• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.754 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.921 stemmen
Avatar
 
banner banner

Unknown (2011)

Mystery / Thriller | 113 minuten
3,43 2.556 stemmen

Genre: Mystery / Thriller

Speelduur: 113 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Frankrijk / Canada / Japan / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jaume Collet-Serra

Met onder meer: Liam Neeson, Diane Kruger en January Jones

IMDb beoordeling: 6,8 (275.807)

Gesproken taal: Engels, Duits, Turks en Arabisch

Releasedatum: 12 mei 2011

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Unknown

"Take Back Your Life"

Dr. Martin Harris (Liam Neeson) ontwaakt na een auto-ongeluk in Berlijn om te ontdekken dat zijn vrouw hem niet meer herkent en dat een andere man zijn identiteit heeft overgenomen. Genegeerd door ongelovige autoriteiten en opgejaagd door mysterieuze huurmoordenaars is Martin moe en alleen. Met hulp uit onverwachte hoek begint hij een avontuur, waarbij hij gaat twijfelen aan zijn geestelijke gesteldheid en zijn echte identiteit. Hoe ver zal hij gaan om de waarheid te achterhalen?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Martin Harris

Elizabeth Harris

Ernst Jürgen

Professor Leo Bressler

Herr Strauss

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van willem_45

willem_45

  • 53 berichten
  • 35 stemmen

Gisterenavond gezien, en tot de pauze ( hier in Zoetermeer) was ik echt geboeid en vond ik het een topper. Na de pauze wat wentelingen in het verhaal wat ik niet verwachtte. In mijn optiek net iets te onwaarschijnlijk wat er voor mij 1 punt afhaald.

Desalnietemin heb ik me prima vermaakt met deze thriller.

3 sterren ( 1 minder vanwege de onwaarschijnlijke wentelingen in het verhaal in de tweede helft van de film)


avatar van Dstalker8

Dstalker8

  • 211 berichten
  • 689 stemmen

De trailer gaf voor mij helaas teveel weg, waardoor het veel te voorspelbaar was en er zat geen spanning in.


avatar van 606

606

  • 23879 berichten
  • 12278 stemmen

Best een aardige film met een goed verhaal, en ja is wat vergezocht maar wat zou het.

Goed geacteerd door de cast en paar leuke scènes erin.

3,5 ster


avatar van Loefa

Loefa

  • 62 berichten
  • 143 stemmen

Geen super film.... maar ik hem mezelf toch wel vermaakt. Berlijn is echt een toplocatie voor zo een soort film. Ik vond dat de stad wel mooi in kaart werd gebracht en ik was op een gegeven moment ook wel echt benieuwd naar de clou van de film. Verder is January Jones gewoon mokkel.

Enfin, leuk om een keer gezien te hebben.


avatar van marten.daniella

marten.daniella

  • 4 berichten
  • 10 stemmen

Goeie verhaallijn. Kijkt zeker lekker weg. Is wel een aanrader.


avatar van b_cru

b_cru

  • 83 berichten
  • 71 stemmen

Zoals eerder vermeld. Blijft een zeer goede acteur en deze film weet wel een soort van spanning te houden. Helaas is uiteindelijk het verhaal te onlogisch om dit een film te maken die je nog vaker wil zien.

3 sterren!!! Heb me zeker vermaakt.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

I didn't forget everything. I remember how to kill you, asshole

Bijzonder stijlvolle, coole actie-thriller. Ik wist eigenlijk niet wat ik moest verwachten van de film, maar het werd een boeiende thriller in de stijl van The Bourne Identity. Van die filmreeks is toch duidelijk leentjebuur gespeeld. Dat is verder niet erg, omdat het uitstekend uitgewerkt is.

Je vraagt toch toch lange tijd af hoe dit verhaal nu in elkaar steekt. De plottwist was voor mij wel verrassend, maar achteraf niet onlogisch. Meestal slaat het in dit soort films nergens op, maar dat viel me nu dus best mee. Uiteraard is de film zelf wel een beetje over the top met vele ontsnappingen en achtervolgingen. Maar het ziet er allemaal erg stoer uit.

Na Taken is Liam Neeson wederom sterk bezig op dit gebied. Met zijn kop en rauwe stem past hij uitstekend in dit soort films. De rest van de rollen werden ook prima neergezet, maar Neeson stak er voor mij wel bovenuit. De actiemomenten met hem waren erg sterk.

Verder ook nog een complimentje dat de uitwerking niet altijd zo voorspelbaar is als ik vreesde. Zo lag het wel erg voor de hand dat de tijdbom op het einde op 0.01 seconde nog afgezet zou worden, maar er kwam dus wel een mooie knal! Ik kan me normaal altijd enorm ergeren aan dat soort filmclichés.

Kortom; een echte aanrader als je van een conspiracy film houdt met de nodige actie.

4*


avatar van Euro551

Euro551

  • 114 berichten
  • 189 stemmen

Niet super maar zeker niet slecht.

Prima filmpje dus voor op de dinsdagavond!


avatar van Blokland

Blokland

  • 545 berichten
  • 1472 stemmen

Vrij standaard, dit, maar Liam Neeson bevalt me wel in dit soort rollen, daarom toch nog ***.


avatar van vanzelfsprekend

vanzelfsprekend

  • 89 berichten
  • 129 stemmen

Leuke actie film, die een thriller gehalte heeft met een misterie saus.

Ik vind het met goede acteurs Liam Neeson, Aidan Quinn en een leuke rol voor Diane Kruger.


avatar van scorepio

scorepio

  • 282 berichten
  • 257 stemmen

Goeie thriller met enkele sterke (onvoorspelbare ) plotwendingen.


avatar van Cenkchief

Cenkchief

  • 39 berichten
  • 34 stemmen

Een aanradertje, verhaal zit goed in elkaar en de verrassende wendig halverwege het verhaal was ook echt een verrassing ik had het niet beter kunnen verzinnen. Meestal heb je zoiets van " dit gebeurd met dat en die doet zo dit " . Ik heb de laatste tijd veel films gezien die ik met dubbelspeed heb afgekeken om er snel een eind aan te kunnen maken, maar bij deze wilde ik met 16x voorruit spoelen omdat ik steeds benieuwder werdt over wat er nog ging komen. Goed gespeelde rollen van Neeson en leuke bijrol van Kruger en wat mij betreft dus een aanradertje..


avatar van De_Hollander

De_Hollander

  • 348 berichten
  • 372 stemmen

Prachte film, echt een aanrader, 1 van de betere films van dit jaar.

Goed verhaal, boeide van begin tot het einde, en een goede actie.


avatar van Jabba

Jabba

  • 41 berichten
  • 50 stemmen

Wilde naar ""The Hangover Part 2", bleek uitverkocht te zijn (op een doordeweekse dinsdag dacht ik niet te hoeven reserveren). Dus toen de keuze gemaakt voor "Unknown". Had er helemaal niks over gelezen, dus voor het eerst sinds lange tijd weer eens blanco een film gekeken.

En hij was erg goed! De hele film door, vraag je je af, wat er gaat gebeuren.

Liam Neeson speelt goed, evenals January Jones (altijd mooi om te zien vind ik). Daarnaast nog andere prachtige rollen van oa. Bruna Ganz, echt super.

Heerlijk ook, om weer eens een "kleine" film te zien zonder special effects en 3D scenes. Daarbij, leuk om het in Berlijn te laten afspelen.

Een topper!


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Gaat op filmgebied wel het jaar worden voor January Jones. Erg ondergewaardeerde actrice.


avatar van Slam_Duck

Slam_Duck

  • 115 berichten
  • 113 stemmen

Door het zeer goed acteerwerk en de versassende wendingen/onvoorspelbare acties was het zeer aangenaam om naar deze film te kijken en heb me dan ook zeer goed geamuseerd.

Het enige minpuntje aan deze film vind ik dan het einde een beetjes magerder was en nog wat onbeantwoorde puntjes waren, maar doordat het al een lange film was is het goed geweest dit er uit te laten.

3,5


avatar van miwaja

miwaja

  • 62 berichten
  • 105 stemmen

Goede film idd verrassende wending maar dat maakte de film alleen maar beter in mijn ogen


avatar van Jozz

Jozz

  • 205 berichten
  • 204 stemmen

Overwacht sterk! Het uitgangspunt is weliswaar niet meer origineel, maar dat neemt niet weg dat de film prima uitgewerkt is. Er wordt wel een risico genomen met het verhaal, dat is namelijk erg op het randje van vergezocht.

Toch bleef ik geboeid en kon ik het plot wel waarderen. Daarnaast viel mij het sterke acteerwerk van Neeson op. Simpelweg geknipt voor dit soort actiethrillers!

4*


avatar van Murphyus

Murphyus

  • 65 berichten
  • 130 stemmen

Net gezien in Rotterdam Schouwburg. Hij heeft me de hele tijd geboeid. Die wending maakte het voor mij juist realistischer, want anders had er een supernatural mindtrick geweest moeten zijn.


avatar van Wernertje

Wernertje

  • 326 berichten
  • 224 stemmen

Net zoals veel mensen hier was ik redelijk verrast door de film, ik had een gemiddelde dvd (net geen b) film verwacht.

Aardige actie/thriller die veel weg heeft van de jaren 90 films met Harrison Ford en deze had naar mijn mening ook makkelijk de hoofdrol in deze film kunnen vertolken als hij nu niet wat bejaard was geweest.

Spannend was ie zeker wel en ook leuke actie scenes en aardige plot wending tot het einde aan toe. Een beetje negatief is toch wel het cliché matige zoals de locatie Berlijn en dat hij naar een congres gaat (dit hebben we al in meerdere films gezien)

Neeson deed het voor mij niet echt in de film en hij had makkelijk vervangen kunnen worden door een andere acteur en dan was de film net zo boeiend en spannend geweest.

Kort om een vrij leuke en boeiend en verrassende film voor een leuk middagje/avondje film kijken.

3 sterren


avatar van BobDemper

BobDemper

  • 50 berichten
  • 115 stemmen

Had eigenlijk iets flauws en pretentieus als 'Limitless' verwacht maar was zeer verrast dat deze film ook nog ruimte had over gelaten voor een wat betekenis vollere laag.

Soms hadden de actiescènes (bijv. de car-chase) iets minder gemogen maar ik was desalniettemin positief verrast!

4*


avatar van BobDemper

BobDemper

  • 50 berichten
  • 115 stemmen

Dstalker8 schreef:

De trailer gaf voor mij helaas teveel weg, waardoor het veel te voorspelbaar was en er zat geen spanning in.

Daarom kijk ik ook nooit trailers. Veel films met een sterk narratief worden hierdoor gauw verziekt.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Die trailer is hier al vaak aangehaald als minpunt. Geen trailers kijken mensen... Je gewoon laten verrassen zonder voorkennis kan ook wel eens leuk uitvallen.


avatar van Slam_Duck

Slam_Duck

  • 115 berichten
  • 113 stemmen

Filmkriebel schreef:

Je gewoon laten verrassen zonder voorkennis kan ook wel eens leuk uitvallen.

Dit kan ook wel zwaar tegen vallen zoals bij Antiplano, dit hangt volgens mij van film tot film af.


avatar van Partyboooi

Partyboooi

  • 794 berichten
  • 1394 stemmen

Uitstekende film met een verassend einde (wat toch uniek blijft). Mooie setting in het soms wat grauwe Berlijn. Neeson als vanouds sterk aanwezig. Goeie thriller in dit magere filmjaar wat mij betreft! 4 **


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

Erg goede film, goede spanning en het verhaal was zeer sterk en goed bedacht. Goed geacteerd door Liam Neeson. 4 sterren.


avatar van Re73

Re73

  • 649 berichten
  • 1194 stemmen

Mooi verwoord ik sluit me hier volledig bij aan.


The Oceanic Six schreef:
I didn't forget everything. I remember how to kill you, asshole

Bijzonder stijlvolle, coole actie-thriller. Ik wist eigenlijk niet wat ik moest verwachten van de film, maar het werd een boeiende thriller in de stijl van The Bourne Identity. Van die filmreeks is toch duidelijk leentjebuur gespeeld. Dat is verder niet erg, omdat het uitstekend uitgewerkt is.

Je vraagt toch toch lange tijd af hoe dit verhaal nu in elkaar steekt. De plottwist was voor mij wel verrassend, maar achteraf niet onlogisch. Meestal slaat het in dit soort films nergens op, maar dat viel me nu dus best mee. Uiteraard is de film zelf wel een beetje over the top met vele ontsnappingen en achtervolgingen. Maar het ziet er allemaal erg stoer uit.

Na Taken is Liam Neeson wederom sterk bezig op dit gebied. Met zijn kop en rauwe stem past hij uitstekend in dit soort films. De rest van de rollen werden ook prima neergezet, maar Neeson stak er voor mij wel bovenuit. De actiemomenten met hem waren erg sterk.

Verder ook nog een complimentje dat de uitwerking niet altijd zo voorspelbaar is als ik vreesde. Zo lag het wel erg voor de hand dat de tijdbom op het einde op 0.01 seconde nog afgezet zou worden, maar er kwam dus wel een mooie knal! Ik kan me normaal altijd enorm ergeren aan dat soort filmclichés.

Kortom; een echte aanrader als je van een conspiracy film houdt met de nodige actie.

4*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Redelijke thriller die je wel gedurende 1,5 uur op het verkeerde been zet. De cast deed het aardig maar was eigenlijk niet echt bijzonder. Het lijkt er steeds meer op dat Liam Neeson een soort van actieheld aan het worden is (o.a. de film Taken) wat ik eigenlijk niet echt bij hem vindt passen. De bijrol van der führer Bruno Ganz was wel grappig want hij deed zijn einde in deze film nog eens dunnetjes over. Al met al kijkt de film zich best lekker weg en is hij ook best boeiend maar de wending vond ik eigenlijk een beetje vergezocht.


avatar van bounze

bounze

  • 159 berichten
  • 165 stemmen

Spannende thriller die je geregeld op het verkeerde been zet. Deze film krijgt 5 sterren van mij.


avatar van gillie24

gillie24

  • 2637 berichten
  • 1735 stemmen

Ik heb genoten van deze film. Eindelijk weer eens een film die mij heeft weten te verrassen ondanks dat het natuurlijk wel vergezocht en ongeloofwaardig is. Het is dermate goed uitgewerkt dat het daardoor wel spannend en vermakelijk is met een goede plotwending aan het eind van de film, waarvan ik eerlijk moet zeggen, die niet aan te hebben zien komen. Neeson is eigenlijk altijd goed en Kruger doet het ook zeer goed. De actiescenes waren meer dan goed. Berlijn is uitstekend gekozen als locatie van deze film, een deprimerende stad.

Voor mij, tot nu toe, de film van 2011, maar het jaar is nog lang.

Een aanrader.