• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.421 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.783 stemmen
Avatar
 
banner banner

Paha Perhe (2010)

Drama | 95 minuten
3,06 36 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 95 minuten

Alternatieve titel: Bad Family

Oorsprong: Finland

Geregisseerd door: Aleksi Salmenperä

Met onder meer: Ville Virtanen, Pihla Viitala en Reino Nordin

IMDb beoordeling: 6,3 (969)

Gesproken taal: Fins

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Paha Perhe

Nadat een echtpaar op een lelijke manier is gescheiden wordt de zoon opgevoed door de vader, terwijl moeder de zorg draagt over de dochter. Zestien jaren later sterft de moeder en broer en zus ontmoeten elkaar voor het eerst weer. De broer wordt hevig verliefd op zijn zuster en rebelleert tegen zijn vader, die met deze situatie niet kan omgaan.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een goede dramafilm...

Prima verhaal...

Volgens mij is geen waargebeurd verhaal...

Prima acteerwerk...

Prima kwaliteit breedbeeld

(geen HD aanwezig)...

Prima achtergrond geluid

(geen Dolby Digital aanwezig)...

Niet slecht...


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

Hier en daar bizar drama van Finse bodem over een tamelijk zieke familie die na lange tijd door de dood van de moeder herenigd zijn. Tussen zoon en dochter, of broer en zus, ontwikkelt zich een met name volgens de vader een ongezonde relatie. Deze man doet alles om hier een stokje voor te steken. De kille sfeer en het sterke acteerwerk maken het een onderhoudende film.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8432 stemmen

Familiedrama over een relatie tussen broer en zuster die eigenlijk nooit precies wordt verduidelijkt, maar waarbij de houding van de vader in feite het hoofdthema van de film uitmaakt en ook de enige echte emotie vertoont.

Misschien wat haperig opgebouwd maar keurige beeldvorming met knappe close-ups.

Goed acteerwerk.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

'Bad Family' vind ik een vrij roekeloze titel; alsof alle betrokkenen kwaad bloed in zich hebben. Het gegeven dat broer en zus op deze wijze naar elkaar toe trekken is ietwat ongewoon en dat hun vader daar tegen protesteert vond ik een begrijpelijke reactie. Ik weet niet hoe ikzelf als vader op deze situatie zou reageren, dat is lastig te zeggen als buitenstaander, maar ik kan me voorstellen dat je na zo'n ontdekking eerst even in de aanval gaat. De voor mij onbekende Finse acteurs bevielen me goed en ook de rustige, haast tragische manier van filmen had zo z'n kracht. Alle onderdelen zijn naadloos op elkaar afgestemd en de regisseur weet waar hij mee bezig is. Ook weer typisch dat er in een Scandinavisch drama drie afgehakte vingers in beeld komen; dit zouden ze in menig Westers land niet durven.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

“Het is taak van papa te voorkomen dat onschuldige mensen in gevangenis belanden.”

Een nobel streven, maar ondertussen neemt dezelfde autoritaire rechter geen halve maatregelen ten aanzien van zijn eigen kinderen, wanneer hen ervan verdenkt —zonder enig bewijs— een incestueuze verhouding te hebben.
Goed beschouwd is de film niet erg bijzonder, mede door de losse eindjes hier en daar. Waarom daar nou weer een gruwelscène met afgehakte vingers aan te pas moet komen, is mij een raadsel, want dat past voor geen meter bij de rest van het verhaal. Net aan voldoende.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

Aardig om eens een andere film uit dit land te zien dan de standaard Kaurismäkifilms. Het is een aardig drama, dat nergens over de top gaat en dat tot het einde blijft boeien. De obsessie van de vader werkt alleen maar averechts en als kijker heb je snel de neiging om de kant van de kinderen te kiezen, hoewel de vader moreel gezien wel een punt heeft natuurlijk!

Ik vond de verdere familie (die tijdens dat diner) eigenlijk nog vreselijker dan de vader.

Prima film.