Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 84 minuten
Alternatieve titels: Visitor Q / Love Cinema Vol. 6 / ビジターQ
Oorsprong:
Japan
Geregisseerd door: Takashi Miike
Met onder meer: Kazushi Watanabe, Ken'ichi Endô en Shungicu Uchida
IMDb beoordeling:
6,5 (18.022)
Gesproken taal: Japans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Bijitâ Q
"The only thing stranger than this family is... Visitor Q."
Kiyoshi, een werkeloze tv-presentator, probeert zijn oude baan terug te krijgen, door een documentaire over zijn familie te maken. Zijn dochter verdient wat bij in de prostitutie. Zijn zoon wordt vernederd op school en reageert dat af op zijn verslaafde moeder, door haar te mishandelen. Op een dag verandert dat alles als er een mysterieuze bezoeker bij hen intrekt.
Externe links
Acteurs en actrices
Kiyoshi Yamazaki / Father
Keiko Yamazaki / Mother
The visitor
Takuya Yamazaki / Son
Miki Yamazaki / Daughter
Asako Murato
Sasaoka
Video's en trailers
Reviews & comments
zombie
-
- 987 berichten
- 6099 stemmen
Lekker ziek filmpje....,alleen is hij niet te vergelijken met Audition(ook van Takashi).en zag ik tot drie keer toe een microfoon door 't beeld zwaaien.
Travis Bickle
-
- 66 berichten
- 44 stemmen
Misselijk, goor, ranzig, ziek, ja, voeg er nog maar wat ranzigheid aan toe ja.
Die Miike Takishi weet volgens mij van gekkigheid niet wat ie op het scherm moet brengen. Ik heb deze film gezien op het Filmfestival in Rotterdam van vorig jaar en er zaten alleen maar psycho´s in de zaal. (behalve ik dan...)
Menni
-
- 1762 berichten
- 0 stemmen
Ja, leuk, dat soort benamingen voor mensen die nog een beetje openstaan voor experimentele, grensverleggende, controversiële, gewaagde, maar tegelijkertijd veelzeggende cinema. Moet je toch teleurstellen, de term psycho is volgens mij niet op mij van toepassing. Maar dat zullen wel meer psycho's van zichzelf zeggen natuurlijk.
Travis Bickle
-
- 66 berichten
- 44 stemmen
Geef toe, als je dit soort films mooi, of grensverleggend, veelzeggend etc. vind, dan moet je toch een beetje ´twisted´ zijn.
Menni
-
- 1762 berichten
- 0 stemmen
Twisted? Ach, 't is maar net wat de meerderheid 'normaal' vindt (zie het algemeen iets geaccepteerdere Twelve Monkeys voor meer uitleg). Ik vind een 9 to 5 job niet zo logisch als menigeen. Slaap daarom van 4 tot 11 en voel me er zeer gelukkig mee. Ik hou van alle soorten cinema, dus ook de uitdagende. Als je 'twisted' zonder negatieve bijklank uitspreekt, vind ik 't prima.
Hemdale
-
- 2222 berichten
- 8826 stemmen
Kan iemand mij vertellen wat voor ranzigheden in deze film zitten dan?
Want dan weet ik of ik het moet kopen of niet...
JayLunar
-
- 748 berichten
- 2961 stemmen
Kan iemand mij vertellen wat voor ranzigheden in deze film zitten dan?
Sorry, ik heb nu ff geen zin om zoveel te typen 
herman78
-
- 3176 berichten
- 1281 stemmen
Hoe bedoel je dat? Zit er een mooie vrijscene in deze film ofzo?
Hemdale
-
- 2222 berichten
- 8826 stemmen
Weer een zeer goeie film van Miike, niet zo goed als Audition maar toch echt weer lekker ziek en gestoord.
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12842 stemmen
Na een zes à zevental Miike's gezien te hebben, is dit duidelijk m'n favoriete. Waar z'n andere films nog enigszins "aanvaardbaar" waren, gaat Miike hier voluit.
De film is amper met woorden te omschrijven, je moet em gewoon zien om het te geloven, en dan nog zit je je af te vragen of je geen bijzonder zieke droom hebt. De film is op z'n minst uniekn met geen andere film te vergelijken.
Als basis neemt Miike de familiedramas van Suzuki (dacht ik toch, kan ook andere oudere filmmaker zijn, in ieder geval Jap director bekend om z'n familiedramas). Vertrekkende van die basis, maakt hij de meest zieke film. De acteerprestaties worden doorheen de film steeds komischer, de situaties hallucinanter. De registratie van dit alles uiterst droog.
Visitor Q is een parodie, extreem zwarte/droge comedie, shockcinema en familiedrama mooi door elkaar geweven. Geniaal als je het mij vraagt, want naast alle shock en loltapperij, zit er wel degelijk een bottomline in.
5*, minder kan en wil ik niet geven. Eéntje om op DVD te hebben, maar pas op aan wie je hem uitleent.
jeroentje
-
- 171 berichten
- 3158 stemmen
wat een rare film zeg, maar wel aardig op zich.....niet voor iedereen weggelegd 
ik vond het wel lastig om deze film te kijken en ondertussen met smaak chips te eten 
jeroentje
-
- 171 berichten
- 3158 stemmen
nouhou....daar kwam het inderdaad wel een paar keer op neer ja
, best wel bizar soms (soms????
) maar wel grappig op een ranzige wijze (Y)
Dopke
-
- 695 berichten
- 8973 stemmen
Lekkere inktzwarte humor. Niet zo bizar en extreem als ik gehoopt had na het lezen van enkele reviews, maar dat mocht de pret niet drukken.
Ik zou het alleen geen Misdaad/Horror willen noemen. But then again, ik geloof niet dat er echt een passende genre bestaat dat een duidelijk beeld geeft van wat deze film te bieden heeft 
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Tja, wat moet ik hier nou van denken. Takashi wil hier volgens mij meer dan ooit shockeren (ik miste alleen nog frontaal gefilmde kotsscènes), dat soort filmpjes zijn echter ook wel op Kazaa te vinden. Dat er dit soort wicked mensen echt bestaan en dat Takashi's observatie van deze familie niet eens zo heel ongeloofwaardig hoeft te zijn verbaast me ook weinig. Vind de film dan ook lang niet zo grensverleggend en shockerend als ik verwacht/gehoopt had. Gelukkig werkt de extreem zwarte en morbide humor uitstekend en snijden bepaalde scènes best hout. 3*
Schijnt overigens een soort herinterpretatie te zijn van Pasolini's Teorema, al legt IMDb bij de 'movie connections' een link met Salo. Zal vooral met de shockerende elementen te maken hebben denk ik, thematisch zijn beide films heel anders.
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12842 stemmen
Bij deze even een rechtzetting. Ik bedoelde Ozu, niet Suzuki.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
En hier begrijp ik dan weer niets van al die hoge waarderingen. Ik heb hier werkelijk geen goed woord voor over. Sterker nog, slechts één woord: walgelijk.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
D'r zit hier een Miike clan/fanclub. Vandaar dus Koekebakker. Gewoon Miike negeren en dan komt alles goed 
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
D'r zit hier een Miike clan/fanclub. Vandaar dus Koekebakker. Gewoon Miike negeren en dan komt alles goed 
Aha, vandaar
.
Maar ja, Miike negeren? Ik was zo onder de indruk van Audition dat ik nog vele Miike-films benieuwd was. Maar inmiddels heb ik (hardleers, maar een harde leerschool doet wonderen) dan toch afgeleerd.
Bekijk ook

Lilja 4-ever
Drama, 2002
967 reacties

Shiki-Jitsu
Drama, 2000
63 reacties

Survive Style 5+
Komedie / Fantasy, 2004
248 reacties

Jigoku de Naze Warui
Komedie / Drama, 2013
30 reacties

Sonatine
Misdaad / Drama, 1993
140 reacties

Noriko no Shokutaku
Drama, 2005
14 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




