• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.420 acteurs
  • 199.087 gebruikers
  • 9.376.759 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Overloper (2012)

Misdaad | 105 minuten
2,87 220 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 105 minuten

Alternatieve titels: Flikken Maastricht - De Film / Flikken Maastricht: De Overloper

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Pieter van Rijn

Met onder meer: Victor Reinier, Angela Schijf en Halina Reijn

IMDb beoordeling: 6,5 (335)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • NPO Start Bekijk via NPO Start Plus
  • NLZIET Bekijk via NLZIET
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Overloper

De relatie tussen Eva van Dongen en Floris Wolfs staat zwaar onder druk. Wolfs zit in de gevangenis voor het stelen van de vier miljoen euro overheidsgeld en Eva probeert hem te vergeten. Maar als Wolfs door een vormfout eerder vrijkomt en zich aansluit bij een stel criminelen komen ze elkaar, als tegenstanders, weer tegen in een wereld waarin niet alles is wat het lijkt. En waar vertrouwen van levensbelang blijkt…

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

ben niet eens met de mensen die hier zo comentaar hebben ik vond de telefilm flikken maastricht wel goed goede verhaallijn en de spanning werd goed op gebouwd daar om geef ik 4 steren hoop dat flikken maastricht nog heel lang door gaat groetjes van een trouwe flikkenmaastricht kijker.


avatar van Paradise Boy

Paradise Boy

  • 92 berichten
  • 594 stemmen

Een zeer geslaagde onderhoudende en spannende telefilm van Pieter van Rijn die naar mijn mening met de Overloper aantoont dat hij een zeer talentvol regisseur is. Hier en daar is er nog wel wat op de film aan te merken en had ik bijvoorbeeld liever een Kees Prins of Henk Poort als Bad Guy gezien ipv Thom Hoffman, maar al met met al heb ik mij prima vermaakt met de Overloper.Flikken Maastricht is inmiddels al weer begonnen en daar kan ik als liefhebber alleen maar gelukkig van worden.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Is die Wolfs in de serie ook een crimineel geworden of hebben ze dat even snel verzonnen voor deze telefilm? Ik zie het heel af en toe wel eens namelijk, ben toch benieuwd...


avatar van Paradise Boy

Paradise Boy

  • 92 berichten
  • 594 stemmen

jumpstylemovie schreef:

Is die Wolfs in de serie ook een crimineel geworden of hebben ze dat even snel verzonnen voor deze telefilm? Ik zie het heel af en toe wel eens namelijk, ben toch benieuwd...

De verhaallijn met het gestolen geld en Wolfs was een steeds terugkerend item in meerdere afleveringen.De telefim gaat eigenlijk verder waar seizoen 5 stopt en is een soort inleiding van het huidige seizoen.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Dus in seizoen 6 is Wolf waarschijnlijk ook een bad guy geworden.


avatar van patrick17

patrick17

  • 613 berichten
  • 448 stemmen

@jumpstylemovie

Nee daarin is hij gewoon een politieagent. Je moet heel de serie gezien hebben

om de film te begrijpen. Zonder de serie heeft de film geen inhoud.


avatar van Trouble's

Trouble's

  • 21 berichten
  • 0 stemmen

Eigenlijk was het gewoon een extra lange aflevering...


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1540 berichten
  • 1366 stemmen

Je moet natuurlijk wel de serie gevolgd hebben dus je kunt deze"telefilm"niet als gewone film zien.

anders zullen je toch een aantal dingen niet begrijpen.

voor diegene die dus de serie gevolgd hebben is dit een zeer welkome aanvulling.

als je deze film nl niet hebt gezien,zul je merken dat je iets mist bij de start van seizoen 6...

dus voor de die-hard fans van de serie is ie verplichte kost..


avatar van van duijn

van duijn

  • 935 berichten
  • 845 stemmen

Slordige nederlandse film met veel vlotte scenes en matig tot goed acteerwerk. Niet heel slecht, op sommige momenten zelfs spannend en Angela Schijf is altijd leuk om te zien. *2.0


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Ik heb in (volgens mij) 2 á 3 weken tijd 5 seizoenen van Flikken Maastricht verslonden. Ik, als geboren en getogen Maastrichtse, heb nooit echt interesse gehad in deze serie, tot een week of 3 geleden. Ik ben begonnen met kijken en ik was al snel 'hooked'. Mede door alle enthousiaste berichten van Patrick17, maar dat terzijde.

Het is leuk om zoveel herkenbaars te zien van 'mijn' Maastricht, maar ook de verhaallijnen en de personages vond ik reuze meevallen. Ik had in het begin moeite met Angela Schijf, maar ook aan haar ben ik gewend geraakt. Net klaar met seizoen 5, dus het werd tijd voor de film.

Ik heb me vorig seizoen de hele tijd afgevraagd: 'Waarom?' Ik begreep het niet. Ik wou het begrijpen, maar kon zelf geen verklaring verzinnen. Dan is 1,5 uur wel erg lang wachten, en ik wist vooraf ook niet of ik in De Overloper antwoorden zou krijgen op mijn vragen. Toch maar gaan kijken, en gelukkig vielen de puzzelstukjes vrij snel in elkaar. Wat niet wil zeggen dat je niet telkens voor verrassingen komt te staan.

Maar helaas. Ik vond de film niet leuk. Ik vind deze Wolfs niet leuk. Ik vind de verhaallijn niet leuk. Ik mis de Wolfs die zich bekommerde om zijn dochter, die verliefd was op Eva, die grappig was. Was sowieso wel een beetje klaar met dat hele 'Wolfs wordt ergens van beschuldigd' gedoe. Hoevaak is dat nou al voorgevallen? 3 keer? Vaker?

Het zakt naar het einde toe steeds meer als een pudding in elkaar en het wordt ongelofelijk ongeloofwaardig. Ik vind de serie goed, door de verschillende personages (die in de film niet voorkomen), de boeiende verhaallijnen (hier niet het geval) en de humor (ook niet aanwezig).

Daardoor kan ik niet anders dan concluderen dat deze film een fikse tegenvaller is. Ik hoop dat ook dat seizoen 6 wel beter is en meer lijkt op de vorige seizoenen dan op deze film, anders kom ik nog voor een teleurstelling te staan.


avatar van patrick17

patrick17

  • 613 berichten
  • 448 stemmen

Ik kan me vinden in je release Elineloves.

Sommige dingen worden gewoon teveel van het goede, zoals je aangeeft met de beschuldigingen. Dit had ik zelf met het telkens dreigen van het ontslag nemen / krijgen.

Op een gegeven moment is dat niet nieuw meer.

Ik vond / vind de film wel een toevoeging om de eenvoudige reden dat er puzzelstukjes in een vallen. Tevens is de film een lichtelijke voorverwarmer voor seizoen 6 (dat met het echte leven parallel loopt maar dat zie je zelf denk ik wel ).


avatar van Wernertje

Wernertje

  • 326 berichten
  • 224 stemmen

Ik denk dat je de serie flikken wel moet hebben gevolgd om deze film te kunnen snappen. Het begint als het ware waar seizoen vijf eindigde en loopt door tot waar seizoen zes begint.

Ik ben zelf een trouwe kijker van flikken en heb daarom wel genoten van deze film, voor mezelf vond ik het jammer omdat je weet dat er een seizoen zes achter aan komt en daardoor voor mij eigenlijk het plot en de spanning er voor mij eigenlijk wel af was.

Persoonlijk vond ik het wel aardig dat de film verder ging met het verdwenen geld, omdat dit toch een mysterie was/is rond de serie. Maar aan de andere kant vond ik dit ook weer jammer omdat hierdoor de film een andere inhoud kreeg en zoals ik al aangaf als trouwe kijker heb je dan al snel door hoe de vork in de steel zit.

Het is ook vrij jammer dat dit een telefilm is geworden omdat er voor de neutrale kijker (die de serie niet kent) veel verwarring ontstaat en het verhaal dus niet zoals bij eerdere tele films op zich los staat.

Omdat ik een fan ben van deze serie kan ik het dus zeer waarderen, maar als maker van deze film die ook als tele film bedoeld is had ik eerder voor een neutraler en op zich staande verhaal gekozen zodat kijkers die de serie niet kennen er toch makkelijk naar kunnen kijken. Nu moet je als kijker de serie bekijken om de film volledig te begrijpen of te snappen.

Ik vindt de serie top en de film zou ik eigenlijk 3,5 sterren geven maar omdat er voor veel mensen die de serie niet kennen toch een barrière ontstaat doe ik er een half puntje af.


avatar van DiDa

DiDa

  • 3648 berichten
  • 2800 stemmen

Tussen welke seizoenen valt deze film? Ik heb nu seizoen 1 t/m 3 gezien.... Zou graag willen weten wanneer ik deze het best kan kijken. Na seizoen 4 of 5?


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Kijken na eind seizoen 5 en dus voor de start van seizoen 6.


avatar van DiDa

DiDa

  • 3648 berichten
  • 2800 stemmen

Elineloves schreef:

Kijken na eind seizoen 5 en dus voor de start van seizoen 6.

Thanks!


avatar van Ayres

Ayres

  • 259 berichten
  • 811 stemmen

Voor mijn gevoel is 1 aflevering gewoon zo ver uitgerekt dat ze hem onder de noemer film plaatsen. Helaas vind ik de film heel langdradig en niet boeiend. Jammer.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2723 berichten
  • 1398 stemmen

Op de cover staat Thom Hoffmann met twee x een n. Slordig.


avatar van DiDa

DiDa

  • 3648 berichten
  • 2800 stemmen

Ik heb nog een vraag. Dit begrijp ik nog niet helemaal Heeft Wolfs nu destijds dat geld wel gestolen en is hem tijdens zijn verblijf in de gevangenis gevraagd om undercover te gaan bij Mario? Of is hij door het OM bewust in de gevangenis geplaatst om in contact te komen met Mario en handlangers? Als dat zo is, is dat geld dan in zijn auto neergelegd (einde seizoen 5) zonder dat Wolfs het wist? Wat is er daadwerkelijk met het geld gebeurd?

Veel vragen maar ik hoop dat iemand me deze verhaallijn even goed uit kan leggen.


avatar van patrick17

patrick17

  • 613 berichten
  • 448 stemmen

DiDa schreef:
Ik heb nog een vraag. Dit begrijp ik nog niet helemaal Heeft Wolfs nu destijds dat geld wel gestolen en is hem tijdens zijn verblijf in de gevangenis gevraagd om undercover te gaan bij Mario? Of is hij door het OM bewust in de gevangenis geplaatst om in contact te komen met Mario en handlangers? Als dat zo is, is dat geld dan in zijn auto neergelegd (einde seizoen 5) zonder dat Wolfs het wist? Wat is er daadwerkelijk met het geld gebeurd?

Veel vragen maar ik hoop dat iemand me deze verhaallijn even goed uit kan leggen.


Wolfs heeft dat geld NIET gestolen. Tijdens seizoen 5 is er een deal met OM gemaakt, Wolfs heeft het geld afgeleverd aan Peer Walraven, van daaruit hadden ze een agent met een beruchte naam nodig. Wolfs was de aangewezen persoon. Alleen tijdens het proces ging Wolfs tegenwerken en kwamen erachter dat Walraven de rat was.

Dus Wolfs moest in contact komen met Mario. Dat geld in zijn auto hoorde erbij om Eva buiten schot te laten. Het echte geld is dus afgeleverd bij Peer.


avatar van opa-ben

opa-ben

  • 227 berichten
  • 630 stemmen

leuke misdaadfilm, de moeite van het kijken waard.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Deze Flikken Maastricht film is niet meer of niet minder dan een lange aflevering van de reeks die volgt op seizoen 5.

Goed gemaakt en goed geacteerd met enkele gastacteurs die ondertussen hun naam al hebben gemaakt in de Nederlandse cinema.

Toch een kleine opmerking bij deze film, de dialogen zijn zeer slecht verstaanbaar en ik vermoed dat dat niet alleen is voor de Belgen onder ons, ze zijn veel te stil opgenomen, ondertiteling zou een groot pluspunt zijn geweest.


avatar van erpunited

erpunited

  • 647 berichten
  • 2591 stemmen

Leuke film. Die het kijken meer dan waard is


avatar van madmax2011

madmax2011

  • 162 berichten
  • 188 stemmen

ben geen fan van de serie maar vond dit een uitkekende film


avatar van macaidwin

macaidwin

  • 15 berichten
  • 168 stemmen

Ja, zeker een leuke film! In het begin wat verwarrend, maar zit verder goed in elkaar.

Verrassende rol van Thom Hoffman, ik herkende hem eerst niet eens.

Goed acteerwerk.


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5881 stemmen

Matige tv film met een belabberd einde. Het verhaal boeit niet zo, een beetje standaard verhaal dat best voorspelbaar is. De enige acteur die ik nog een beetje te pruimen vond is Thom Hoffman. De rest is beduidend minder. Veel te welbespraakt en daardoor volkomen ongeloofwaardig. Ben ook niet zo`n fan van de Nederlandse film, vooral door het keurige ABN van Nederlandse acteurs. 2,5 ster


avatar van araignee

araignee

  • 5 berichten
  • 8 stemmen

Ik vond deze film OK. niet geweldig, maar misschien komt dat vooral doordat ik er meer van verwachtte. Wel een leuke film om eens gezien te hebben...


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

De ongeloofwaardigheden zijn een te grote doorn in mijn oog.


avatar van LuukRamaker

LuukRamaker

  • 2020 berichten
  • 925 stemmen

Over het algemeen ben ik geen groot liefhebber van series, maar als er één serie is die vandaag de dag op de Nederlandse televisie is die ik wel kan waarderen is het wel Flikken Maastricht. Als die serie op tv is blijf ik regelmatig hangen en ik wist daarom al ongeveer hoe de (hoofd)rollen verdeeld zijn. Ik pak af en toe een afleveringetje mee, maar volg de serie niet. Daarom vond ik het juist wel mooi dat er vanavond een extra lange, op zich zelf staande aflevering op tv was die voor de verandering het verhaal eens in een keer verteld. De film kan echter niet tippen aan het niveau dat in de serie gehaald wordt.

Het grootste minpunt van De Overloper vond ik (net als in de serie overigens) Angela Schijf. Hoewel ik me over het algemeen bij het kijken van een film zelden druk maak over het al dan niet zo goede acteerwerk kan ik haar altijd maar moeilijk serieus nemen. Ze maakt op mij altijd een hele 'neppe' indruk. Ze speelt niet zichzelf, maar ik heb ook niet het idee dat ze iemand anders aan het spelen is, waardoor ze op mij overkomt als een vrij emotieloze rechercheur, die trouwens ook het nodige geluk aan haar zijde heeft.

Er moet nogal eens wat door de vingers gezien worden, wil je een beetje genieten van deze film. Niet alles komt even realistisch over, maar die ingewikkelde en doordachte verhalen, zoals die ook in de serie verwikkeld zitten, maken voor mij een hoop goed. Ik kan me er als misdaad-leek altijd ongelooflijk druk om maken dat ik het allemaal niet goed begrijp en moeilijk kan volgen, maar als alles dan op het laatst op zijn plek valt ben ik altijd wel opgelucht. Dan blijk ik vaak toch niet zo dom als ik dacht dat ik was... Dat maakt dat ik wel met een voldaan gevoel achterbleef, wat niet wil zeggen dat dit een topfilm was, maar slecht was het ook absoluut niet.


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Matige film die gebaseerd is op de serie Flikken Maastricht. Ik moet zeggen dat ik de laatste tijd geregeld eens een aflevering heb zitten kijken dus ik was wel nieuwsgierig naar de film.

Ik kende de hoofdpersonages dus al zodat ik niet hoefde te wennen aan wie nou eigenlijk wie was.

Helaas is de film niet geworden wat ik gehoopt had. Ik vond het allemaal een beetje vaag en onnodig moeilijk. Het leek wel of de makers het expres zo vaag hielden om te laten zien dat ook zij een ingewikkeld verhaal tot een goed einde weten te brengen.

Uiteraard wordt het aan het einde weer allemaal keurig duidelijk maar een wat simpeler plot had de film misschien goed kunnen doen.

Kleine onvoldoende.


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

Van de - meestal - sterke serie blijft in deze film weinig of niets over. Sommige stukjes worden te snel afgehaspeld, en over andere dingen wordt dan weer te langdradig gezeverd. Nuja, ik ben blij dat dat heel geldgedeelte nu achter de rug is zodat we terug kunnen genieten van een vrank en vrij 6de seizoen. En wat betreft dit filmpje: zeker ok, maar ook niet meer dan dat

3*