• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.323 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Man Who Never Was (1956)

Oorlog / Drama | 103 minuten
3,31 44 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ronald Neame

Met onder meer: Clifton Webb, Gloria Grahame en Laurence Naismith

IMDb beoordeling: 7,4 (6.231)

Gesproken taal: Duits, Spaans, Engels en Latijn

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Man Who Never Was

"The most fiendish plot ever conceived! The most amazing "human being" ever created! The most diabolical phantom--"

De film vertelt het verhaal van een Britse poging om de Duitsers door een list met een lijk met gefingeerde geheime papieren te doen geloven dat de geallieerde invasie in 1943 niet in Sicilië, maar in Griekenland zou plaatsvinden. Dit heeft nog heel wat voeten in de aarde. Gebaseerd op een waargebeurd verhaal.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lt. Cmdr. Ewen Montagu

Lucy Sherwood

Lt. George Acres

Patrick O'Reilly

Taxi Driver

Sir Bernard Spilsbury

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Wolkenmeter

Wolkenmeter

  • 640 berichten
  • 1448 stemmen

Boeiend verhaal, gebaseerd op ware feiten, maar er had wat meer drama en spanning in mogen zitten.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

Kon het erg waarderen dat het verteld werd zonder al te veel poespas, recht toe recht aan. Dit is strikt op de missie gericht, met uitzondering van het Lucy karakter, wat dramatisch iets verder is uitgediept, maar in diens van de plot. Vaak zijn er twee vijandelijke inlichtingendiensten die erg met elkaar botsen in een film, inclusief schietpartijen en achtervolgingen. Deze is juist spannend door het pure inlichtingenwerk, wat vast niet altijd bol stond van het spektakel. Vond het wel erg intrigerend en spannend. 3.5 sterren


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Zaterdagnamiddag op BBC2 dus; ben zeer benieuwd. Deze WO-II film zou ik kleur zijn.

**DVDreview met filmposter: http://tinyurl.com/363hkg


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Very British ! . . . I do love it.

(from the book by The Hon. Ewen Montagu)


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7268 stemmen

Operation Mincemeat: een geweldig uitgangspunt.

Britten willen de Duitsers op dwaalspoor brengen m.b.t. de plek van de Geallieerde invasie door de Spanjaarden een Brits lijk voorzien van "geheime informatie" te laten vinden.

De actie zelf wordt keurig opgeschoteld van het begin van het idee tot de uitkomst van de actie.

Maar het gaat mis met de film in het kleurgebruik....overheersende kleuren bruin, groen, grijs en dan ook nog in vieze vale kleuren.

Kijk dan kan je beter in zwart/wit filmen want het resultaat hier is gewoon lelijk en vies.


avatar van kathmandu

kathmandu

  • 288 berichten
  • 686 stemmen

Prachtig plot en prima uitgewerkt.


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

Mevr. Vortex stipt het al aan. De kleuren zijn typisch vroege Technicolor, rood knalt er echt uit. En gezichten zijn een soort van ondefinieerbare oranje vlakke kleur. Vreemd dat het zo op vroege Technicolor lijkt, in 1956 hadden ze al veel betere kleurfilm. Dit lijkt nog het meest op de technicolor uit Leave her to Heaven uit 1945.

Wat me veel meer stoorde was het gezicht van Gloria Grahame die ik voornamelijk uit film noir ken. Haar gezicht ziet er in deze film ontzettend raar en pafferig uit. Google denkt dat het een aantal mislukte cosmetische ingrepen zijn. Verschrikelijk om te zien dat iemand zijn talent zo verschrikelijk door de gehaktmolen laat halen.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Het fascinerende spionage-oorlogsdrama rond de geallieerde invasie op Sicilië was op ware gebeurtenissen gebaseerd en werd recht toe recht aan verteld. Ondanks een paar onvolkomenheden in het scenario was het verhaal onderhoudend. Ik vond de cast wisselend spelen: Gloria Grahame kon me niet overtuigen, Stephen Boyd daarentegen vond ik sterk spelen.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4893 berichten
  • 5224 stemmen

Redelijk onderhoudend, en fijn onderkoeld spel van Webb. De aanloop was best realistisch, maar vanaf het moment dat de Duitse spion opduikt keldert de geloofwaardigheid: met name de toevallige ontmoeting tussen de spion en Lucy, die zojuist haar vriendje had verloren, was om meerdere redenen wel al te toevallig.

Als het echt zo gegaan is, wat ik niet verwacht, dan zijn de Engelsen dus heel erg goed weggekomen en verdiende Joey ook wel die medaille. Zonder zijn onvoorziene dood was Lucy namelijk nooit in de geloofwaardige rouw-modus beland die de spion ervan overtuigde dat de geallieerde plannen echt waren.


avatar van Brix

Brix

  • 19675 berichten
  • 5113 stemmen

Biosguru schreef:

Mevr. Vortex stipt het al aan. De kleuren zijn typisch vroege Technicolor, rood knalt er echt uit. En gezichten zijn een soort van ondefinieerbare oranje vlakke kleur. Vreemd dat het zo op vroege Technicolor lijkt, in 1956 hadden ze al veel betere kleurfilm.

Welke (DVD release? ) versie hebben jullie dan gezien?

De kopie die er nu op BBC 2 TV te zien is is perfect van kleur.


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

Geen idee meer welke versie ik zag, is al bijna 3 jaar terug. Wel fijn dat ze op BBC2 een goede versie uitzenden. Ik zocht op google nog even naar wat plaatjes om die kleuren te laten zien. Niets gevonden, wel weer geconfronteerd met Grahame haar gezicht. Ik krijg er weer koude rillingen van.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Naar ware gebeurtenissen en vakkundig en vlot verfilmd.

Boeiend en ook wat thrillerachtig om volgen en bevolkt met een stel goede acteurs : Clifton Webb lijkt aristocratisch en Brits, Stephen Boyd (in zijn beginfilmjaren) zit goed in de huid van een Duitse spion en de "meisjes" Gloria Grahame (behoorlijk vampachtige verschijning) en Josephine Josephine Griffin spelen goed mee.

Goede opbouw en van in de beginne de aandacht opeisend. Herinner me de film vele jaren terug al eens gezien te hebben.


avatar van des1

des1

  • 1736 berichten
  • 993 stemmen

Puik verhaal, goed opgebouwd - wat wil je nog meer? In het echt kwam er geen Duitse spion aan te pas die ging backtracken of het wel écht was. Waarom niet? Lees wikipedia. De Britten hadden het inlichtingen netwerk van de Duitsers in de UK goed in de smiezen. Maar dat zoiets had kunnen gebeuren, vond de scenarist (die in 1956 een BAFTA ervoor ontving) mooi aan de spanning bijdragen. Hoofdrolspeler Clifton Webb was al ver in de 60 in de film (niet te zien overigens). Kwam zo Brits over als maar kon; in werkelijkheid was hij Amerikaan van geboorte.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Reconstructie van een geheime WOII-operatie bedoeld om de Nazi's op zijn minst te doen twijfelen over de locatie van de geallieerde invasie van Zuid-Europa, heeft een documentair karakter dat ten koste gaat van de spanning. Het is best een interessant verhaal maar de film komt eigenlijk alleen tot leven wanneer de wellustige, sexy Gloria Grahame op het scherm is. Teveel gepraat, te weinig actie, maar het is het gebrek aan spanningsopbouw dat deze film tot de middelmaat veroordeelt.


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Op you tube zag ik hier gisteren een documentaire (58 min) over; 'Operation Mincemeat' waarin je kan zien hoeveel moeite de Engelsen hebben gedaan voordat 'de dode officier' werkelijk in een onderzeeboot naar de zee bij Spanje gebracht kon worden.

n.b. Bedenker van het plan was Ian Fleming, die later beroemd werd met zijn James Bond verhalen.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3906 berichten
  • 2920 stemmen

It's the most outrageous, disgusting, not to say barbaric idea. But work out details for the war cabinet offic tomorrow!

Een aantal weken terug opgenomen op de BBC, en uiteraard heeft een film als deze mijn interesse als zijnde oorlog, dat er onlangs een film over het zelfde onderwerp is uitgekomen en niet heel goed ontvangen is maakt deze film des te interessanter want hoe is deze dan...?

Veel tijd verspilt men niet en al vrij snel ligt het basisprincipe op tafel voor het te ontwikkelen plan. Uiteraard is er het typische Engelse beeld van always a gentleman en een bepaalde correctheid gepaarde met de nodige conservativiteit. Echt spannend wordt het nooit, echt oorlog of drama is dit geheel ook niet te noemen, en The Man Who Never Was kan wat mij betreft het best betiteld worden als speelfilm. Maakt dit allemaal veel uit...nee, wat mij betreft niet.

Want spannend of niet, de ontwikkeling van het plan rond Majoor William Martin verloopt toch op uitermate gedetailleerde en interessante wijze. Het voelt regelmatig wat zakelijk aan maar krijgt dan met het ontstaan van de liefdesbrief toch weer een interessante en menselijke toon mee die voor heel veel stellen, geliefden en mensen in de oorlog herkenbaar geweest zal zijn. Überhaupt is het hele plan van Operation Mincemeat briljant, net als de uitvoering en de oog voor detail. Toch neemt de Abwehr het niet zomaar voor lief en stuurt de Ier op pad wat weer voor kostelijke situaties zorgt met een opmerkelijke en sterke scene rond de twee dames en O'Reilly.

Het maakt deze The Man Who Never Was voor mij toch wel tot een sterke film diee ondanks zijn hoofdzakelijk zakelijke vertelstijl geen moment verveelt om nog even de scène aan te halen waar het lichaam klaargemaakt wordt met de geluiden van een terreur bombardement binnen gehoorsafstand. Plan, inzet en het geen dat op het spel staat kon niet subtieler of beter in beeld gebracht worden dan op deze wijze. Bijna onnodig te zeggen is dat deze The Man Who Never Was mij ontzettend goed is bevallen.


avatar van MOVIEMAZZTER

MOVIEMAZZTER

  • 562 berichten
  • 559 stemmen

Een film grotendeels gebaseerd op feiten en dat is altijd een pluspunt. Natuurlijk is de film ruim 65 jaar oud maar heb me desondanks prima met dit verhaal vermaakt. Geen overvloed aan actie en oorlogsgeweld, maar gewoon een goed en degelijk verhaal met een prima acteerwerk.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2413 berichten
  • 2790 stemmen

Eén van de films uit de jaren ‘50 die de hausse aan spannende oorlogs- en spionagefilms in de jaren ‘60 aankondigden. Er komt zelfs een soort laboratorium afdeling binnen het Britse leger langs, die al wat weg heeft van het team rond Q uit de James Bond films. Wat dat betreft erg leuk om te lezen dat Ian Fleming in het echt daadwerkelijk betrokken was bij de getoonde operatie.
Op het gebied van spionage dus prima in orde. Het geheel blijft echter wel wat afstandelijk; de film had baat gehad bij wat meer drama en actie.