• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.265 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.081 gebruikers
  • 9.376.411 stemmen
Avatar
 
banner banner

Chernaya Molniya (2009)

Actie / Sciencefiction | 106 minuten
2,89 73 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 106 minuten

Alternatieve titels: Black Lightning / Черная Молния

Oorsprong: Rusland

Geregisseerd door: Dmitriy Kiselev en Aleksandr Voytinskiy

Met onder meer: Grigoriy Dobrygin, Ekaterina Vilkova en Viktor Verzhbitskiy

IMDb beoordeling: 5,6 (5.739)

Gesproken taal: Russisch en Slowaaks

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Chernaya Molniya

Een jonge student uit Moskou wordt eigenaar van een op het eerste gezicht normaal uitziende auto. De auto kan echter vliegen. Met deze auto kan hij niet alleen de files ontwijken, maar ook de strijd aangaan met een kwaadaardige vliegende Mercedes.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Russische blockbuster die zeker niet onderdoet voor een Hollywood blockbuster. Erg vermakelijk.

De Hollywood invloeden van de superhelden films, en dan in het bijzonder Spider-man, zijn duidelijk merkbaar door de film. Het verhaal heeft zelfs erg veel gelijkenissen met Sam Raimi's film. Toch heeft de film een erg andere en Russische insteek. Een frisse kijk op een superheld die het kwaad bestrijdt met zijn crappy Volga. Een erg mooie auto die goed binnen de stijl van de film past. Verder heeft het verhaal eigenlijk erg weinig om het lijf.

Daarnaast heb je nog de groots opgezette actiescènes. Hoewel ze in het begin nog niet groots zijn worden ze dat later in de film wel. Een aantal erg mooie momenten, met als toppunt de battle met de Mercedes. Ook krijgen we af en toe erg mooie shotjes te zien van Moskou. Zeker bij nacht scènes ziet het er prachtig uit.

Acteerwerk is degelijk, de jonkies doen het goed. Ook leuk trouwens om een aantal acteurs weer te zien uit Night en Day Watch. De effecten zien er prima uit, en ook de Russen kunnen mooie bombastische scores maken.

De eerste Russische superhelden film kan makkelijk mee met het niveau van zijn Amerikaanse tegenhangers. Erg vermakelijk en alles steekt goed in elkaar.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Was wel een leuk niemendalletje, inderdaad een beetje een Russische Disney superheldenfilm maar dan met een oto. Mooie beelden van Moskou ook en het neigt de blockbusterkant op te gaan en er zit ook opvallende Hollywood slijmgehalte in. Verder kon ik de film nog best wel waarderen hoor voor een saaie doordeweekse avond.

3,0*