• 15.794 nieuwsartikelen
  • 178.172 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.524 stemmen
Avatar
 
banner banner

El Último Verano de la Boyita (2009)

Drama | 93 minuten
3,17 26 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 93 minuten

Alternatieve titel: The Last Summer of La Boyita

Oorsprong: Argentinië / Spanje / Frankrijk

Geregisseerd door: Julia Solomonoff

Met onder meer: Guadalupe Alonso, Nicolás Treise en Mirella Pascual

IMDb beoordeling: 7,1 (1.046)

Gesproken taal: Spaans

Releasedatum: 15 juli 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot El Último Verano de la Boyita

Jorgelina begint te puberen. Samen met haar vader gaat ze naar het plattelandsgebied voor een vakantie. Hier ontmoet ze de jongen Mario, die voor twijfels zorgt bij haar. Jorgelina weet echter niet hoe ze hier mee moet omgaan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23443 berichten
  • 76931 stemmen

Mooie gevoelige film met een aandoenlijke Guadalupe Alonso als Jorgelina , telkens als zij in beeld is spat ze van het scherm. Nicolás Treise (Mario) die in deze film eigenlijk een meisje speelt is in het echte leven een jongen.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Goed filmpje over de adolescentietijd van 2 youngsters, maar er is meer aan de hand. Helaas, wordt over dit laatste, waar uiteindelijk de film het meest doordringend en aansprekend over gaat, door de cineast de kijker beslist onvoldaan achtergelaten. Een ontgoochelend slot van een film die wel een goede opbouw kent, een scherpe schets brengt van een traumatiserende toestand en kan rekenen op overtuigende acts van beide tieners.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Coming of age op het Argentijnse platteland. Bijzondere film die vooral wat het plattelandsleven betreft authentiek aandoet. Veel kan er over deze rustige film zonder spoilertags niet gezegd worden, acteerprestaties zijn uitstekend en het kleine meisje (Guadalupe Alonso als Jorgelina) spat van het scherm. Dan maar verder in spoilertags.

De film deed me erg denken aan Tomboy (2011) al heeft die film veel meer dan deze een documentaireachtige vorm en is de hoofdrolspe(e)l(st)er een stuk minder charismatisch dan hier. De titel met een dubbele betekenis, letterlijk betekent het de laatste zomer van La Boyita (=de caravan, waarvan we in de aftiteling zien dat het door een omgevallen boom aan haar einde is gekomen), gaat over de laatste zomer als kind van het meisje voor wie La Boyita een soort speelhuisje is geweest, over het einde van de kindertijd dus.

Wat er met Mario mis is wordt volgens mij in de film duidelijk verteld, 'hij' is een meisje met een onbehandeld overschot aan mannelijke hormonen waardoor hij voor jongetje wordt aangezien. Ik kan me goed voorstellen dat het op het uitgerekte Argentijnse platteland zo aan toe kan gaan, dit soort 'problemen' worden (of werden) binnen de familie gehouden. Mario's vader wordt duidelijk als boer neergezet die niet veel verstand van andere zaken lijkt te hebben, of er in ieder geval niets van af wil weten.

Aan het einde stoorde ik me niet, de film gaat immers over Jorgelina, en Mario heeft slechts een bijrol daarin. De zomer, de boyita, en de kindertijd van Jorgelina komen ten einde, en daarmee is de film af.

Het dierenleed uit de film vond ik niet echt overdreven, het toont hoe het op het (Argentijnse) platteland aan toe gaat. in de film wordt een koe geslacht, misschien overbodig om dat te tonen, maar het is niets anders dan dat, en eenmaal op de barbecue zijn we het dierenleed snel vergeten.


Bijzondere film. 3,5*


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14518 berichten
  • 4516 stemmen

Het was de poster die mij zo trok en voor mij het ultieme gevoel voor zomer geeft, geen strand of terrasjes (al is die laatste een fijne bijkomstigheid) maar wel een bepaald gevoel van oneindig durende vrijheid en het zomers licht dat net wat anders is dan een zwak winterzonnetje.

De film zelf haalt dat niveau van de poster nooit - de poster gaat makkelijk op voor 5*-, maar geeft wel behoorlijk datzelfde gevoel weer. Sowieso het licht van de volle zon komt goed naar voren. De locatie met het Argentijns platteland is ook mooi gekozen, vooral omdat er niet zoveel bijzonders is daar. Zoals de hele vakantie eigenlijk van de knap spelende Alonso. Ze belt haar moeder eens, zit met haar vader wat te keuvelen, gaat nu eens een zwembad in en is dan weer bij een beekje te vinden en rijdt af en toe wat paard. Precies wat de zomervakantie voor kinderen inhoudt. Ik vond dat heerlijk om naar te kijken (hoewel, eerlijk is eerlijk, niet alles even boeiend was).

Jammer daarom dat het verhaal van Mario erdoorheen zit verweven. Geen slecht verhaal en het levert een enkele fraaie scène op, maar het haalt je juist uit dat heerlijke zomerse sfeertje. Daarnaast is dit voer voor een hele film maar hangt er nu een beetje bij en wordt daardoor maar halfhalf uitgewerkt. Ook die vader van hem met nauwelijks speeltijd wordt zo nogal stereotype. Het einde van de film voelt ook wat gehaast aan. 3,5*