• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.279 stemmen
Avatar
 
banner banner

Buck (2011)

Documentaire | 88 minuten
3,69 18 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 88 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Cindy Meehl

Met onder meer: Buck Brannaman

IMDb beoordeling: 7,6 (3.503)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Buck

"There's no wisdom worth having that isn't hard won"

In de paardenwereld is hij een levende legende en in de filmwereld leverde hij de inspiratie voor de film The Horse Whisperer: Buck Brannaman. Voor deze échte cowboy zijn paarden als een spiegel voor de menselijke ziel. Hij groeide op met een gewelddadige vader en sindsdien verafschuwt hij geweld. Door mensen te leren met paarden te communiceren met gebruik van instinct in plaats van bestraffing weet hij de geest van mens en paard te bevrijden. Hij wordt gevolgd op zijn pad dat hij negen maanden per jaar aflegt om paarden te helpen met hun mensenproblemen. Maar ook zijn leven wordt onder de loep gelegd, vanaf zijn zware jeugd tot en met zijn grote succes met zijn geheel eigen benadering.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Website (inclusief trailer).


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Wat is mooier dan de werkelijkheid, het dagelijks leven en in dit geval dat van een man met bijzondere gaven? Ik vond deze docu ontroerend en vol met waardevolle levenslessen en inzichten, ook voor niet-paardenliefhebbers.

Tevens vond ik het een zeer interessant inkijkje in de nog steeds in delen van de VS aanwezige no-nonsense westernsfeer en -cultuur.

Het is het ware verhaal van een (levens)wijze en krachtige man, in geweld grootgebracht en daar bovenuit gestegen. En hoe. Hij heeft zijn talent ontwikkeld en zet dieren (en mensen) gemakkelijk op hun plaats, nooit met geweld maar met mentale kracht oftewel 'firm'. Ongelofelijk wat hij met de paarden kan uitrichten. En hoe hij regelmatig terloops de zere plek bij mensen blootlegt. De dieren zijn een spiegel van de eigenaar, zegt hij.

.

'Bob' (Robert Redford) komt ook aan het woord over de rol van Buck bij het tot stand komen van de film The Horse Whisperer. Buck IS tenslotte de horse whisperer.

De filmkwaliteit en montage/edit liet soms te wensen over, maar bij mij overheerst de inhoud van de film in dit geval. Sommige opnamen, van ruiters bij zonsopgang bv, zijn overigens best fraai.

En uiteraard worden de beelden ondersteund met fijne country muziek.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13155 berichten
  • 11068 stemmen

Uitstekende documentaire over paarden-expert Buck Brannaman die Amerika door reist om paardenclinics te houden. Ook al heb je verder geen verstand van paarden, dan is deze documentaire nog steeds de moeite waard aangezien Buck paarden als mensen behandelt. Verder is dit ook een vrij persoonlijk document omdat ook de moeilijke jeugd van Buck veelvuldig wordt aangehaald. Leuke anekdotes van de opnames van 'The Horse Whisperer' en indrukwekkende beelden van een agressief paard.


avatar van Banjo

Banjo

  • 2032 berichten
  • 4288 stemmen

`A No Nonsens Guy '

Ik heb bar weinig met paarden en Cowboy's.....

Maar deze man straalt rust uit en is echt een dieren mens.

Een soor Ceasar maar dan met paarden.. ik erger me geen moment aan deze man.

En dat komt omdat hij gewoon zichzelf is, en uit passie en ervaring weet wat hij doet.

Gewone Amerikanen.... ze bestaan wel..... alleen ze zijn wel erg schaars.

4 sterren voor Buck


avatar van Joop P.

Joop P.

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

Ik heb de film op de tv gezien.

Met een nederlandstalige ondertiteling.

Waar kan ik deze verkrijgen.


avatar van Joop P.

Joop P.

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

Joop P. schreef:

Ik heb de film op de tv gezien.

Met een nederlandstalige ondertiteling.

Waar kan ik deze verkrijgen.