• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.071 films
  • 12.209 series
  • 33.979 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.002 gebruikers
  • 9.371.809 stemmen
Avatar
 
banner banner

Nagai Iiwake (2016)

Drama | 124 minuten
3,44 16 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 124 minuten

Alternatieve titels: The Long Excuse / Long Excuses / 永い言い訳

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Miwa Nishikawa

Met onder meer: Masahiro Motoki en Eri Fukatsu

IMDb beoordeling: 7,2 (1.379)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Nagai Iiwake

Sachio Kinugasa is een schrijver wiens vrouw recentelijk omgekomen is bij een busongeluk. Ze kenden voornamelijk een vriendschappelijk huwelijk en Sachio moet nu de rol van diepbedroefde weduwnaar vertolken. Hij neemt de zorg op zich van de kinderen van een arbeider die ook zijn vrouw verloor bij hetzelfde ongeluk en komt in het reine met zijn (gebrek aan) verdriet.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Interessante Nishikawa.

Deed me een beetje denken aan de films van Koreeda, maar dan nét iets minder geraffineerd. Anderzijds qua onderwerpen en drama wel net iets scherper, waardoor het absoluut wel de moeite waard is. Meet zich niet met de beste Japanse dramas, maar het zit er nu ook weer niet zo verv an.

Nigai Iiwake is een film over een taai onderwerp. Een dode relatie wordt opgeschrikt door het overlijden van één van de partners. De overgebleven partner wordt verondersteld verdrietig te zijn, maar is dat niet echt. Daarbij komt dan nog een rits drama die het allemaal nog wat complexer maakt.

Goed acteerwerk, een paar krachtige, scherpe maar ook beste harde scenes zorgen ervoor dat het 120 minuten lang blijft boeien. Visueel is het mooi genoeg, maar had het nét iets strakker gemogen en ook de soundtrack is maar van beperkte waarde. Kleine verbeterpuntjes die het verschil maken tussen een goed of geweldige film. Maar Nishikawa is wel terug, na een iets mindere film.

3.5*


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1278 stemmen

De film werd aangekondigd als een 'crowd pleaser'. Hier op de filmsite is dat een scheldwoord. De film is inderdaad geschikt voor het grote publiek, maar doet aan de andere kant daarvoor geen grote concessies. Daardoor is het zeer degelijk gemaakt en, naarmate de tijd vordert, behoorlijk meeslepend.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Dramatische karakterstudie van een egocentrische man, die na de plotselinge dood van zijn vrouw met zichzelf in het reine moet zien te komen. Via de zorg voor de kinderen van een kennis, wiens eveneens overleden vrouw bevriend was met zijn eigen vrouw, groeit het besef inzake zijn gevoelloze gedrag in het verleden.
Geschakeerde, bij vlagen hartverwarmende film, dan weer kil en koud. Die sfeerwijzingen zijn vooral terug te vinden in de prima vertolking van Masahiro Motoki. Het zijn evenwel de beide kinderen, die regelmatig de show stelen.