• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.349 stemmen
Avatar
 
banner banner

U Samogo Sinego Morya (1936)

Drama | 71 minuten
3,36 22 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 71 minuten

Alternatieve titels: By the Bluest of Seas / У самого синего моря

Oorsprong: Sovjet-Unie

Geregisseerd door: Boris Barnet

Met onder meer: Lev Sverdlin en Yelena Kuzmina

IMDb beoordeling: 6,9 (1.310)

Gesproken taal: Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot U Samogo Sinego Morya

Yussuf and Aliosha hebben schipbreuk geleden en verblijven op een eiland in de Kaspische Zee. Ze worden gered door leden van een visserscommune. Ze gaan beiden werken in deze commune en vallen ook beiden voor de mooie communeleidster Masha. Er ontstaat een competitie die hun vriendschap onder druk zet.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Bizarre film,mede omdat er duidelijk in geknipt is,waarschijnlijk door de stalinistische censor.

Qua verhaal combineert de film elementen van de romantische comedy en zelfs musical met pure propaganda over stoere communisten die in weer en wind de USSR meestuwen in de vaart der volkeren( Stachanov wordt ook uitdrukkelijk genoemd).Verder kun je het ook nog opvatten als een multiculti buddymovie over een Rus en zijn Turko-moslim kameraad die amper verstaanbaar Russisch spreekt,en die samen achter hetzelfde blonde grietje dat op Uma Thurman lijkt aanzitten,wat hun vriendschap uiteraard slechts versterkt.

Door het knipwerk lijkt het soms alsof je naar een radicale nouvelle vague film zit te kijken met extreme jump cuts,wat wellicht niet de bedoeling van Barnet was.

Opvallend zijn natuurlijk de beelden van de Kaspische Zee,zeer lyrisch in beeld gebracht,al hadden kleuren hier,moet je toegeven,wel geholpen.Mooiste sequentie is die van het scheepje wiegend ophet kolkende water tijdens de storm,ziet er zeer goed uit.

p.s.:dat grietje heet uiteraard Masha en geen Misha.Dit is geen stiekeme gay-movie !


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

Doet denken aan de vroege films van de legendarische cineast Aleksandr Dovzhenko , vooral op het gebied van lyrische poëtische editing . Alleen gaat het hier niet om een ' stil ' meesterwerk , dus is het net wat anders en iets vernieuwender / experimentieler . Ook kunnen we aan de hand van U samogo sinego morya (1936) goed zien waar Jean-Luc GODard dikwijls zijn inspiratie vandaan haalt .

Wat mij betreft de beste film van Boris Barnet en een van de beste films aller tijden !

***** / *****