• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.924 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

Paju (2009)

Drama | 110 minuten
2,88 17 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 110 minuten

Alternatieve titel: 파주

Oorsprong: Zuid-Korea

Geregisseerd door: Chan-ok Park

Met onder meer: Lee Sun-kyun, Seo Woo en Sim Yi-young

IMDb beoordeling: 6,5 (592)

Gesproken taal: Koreaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Paju

"So close to want but forbidden to love."

De 15-jarige Eun-mo Choi wordt verliefd op het vriendje van haar oudere zus, die zeven jaar ouder is. Een paar jaar later trouwt hij met haar zus en verandert de verliefdheid van Eun-mo in haat. Op een dag overlijdt haar zus bij een ongeluk en begint Eun-mo samen te leven met haar zwager. Maar ze vraagt zich af wat hij te maken heeft met de dood van haar zus.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Kim Joong-sik

Choi Eun-mo

Choi Eun-soo

Boss (onvermeld)

Jung Ja-young

1st Floor Man (onvermeld)

Loses property for development 1

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1278 stemmen

De openingsfilm van het IFFR.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Ook deze ga ik bekijken op het IFFR. Lijkt me een intressante film.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Paju valt op omdat de regisseuse universele thema's aansnijd maar dit op momenten behoorlijk rommelig in beeld brengt. Het is geen film waarmee je een festival opent want daarvoor kent de film toch een aantal cruciale beginnersfouten terwijl het haar tweede film is.

De opbouw van de film is verwarrend, je krijgt geen hoogte van de hoofdpersonen en dat werkt storend. Van een aantal (hoofd)personen valt ook op dat er wisselvallig geacteerd wordt. Niet iedereen overtuigt namelijk in hun zware rol. Ook lijkt het erop dat Chan-ok Park verschillende type camera's heeft gebruikt. In het eerste uur van de film zien we korrellige beelden bij de nacht en buitenscènes terwijl er in het laatste uur geen sprake meer van is. Mij ontgaat, als dat zo zou zijn, wat het exacte doel daarvan is geweest.

Uiteindelijk is er audiovisueel niets bijzonders aan. Het gaat bij Chan-ok Park vooral om de personages en het verhaal dat ze vertelt. En als je eenmaal doorhebt waar dat verhaal heengaat en wat Chan-ok Park precies te melden heeft, is het geen onaardige film. Geen hoogvlieger maar een mooie middenmoter.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Je hebt toch nog een plaatsje bij IFFR openings screening weten te bemachtigen?


avatar van Ricochan38

Ricochan38

  • 347 berichten
  • 509 stemmen

Prachtige film zoals ze alleen in Korea kunnen maken.


avatar van Iron Maiden

Iron Maiden

  • 2649 berichten
  • 7061 stemmen

wat een ongelooflijke saaie, langdradige film.

ben 5 x in slaap gevallen, kwam geen eind aan.

Telkens begon iedereen te klappen wanneer het scherm zwart werd, maar zodra het verder ging begonnen de oeh's en aaah's.

De helft liep sowieso al halverwege weg.

Echt geen aanrader dit, tenzij je snel in slaap wilt vallen.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Zo zo. Dit is de eerste keer in mijn leven dat ik een bioscoop uitkwam en gewoon totaal niet het verhaal van de film kan vertellen. Ik snapte er helemaal niets van. Hij was lang, ook al duurde hij 'maar' 110 minuten, en er was werkelijk geen touw aan vast te knopen. Nu ik het verhaaltje hier boven zo terug lees kan ik er wel om lachen, aangezien ik die verhaal lijn er nooit zelf uit heb kunnen halen. Aparte ervaring. Helaas wel een enorm saaie.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

danuz schreef:

Je hebt toch nog een plaatsje bij IFFR openings screening weten te bemachtigen?

Ja.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Psychologisch drama, dat wat last heeft van zijn warrige opbouw. Daardoor komt het op zich niet onaardige verhaal te fragmentarisch uit de verf.

Film draait om de weifelende reacties van een tiener/jong volwassene op de dramatische gebeurtenissen in haar directe omgeving in heden en verleden én om haar haat/liefde verhouding met haar zwager (een ingetogen rol van Seon-gyun Lee), die ook de nodige ellende achter de kiezen heeft (zie de openingsscène).

Geen topper, maar wel boeiend genoeg om de aandacht een kleine twee uur vast te houden.