• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.024 acteurs
  • 198.997 gebruikers
  • 9.371.610 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Peacekeeper (1997)

Actie | 98 minuten
2,26 124 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Frédéric Forestier

Met onder meer: Dolph Lundgren, Michael Sarrazin en Roy Scheider

IMDb beoordeling: 5,0 (3.049)

Gesproken taal: Frans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Peacekeeper

"Mass destruction just met its match."

Een huurling wil wraak nemen op de president van de VS, die hem in de steek heeft gelaten tijdens een missie, steelt een nucleair raketplatform met drie nucleaire bommen, waarvan er 1 op Washington is gericht. Maar 1 man weet het platform binnen te dringen en gaat de strijd aan met de huurling.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Sympathiek actiefilmpje wat het toch voornamelijk moet hebben van de twee grote namen Lundgren en Scheider. Het verhaal begon wat onduidelijk maar werd uiteindelijk beter, er zaten enkele leuke actiescenes in (autoachtervolging over de daken) en de film bleef over de gehele lijn intrigeren. Dit betekent echter niet dat we met een echt goed product te maken hebben, want ondanks de interessante setting krijgt de kijker toch voornamelijk matig overacteerwerk van de boeven te zien, lijkt de film soms wat stil te vallen en miste ik gewoon een hoop vuist- en voetwerk van mijn Zweedse actieheld. Edoch, er zat genoeg humor in om het geheel leuk te houden, dus je hoort mij niet echt klagen, maar er had zoveel meer in kunnen zitten.


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

Leuke B-actiefilm. Af en toe wat voorspelbaar en het acteerwerk maakt soms dat het wel een komedie lijkt, maar ondanks dat toch een lekkere wegkijker.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Could someone bring me my gun?

De laatste tijd kocht ik mijn actiesterren nog op good old fashioned VHS, maar na een paar problemen met het afspelen ervan (niets zo rot als een film willen zien die dan niet afspeelbaar is) ben ik toch overgeschakeld op DVD. Al verdwijnt wel hiermee de charme van het videotheek gevoel dat ik hier altijd mee associeerde. Soit, het leuke was ook dat die tapes spotgoedkoop zijn, maar twee Dolph Lundgren films op DVD voor 1 euro per stuk kon ik niet laten liggen.

Het is wel te hopen dat Bridge of Dragons wat beter zal zijn dan deze Peacekeeper, want dit is gewoon niet goed. Al mag het gezegd worden dat Frédéric Forestier hier en daar nog wel een vermakelijke scène weet neer te poten zoals de auto-achtervolging op de daken. Realistisch? Nah, dan ben je ook aan het verkeerde adres. Leuk? Dat wel en het is één van de weinge echt geslaagde scènes. Voor de rest is het echter dus allemaal nogal pover en dat komt voornamelijk omdat de ene na de andere stupide scène elkander opvolgt. Cross wordt verscheidene keren serieus onder vuur genomen, maar blijkbaar trekt zijn kogelvrije vest alle kogels aan. Hoe verklaar je anders dat hij bij zo'n kogelregen als in de hotelkamer geen enkele keer geraakt wordt. Het plotje rond het lanceren van een kernraket stelt voor de rest niet veel voor en eenmaal Northrop op de proppen komt is de kous helemaal af. Ik heb de film gisteravond gezien en nog geen 24 uur later heb ik al de grootste moeite van de wereld om me iets van het verhaal te herinneren. Zegt genoeg lijkt me.

Gelukkig kan ik Dolph Lundgren wel waarderen. Overduidelijk niet één van zijn beste rollen, maar Lundgren weet nog wel wat fun in zijn rol te steken. Het blijft een acteur die geknipt is voor dit soort films en ik kan hem meer vergeven dan pakweg Steven Seagal. Blijkbaar is Montel Williams, die hier de rol van Northrop op zich neemt, een bekende talkshow host in Amerika, maar die had van mij gerust achter zijn desk mogen blijven. Roy Scheider is naast Lundgren de andere bekende naam die de poster van The Peacekeeper mag sieren. Geen slecht acteur en toch haalt hij niet alles uit zijn rol.

Een soort van Die Hard rip-off waar 1 persoon het tegen een heel leger aan slechteriken moet opnemen. Die Hard bewijst dat dat goeie cinema kan opleveren, The Peacekeeper bewijst dat het ook de andere kant had kunnen uitgaan. Enkel de moeite voor de fans van Lundgren, maar zelfs dan zijn er betere films te vinden.

1.5*