• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.139 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.189 acteurs
  • 199.040 gebruikers
  • 9.373.557 stemmen
Avatar
 
banner banner

Contratiempo (2016)

Thriller / Misdaad | 106 minuten
3,79 1.337 stemmen

Genre: Thriller / Misdaad

Speelduur: 106 minuten

Alternatieve titel: The Invisible Guest

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Oriol Paulo

Met onder meer: Mario Casas, Ana Wagener en Jose Coronado

IMDb beoordeling: 8,0 (210.174)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Contratiempo

"Every story has two sides. The truth, only one."

Een jonge zakenman wordt wakker in een hotelkamer. Deze is van binnenuit afgesloten en naast hem ligt het dode lichaam van zijn minnares. Hij huurt meteen een zeer prestigieuze advocaat in. In een hectische periode van één nacht, proberen ze samen te verduidelijken wat er precies gebeurd is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Een echte aanrader als je van een mysterieuze moordzaak houdt.

Ik ga er voor de rest niet op in, gewoon zien:

****1/2


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3911 stemmen

Inderdaad een steengoede film.


avatar van dennislive

dennislive

  • 21 berichten
  • 189 stemmen

Wat een ijzersterke film is dit zeg!


avatar van max cady

max cady

  • 581 berichten
  • 454 stemmen

Heerlijke film. Niet te veel over lezen maar gewoon gaan kijken! Ik durf bijna te wedden dat er over een paar jaar een Amerikaanse remake van deze film komt ...


avatar van roald1987

roald1987

  • 21 berichten
  • 35 stemmen

Film is Zker goed gemaakt maar, misschien gewoon een persoonlijk ding wat mij tegenzat en dat ik niet echt kon meeleven met de personages. Ik had gelijk zoiets van ja het heeft geen zin meer om dit verder te kijken, maar dat is mijn gevoel. Meestal in bepaalde films moet je een medeleven met personages hebben om een verhaal boeiend te houden. Vergelijkbaar met die verkracht film van Verhoeven daar kon ik ook niks mee


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1046 berichten
  • 6975 stemmen

Ondanks dat de beslissingen van de hoofdpersonen al vanaf het begin ongeloofwaardig zijn grijpt de film de kijker toch vast met een ingenieus plot dat zich op originele wijze ontrafeld.


avatar van Ziegler

Ziegler

  • 539 berichten
  • 261 stemmen

Spannend, maar nogal vergezocht allemaal . . .


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2612 berichten
  • 8099 stemmen

Heerlijke film, dat moet gezegd worden. Uitstekende cast, heerlijk mysterieus, boeiend tot het einde.

Kritische noot: eerste helft van de film vind ik aan de trage kant en het slot hadden ze net iets geloofwaardiger mogen houden.

Maar al met al een film die ik met terugwerkende kracht een plekje kan geven in mijn top 10 van 2016. *4.0


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Lastig hoor. Het is net alsof het allemaal heel ingenieus in elkaar steekt. Maar de ongeloofwaardigheid druipt van je scherm. Eigenlijk heb ik altijd een hekel aan films die hetzelfde verhaal 2 keer vertellen, maar dan met een andere variant erop. Onnodig gecompliceerd, teveel geratel om de kijker af te leiden...


avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3505 berichten
  • 2626 stemmen

Ja, zo ongeloofwaardig als de pest. Maar ach, ik heb mij er niet aan gestoord. Vond het zelfs een spannende en mysterieuze thriller. El Cuerpo heb ik geloof ik ook nog liggen, misschien tijd om die eens aan te zetten.

3,5*


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Eigenlijk wel wat spijtig dat het slot enigszins onwaarschijnlijk overkomt, want voorheen hadden we toch een heel spannende thriller meegemaakt met verrassende wendingen en opties op de ontknoping.

De degelijke en boeiende opbouw wordt ondersteund door knap acteerwerk.


avatar van Ziegler

Ziegler

  • 539 berichten
  • 261 stemmen

Movsin
Het was eigenlijk niet persé het slot dat ongeloofwaardig was. Ik miste het motief om een dergelijk ongeluk niet te melden. Oké, het komt uit dat je een affaire hebt. Om daar nu een lijk dat later geen lijk blijkt te zijn te dumpen?
Ik zag gisteren arbitrage, met mijnheer Gere. Die hoefde alleen maar weg te lopen en had een enorm motief. Dat vond ik geloofwaardig. Deze film niet.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Zeker een te verdedigen mening,Ziegler want inderdaad de daad van het hoofdpersonage was weerzinwekkend.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

De daad van de hoofdrolspeler is nog wel te accepteren (qua geloofwaardigheid) ... het kan gewoon een evil dude zijn. De reactie van de advocaat, vooral met de plottwist in je achterhoofd, is (bijvoorbeeld) veel bizarder. Hoe ze zo rationeel bleef en haar missie volbracht.. werkelijk absurd.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2356 berichten
  • 1804 stemmen

Het was even wennen na jaren een spaanstalige film te zien.

Die taal komt zo razendsnel over, dat ik dacht dat de film op snelspeed stond, waardoor ik dus ook de ondertiteling zo snel mogelijk las omdat ik dacht dat die binnen no-time alweer vervangen werd voor de volgende.

De spaanse zinnen komen zo lang over !

Het was even wennen dus, maar eenmaal bij het ongeluk word het inderdaad wel spannend, maar vervolgens komen er zoveel theorieën dat de moed me weer in de schoenen zakte en het mij niet meer uitmaakte hoe de vork precies in de paella zit.

Jammer.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Hink op twee gedachten. Positief is de spanning die vrijwel de hele film wordt vastgehouden. Je weet nooit precies wie je nu moet geloven en wie niet. Daarom is het slotstuk ook zo jammer. Zeker voor een film die zich onderweg een paar keer op de borst slaat met de eigen intelligentie vond ik eind het nogal dom en vooral volslagen ongeloofwaardig. Ga voor de grap eens na van hoeveel toevalligheden dit plan aan elkaar hangt. Zonde


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5877 stemmen

Heerlijke thriller. Weliswaar niet geheel geloofwaardig maar dat mag de pret niet drukken, er zitten een aantal ijzersterke wendingen in en er wordt ook prima gespeeld. De ontknoping had ik niet aan zien komen, ik zat wel in de goede richting maar werd toch nog verrast. Het Spaans was ff wennen maar na een minuut of 20 zat ik er al helemaal in. Aanrader!


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3240 berichten
  • 3691 stemmen

El cuerpo had ik al gezien van deze regisseur en die kreeg 3** van mij. Net als bij El cuerpo weet je van meet af aan dat dit ook een puzzelstuk gaat worden. Niks mis mee, in tegendeel, ik houd van zulke films. Maar hoopte wel op een iets betere uitvoering dan die van het verhaal over het vermeend vermiste lijk, prima verhaal dat maar de uitvoering en het acteren vind ik maar matig. Menigeen zal mij hierin willen tegenspreken maar dat is nu eenmaal mijn ervaring

Best wel een liefhebber van de Spaanse misdaad en horror, deze thriller mocht daarom niet genegeerd worden en de beoordeling hier op MM liegt er niet om. Toch aardig op mijn hoede de film aangegaan om niet dezelfde fout te maken als bij El cuerpo. Daar was ik ook verleid door de hoge score echter viel die voor mij toch aardig lager uit, zoals eerder vermeld.

Goed het verhaal is niet eens zo vernieuwend te noemen. Een vermoedelijke crime de passionel in een hotel en de hoofdverdachte een gerespecteerd en rijke ondernemer. Of.... zit er meer achter, langzaam aan krijgen we via terugblikken meer te weten over de hoofdpersonages, middels een voorbereiding op een verhoor door een advocaat laat het verhaal zich vertellen. So far so good.

De opbouw laat zich rustig voortduwen, het verhaal neemt de tijd en dat moet je kunnen waarderen. Dit wil wel vaker gebeuren met de Spaanse thrillers is mij duidelijk geworden, voor mij geen probleem zolang het maar boeiend genoeg blijft zodat je concentratie door de prent opgezogen wordt.

Het acteerwerk is prima verzorgd, Het script loopt soepel en de regisseur houdt alles prima onder controle, chappeau! Al snel zie we de problemen ontvouwen voor het liefdeskoppel, breukjes in de verboden liefde en door een onoplettend moment is er een serieus groot probleem ontstaan. Prima uitgangspunten voor een ingewikkeld verloop van verhaal, de hamvraag is of alles wel klopt met de feiten. Daarmee begint het puzzelwerk pad echt los te komen.

De film heeft een aangenaam tempo aangemeten gekregen, daarmee geeft het de rust om het verhaal goed op je in te kunnen laten werken. Een paar leuke ontwikkelingen die elkaar redelijk ingenieus kruizen doen het goed binnen het verhaal en daarmee de lijnen langzamerhand uitstippelen voor jou als kijker.

De film heeft de nodige vlijmscherpe randjes, de leugens, het geld om bewijs te laten verdwijnen en een advocaat van de duivel zijn een paar voorbeelden. Op momenten wordt je even flink wakker geschud door een wending, wendingen met erg sterke ladingen waardoor menselijk moraal ver lijkt te zijn. Het lijkt erop dat het verhaal zijn beklag wil doen over de elite die wereldwijd overal maar mee weg lijkt te komen. Alles is te koop dus vrijheid na een misdaad ook, verstotelijk hoe dat dan ook maar mag zijn. En narcistisch trekje van de mens.

Een mooi inelkaar stekend verhaal, weer een Spaans filmproduct dat er mag zijn.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Goede Spaanse thriller, waarvan het verhaal vanaf de eerste tot de laatste minuut (duurt circa 100 minuten) weet te boeien, te vermaken en te verrassen.

In dit verhaal draait het om de jonge en succesvolle getrouwde (met kind) zakenman Adrián Doria (gespeeld door Adrián Doria), die neergeslagen wakker wordt in een van binnenuit afgesloten hotelkamer en waarbij zijn minnares, de fotografe Laura Vidal (gespeeld door Bárbara Lennie), dood op de grond van de badkamer ligt. Omdat hij hoofdverdachte is, huurt hij de getipte advocate Virginia Goodman (gespeeld door Ana Wagener) in en gedurende een hectische avond/nacht proberen ze samen gedurende drie uren te verduidelijken wat er precies gebeurd is.

Hoewel het verhaal niet bepaald origineel is (vanwege het oplossen van een moord), zit het sfeervolle verhaal wel goed en leuk in elkaar en bevat het ook in een hoog tempo de nodige wendingen (omdat je niet weet of iemand de waarheid verteld) en verrassingen, waardoor het pas op het einde duidelijk wordt hoe de vork in de steel zit en de ontknoping was zeker verrassend.

Dat deze film mede goed is komt door de cast die goed en overtuigend speelt en met name door de beide hoofdrolspelers in het verhaal te weten de al eerder genoemde Mario Casas en Ana Wagener. De laatste zelfs in een dubbelrol (als zogenaamd verdedigende advocate Virginia Goodman en als Elvira Garrido die de moeder is van de vermiste Daniel Garrido, die betrokken raakt bij een auto-ongeluk) en dat is tevens de grote verrassing van het verhaal op het einde. Verder deden ook de eveneens al eerder genoemde mooie Bárbara Lennie en José Coronado (in de rol van Tomás Garrido, die de vader is van de vermiste Daniel Garrido en die probeert te achterhalen wat er gebeurt is) het goed. Visueel gezien zag het er ook allemaal wel aardig uit.

Al met al een goede en boeiende Spaande Thriller, welke zich lekker wegkijkt en waarbij je vooral niet moet gaan denken, want door de vele wendingen en verassingen is het vrijwel onmogelijk (dan moet je al op ieder detail gaan letten) om te achterhalen hoe het nu allemaal precies in elkaar steekt. Dit is pas de tweede film van de Spaanse regisseur Oriol Paulo en zijn eerste film, te weten "El Cuerpo (2012)", zal ik zeker ook eens gaan bekijken.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Aardige film waarin een succesvol zakenman ontwaakt in een hotelkamer naast zijn dode minnares. Een onderhoudend gemonteerde thriller/mysterie waarbij de verschillende puzzelstukjes meerdere keren een andere puzzel opleveren. Mede hierdoor blijft het wel spannend, maar het is allemaal nogal vergezocht (wat het geheel uiteindelijk niet ten goede komt).


avatar van david bohm

david bohm

  • 3074 berichten
  • 3439 stemmen

Fijne film. Sfeervol met goed acteerwerk door een cast die mij zeer bevalt. Vooral Bárbara Lennie kan ik vaak erg waarderen en ook in deze film levert ze weer een puike prestatie door een tamelijk enigmatisch personage neer te zetten.
De finale met het masker was er voor mij net over.


avatar van frans123

frans123

  • 4459 berichten
  • 1184 stemmen

bjerik76 schreef:

Het was even wennen na jaren een spaanstalige film te zien.

Die taal komt zo razendsnel over, dat ik dacht dat de film op snelspeed stond, waardoor ik dus ook de ondertiteling zo snel mogelijk las omdat ik dacht dat die binnen no-time alweer vervangen werd voor de volgende.

De spaanse zinnen komen zo lang over !

Het was even wennen dus, maar eenmaal bij het ongeluk word het inderdaad wel spannend, maar vervolgens komen er zoveel theorieën dat de moed me weer in de schoenen zakte en het mij niet meer uitmaakte hoe de vork precies in de paella zit.

Jammer.

Hahahhahaa je hebt de film niet begrepen en voel je "lost


avatar van ElPablo

ElPablo

  • 124 berichten
  • 871 stemmen

Goede film alleen jammer dat mijn vrouw ( volbloed spaanse ) in no time door had dat ana wagener een dubbelrol speelde
Dat zag ik niet en werd door het einde totaal verrast.


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

Vreselijk gemaakt sfeertje met dito acteerwerk. Lijkt GTST wel.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen


Nu zie ik dat ik mijn recensie niet heb geplaatst hier maar, Zwolle84, dat is toch helemaal niet correct wat je schrijft. GTST mocht blij zijn 25% van het talent van deze film te bezitten.

de laatste twist op het einde was er inderdaad eentje teveel en haalt helaas een boel geloofwaardigheid onderuit in deze fijne sfeervolle film.


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3240 berichten
  • 3691 stemmen

mikey schreef:
De De reactie van de advocaat, vooral met de plottwist in je achterhoofd, is (bijvoorbeeld) veel bizarder. Hoe ze zo rationeel bleef en haar missie volbracht.. werkelijk absurd.


Dat hoor je hier meerdere malen, jammer want ik had daar helemaal geen probleem mee.
Duidelijk werd er vermeld dat manlief haar heeft leren kennen op de toneelschool en hij aangaf dat zij beschikte over behoorlijke competenties binnen het acteervlak.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Left4Dead schreef:

spoiler]Duidelijk werd er vermeld dat manlief haar heeft leren kennen op de toneelschool en hij aangaf dat zij beschikte over behoorlijke competenties binnen het acteervlak.

The plot thickenssss


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7287 berichten
  • 0 stemmen

Wat een goeie film zeg. Mooi verhaal met enkele aardige plotwendingen. Op het acteren is ook weinig aan te merken. Ondanks dat er eigenlijk geen actie in de film zit, heb ik me totaal niet verveeld. Hele beste Spaanse thriller. Zo zie ze graag.


avatar van Esmeee

Esmeee

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Zeer sterke film, echt een aanrader.

Ik hou niet van te voorspelbare films en als jij daar ook niet van houd is deze perfect voor jou!

Houd de spanning er zeker in en zal je stevig verrassen.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9963 berichten
  • 4650 stemmen

Wederom geen slechte thriller van Spaanse bodem, maar wederom zover gezocht dat het bijna voorspelbaar wordt. Na drie wendingen verwacht je zeker naar het slot toe nog een paar wendingen omdat het gewoon zo'n film is. Dat was trouwens ook al een beetje het probleem bij El Cuerpo (3,5*), de vorige film van die regisseur. Toch zou ik daar de film niet helemaal op afrekenen. Het inktzwarte plot over een succesvolle zakenman die beschuldigd wordt van de moord op zijn minnares kent een hoop wendingen en hypotheses, waartussen ergens de waarheid ligt. Het zat voor mij een stuk steviger in elkaar dan El Cuerpo. De film blijft de aandacht vasthouden en boeit tot het einde, waardoor dit wel bij de betere thriller mag gerekend worden; de score liegt niet.