• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.047 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.710 stemmen
Avatar
 
banner banner

Arashi ga Oka (1988)

Drama | 143 minuten
3,19 8 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 143 minuten

Alternatieve titels: Onimaru / Wuthering Heights / 嵐が丘

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Yoshishige Yoshida

Met onder meer: Yûsaku Matsuda, Yūko Tanaka en Rentaro Mikuni

IMDb beoordeling: 6,9 (337)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Arashi ga Oka

Gebaseerd op Brontë's gelijknamige roman en door Yoshida verplaatst naar een middeleeuws Japan. De Berg van Vuur wordt door twee elkaar vijandige takken van dezelfde familie vereerd om zo de goden te kalmeren. De woesteling Onimaru werd als wees opgenomen door familie aan de westkant. Hij wordt verliefd op dochter Kinu, maar naar familiegebruik moet ze na haar eerste menstruatie afreizen naar de hoofdstad om priesteres te worden. Om de berg niet te hoeven verlaten reist ze naar de oostkant om zich daar als huwelijkskandidaat aan te bieden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van -fal

-fal

  • 2028 berichten
  • 2290 stemmen

Een afwijkende Yoshida, niet verwonderlijk na 16 jaar pauze. Ofschoon hij een enkele keer de betekenis van een scene pas in de volgende verduidelijkt, is de vertelstructuur vrij eenvoudig, nagenoeg lineair. Ik ken Bronté's roman niet, noch een verfilming ervan, maar was er vermoedelijk ook nooit opgekomen dat deze film gebaseerd is op een westerse stof. De film neigt zowaar een beetje naar horror, inclusief spuitend bloed en afgehakte hand. Qua sfeer sluit het wel aan bij Yoshida's werk uit de tweede helft van de jaren '60: gedragen en mysterieus. Hier echter visueel meer warmte door de kleuren. Omdat de film minder nadrukkelijk technisch is, voelt het soms als theater. In de sterkste scènes magisch-ritueel - zoals de bijzonder fraaie scènes in goud - in de zwakkere dreigt het wat aan spanning te verliezen. Takemitsu's werk is weer prima, maar ook hier had ik hem meer ruimte gegund.

Visueel dus een voor Yoshida's doen traditionelere film, maar regelmatig erg mooi. Soms ook storend minder, zoals de scènes in het dorpje die mij bovendien door de burleske acteerstijl niet bevielen. Niet alleen hier deed de film aan Kurosawa denken. Ook het acteren en de verschijning van Onimaru vereisten enige acceptatie; Kinu werd dan weer wel fraai vertolkt door Yûko Tanaka.

Gefascineerd zitten kijken en kon de gebreken wonderwel hebben.