• 17.589 nieuwsartikelen
  • 183.263 films
  • 12.651 series
  • 35.006 seizoenen
  • 658.401 acteurs
  • 200.729 gebruikers
  • 9.490.024 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill' (1914)

Drama / Horror | 84 minuten / 56 minuten (dvd-versie)
3,03 17 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 84 minuten / 56 minuten (dvd-versie)

Alternatieve titels: The Telltale Heart / Thou Shalt Not Kill / The Avenging Conscience / Gij Zult Niet Dooden

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: D.W. Griffith

Met onder meer: Henry B. Walthall, Spottiswoode Aitken en Blanche Sweet

IMDb beoordeling: 6,4 (1.598)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill'

"The criminal haunted by tortures of the mind"

Gebaseerd op de verhalen 'Annabel Lee' en 'The Tell-Tale Heart' van Edgar Allan Poe. Een jonge man en zijn geliefde worden zo getormenteerd door de oom van de man dat ze hem vermoorden. Daarna houden de kwellingen echter niet op, want hun schuldgevoel en nachtmerries gevuld met geesten en demonen drijven hen tot waanzin.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 12557 berichten
  • 10566 stemmen

Deze recensie betreft de versie van 84 minuten. David Wark Griffith weet op aardige wijze elementen uit 'The Tell-Tale Heart' en het gedicht 'Annabel Lee' van Edgar Allan Poe te verwerken tot (zoals de alternatieve titel 'Thou Shalt Not Kill' al doet vermoeden) een prekerig melodrama. Het happy end is nogal geforceerd, maar deze film is zeker de moeite van het bekijken waard omdat het de laatste film is die Griffith maakte voor zijn epische meesterwerk The Birth of a Nation (1915). Opvallend is het subtiele acteerwerk en het effectieve gebruik van close-ups om het drama te verhogen. Henry B. Walthall, die de hoofdrol zou spelen in The Birth Of A Nation, is uitstekend in de hoofdrol en Blanche Sweet speelt de charmante, maar ietwat naïeve love-interest. Geen meesterwerk, maar een must voor filmhistorici.


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21567 berichten
  • 2328 stemmen

Ik heb de versie van 84 minuten gezien. Achteraf had ik misschien toch beter geopteerd voor de verkorte versie want dit was best een lange zit. Het verhaal is simpel en het sleept zich echt langzaam voort. Apart waren de title cards die citaten waren uit de werken van Poe. De gewetenskwestie is het aardigste gedeelte waarbij de protagonist spookbeelden ziet van zijn vermoorde oom. Voor de rest traag en niet bijzonder interessant. Knappe vrouw wel die Blanche Sweet.


avatar van Flavio

Flavio

  • 5041 berichten
  • 5411 stemmen

Niet bijster interessant deze Griffith vlak voor zijn grote doorbraak. Wel kent The Avenging Heart een paar grote sterren uit de beginjaren van de film, waarvan de merkwaardige inbreng van Mae Marsh en Robert Harron werkelijk niets toevoegt en wel uit een andere film lijkt te komen. Maar Blanche Sweet had ik nog nooit op film gezien, om te zeggen dat ze indruk maakt is overdreven maar ze doet het best aardig. Bijzondere mode wel in die tijd voor jonge vrouwen.

Zoals een hoogbejaarde film betaamt wordt de zeer eenvoudige plot veel te lang uitgesmeerd waardoor zeker de eerste helft bijzonder weinig enerverend was. Na de moord wordt het wel iets leuker, maar veel langer had het allemaal niet moeten duren.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7664 berichten
  • 0 stemmen

Zo zeg, deze film is al 112 jaar oud. Alsof het niks is. Maar dit soort films is aan mijn niet besteed. Dat vindt ik tijd verknoeien.