- Home
- Films
- New Kids Turbo
- Filtered
New Kids Turbo (2010)
Genre: Komedie
Speelduur: 87 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Steffen Haars en Flip van der Kuil
Met onder meer: Flip van der Kuil, Steffen Haars en Nicole van Nierop
IMDb beoordeling:
6,4 (19.013)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 9 december 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot New Kids Turbo
"Kick some kut"
De crisis heeft toegeslagen. Ook de hangjongeren Gerrie, Richard, Rikkert, Robbie en Barrie in het Brabantse dorpje Maaskantje zijn door misverstanden hun banen kwijtgeraakt. Zelfs nog erger, hun uitkeringen zijn stopgezet. Met slechts één logische oplossing, nergens meer voor betalen, loopt alles uit de hand.
Externe links
Acteurs en actrices
Gerrie van Boven
Richard Batsbak
Rikkert Biemans
Barrie Butsers
Robbie Schuurmans
Man 1 in cafe
Manuela van Grinsven
Reinout Oerlemans
Rikkert's boss
Foreman
Video's en trailers
Reviews & comments
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Aardige film, maar de losstaande sketches van de serie zijn leuker en dan vooral het eerste (internet)seizoen dat nog een beetje cult-achtig aandeed. Zag er zelfs beter uit dan deze soms overbelichte zooi.
Het is allemaal wel prima te kijken met een lach op z'n tijd, met name door enkele gastrollen, maar toch ook schrijnend dat Theo Maassen in 2 seconden grappiger is dan de hoofdcast en dat Oerlemans zichzelf zonodig de film in moest schrijven met z'n grijnzende zelfvoldane kop.
De slomo met het herladen van die shotgun is trouwens wel erg tof.
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Kut zeg, soms best wel een geinige film dit. Zonder enige voorkennis van de New Kids toch maar gaan kijken. Lekker grof en over de top. Ondanks dat de film een hoog tempo heeft en de grappen elkaar snel opvolgen, wordt het al wel snel eentonig en heeft het geheel een fragmentarisch karakter. De vijf asociale vrienden zijn duidelijk geen geschoolde acteurs, maar dat mag de pret verder niet drukken.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Zeer vermakelijk.
Los van Umfeld volgens mij ook meteen de beste Nederlandse film die ik ken. Geen idee of het wel of niet help als je de serie kent, mij was de hele hype onbekend (buiten dan een stokwoordje links of rechts).
Wel blij dat ik dit gewoon thuis heb gezien, lijkt me een hel om de bioscoop te kijken. Heb het doorgaans niet op mensen die zichzelf grappig vinden door de hele dag stokwoordjes van één of andere bekende serie scanderen, en daar leent dit zich uiteraard perfect voor.
Moet zeggen dat het allemaal heerlijk fout was. Geweldige accentjes (mogen wel eens wat meer Nederlandse films doen, veel leuker dan dat pompeuze, opgeblazen en geharkte AN), lompe grappen, nog lompere (maar lekker herkenbare) muziek en een aantal zeer geslaagde scenes. Vooral qua timing zat het wel goed, veel ongemakkelijke stiltes en doodvallende slogans waar de camera altijd net even te lang blijft hangen.
Vond de Eyeworks scene niet eens zo vervelend, maar eens de belegering begint mist de film toch dat beetje rek om echt grappig te blijven. Het einde had dan ook beter gekund, wat de film zeker een half puntje kost.
Blij dat Nederland ook eens met een film als deze komt, vooral omdat zo iets ook veel meer appeal in het buitenland lijkt te hebben. In plaats van zichzelf telkens weer op de borst te slaan als er eens één of andere halfbakken poging tot serieus-professionele cinema naar het buitenland gestuurd wordt (Bende Van Oss, Oorlogswinter, Zwartboek), heb je eindelijk een keertje een film die zo typerend is dat hij eigenlijk enkel uit Nederland kan komen. Als niet-Nederlander mis je vast een hoop tijdens het kijken, maar je zit ten minste wel een keer naar iets eigens te kijken. Deed het niet voor niks erg goed op het Fantastic Film Fest las ik.
Laat deel twee maar komen, maar dan zonder de overbodige actie op het einde en iets beter de humor aanhouden.
3.5*
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
Ik had nooit verwacht dat ik dit leuk zou vinden, deels door de bloedirritante hype eromheen, waar 13 jarige gastjes New Kids karakters nadoen. Je zou ze bijna zelf voor een vrachtwagen gooien, TOET TOET!
Verder vond ik de serie nooit zo leuk, Nogal schetsmatig en de Verrekte Mongol kwam veel teveel terug, verzin eens wat anders. Dat was wel met meer grappen trouwens. Op den duur wist je het wel.
Wat de film anders maakt is structuur. De serie was lucht, een aantal losse sketches, die ook nog eens vreselijk herhalend waren. De film gebruikt die sketches om een groter verhaal op te zetten, of andersom als je wilt. Meer maatschappij- en mediakritiek valt ook te ontdekken en dat is alleen maar mooi.
Vreemd is dat ik nooit 1 moment kritiek heb gehoord op de 12 rating, of heb ik het gemist? Feit is, als ik 12 was geweest hadden mijn ouders waarschijnlijk verboden om naar deze film te gaan (om dan uiteindelijk lekker toch te gaan). Nu met het internet is alles binnen handbereik en kun je als 10 jarig jongetje zelfs porno kijken, maar er is een verschil tissen opzoeken en ook op een presenteerblaadje aanbieden.
De film kent een hoop (zelf)spot en ik denk niet dat je het er op een jongere leeftijd uithaalt, met als gevolg dat je iemand zomaar "Verrekte Mongol" gaat noemen als ie raar loopt of als zijn oog scheef staat. Dit is nooit de bedoeling geweest van de makers. Dit weet ik, dit weten veel van jullie, maar niet al die jochies van 12/13, KUT! Door het verhogen van de leeftijd, leg je de film bij een publiek dat hopelijk wel (meer) kan relativeren. Vind het een belangrijk punt.
Verder, verrassend leuk af en toe.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Toch wel leuk, alleen is de timing niet overal even sterk en komen er wel heel veel dingen terug uit hun sketches. Maar ik heb mij hier prima mee vermaakt. Overigens erg blij dat ik dit voor thuis heb bewaard. Moet er niet aan denken dit in de bios te zien.
3*
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3221 stemmen
Niemand komt aan Maaskantje!
New Kids Turbo is één van de beste Nederlandse films die ik tot nu toe heb gezien. Ik, als Belg, verstond niet echt alles van wat ze zeiden, maar met wat inspanning raakte ik wel gewend aan dat brabantse accentje. Leuke droge humor die waarschijnlijk niet iedereen kan waarderen, maar ik heb mij kostelijk vermaakt.
Om de 5 minuten is er wel een grap waar ik om moest lachen. En soms zat ik echt met een big smile op mijn gezicht. Sommige grappen worden wel ietsje te veel gebruikt, maar soms komen ze echt wel onverwachts en op een goede timing. Daarmee bedoel ik natuurlijk die vrachtwagen, of auto, die mensen omver rijdt.
De acteerprestaties zijn best nog goed. Maar ik was vooral verrast dat de film nogal bloederig is. Niet aan gestoord. Wel, dit is een hilarische film van onze Noorderburen.
Er hangt schijt aan de muur... 
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5187 stemmen
De hype om die korte filmpjes heb ik al nooit begrepen en de film die daarop volgt heeft nog minder te bieden. Het grote probleem is dat New Kids niet meer zijn dan een gimmick die telkens op herhaling gaat. De humor is veel te lomp en eendimensionaal om te blijven boeien. Creativiteit is ver te zoeken en als Arnie halverwege dan nog eens langs komt en nog veel erger Antonie Kamerlink had ik het helemaal gehad met deze film.
Een grote doelgroep zal hier vast heel gelukkig mee zijn maar als je iets meer verwacht van een film dan is dit gewoon schandalig slecht.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Zo verschrikkelijk slecht dat het geinig wordt.
De timing van de mannen is beroerd, het verhaal zou verzonnen kunnen zijn door een otter (of een bever) en van acteren hadden ze voor New Kids nog niet gehoord. Vooral Wesley van Gaalen (Rikkert) doet hard zijn best, maar dat mag niet baten.
De film doet me, vooral door bovenstaande, erg denken aan het begin van de serie, toen het nog niet helemaal lekker soepel liep.
De vrijheid van de film - alles mag en alles kan - is erg fijn. Het maakt Maaskantje tot een interessant oord, om door het glas van de televisie, op veilige afstand, te bekijken.
Niets aan New Kids is serieus te nemen, op de grote onzinnigheid na.
Minimale 3*
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3439 stemmen
Hoogtepuntjes zijn de vele cameos, anders zou het een saaie bedoening geweest zijn.
Toch begint de film mij vrij gauw wat te vervelen. De grappen en grollen zijn nogal eenzijdig. Tijdens de interruptie van de heer Oerlemans toont hij maar weer eens aan over geen greintje acteertalent te beschikken. Om een paar situaties heb ik wel moeten grijnzen zoals de belegering van het huis en de daaropvolgende dood en begrafenisceremonie van de hond. Geen aanrader.
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Met frisse tegenzin ben ik er voor gaan zitten, onder lichte doch zekere dwang van manlief. Het eerst kwartier vond ik er nog niet zoveel aan maar na een tijd overspoelt te zijn met de ene flauwe grap na de andere gaat het potverdorie nog leuk worden ook !
Ik heb echt wel zitten lachen om die gasten. Okee, sommige dingen blijven echt wel te flauw zoals die aantal keren dat er weer iemand aangereden word door een auto. Maar dat mag de pret niet drukken. Ja, deze film is me alles meegevallen.
Mrs.Congeniality
-
- 99 berichten
- 904 stemmen
Door de gigantische hype die er rondom deze film ontstond heb ik hem toch maar eens gekeken. En ik snap eerlijk gezegt die hele hype niet echt. De humor is lomp en ook wordt het totaal niet grappig gebracht. Er waren een paar scenes die wel aardig waren en ook wel een tikkeltje humor bevatten, maar daar hield het voor mij ook wel mee op.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Vond er niet zo heel veel aan. Na dezelfde soort grappen 100 keer te maken, wordt het nog niet grappiger. Het acteerwerk is vreselijk. Het zegt veel dat er kennelijk een grote markt is voor dit soort simpel en geforceerd vermaak. Echt een Frans Bauer onder de films. Je kan het niet aanhoren, de teksten zijn te simpel voor woorden en toch is hij er rijk van geworden. Een opvolger van Flodder mogen ze zichzelf in ieder geval niet noemen, want daar zat tenminste nog echte humor in. De makers hebben er zelf het meeste plezier bij gehad denk ik, maar eigenlijk gebruiken ze de hele simpele zielen-wereld voor hun eigen gewin. Hun goed recht uiteraard, maar er is ook nog een grote markt die dit helemaal niks vind zoals ik. En wat zegt die mongool eigenlijk elke keer? Verstond dat 1e stukje dat hij zei geen enkele keer.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Troep.
Als er tegenwoordig al gelachen kan worden als er vierhonderd vloeken afgegeven worden en achter elke zin 'kut' geroepen wordt vraag ik me af op welk niveau we ons begeven. Had de serie nooit gezien en na veel positieve reacties me toch maar eens aan gewaagd.
Ik heb enorm spijt dat ik naar deze bagger heb zitten kijken. Zou niet weten waarom dit grappig zou moeten zijn. Dat kinderen van twaalf hier nog iets om kunnen lachen is nog iets te begrijpen, volwassenen moeten zich eens achter de oren krabben.
Ga het volgende deel zeker vermijden. Kan niks positiefs benoemen, echt helemaal niets dus geef hier het laagste van het laagste voor. Een hele tijd geleden dat ik een halfje heb uitgedeeld, maar met genoegen geef ik deze shit een halfje.
Kansloos..
yurrenstein12
-
- 22 berichten
- 46 stemmen
Geniale film. Ik hou wel van dit soort humor. Vooral die onverwachte aanrijdingen zijn grappig. Ook de scene in het casino was zeer geniaal. De film heeft dan niet echt een verhaal, maar is gewoon grappig.
"He' Rikkert, je bent ontslagen, kut! He' Rikkert, 't was een geintje. He' Rikkert, je bent toch ontslagen. Enne... ik heb je moeder ook nog in de reet geneukt, dat je het effe weet. En nu weg Rikkert, oprotten Rikkert. Doe je moeder de groeten."
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Ik heb New Kids Turbo bewust een beetje uitgesteld om te gaan kijken, omdat ik betwijfelde of het wel iets van mij was. De serie heb ik nooit gezien en de trailer was maar zo-zo, maar uiteindelijk wilde ik toch wel eens weten waar al die ophef nou om draaide. Ophef die trouwens bij de tweede film alweer totaal verdwenen lijkt, maar dat terzijde.
Aanvankelijk viel het niet mee. Veel dezelfde grappen en opmerkingen gingen snel tegenstaan en het ontbreekt nogal eens aan originele grappen en komische timing. Niettemin werd ik uiteindelijk toch wel meegetrokken in de film toen de situatie steeds verder escaleerde. Echt gelachen heb ik maar zelden, maar ik waardeer de anarchie van de film wel. Dat steeds verder gaan in wansmaak, daar de grenzen opzoeken en dan alsnog de remmen los gooien. Dingen als dat gedoe met die geestelijk gehandicapte of de hond die begraven wordt in een mensengraf werken omdat niets hier heillig is. De meest gebruikte manier om New Kids Turbo af te zeiken is door te zeggen dat het geen diepgang heeft. Een open deur en eigenlijk een totaal irrelevant argument, maar tegelijkertijd vangt deze film misschien heel stiekem de geest van de economische crisis en dingen zoals de Occupy-beweging beter dan menig serieuzere poging. Als anarchistische satire kon ik dit het meest waarderen. Half Marx Brothers, half South, met alleen helaas wat minder goede grappen. Ook wat jammer dat alleen Richard en Gerrie uit de verf komen als personages en Robbie zelfs helemaal niets lijk te doen. Gerrie vond ik het leukst, al is het maar vanwege die scène waarin hij het verhaal moest vertellen toen het budget op was. Niet zozeer de onderbreking zelf vond ik leuk en Oerlemans cameo kwam ook niet uit de verf, maar de manier waarop Gerrie verteld is best hilarisch.
Toch wel een voldoende: 3 sterren. En nee, ik ga geen citaat uit de film hier plaatsen.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
New Kids!
Ik kende ze niet, toegegeven. Maar moet zeggen dat ik me wel vermaakt heb met deze film over de Brabantse hangjongeren uit Maaskantje. Ik moest wel even wennen aan het dialect en helaas heb ik niet elk woord begrepen.
Beetje jammer dat er ergens halverwege een producent moet tussenkomen en de aandacht wat afleidt van de echte sterren. Tot dan zat deze op een ruime 3.5, helaas zakt het nadien een beetje in en krijgen we te veel van hetzelfde.
Maar zoals gezegd: er valt genoeg af te lachen met de marginale medemens
Fantastische soundtrack ook haha!
PersianKill
-
- 51 berichten
- 949 stemmen
Na een halfuur van dit soort grollen wordt één ding duidelijk: regisseren is een vak waar de Kids weinig kaas van hebben gegeten!
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Waardeloze komedie, waarin je het aantal grappige of leuke momenten op de vingers van één hand kunt tellen. Er zijn best mensen te vinden, die hun conversatie regelmatig doorspekken met schuttingwoorden. Maar of er ook zijn, die dat om de andere zin doen, betwijfel ik. Ik ben ze in elk geval nog nooit tegengekomen.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Met een lichte vorm van schaamte moet ik toch toegeven dat New Kids Turbo een uitzonderlijk geslaagde film was. Ik heb al vrij veel geroepen dat het grote verschil tussen Flodder en New Kids is, dat Flodder als sociale satire nog meer diepgang heeft en dat New Kids vooral dom vermaak is. Dit domme vermaak verwijt blijft staan, maar dat de film zo kundig geproduceerd en zelfs geschreven is had ik niet verwacht. De typetjes zijn eigenlijk strontvervelend, maar het blijft toch knap hoe ze allemaal wel duidelijk te onderscheiden karakters hebben. Combineer dit met enkele erg geslaagde en bovenal harde scenes (ik heb zo hard gelachen bij die neergeschoten hond die dit overleefde om vervolgens onder een bank verpletterd te worden) en je hebt een film die controverses niet schuwt, absoluut niet bestemd is voor mensen die zich meer in de high culture begeven, maar wel verdomd grappig is.
De enorme aaneenschakeling van bekende Nederlanders (Peter Aerts nota bene, wtf?) die zichzelf lekker te kakken zetten is erg geslaagd. Reinout Oerlemans die een zak geld onder zijn bureau vandaan trekt om de film weer van budget te voorzien (hij vond het toevallig) is een van de vele voorbeelden van goed getimede cameo's die een dergelijke film helemaal kunnen maken. De special effects zijn daarnaast bij vlagen zeer behoorlijk en zorgen ervoor dat New Kids Turbo over komt als een echte film in plaats van een te lange aflevering. Ook de regie zorgt bij vlagen voor zeer geslaagde shots en is zoveel malen beter dan je zou verwachten van een film over 5 Brabantse aso's.
Dankzij de aanwezigheid van iemand als Theo Maassen, het feit dat geen enkele groep er ongeschonden vanaf komt en de puike productie, was het toch een verdomd... goede(?) film. En hoezeer ik ook een schijthekel aan dit soort muziek heb, de soundtrack klopte helemaal.
Queno
-
- 122 berichten
- 921 stemmen
Een eenzelfde in opkoming zijnde cultuurfenomeen als de PVV en de Tokkies. Heel typisch uitgezonden op SBS6.
De New Kids Barrie Butsers, Gerry van Boven, Rikkert Biemans, Robbie Schuurmans en Richard Batsbak zijn een groepje Brabants schorriemorrie dat teert op de jaren '90-tunes van gabber-dj Paul Elstak. Met een knalgroene Opel Manta.
Een stelletje asocialen dat werkloos wordt de crisis. En in het geval van Barrie, een andere inkomstentak moet zoeken.
Het stelletje ongeregeld spreekt in staccato korte zinnetjes met in elk daarvan continu 'KUT', scheldgerelateerd ('Kut-Waut').
In plaats van Flodder is er nu New Kids, die de complete buurt teisteren waarbij het van kwaad tot erger wordt van stelen bij een lokale snackzaak tot een absurde confrontatie met het leger in het fictieve Maaskantje. Met cameo's van bekende Brabanders als Theo Maassen, Hans Teeuwen en Frank Lammers. Een 'verschrikkelijke' film in de zin van de continue happy-hardcore soundjes, de aaneengereigde sketches die een vloeiend verhaal moeten vertegnwoordigen
en harde anarchistische leefstijl. Lachen om domkoppen en laagsocialen, zoals we al eerder deden om The Young Ones en Flodder.
Je hebt nergens kennis van nodig en stapt er meteen in, en de vijf haalden meer bioscoopopbrengsten op dan De Gelukkige Huisvrouw. Mensen hebben in tijd van tegenslag behoefte aan afleiding, al dan niet afhankelijk of elke grap slaagt. Om maar in de stijl van New Kids te concluderen dat dit een keivette kutfilm is.
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
Best grappig. Vooral door al die heerlijke Nederlandse dingetjes. Heel goed is de film filmtechnisch dan weer niet maar ik geloof ook niet dat dat de bedoeling is geweest van de filmmakers. Het is net of de film in chronologische volgorde ter plekke is bedacht.
Geniaal vond ik wel Reinout Oerlemans die even de 4th-wall breekt en vertelt dat het budget op is en bekende koppen als Theo Maasen die even gezellig mee doen.
Alles goed en wel maar die scène met de Nazi-boer die even vrolijk SS-liederen gaat zingen vond ik veel te ver gaan. Daarbij slaat het nergens op.
Vermakelijk. Meer hoeft er niet over gezegd te worden.
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
New Kids Turbo
New Kids is denk ik voor niemand weg gelegd. Leuk voor de jeugd maar niet voor de ouderen (misschien een paar). Mijn moeder vind het verschrikkelijk. Wat ik ook wel snap. Want het ene scheldwoord vliegt na het andere om je oren. Ik vind het wel lachen, want ja. Ik ben nog een tiener, ik moest wel eens lachen om de klunzigheid van Haars. Ik denk dat het flauwigheid is. Ik vind het wel geinig. Nouja, voor een titel als New Kids hadden ze een mooie tweede wereld oorlog collectie opgezet. Leuke wapens ook. Huub Smit, Tim Haars ,Wesley van Gaalen, Steffen Haars, Flip Van der Kuil deden het leuk als de vijf jongens van New Kids! Toch minder mijn cijfer van een 4.0* naar een 3.5*. Een zeven vind ik mooier er bij passen dan een acht.
3.5*
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Het zal niet ieder zijn cup of tea zijn maar ik heb me er weer mee vermaakt hoor.
In zijn soort erg geestig met de extreem over the top typetjes, gescheld en geweld.
Gewoon verstand op nul en kijken.
Ste*
-
- 2072 berichten
- 1387 stemmen
Altijd links laten liggen omdat het me superdom leek, maar nu eigenlijk toch wel benieuwd geworden of het dom zou kunnen zijn op een toch leuke manier. Met name de verschillende gastrollen leken me wel leuk.
Nou, van dat idee kwam ik snel terug. Eigenlijk had ik het na letterlijk 10 minuten al wel gezien. Dat taalgebruik en gedrag is hartstikke leuk voor een korte sketch, maar voor een hele film echt niet. Het heeft zo af en toe zijn momenten, maar nee, dit hoeft voor mij verder niet echt.
2*
TalentedRipley
-
- 37 berichten
- 31 stemmen
Het is een film waar je van moet houden. Dat deed ik niet.
Wel afgekeken, niet echt moeten lachen. Geen probleem dat personages grof gebekt zijn en een beetje tegendraads kan ik wel waarderen, maar dit vond ik niks. Veel van hetzelfde gaat vervelen.
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Bwooh, niet bijzonder grappig. Daarvoor is dit veel te veel sketch-achtig en absurd. Ook dat lompe wat één stuk door dendert, wordt erg flauw. Heb ook niet zoveel met Brabant geloof ik en tsja, dan blijft er bij mij weinig over als een lamme film. De enige pluspunten waren de ridicule actie op het eind en natuurlijk de muziek met een overdosis DJ Paul Elstak.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Hier kan ik heel kort over zijn: het is mijn humor niet. Allicht leuk voor een heel korte sketch, maar in feite bestaat de hele film uit één lange gimmick en dat verveelt heel snel. Af en toe een leuk grapje, maar dat redt de film niet. Dat komt denk ik ook erdoor dat het enorm wordt overdreven, zozeer dat het niet meer grappig is. Voor een goede komedie moet je nog net in de plooi blijven. Zoals die momenten op het ministerie van Defensie, die waren wel oprecht grappig en met afstand de beste stukjes van de film. 1,0*.
IH88
-
- 9733 berichten
- 3185 stemmen
New Kids Turbo
Het begin van New Kids Turbo is uitstekend en ook de humor werkt. Maar na een half uur wordt wel pijnlijk duidelijk dat dit toch leuker is als sketch dan als lange speelfilm. Het wordt wat eentonig en de grappen beginnen repeterend te worden. De acteurs (vooral Huub Smit en Tim Haars) doen het goed, en ook de korte scenes met Lars Boekhorst zijn goud. Maar zodra Reinout Oerlemans in beeld komt lijkt het er niet alleen op dat het geld op is, maar ook de inspiratie.
Lovelyboy
-
- 3919 berichten
- 2927 stemmen
Ooit begonnen als een aantal sketches om daarna uit te groeien tot dit. Waar sommigen de sketches wel verteren maar de film teveel van het goede vinden ervaar ik de films toch wel als genietbaar.
Uitbarsting van geweld, buitensporig gedrag en erge flauwe humor. Het moet je liggen. De buiten gewone stereotypering vind ik zeer humoristisch, bovendien vind ik de vijf acteurs sowieso bijzondere figuren mede door hun kwaliteiten als producent en schrijver. Achter deze jongens schuilt heel wat meer dan hun platte karakters zou vermoeden.
Zeer genietbare film met een biertje en het juiste gezelschap om te kijken.
Neder0001
-
- 723 berichten
- 1794 stemmen
Na herziening toch wel een dikke ster eraf. Hoewel er genoeg te lachen valt, valt de film teveel in herhaling wat knap is gezien de film nog geen 1,5 uur duurt. Aantal (erg) tenenkrommende verhaallijnen zoals maagd Rikkert, de hele scène op het kantoor van Eyeworks & Reinout Oerlemans (in zijn geheel). Geen idee waarom ik deze film ooit 3,5* heb gegeven, wellicht is dat het effect van de bios geweest.
mrklm
-
- 11419 berichten
- 9920 stemmen
Die vijf maten uit Maaskant verliezen hun inkomen, nondedju! Wanneer hun aanvraag voor een uitkering wordt afgewezen, verkondigen dat ze dan ook nooit meer ergens voor zullen betalen, jonguh! Dat zorgt voor chaos in Maaskantje en dat slaat over op andere delen van Nederland. De overheid schuwt geen enkele middel om een einde te maken aan die onrust en gaat over tot een belegering. Filmversie van Nederlandse YouTube-sensatie is net zo melig, absurd en politiek incorrect en geeft de fans precies wat ze willen. Haars steelt de show als blaaskaak Gerrie. Bevat cameo’s van vele bekende Brabanders. En van een handjevol buitenlanders.
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
Herzien. Dit soort films kunnen echt alleen in Nederland gemaakt worden. De komische timing is nog altijd on-point en dat het verloop zo onvoorspelbaar is werkt voordelig, maar New Kids Turbo voelt uiteindelijk aan als een sketch die veel te lang gerekt wordt. Bovendien viel het me op dat ik niemand van de 5 heren echt leuk vond. Je kunt ze makkelijk quoten op alles en nog wat, maar qua persoonlijkheid zijn ze amper uit elkaar te houden. Spectaculair en vulgair genoeg, maar ondertussen niet echt meer het niveau dat ik vroeger voor ogen had.
AngelicV
-
- 923 berichten
- 1113 stemmen
Ongekend absurdistisch in extremen en kenmerkend voor de vrijheid van de Nederlandse film.
Pre- en sequels

New Kids Nitro
2011
513 reacties
Gerelateerd nieuws

'New Kids'-bedenker komt volgend jaar met Nederlandse carnavalsfilm

'New Kids Turbo' is morgenavond (1 januari) te zien op televisie: 'Beetje dubbel gevoel krijg ik erbij'

Steffen & Flip, het duo achter New Kids, komt na vijf jaar weer met nieuwe speelfilm
Bekijk ook

De Marathon
Drama / Komedie, 2012
660 reacties

Død Snø 2
Horror / Komedie, 2014
122 reacties

Priscilla
Biografie / Drama, 2023
52 reacties

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood
Komedie, 1996
214 reacties

Bro's before Ho's
Komedie, 2013
202 reacties

Flodder 3
Komedie, 1995
363 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

