 7111 berichten
- 1141 stemmen
Wauw! Ik was best dik tevreden! En ik vind het best stoer van Jordan, dat een zeer divers regisseur bijna twintig jaar later zich toch weer aan dit genre/fenomeen onderwerpt.
En dat doet ie nog goed ook! Ik vond de film boeiend tot en met. Wist me op te slokken en pas aan het eind zachtaardig weer uit te spuwen. Echt super veel verrassen deed Byzantium me niet, afgezien van de verrassende kwaliteit ervan, daar mijn verwachtingen niet SUPER hoog lagen, ondanks Saoirse Ronan en Sam Riley.
Eventueel hadden de sprongen in tijd wat korter gemogen, telkens; de terugblikken hadden niet zo uitgebreid hoeven zijn, of vaker onderbroken mogen worden. Maar dat viel te verwaarlozen, kleine kanttekening. Het is wederom een mooie mix van drama en het fenomeen vampier; de vergelijkingen met Interview with the Vampire dienen zich aan maar het is er zeker geen kopie van. Ik beveel U allen Byzantium van harte aan.
Hier een ietwat vollediger recensie; het kan zijn dat jullie zien dat Imagine in ROTTERdam is in plaats van AMSTERdam maar dat klopt dus niet. Hopelijk wordt dat nog gewijzigd.
Nicholas
-
- 1765 berichten
- 278 stemmen
Ik heb verdomd weinig met vampieren en vampierenfilms, maar misschien maak ik deze keer een uitzondering. Arterton ziet er prachtig uit.
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
Slecht verhaal, het is gewoon ellende. Film ziet er wel mooi uit en naar het einde toe wordt het zelfs een beetje spannend inclusief hysterisch gejank maar verder was het vervelend.
Het gaat over een meisjesvampier die bloed neemt van mensen die het willen en ze wordt verliefd en dan is er nog meer drama.
Masqada
-
- 57 berichten
- 510 stemmen
Net in de Sneak gezien, en jezus wat was dit slecht.
Nul spanning, slecht geacteerd, met als dieptepunt het gejank aan het einde.
Gemma Arterton was dan wel leuk om naar te kijken.
1,5
Number23
-
- 8638 berichten
- 5682 stemmen
Vampierenfilms zijn altijd wel leuk en het is meestal weer een verrassing hoe de regisseur het gaat aanpakken. Blijkbaar gebaseerd op een succesvol boek.
Deze film focust op een moeder en dochter die al 200 jaar vluchten voor een broederschap (blijkbaar worden vrouwelijke vampiers niet getolereerd). Ik moet zeggen dat het verhaal me echt boeide, ook al is het zeer jammer dat de vampieren in deze film geen(?!) hoektanden hebben.
Maar toch stort de film op het einde in. Ten eerste gaat er een personage dood waarvan ik dat niet echt nodig vond en het einde is ook te chaotisch.
Acteerwerk is redelijk tot goed. Arterton is nog steeds een gruwelijk lekker wijf en ik verwacht nog steeds mooie dingen van Ronan. Ook de mannelijke bijrollen zijn prima ingevuld door Riley, Miller en Mays. Ook de kleine rollen van Hollander en Lindhardt kon ik erg waarderen.
Aardige film met een jammerlijk einde.
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Ik was totaal niet op de hoogte van deze film, maar nu wel en daar ben ik NW heel dankbaar voor! Wat ziet dit er tof uit zeg en de cast kan niet beter gewoon! Ik ben enorm enthousiast en kan niet wachten om hem volgende week te zien 
MaNiAc E
-
- 154 berichten
- 413 stemmen
Goed de gene die zegt slecht geacteerd is gek!
Eindelijk weer eens een film met inhoud! Eindelijk een vampieren film die het weer eens anders doet. Verwacht geen actie volle film! Maar enjoy the ride. De manier van filmen en het gebruik van de muziek komt de film echt ten goede.
De verschillen tussen de vampieren wordt netjes uitgebeeld. 80% zal het wel niks vinden maar ik vond het een nette film.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
en daar ben ik NW heel dankbaar voor!
You're welcome!
.
Wat een heerlijke film van Jordan en wat mij betreft zijn beste. Vooral omdat ie visueel zo'n uitgebalanceerde stilering hanteert en iets doet met een thema dat de laatste jaren vooral een infantiel thema is geworden. Vampieren keert terug naar volwassenheid.
Byzantium begint echt heerlijk. Het narratieve element voltrekt zich pas ehct in het tweede uur, en het eerste uur is dan vooral een voortkabbelend tempo waar Jordan op een zeer impressionalistische wijze de kijker introduceert in de leefwereld van Byzantium. Saoirse Ronan vind ik sinds Atonement al zeer aangenaam, Sam Riley is ook altijd goed en Gemma "deep cleavage" Arterton is altijd een hele mooie verschijning en heb er zelden zo actief acterend gezien. Dat doet ze enorm naar behoren, binnenkort Tamara Drewe maar eens zien.
Hele mooie aankleding, kostuums en vormgeving. Bobbitt achter de camera werkt ook wel erg mee, net als bij Shame en Place Beyond The Pines weer een lust voor het oog. Tegen het eind van de tweede helft zet de onvermijdelijke clash zich in en moet zeggen dat dat lang niet zo slecht uitpakt als ik verwacht had. Aandoenlijk melodrama. Een volwassen vampierendrama met veel mooifilmerij.
geezoes
-
- 240 berichten
- 470 stemmen
Heel heel heel saai! Ik heb nog nooit zoveel mensen weg zien lopen tijdens een film. Dat meen ik echt. Van de rest die bleef zitten was volgens mij 20% in slaap gevallen en 50% bleef het uitzitten uit een soort van beleefdheid. Een jongen die achter me de bioscoop uitkwam kon het niet treffender zeggen "als ik het thuis op de bank had gekeken had ik hem na 20 minuten uitgezet".
Nephilim
-
- 554 berichten
- 555 stemmen
Mooie vampierfilm die voor de verandering eens iets anders doet met het genre.
Niet een film voor het grote publiek though. Daar is ie te bleak en traag voor.
Ik zag iemand het online een 'arthouse horror' noemen en dat vind ik een wel toepasselijke beschrijving.
Heb er van genoten en na 3 dagen spookt ie nog steeds door mijn hoofd.
Intothefreedom
-
- 35 berichten
- 157 stemmen
Heel heel heel saai! Ik heb nog nooit zoveel mensen weg zien lopen tijdens een film. Dat meen ik echt. Van de rest die bleef zitten was volgens mij 20% in slaap gevallen en 50% bleef het uitzitten uit een soort van beleefdheid. Een jongen die achter me de bioscoop uitkwam kon het niet treffender zeggen "als ik het thuis op de bank had gekeken had ik hem na 20 minuten uitgezet".
Haha, heel herkenbaar. ik twijfelde al, maar dacht waag toch een poging..buiten mij waren er sowieso iets van maar 5 mensen in de zaal ofzo, en ik ben uiteindelijk weggegaan..had al steeds de neiging om dat te doen en op een gegeven moment had ik zoiets van, thats it. ik vond er echt niks aan, ook visueel vond ik er bijzonder weinig aan. typical over the top vampierenfilm, die met bepaalde shots, muziek en acteerwerk een bepaalde sfeer probeert op te brengen wat naar mijn inziens mislukt is.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4519 stemmen
Heel aardig, al zakt de film in de tweede helft wel in.
De film begint met veel sfeerbeelden, impressies haast, maar waarin genoeg narratieve drive zit om niet stil te vallen. We volgen het leven van twee vampiers in het nu en krijgen veel flash-backs om maar aan te geven: er zit een geheim in hun geschiedenis. Dat eerste deel is prima. Het eenzame zwervende bestaan van de twee wordt zo mooi getoond zonder veel uitleg. Dit is ook veel meer een film over eenzaamheid (zeker voor de beide dames) dan een vampierfilm maar ook is het een coming-of-age film. Al wordt Ronan nooit ouder, je zit wel in die periode en moet ooit toch eens haar moeder loslaten en verder gaan met haar eigen leven.
Helaas merk je ook dat het verhalende element de overhand krijgt in het tweede deel. Er moeten losse eindjes worden vastgeknoopt, Eleanor krijgt steeds meer last van haar leven en moet dit via voice-over toch heel stellig duidelijk maken (jammer trouwens, voice-over was niet nodig) en het einde is ook wel een beetje teleurstellend, net als dat geheim dat er ook niet echt is, al is dat ook wel weer verrassend te noemen.
Visueel is het allemaal niet zo bijzonder. Af en toe sfeervolle beelden en fijne belichting, maar de poster (en ook trailer) doet meer vermoeden. Het wat wel wat grauwer gemogen, wat meer kleurrijk licht. Nu zijn er enkel de neonletters en in het begin af en toe wat fraai belichte beelden. Het is dus allemaal net de te braafjes en degelijk.
De pianomuziek is dan wel erg sterk en de kostuums zijn ook prima, net als de leren broek van Arterton. Ook de vele cross-cutting, met Clara en Eleanor die zo apart gevolgd worden maar hen wel als een eenheid toont, is sterk. Verder zijn de actrices prima. Arterton heeft vooral een heerlijk lichaam, maar geeft genoeg body mee om een getroebleerde vrouw te tonen. Het is alleen wel wel Ronan die de show steelt. Met een ijzingwekkende blik constant graaft ze heel diep en haar pijn is voor de kijker ook echt voelbaar. Ze loopt rond als dode, maar met heel wat leven in haar lijf. Ze kan het nog wel dus, want in The Host was ze maar erg matig.
Al met al prima vermaakt, maar het tweede deel had beter gemogen. Interview had een betere verhaallijn, deze film een betere inhoud. 3,5*
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
Een soort van volwassen en serieuze vampiers film. En dat is aangenaam. Na "let the right one in", niet meer echt een film gezien waar zo'n verhaal (lees: het uitgemolken soort) goed, serieus en een soort van meeslepend in beeld gebracht werd. Prima cast, mooie beelden en een goed verhaal. Saoirse Ronan (de perfectheid zelve) droeg de film en bracht rust. "In the lovely bones" en "Hanna" was ze me ook al opgevallen. Zo'n actrice die je over 40 jaar ook nog regelmatig tegen zal komen op hoog niveau. Althans, dat hoop ik... Een ware verrassing deze film!
4***
Wel jammer dat het posterwerk te wensen overlaat... Straalt niet uit wat het is.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Neil Jordan man zich inmiddels rekenen tot de cultregisseurs. Het duister romantische verhaal (met een wraakengel) is gewelddadig, bloedig, melancholiek, mystiek, erotisch en spannend, maar niet echt bijzonder. Dat zijn wel de dromerig mooie beelden. Het gaat meer om een complexe moeder-dochter relatie, dan om een echte vampiermythe (al vormen de laatsten een geheimzinnig genootschap). De regisseur verweeft op een knappe wijze de onderdrukking van de vrouw.
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Prachtige film, visueel was het allemaal zo mooi. Normaal gesproken heb ik daar niet veel mee, maar bij deze film had het zo'n toegevoegde waarde en paste het zo mooi bij het verhaal. Het gaf de film een bepaalde zweverige sfeer en dat vond ik persoonlijk echt geweldig.
Verhaal vond ik top, al zakte het tegen het einde wat in elkaar, maar dat maakte voor mij de ervaring niet minder. Ik werd echt de film ingezogen en kon me ogen niet van het scherm afhouden. Gemma Arterton is zo'n plaatje, vooral in deze film met haar sensuele outfits en zwoele blik. Van het acteerwerk moet ze het niet echt hebben, maar toch was ze in deze film goed te doen. Saoirse Ronan daarentegen is een natuurtalent. Wat kan die meid goed acteren zeg. En wat een perfecte uitstraling heeft ze ook met haar knalblauwe ogen. Ze draagt de film gemakkelijk en ik denk ook mede door de goede cast dat de film mij zo betoverde.
Eindelijk een vampierverhaal wat meer volwassen en origineel is. Daar heb ik zo lang op gewacht en deze film voldeed aan al mijn verwachtingen. De muziek was ook erg goed en passend bij het verhaal. Bleef ook na de film erg lang hangen. De film zelf trouwens ook, het is alweer even geleden maar toch zit hij nog in mijn hoofd.
Het is misschien nergens echt heel erg speciaal of hoogstaand qua verhaal, maar voor mij persoonlijk hoeft dat ook niet. Ik vond de donkere sfeer echt perfect en dat de film mij echt zo greep op dat moment zegt genoeg. Kon me ook geen betere cast bedenken dan Ronan en Arterton, perfect gewoon.
5* en een klein plaatsje in mijn top 10.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12852 stemmen
Meh.
Zichzelf verzuchtende en getroebleerde horrorfiguren, het is soms een beetje vermoeiend. Of het dan meteen "volwassener" is vraag ik me ook af. Vooral melodramatischer, gericht op het zakdoekje en met een excuus om het in een wat gothischer sfeertje te doen. Vond het in ieder geval niet bijster goed werken.
Arterton en Ronan vallen gewoon véél te licht uit voor hun personages, Jordan kan het visueel dan weer niet waarmaken. Blijft hangen in visuele clichés, bij momenten ook nog eens érg slecht uitgevoerd (dat rode water was echt niet aan te zien). De soundtrack draagt ook weinig tot niks bij, behalve dat het wat geforceerd het janksfeertje poogt te versterken.
De film sleept zich teveel voort, wat niet betert wanneer de flashbacks ook nog eens geïntroduceerd worden. De romance tussen Ronan en Cassin komt ook maar niet van de grond, al ligt dat waarschijnlijk meer aan Cassin's onuitstaanbare personage.
Nog een redelijk melig einde en je hebt een film die poogt iets interessants te doen, maar daarin redelijk hard faalt. Allicht met een betere cast en regisseur was het nog wat geworden.
1.5*
james_cameron
-
- 7006 berichten
- 9791 stemmen
18 jaar na Interview With The Vampire waagt regisseur Neil Jordan zich opnieuw aan een verhaal rond onze ondode medemensen. Insteek en uitwerking zijn fris en redelijk origineel, althans aanvankelijk, en Gemma Arterton en Saoirse Ronan zijn prima in de hoofdrollen. Het eerste uur is uitstekend. Jammergenoeg loopt de plot op gegeven moment toch vast in allerlei cliché's en resulteert alles in een futloze climax die het resultaat lijkt van compromissen en reshoots. Hier had duidelijk meer ingezeten.
mcdaktari
-
- 7302 berichten
- 0 stemmen
Lang geleden dat ik zo'n goeie vampierenfilm gezien had, maar toen ik zag dat ie van Neil Jordan was verklaarde dat veel. Toen ik de film begon te kijken wist ik nog niet dat het een film was van Jordan en ik moest in het begin ook meteen aan Interview With The Vampire denken wat voor mij nog altijd de beste vampieren film is, en die is ook van Neil Jordan. Ik vond het een echte aanrader.
Ik ga niks over het verhaal verklappen maar ga er gewoon naar kijken want het is de moeite waard.
gillie24
-
- 2637 berichten
- 1735 stemmen
Goed, maar er had meer ingezeten.
Voor een film die bijna 2 uur duurt, gebeurt er eigenlijk maar weinig. Verhaal is uitermate traag en spannend wordt het nooit. De nadruk ligt meer op de moeder-dochter relatie dan op het vampier zijn zelf, maar toegegeven visueel ziet het er allemaal prachtig uit. Prachtig is ook Gemma Arterton, die ik met de week leuker begin te vinden. Dat ze de gehele film in uitdagende outfits rondloopt, helpt natuurlijk wel. Daarnaast heeft ze een bepaalde sensualiteit die perfect past bij haar rol.
Saoirse Ronan is een natuurtalent (en vond ik in 'The Host' ook meer dan goed) en is ook hier weer uitmuntend bezig en ja, die ogen van haar zijn zo sprekend. De voice-over van Ronan werkte niet altijd en was op sommige momenten behoorlijk storend. Acteren kan ze echter als de beste en je voelde echt met haar mee.
De duistere sfeer is gedurende de gehele film voelbaar, mede dankzij de passende muziek.
Met het einde, hoewel erg makkelijk, heb ik geen moeite.
3,5*
Het laatste nieuws

Mysteryklassieker 'The Da Vinci Code' met Tom Hanks vrijdagavond op televisie

Mysteryfilm 'Identity' van James Mangold verdwijnt binnenkort van Netflix

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'
Bekijk ook

Erogotoshi-Tachi yori: Jinruigaku Nyûmon
Drama / Komedie, 1966
6 reacties

Elmer Gantry
Drama, 1960
10 reacties

Liberty
Komedie, 1929
2 reacties

Vynález Zkázy
Sciencefiction / Avontuur, 1958
13 reacties

Dekalog, Dziesiec
Drama, 1989
21 reacties

Bunny Lake Is Missing
Mystery / Drama, 1965
14 reacties
Gerelateerde tags
ouder-kindrelatievampierbitebathorrorblood suckingeternal life
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








