• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.162 stemmen
Avatar
 
banner banner

Celda 211 (2009)

Actie / Drama | 113 minuten
3,71 1.889 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 113 minuten

Alternatieve titel: Cell 211

Oorsprong: Spanje / Frankrijk

Geregisseerd door: Daniel Monzón

Met onder meer: Luis Tosar, Alberto Ammann en Carlos Bardem

IMDb beoordeling: 7,6 (73.527)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Baskisch

Releasedatum: 4 november 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Celda 211

"To survive inside, he has to become one of them."

Juan Oliver is een ambitieuze, net beginnende, gevangenisbewaker. Op zijn eerste dag komt hij iets eerder, zodat men hem een beetje kan inwerken. Tijdens de rondleiding raakt hij buiten westen door een ongelukje bij een deel waar men aan het bouwen is. De anderen leggen hem in een nabije leegstaande cel, nr. 211, om hem op te lappen. Maar dan breekt er een grote opstand en rel uit in de gevaarlijke FIES-sectie, en Juan zit vast in de cel en moet zich zien te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76936 stemmen

Harde heerlijke jailmovie met goede acteerprestaties en goed verhaal.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12266 stemmen

Wat een film geweldig met een hele goede sfeer.

Acteerwerk is heel erg goed.

Er waren haast geen special effect maar dat was hier niet nodig.

Het verhaal en alles eromheen deed al het werk.

4 sterren


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Geweldige gevangenisfilm.

En binnen het subgenre absoluut een uitschieter en dus aanrader.

Verantwoordelijk hiervoor zijn de sterke acteerprestaties en het suspensevolle verhaal. Dat laatste is iets wat uiteraard het beste werkt wanneer men de synopsis van tevoren niet kent, omdat dit bijdraagt aan enige empathie voor de hoofdpersoon. Zoiets komt overigens vrijwel elke film ten goede, maar dat terzijde.

Zeer goed.


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Deze heb ik gezien op het BIFFF Filmfestival. ( http://www.bifff.org )

Mja, dat was niet slecht. Ik heb al een hoop gevangenisfilms gezien en deze past mooi in dat rijtje als middenmoter. Hij wil vanalles tegelijk zijn: zwaar Drama, Actiethriller, Politieke aanklacht, Geweldfilm, maar geen van deze genres steekt er genoeg bovenuit zodat het 'niet vlees of niet vis' is geworden.

Hij werd deftig in beeld gebracht met goed spelende acteurs. Spijtig dat Juan er in't begin uitziet als een watje. Hij wist me niet te overtuigen dat hij zomaar kon veranderen in een koele 'badass' die in staat is tot brutaal geweld, laat staan een moord ! Malamadre daarentegen kwam wel geloofwaardig over als de charismatische en wreedaardige leider van de losgeslagen gevangenen.

Ik vond hem wat langdradig, maar hij verveelde nergens.

6,5/10.
De moeite om eens gezien te hebben, maar of ik hem ooit zal willen herbekijken...?
Ik denk het niet.

Filmsite : CELDA 211 - 5 de Mayo a la venta en DVD y BLU-RAY - celda211.com


avatar van Jesse93

Jesse93

  • 439 berichten
  • 412 stemmen

Weer een lekker spannende film. Ik wist niet wat ik moest verwachten van deze film en het heeft me erg doen verbazen. Het verhaal was erg mooi in elkaar gezet en de personages waren super!

Op sommige stukken dacht ik wel van waar zijn ze mee bezig. Juan praat tegen te bewaarders alsof die ze al lang kent, terwijl hij zich voor doet als een gevangenen die er pas 1 dag zit. En er zaten nog wel mee stukken in waarvan ik vond dat Juan zichzelf te veel verraden. Maarja de gevangen zijn misschien niet al te slim.
Dit was weer een film met niet zo'n goed eind. Vond het wel een beetje vergezocht dat Juan zijn vriendin werd doodgeslagen en dan ook nog precies door de directeur of iets dergelijks. Ook wel jammer dat Jaun net werd doodgeschoten door een geweer waarvan hij heeft vertelt waar die lag.

Erg spannende film die de spanning hoog houdt gedurende de hele film. Een dikke 4!


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Aardige film, verder niks speciaals. Verhaal gaat heel makkelijk. Hij klimt wel heel makkelijk bovenop. Het was allemaal wel erg toevallig. Het begon ook wel redelijk, maar werd op een gegeven moment eentonig en saai. Zo eentonig en saai zelf dat ik maar voetbal ben gaan kijken, omdat ik anders in slaap zou vallen.
Daarna werd het wat beter, maar het wordt pas echt vermakelijk zodra bekend wordt dat zijn vrouw dood is. Hel barst los en het wordt eindelijk echt interessant.

3,0* voor een simpele, doch vermakelijke film

Ook ik vond het accent van die leider erg storend in het begin en totaal functieloos...


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Nummertje 2 op het PAC festival was Celda 211.
Een behoorlijk enerverende achtbaanrit in het gevangenisleven in Spanje. Er wordt veel geweld gebruikt in de film en een beetje bloed wordt ook niet geschuwd.
Waar je op een aanta momenten bang bent dat de film verzeild raakt in de clichés(walkie talkie moment) weet de regisseur de film toch nog een bepaalde draai aan de film te geven die behoorlijk zwaar op de maag ligt en bepaald niet alledaags is bij dit soort films.

Geen aanrader voor de happy end mensen. Wel een erg mooie film met een lekkere cast vol typetjes en een vlot+aangrijpend verhaal.

3,5*


avatar van Le Edzel

Le Edzel

  • 879 berichten
  • 2624 stemmen

Heel erg sterke, tamelijk harde film. Deze film zonder enige voorkennis gekeken, en dat beviel erg goed.

Malamadre is indrukwekkend, zijn stem in combinatie met zijn uiterlijk is imponerend. Ook Calzones rol is erg goed neergezet, je ziet hem als het ware steeds verder in de situatie verdwijnen en veranderen. Na de dood van Elena gaan ook bij hem de remmen los.

De film blijft constant boeien en het blijft gissen naar wat er zal volgen.

De overige cast is trouwens ook goed, bijvoorbeeld de commandanten van Malamadre. Goede types.

Deze film verdient zeker zijn 4 sterren.


avatar van Beloki

Beloki

  • 107 berichten
  • 588 stemmen

Hoewel de film natuurlijk wel erg ongeloofwaardig is, is hij wel continu spannend. Je bent er heel de film alert op dat hij of iemand anders zijn identiteit niet perongeluk verraadt. . Beklemmend, maar zeker vermakelijk.

Goed acteerwerk van deze onbekende acteurs.

4*

B.


avatar van mr.shhh

mr.shhh

  • 60 berichten
  • 185 stemmen

Een waar meesterwerk!

Zelden zo'n complete film gezien. Echt heel goed enorm goede spanningsboog. Goede acteurs en een nog betere (enorm rauwe) sfeer.

Niets meer aan doen.


avatar van Jack Sparrow

Jack Sparrow

  • 472 berichten
  • 3271 stemmen

mr.shhh schreef:
Een waar meesterwerk!

Zelden zo'n complete film gezien. Echt heel goed enorm goede spanningsboog. Goede acteurs en een nog betere (enorm rauwe) sfeer.

Niets meer aan doen.


Geheel mee eens! Nooit gedacht dat er nog zo'n meesterlijke gevangenis film gemaakt zou worden. Onder de indruk van dit! Ook een van de beste scripts van de laatste tijd!


avatar van Billy-Pilgrim

Billy-Pilgrim

  • 356 berichten
  • 620 stemmen

Zo goed was hij nou ook weer niet. Het gegeven was natuurlijk wel interessant. De acteurs deden het prima. Malamadre vond ik zelfs fantastisch spelen. Er zit naast de actie ook genoeg humor in de film. Tot daar aan toe beviel het me. Echter, de uitwerking van het verhaal duurde soms wel erg lang. Het ging allemaal vrij traag en de reden daarvan was me niet helemaal duidelijk. Het midden gedeelte was vooral wachten op het slotstuk. Dat mevrouw uiteindelijk zo dom was om met een baby in haar buik tussen een boze menigte te gaan staan vond ik eerder irritant dan zielig. Dat meneer dan alle controle verliest, is dan weer wel voor te stellen. Maar dat hij dan uiteindelijk ook sterft vond ik wel weer teveel van het goede. Het werd zo allemaal wel overdreven tragisch. Wat ik dan wel weer interessant vond, waren de scenes buiten de gevangenis, waar de politieke spelletjes gespeeld werden. Helaas bleef dit aspect een beetje onderbelicht.

Wel een boeiende film dus, maar de uitwerking had beter mogen zijn. Ik twijfel nog tussen 3 en 3.5, voorlopig ga ik voor het laatste.


avatar van deLeeuw

deLeeuw

  • 678 berichten
  • 1944 stemmen

Sterke film die de spanning er vanaf het begin goed in houd. Zeker niet een meesterwerk, zoals sommige beweren. Daarvoor miste het het beetje aan gevoel en tijd. Tijd in de zin dat het verhaal tamelijk vlug doorstoomde.

Het gebeuren buiten de gevangenis (rellen, nieuws etc.) daar had meer in kunnen zitten. Nu was dit op sommige momenten vrij kleinschalig en sommige momenten zelfs (vooral visueel) amateuristisch.

Ik hoopte op een film à la Shawshank (wat bloederige natuurlijk), maar dat is natuurlijk moeilijk om te evenaren. Al met al helaas net geen 4,0.


avatar van ExToR

ExToR

  • 147 berichten
  • 116 stemmen

Aan het begin van deze film verwacht je eigenlijk een beetje het standaard verhaaltje over een opstand in een gevangenis. Echter al snel merk je dat de vork iets anders in de steel zit en tegen het einde aan wijkt deze film zelfs compleet af van alle andere films hierover. Sterk verhaal, met sterk acteerwerk en niet het bekende eind goed al goed. Kan eigenlijk vrij weinig minpunten voor deze film noemen.

Een zeer goede film, boordevol actie, waar je geen moment verveeld zult zijn.


avatar van boekie73

boekie73

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Sinds lange tijd niet zo'n intrigerende film gezien.

Eigenlijk schrijf ik nooit een commentaar op de site, maar kijk wel altijd naar wat de reactie's van andere zijn om een film te gaan kijken of niet.

Maar deze film gaf me aanleiding om toch een bericht te plaatsen om andere aan te sporen om de film toch te bekijken

Hoort zeer zeker thuis in mijn top 10


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Het is moeilijk om nog een originele draai aan het gevangenisgenre te geven maar toch is het Monzón gelukt. Ik werd sowieso een beetje verrast dat Juan zelf een gevangene zou spelen. Ik ging er meer van uit dat hij zoals in een Panic Room vanuit een celletje zou opereren terwijl de gevangene het op hem voorzien hebben. Met de uiteindelijke weg die de film is ingeslagen werd ik zowaar nog vrolijker.

Juan wordt overtuigend gespeeld door Alberto Ammann. Malamadre speelde goed al had ik af en toe mijn twijfels bij zijn stem. Apart, maar soms leek het alsof hij extra tough wilde klinken terwijl het eerder leek op een hevige keelontsteking.

De film heeft verder een aantal stoere en gewelddadige scenes. Voor het dramatisch effect is het bijna vanzelfsprekend dat Juan's kindje doodging, maar ik had niet verwacht dat Elena zelf ook doodging. Best sneu, en ik kan me de reactie van Juan dan ook wel voorstellen. Het einde is niet echt verrassend, zelfs niet dat Juan ook het loodje legde. Uiteindelijk gaat het gezegde 'Op het verkeerde moment op de verkeerde plaats' maar toch weer mooi op en laat het zien hoe het in één dag een leven totaal kan verwoesten. Mooie film.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7005 berichten
  • 9789 stemmen

Sterk gevangenisdrama met een spannend, compact script. Het gegeven is intrigerend en wordt op intelligente en (redelijk) geloofwaardige wijze uitgewerkt. Degelijk akteerwerk ook. Visueel niet heel bijzonder maar aantrekkelijk genoeg. Voornaamste pluspunt van de film is het langzaam escalerende sfeertje; aanvankelijk valt er nog wel wat te grinniken over de situatie van de hoofdpersoon, maar gaandeweg wordt alles toch wel erg grimmig en somber. Dat zal helaas wel weer anders zijn in de onvermijdelijke amerikaanse remake.


avatar van Rothko

Rothko

  • 40 berichten
  • 702 stemmen

Raffael77 schreef:

(quote)

Dat is nou wat ik het meest verrot vond aan de film. Typisch Spaans aangezien ze dat bij meerdere films doen Rec 1 is daar ook zo een van.

Het lijkt wel amateuristisch filmen.

niets te maken met amateurisme! Het is een keuze! Geen gelikt hollywood camerawerk maar dichterbij en rommeliger. Je bent waarschijnlijk ook iemand die naar een abstract schilderij kijkt en zegt dat de schilder de druipers vergeten is weg te schilderen??? Nee dus het is een keuze ze te laten zien, omdat t iets te vertellen heeft en op z'n plek is.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Als je nog niet wakker e/of geconcentreerd was, dan was je het wel na het zien van de openingsscène, jakkie zeg. De toon is gezet zullen we maar zeggen.

De kijker wordt absoluut niet gespaard. Genoeg grove en gore perikelen, de gevangenen zijn soms angstaanjagend en de spanning is op sommige momenten om te snijden. Vooral Malamadre (Luis Tosar) is ontzettend indrukwekkend. Wat een man! Hij en Juan Oliver (Alberto Ammann) weten de film te dragen. Ongelofelijk wat voor een indruk ze achterlaten en hoe ze je op sommige momenten bij je strot grijpen.

Prima balans in de film. De spanning en de grimmige sfeer is aanwezig, net als de politieke ondertoon. Toch krijg je ergens nog sympathie ook voor de gevangenen. De vriendschappen die ontstaan zijn soms zelfs ontroerend. Ze zijn loyaal aan elkaar en solidair.

Het tempo is lekker vlot, iets wat een film als deze ook nodig heeft. Sterke dialogen, goede interactie, gruwelijke spanning, gore scènes en nog best een portie diepgang ook.

Wat wil een filmliefhebber nog meer?


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Zeer overtuigende gevangenisfilm die van begin tot einde wist te boeien.

Het is lastig genoeg om nog origineel uit de hoek te komen met een gevangenisfilm door films als The Shawshank Redemption of de TV serie Prison Break. Maar het is de makers van deze Spaans/Franse Cell 211 goed gelukt. Het feit dat een bewaker zich als gevangene voor moet doen om te overleven is origineel en ook nog eens bijzonder goed uitgewerkt. Er hangt een continue spanning of het Juan zou lukken om zijn identiteit verborgen te houden.

Cell 211 laat met de introscene al zien dat ze het realisme en het rauwe geweld niet schuwen. Lijkt me een prima zaak om als film indruk te maken, want het moge duidelijk zijn dat het leven in zulke gevangenissen echt vreselijk zwaar is. Niet dat ik medelijden met dat soort tuig heb, maar ik kreeg het wel met de onschuldige Juan doordat men alles toonde.

Het 1e gedeelte van de film is echt heel sterk. De introducties van de personages is boeiend en net als je denkt dat het plot wat inkakt omdat er weinig verandert, komt de film gelukkig met een nieuwe twist als Juans baby en later ook zijn vrouw zelf sterven waarna hij helemaal door draait en zelfs de keel door snijdt van de persoon die hier verantwoordelijk voor was, nota bene de directeur.. Misschien ietswat allemaal toevallig, maar ach..is niet zo erg. Dat Juan op het einde sterft had ik wel een beetje aan zien komen. Immers, hij heeft niks meer om voor te leven nu vrouw en baby dood en zijn zon einde past goed bij een realistische film als deze. Prima gedaan dus!

De personages Juan en ook Malamadre spelen echt heel overtuigend. Misschien vond ik de rol van Malamadre nog wel beter. Wat een freak zeg! Het contact tussen die 2 was dan ook sterk gespeeld. Ik vond alleen die ene gozer die zon vreselijk rauwe en hese stem heeft of ie 4 dagen op een Heavy Metal concert heeft staan schreeuwen wat ergerlijk. Maar gelukkig kwam hij er maar af en toe in voor. Het was wel fijn om weer eens wat voor mij onbekende acteurs hun rol goed neer te zien zetten. Ik ken niet veel Spaanse/Franse films, waardoor dit weer een verrassing uit het buitenland is. Helaas zal Hollywood er volgend jaar vast wel weer een remake van willen maken. Is helemaal niet nodig; dit overtref je toch niet.

Zware aanrader! 4*


avatar van schip010

schip010

  • 83 berichten
  • 283 stemmen

* 4,5 Dit is een film die er toe doet. Erg goed, en bovenal orgineel.Prachtig geacteerd en een goede verhaallijn.Geweld in deze film is functioneel, maar doet niets af aan het prachtige psychologische aspect . Oooh, een verademing tussen al die hollywoodshit.Uitzonderingen daar gelaten.


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Celda 211
Zo zie je dat je door de quiz op de chat weer waardevolle tips krijgt van ditmaal Elineloves. Op het eerste gezicht lijkt dit inderdaad vrij standaard en niks nieuws onder de zon. Maar de uitwerking van Monzón maakt dit een hele sterke gevangenis film. Een aantal cliché's en wendingen zijn nog steeds voorspelbaar maar toch is deze film erg vernieuwend. De rauwe sfeer levert prachtige scenes op. Visueel zit het allemaal sterk in elkaar.
Ook de acteurs zijn goed, bij lange na niet vlekkeloos maar ze stonden hun mannetje. De film toont een menselijke kant van de gevangenen. Het was overigens totaal geen verrassing dat Juan uiteindelijk hun kant koos. Maar daar ergerde ik mij niet zoveel aan.

Zeker sterk uit een onverwachte hoek. En dit laat maar weer eens zien dat hij genre nog bij lange na niet leegbloed.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Wat je er ook van vindt, Luis Tosar's Malamadre is een verschijning die je niet snel zal vergeten. Niet dat de man zo onvergetelijk goed staat te acteren, maar zijn voorkomen is al imponerend, zijn stem en drift de finishing touch. Ideale pijler dus. De cast heeft nog een aantal van dat soort -zij het iets minder- markante heethoofden die je in zo'n haveloze bajes mag verwachten. Het opgefokte sfeertje werkt dan ook wel en waar Juan in eerste instantie mee wegkomt, is nog wel in mee te gaan.

Maar daar wringt het natuurlijk al een beetje. De band tussen Juan en Malamadre blijft gedurende de hele film een merkwaardige en zo kent het scenario nog een aantal broze plekken. Met name rondom Juan's vrouw is het broddelwerk en de flashbacks zijn al helemaal niet te harden. Het verloop heeft daar uiteraard nogal onder te lijden. Jammer, want verder is het best wel een lekker ruwe film met de nodige testosteron en wat spanning, die ook nog wat lef toont en iets aan de kaak stelt.


avatar van gijsvogel

gijsvogel

  • 225 berichten
  • 940 stemmen

Goede film, hoe dan ook.

Maar ergens wringt de schoen....

In het begin neem je het verhaal rondom de opsuiting van Juan nog wel voor lief, maar daarna stapelen de foutjes in het verhaal of het script zich een beetje op waardoor de eerste helft van de film een beetje ongeloofwaardig en voorspelbaar wordt her en der.
Ikzelf had redelijk vaak het gevoel van: "naààh... maar als... dan...film om zeep..."

Ongeloofwaardig wordt de film een beetje in de Riot scene voor de gevangenis deur, omdat je A) de mensenmassa niet zo uit de hand laat lopen om een gevangenis rel, en B) niet de mensenmassa gaat neerknuppelen terwijl het ook redelijkerwijs anders had gekund op dit punt.
Meest vage moment wat mij opviel waren alle vuistjes in de lucht voor die gevangenis deur, terwijl er eigenlijk niet echt iets concreets naar buiten gelekt kon zijn op dat moment.

Beetje overactieve figuranten naar mijn idee....

Toch gaf het mij bij tijd en wijle enige mind-twists, gewoon alleen al om af en toe de omschakeling te moeten maken in het verhaal (bewaarder wordt "gedwongen" gevangene wordt "echte" gevangene)`om op het einde te kunnen concluderen, jah, toch wel een leuke prent.

Verder mis ik een stukje bevestiging in de film, wat gelijkertijd ook wel weer het einde lekker open houdt....
op een gegeven moment wordt Juan namelijk verteld dat zijn vrouw zou zijn overleden, maar of dat echt zo is maakt de film niet geheel duidelijk.
Hierdoor bleef ik een beetje gissen of het nou wel of niet waar was, waardoor er bijvoorbeeld weer een andere verhaallijn open had gelegen (of een ander einde bijvoorbeeld)

hoe dan ook:

One to watch, maar er blijft aan deze film wel wat te schaven....

2.5* op dit moment


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2219 berichten
  • 3469 stemmen

Verhaal is leuk bedacht en zou voor een erg goede film kunnen zorgen, maar halverwege krijgen we een aantal grote toevalligheden en overdreven plottwists waardoor er weinig meer over is van het enigszins realistische aan het begin van de film. Met als toppunt de gevangenis die elke keer weer iemand naar binnen stuurt op het uit te praten, waarop de gevangenen die persoon weer bedreigen/meppen noem het maar op. Ze zijn toch niet helemaal achterlijk daar? Desondanks een aantal leuke en boeiende personages en de opstand in de gevangenis wordt boeiend in beeld gebracht. Denk alleen als dit een Hollywoodfilm was geweest (met als enig verschil Engelstalige acteurs), de recensies niet zo lovend waren, maar dat is mijn gedachte.

Flashbacks vond ik ook niet erg denderend.

3*


avatar van patrick17

patrick17

  • 613 berichten
  • 448 stemmen

Een film waarbij ik niet goed weet wat ik er eigenlijk van vind eigenlijk haha.

Het is ten eerste een spannende film met inderdaad de vraag of Juan

verraden zou worden door de menigte of eventueel de bewakers.

In de film zaten op een paar momenten dat de spanning aardig hoog werd.

De film heeft inderdaad misschien wel in der loop van de film een

ongeloofwaardig wending.

Ik vind Luis Toral een erg sterke personage neerzetten. In heel de film komt hij

bij mij over als overtuigend. De rol van Juan werd ook niet verkeerd weg gezet

maar hij kwam in het begin soft over en kwam pas echt los op het moment

dat het toe deed in de film.

Gevangenis films zijn meestal goed te doen ook deze mag er zeker wezen.

Spanning zat er goed in en de film weet op geen enkel moment te

vervelen. Het einde had anders gekunnen maar ook dit einde is zeker niet verkeerd

te noemen.

3.5 *


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Spannende film met wat script en uiterlijk problemen.

Typische film die het goed doet bij het grote publiek. Veel vaart, leuk verteld en niet te ingewikkeld. Kan ik daar goed mee leven en is daar weinig mis mee. Helaas is het op een key moment in het script slap geschreven en blijft dat de film lang door bonken.

Zo is het idee van de film leuk bedacht. Man van de wet, komt in de cel en door omstandigheden aan de kant van de gevangenen te staan. Het in de cel moeten blijven is natuurlijk al wat toevallig, maar dat stoort allerminst, dat soort toevalligheden kunnen mits gedoseerd altijd wel. Maar het stuk met zijn vrouw die de turningpunt binnen het hoofdkarakter duidelijk moet maken is zwak geschreven. Die vrouw gaat als zwangere vrouw tussen die mensen staan, en gaat al helemaal niet midden in een riot staan. De onlogische actie maakt duidelijk dat de schrijvers voor de simpele weg kozen, en dat is het kwalijkst. Denk toch dat er met iets meer denkwerk een plausibelere manier had kunnen zijn om zijn turn duidelijk te maken..

Het is een jammerlijke smet op een verder degelijke film. Spannend blijft het altijd en je gaat ook de gehele speelduur goed mee met de personages zelfs door het bovengenoemde struikelblok. Visueel is het allemaal net te degelijk om het script dingetje over het hoofd te zien, en blijf je zitten met een vermakelijke film, waarbij je geen extreem hoge verwachtingen moet hebben.

3 sterren.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Een fijne gevangenisfilm, die van begin tot einde overtuigd en lekker rauw en grimmig is.

Zo zie ik ze graag moet ik zeggen. Het is een film met een sterk script, dat behoorlijk geloofwaardig uitgewerkt werkt. Er zitten her en der wel enkele momenten in, waarbij je jezelf kunt afvragen, waarom dat nu net op dat moment gebeurt. De rest van de film is echter zo overtuigend, dat die momenten me totaal niet konden storen. Alberto Ammann zet als Juan een goede rol neer. Ik vond hem de hele film wel overtuigen, maar op het moment dat hij hoort dat zijn vrouw dood is en hij de rest v/d gevangenen toespreekt staat hij pas echt op en is het gelijk duidelijk waarom hij er in geslaagd is de andere gevangenen te overtuigen. Toch is beste rol echter weggelegd voor Luis Tosar, die als Malamadre, de leider van de gevangenen, echt zeer overtuigend speelten ontzettend veel charisma uitstraalt. Hij is rauw, hard en op alle fronten overtuigend, waarbij hij ook nog af en toe een grappige opmerking heeft. Bijvoorbeeld het moment, waarop zijn familie bedreigd wordt door die ETA-gevangene,, waarop Malamadre heel droog antwoord dat hem dat niets uitmaakt, omdat hij slechts alleen een neef heeft en hij dat toch een enorme lul vindt.

Vernieuwend is Celda 211 zeker niet, maar het is vooral de uitwerking die wel origineel is en die in combinatie met de sterke sfeer, het goede acteerwerk en de spanning die de film overbrengt, ervoor zorgt dat de film van begin tot einde boeit en geen seconde te lang aanvoelt.

Dikke 4,0*


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Boeiend!

De korte scenes tussen Juan Oliver en zijn hoogzwangere vrouw/vriendin misstaan zeker niet in deze lekker chaotische film, aangezien deze vredige, lieflijke scenes een prima voedingsbodem zijn voor Juan Oliver `s uiteindelijke, begrijpelijke ommekeer.

De manier waarop zijn zwangere vrouw het loodje legt doet wel flink wat vraagtekens oproepen. Ik kon goed leven met het al wat ongeloofwaardige uitgangspunt van de film, immers anders heb je geen film. De manier waarop de vrouw van die gevangenisbewaarder informatie onthouden wordt is echter stuitend.

Om het nog erger te maken wordt ze notabene zelfs door een uiterst sadistische gevangenisdirecteur afgeranseld, tijdens een opstootje buiten de gevangenis????? Je moet wel lef hebben als gevangenisdirecteur om zoiets te doen zeg, nou, nou. Alsof een gevangenisdirecteur voorop in de strijd gaat, terwijl hij daarbij ook nog eens zoveel te verliezen heeft en dan zo `n uitermate laffe daad plegen omdat het zogenaamd zwart voor zijn ogen ziet. Kortom, ongeloofwaardigheden ten top af en toe, waaraan ik mij flink ergerde.

Toch ga ik de film zeker niet mega afrekenen op enkele mankementen, aangezien de gevangenisopstand best indrukwekkend was weergegeven. Daarbij leidde de hierboven door mij beschreven situatie tot extra sympathie voor de keuzens van de gevangenisbewaarder en wat voor een vuile rat was die gevangenisdirecteur toch zeg. De manier waarop hij tot het bittere einde zijn hachje probeerde te redden voelde desondanks wel geloofwaardig aan.

Al met al prima vermaak, al had er veel meer in het vat kunnen zitten. Een 3,5*


avatar van roof

roof

  • 10 berichten
  • 10 stemmen

Was erg benieuwd, is wel mijn genre film. Zat een heel goed verhaal in. Zeker het stage lopen en in de hel belanden. Uiteindelijk komt de hoofdrolspeler in een situatie die hem doet besluiten te handelen zoals gevangenen. Er wordt hem onrecht aangedaan. Een hele goede verhaallijn. Een aanrader, een van de betere films die ik afgelopen jaar heb gezien.