• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.984 films
  • 12.204 series
  • 33.973 seizoenen
  • 646.999 acteurs
  • 198.993 gebruikers
  • 9.371.106 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Prima Cosa Bella (2010)

Komedie / Drama | 122 minuten
3,32 96 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 122 minuten

Alternatieve titel: The First Beautiful Thing

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Paolo Virzì

Met onder meer: Valerio Mastandrea, Micaela Ramazzotti en Stefania Sandrelli

IMDb beoordeling: 7,0 (5.628)

Gesproken taal: Italiaans

Releasedatum: 25 augustus 2011

  • On Demand:

  • CineMember Bekijk via CineMember
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Prima Cosa Bella

1971. In een populair strandetablissement nabij de Toscaanse haven Livorno doet de jonge moeder Anna mee aan een schoonheidswedstrijd, die ze makkelijk wint. Haar jaloerse echtgenoot Mario is woedend om alle aandacht die ze krijgt, terwijl haar 8-jarige zoon Bruno afgeschrikt wordt door het hele gebeuren. Zijn jongere zus Valeria is de enige die van het spektakel kan genieten. De huidige tijd. Bruno krijgt een dringend bezoek van Valeria die hem vertelt dat hun moeder kanker heeft. Bruno probeert zich te onttrekken aan een terugkeer naar Livorno, maar geeft uiteindelijk toe, en het zicht op zijn slapende moeder in haar ziekenhuisbed brengt bitterzoete herinneringen naar boven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Bruno Michelucci

Anna Nigiotti in Michelucci - anni '70

Valeria Michelucci

Anna Nigiotti in Michelucci

Avvocato Cenerini

Armando Mansani (as Bobo Rondelli)

Mario Michelucci

Valeria Michelucci - anni '70

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Een sprankelende film, die werkelijk van het scherm spat. In razende vaart wisselen trieste en hilarische momenten elkaar af.

Ik wilde de film vooral zien van wege Stefania Sandrelli, die -vijftig jaar na haar filmdebuut- er nog steeds spectaculair uitziet, maar ik was blij verrast met het acteren van de hele cast, het indringende camerawerk en de mooie soundtrack.

Een juweeltje van Paolo Virzì. Ook zijn vrouw Micaela Ramazzotti levert als de jongere versie van Sandrelli een prima prestatie en dat geldt eveneens voor Valerio Mastandrea.

Als je van films houdt over gewone mensen met hun dagelijkse beslommeringen, met hun verdriet en plezier, dan mag je deze film niet missen. Prachtig!


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film gisteravond in de sneak gezien en ik was er nu niet bepaald enthousiast over. Ik vond het allemaal veel en veel te druk. Ze kletsen wat af die Italianen en het gaat natuurlijk bijna allemaal nergens over en het ging bovendien ook allemaal van de hak op de tak. Die flashbacks irriteerden mij ook af en toe. Deze film deed mij trouwens nogal aan die films van Fellini denken, die het meestal ook moesten hebben van zeer drukke personages. En ja, Stefania Sandrelli, waar kennen wij die ook weer van. Van "Il Conformista" natuurlijk, waarin zij de rol van de zeer sensuela Giulia speelde. In deze film is zij inmiddels zo'n 40 jaar ouder geworden maar het acteren heeft ze nog niet verleerd. Over de andere hoofdrolspelers wil ik nog kwijt dat ik die Micaela Ramazzotti is zeer lekker wijf vind en die Valerio Mastandrea een zeer irritante kwijlebalk. Ja, verschil moet er nu eenmaal zijn.

3,0*


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Met Toscane op de achtergrond is de film al gegarandeerd van mooie plaatjes. Het familiedrama kende zeker aangrijpende en grappige momenten, maar - zoals meestal bij Italiaanse films - neigt het naar het pathetische.

Waar ik meer problemen mee had, is het verschil tussen de jonge en de oudere Anna. De jonge Anna is een ingetogen ietwat verlegen wereldvreemde vrouw en de oudere Anna is een extraverte Ruby Wax-achtige flapuit. Daar klopte iets niet helemaal. 3.*


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8661 berichten
  • 3940 stemmen

Een broer en een zus krijgen te maken krijgen met een stervende moeder en zien zich zo genoodzaakt om hun eigen jeugd weer her te beleven. In flashbacks zien wij die jeugd in de jaren zeventig en tachtig voorbij komen, waarin de twee opgroeiden met hun promiscue moeder en haar constante zucht naar mannelijke aandacht. Maar ondanks deze volstrekt disfunctionele jeugd krijgen we ook een beeld van de drie-eenheid die moeder, dochter en zoon vormden en hoe zij elkaar steun en zekerheid verschaften in hun beschadigde wereld. Daar zit hem de grote kracht van de film:. het laat zowel de zwarte kant van die jeugd zien als wel het leuke ervan. Ook zien wij het uiteindelijke proces van loslaten van de jeugdtrauma's en de eigen verantwoordelijkheid leren nemen als volwassene. Helaas neemt het naar het einde toe een paar zeer geforceerde wendingen om maar op een happy end af te stevenen. Dat was niet nodig geweest en doet afbreuk aan het realisme. Uiteindelijk is het een bijzonder geestige film met uitmuntend acteerwerk van de hoofdrolspelers, maar het weet net niet het niveau te bereiken van films met een soortgelijke thematiek.


avatar van timburton

timburton

  • 1296 berichten
  • 632 stemmen

Prachtige Italiaanse film. Hier en door een paar miscastingen, maar ik heb enorm genoten.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23436 berichten
  • 76921 stemmen

Mooie Italiaanse film.


avatar van borasi

borasi

  • 124 berichten
  • 5747 stemmen

stinissen schreef:

Mooie Italiaanse film.

Goed samengevat

Ik vond het een mooie, innemende film die ik zeker nog eens ga kijken.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Pakkend, melancholiek, gevoelig, zo nu en dan pijnlijk aangrijpend en vrolijk familieportret (waarin melodrama en komedie naadloos in elkaar overgaan) in zorgvuldig bewerkte zeventiger jaren stijl (warme donkere oranje/bruin/grijze kleuren), waarbij de nadruk ligt op de haat-liefde verhouding die de zoon met zijn moeder heeft en zijn onvermogen een gelukkig leven op te bouwen. De cast is innemend, warm en kwetsbaar en speelt met overtuiging.


avatar van jadolino

jadolino

  • 285 berichten
  • 1187 stemmen

BBarbie schreef:

Een sprankelende film, die werkelijk van het scherm spat. In razende vaart wisselen trieste en hilarische momenten elkaar af.

Ik wilde de film vooral zien van wege Stefania Sandrelli, die -vijftig jaar na haar filmdebuut- er nog steeds spectaculair uitziet, maar ik was blij verrast met het acteren van de hele cast, het indringende camerawerk en de mooie soundtrack.

Een juweeltje van Paolo Virzì. Ook zijn vrouw Micaela Ramazzotti levert als de jongere versie van Sandrelli een prima prestatie en dat geldt eveneens voor Valerio Mastandrea.

Als je van films houdt over gewone mensen met hun dagelijkse beslommeringen, met hun verdriet en plezier, dan mag je deze film niet missen. Prachtig!

Nou BBarbie met jouw beschrijving zou het voor mij een perfecte match zijn, ik ga deze zeker kijken, bedankt voor je reactie.


avatar van ZenZin

ZenZin

  • 314 berichten
  • 711 stemmen

Aardige film , genoeg te (glim)lachen.


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1947 berichten
  • 1681 stemmen

Misschien lag het aan mij, dat ik weinig rust kon vinden. Maar ik vond de film erg langdradig. En ik kwam er steeds niet echt in. Het verhaal duurde naar mijn idee erg lang. Ik vond het ook allemaal niet echt boeiend. Zo'n overdreven moeder.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13160 berichten
  • 11071 stemmen

Redelijke film waarin een man zijn zus en moeder weer ziet als de laatste op sterven ligt. Een redelijk onderhoudende afwisseling tussen de scenes uit het heden en de scenes van jeugd. Hierdoor ontstaat een goed beeld van de relatie tussen de moeder en haar twee kinderen. Echter is het geheel wat te chaotisch om echt te raken.


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2636 stemmen

Deze film boeide mij voor geen meter.

Ik denk dat je een beetje van dit soort films moet houden om ze te waarderen, of in de juiste stemming zijn misschien


avatar van Herisson

Herisson

  • 3413 berichten
  • 607 stemmen

Het verhaal is goed van deze film, maar waarom irriteer ik me soms aan de ratelende Italianen, paar keer in Italie geweest maar zo druk zijn ze nu ook weer niet..


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Van Paolo Virzi zag ik reeds "Caterina va in Città", mooie film met veel bevindingen en bedenkingen uit het leven gegrepen en in deze "La Prima Cosa Bella" zet deze regisseur zowat de lijn door. Het is de kroniek van een gezin en wat daarbij aansluit. Menselijke zwakheden, kwetsbaarheid en emotie vormen de rode lijn doorheen de film, die heel wat personages bevat, zich afwisselend begeeft in de kinderjaren, tienerjaren en volwassenheid van de kinderen van de moeder, waarrond het eigenlijk allemaal te doen is. Deze voortdurende afwisseling vraagt zekerlijk de aandacht van de kijker maar dat belet niet volop te genieten van deze heerlijke film.

Schitterende vertolkingen van alle acteurs.


avatar van Baboesjka

Baboesjka

  • 891 berichten
  • 1919 stemmen

Ik kon er niet echt in komen. Ik vond het druk en chaotisch, ook door de vele flashbacks tussendoor, en ik vond het verschil tussen de jongere en de oudere Anna ook (te) groot. Ik kon het niet allemaal volgen, maar ik kan het ook geen slechte film noemen. Het verhaal is goed en het acteerwerk vind ik ook in orde. Voor mij was het geheel niet boeiend genoeg, maar dat is een kwestie van smaak. Toch een voldoende!


avatar van Robi

Robi

  • 2526 berichten
  • 2525 stemmen

De levensgeschiedenis van een gezin. Het komt allemaal erg Italiaans over en het verhaal verloopt snel en chaotisch. Alsof je een dik boek leest waar van iedere bladzijde minstens één zin verfilmd moest worden. Gelukkig komt tegen het einde van de film het meeste van deze chaos wel op zijn plaats en wordt het uiteindelijk toch wel een mooie en emotionele film. Ook dankzij het prima acteerwerk.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3074 berichten
  • 3439 stemmen

Mooie verfilming van een familiegeschiedenis waar de Italiaanse cinema patent op lijkt tr hebben. Voor mijn gevoel is na het kijken de kennissenkring uitgebreid met een Italiaanse poot.

De cast doet het goed, maar ik vind vooral het scenario sterk. Wat van de hak op de tak in het begin maar naarmate de film vordert past alles mooi in elkaar.

Verrassend en zeker een aanrader.