• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.086 gebruikers
  • 9.376.713 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Source des Femmes (2011)

Komedie / Drama | 135 minuten
3,40 117 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 135 minuten

Alternatieve titel: The Source

Oorsprong: België / Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Radu Mihaileanu

Met onder meer: Hafsia Herzi en Leïla Bekhti

IMDb beoordeling: 7,2 (4.341)

Gesproken taal: Arabisch

Releasedatum: 14 juni 2012

  • On Demand:

  • CineMember Bekijk via CineMember
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Source des Femmes

In een kleine dorpje ergens tussen Noord-Afrika en het Midden-Oosten is het de traditie dat de vrouwen in de brandende zon het water gaan halen bij een afgelegen bron aan de top van de berg. De jonge bruid Leila vindt het maar niets dat de mannen niets doen en de vrouwen alle taken op zich nemen. Ze besluit samen met de andere vrouwen van het dorp in staking te gaan. De mannen krijgen geen seks meer totdat ze een pijpleiding hebben aangelegd naar het dorp.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76937 stemmen

Prachtig mooi ingetogen drama met een werkelijk adembenemende Hafsia Herzi en de mooie Leïla Bekhti , totaal geen komedie maar een sterk en mooi drama met uitstekende acteerprestaties. Als je deze film kunt waarderen ga dan beslist ook deze kijken La Graine et le Mulet (2007) ook met de sensuele Hafsia Herzi .


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Ou ailleurs, où coule une source d'eau et où l'amour se tarit...

(Of elders, waar een waterbron opborrelt en waar de liefde opdroogt...)

Met deze treffende volzin begint deze hartstikke leuke feministische film, die het verhaal vertelt over de strijd van de vrouwen in een afgelegen woestijndorpje tegen hun mannen. Die mannen doen overdag niet veel meer dan een beetje rondhangen bij het plaatselijke cafeetje en ’s avonds willen ze neuken. Als de vrouwen een “vrijstaking” afkondigen tot het moment dat de mannen tenminste voor een fatsoenlijke watervoorziening gezorgd hebben, is de paniek onder de mannen binnen de traditionele islamitische gemeenschap groot.

Het op zich dramatische verhaal - met veel onverwachte wendingen - wordt op verrassend luchtige wijze en met veel gevoel voor humor verteld (o.a. met leuke geïmproviseerde liedjes) en omlijst door prachtige beelden van het dorpje en de woestijn.

Bovendien wordt er heel natuurlijk geacteerd door een uitstekende cast onder aanvoering van de mooie Leïla Bekhti en “Vieux Fusil” Biyouna. Ook Hafsia Herzi speelt mee, maar is minder nadrukkelijk aanwezig dan in La Graine et le Mulet en L’Apollonide.


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2638 stemmen

Mooi geschoten wat te lange film, die venijn mist.

De film wil iets te nadrukkelijk een punt maken, dit gaat ten koste van realisme.

De mannen maken een nogal fletse indruk.

Zoals die dame die nieuw is in het dorp even de de imam de les gaat lezen met 2 regels uit de koran....terwijl die imam als een schaap blijft zitten...lijkt me niet erg realistisch.

De film mist spanning en echt drama, daarvoor zijn de karakters te flets.

Vergeleken met andere films over Islam en vrouwen zoals The stoning of Soraya M. enA separation is dit een vrij brave exercitie zij het mooi in beeld gebracht en met leuke musical elementen.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Goeie film waarin een groep vrouwen in vrijstaking gaan zodat de mannen ook eens water gaan halen. Zeker boeiend om de cultuur, tradities en positie van de vrouw t.o.v. de man. De toon van de film is zowel serieus als luchtig te noemen. Wel wat veel zij-plotjes, die wel leuk zijn om te volgen, maar de film ook een stuk langer maken. Een nipte 3.5 sterren.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een mooie dramafilm...

Is geen komedie...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Super mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9968 berichten
  • 4655 stemmen

Breken met oeroude tradities is geen makkie, zeker niet als vrouw in een door mannen gedomineerde dorpsmaatschappij. Een groep vrouwen besluiten uit protest tegen de luilakkerij van hun mannen om hen seks te weigeren. Naarmate de ballen van de mannen uitdrogen, gaat het dorpje op zijn kop staan. Mihaileanu raakt thema's als scholing, emancipatie, vooruitgang in achtergebleven gebieden, gelijkheid en moslimextremisme aan. Dat laatste is er voor mij net iets teveel aan wegens te vanzelfsprekend om dit door een "arabische" film te verweven. Al gebeurt er niet bijster veel, toch weet de film de hele lengte te boeien door de onderhuidse spanningen tussen mannen en vrouwen en oprechte, onpretentieuze acteerprestaties.


avatar van Dievegge

Dievegge

  • 3173 berichten
  • 8199 stemmen

Een Franse productie die zich volledig in een Marokkaans dorp afspeelt, Arabisch gesproken. Het Lysistrata-thema is een luchtige invalshoek, maar leidt naar een ernstig thema: de positie van de vrouw binnen de islam. Gearrangeerde huwelijken, verkrachting binnen het huwelijk en de hoofddoek komen ter sprake, met citaten uit de Koran en de Hadith. Er is een conflict tussen de traditionele, patriarchale interpretatie van de islam en een moderne, vrouwvriendelijke. Het getuigt van moed om zoiets aan te kaarten.

De sfeer in zo'n Marokkaans dorp wordt uitstekend weergegeven, ook dankzij de muziek. De acteurs zijn goed, Hafsia Herzi is me al meermaals opgevallen. Het geheel mist wel een beetje schwung.