• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.285 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.085 gebruikers
  • 9.376.609 stemmen
Avatar
 
banner banner

Chi Bi Part II: Jue Zhan Tian Xia (2009)

Actie / Avontuur | 136 minuten
3,76 298 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 136 minuten

Alternatieve titels: Red Cliff: Part II / John Woo's Red Cliff: Part II / Red Cliff II

Oorsprong: China / Hongkong / Japan / Taiwan / Zuid-Korea

Geregisseerd door: John Woo

Met onder meer: Tony Leung Chiu-wai, Takeshi Kaneshiro en Fengyi Zhang

IMDb beoordeling: 7,5 (26.349)

Gesproken taal: Mandarijn

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Chi Bi Part II: Jue Zhan Tian Xia

"Destiny Lies In The Wind"

Eerste minister Cao Cao overtuigde keizer Han een veldtocht te beginnen tegen de koninkrijken van Xu en Wu die tegen de verwachtingen in een verbond sloten. De twee machten zullen elkaar treffen in een gigantische veldslag bij Red Cliff.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sun Shangxiang

General Zhao Yun

General Gan Xing

Private Sun Shucai

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Goodfella1812

Goodfella1812

  • 209 berichten
  • 2471 stemmen

Net als deel 1, geweldig!!!

Als compleet epos is dit samen met Musa the Warrior de beste Asian actie avonturen film ooit!

Een dikke 9 uit 10.


avatar van swollenaer68

swollenaer68

  • 247 berichten
  • 777 stemmen

Geweldige film,

gekunsteld, maar prachtig gekunsteld. Groots, maar ook in detail.

Inderdaad een van de beste asian movies aller tijden. Je moet wel van grootschalige gevechten houden uiteraard....


avatar van Bélon

Bélon

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

Langdradig en grotendeels saai Pas na anderhalf uur barst de actie goed los (tip: doorspoelen!) Er zitten een paar belachelijke scenes in : als je een groep boten met 100000 pijlen bestookt lijkt het me dat toch wel iemand op het lumineuze idee kan komen om de pijlen te voorzien van vuur zodat de bootjes in brand vliegen, maar nee. Als de vrouw van je vijand eerst een zwaard trekt even later thee zet kan je toch wel bedenken dat ze iets in de thee kan stoppen.

Woo had beter van Red Cliff 1 en 2 één film kunnen maken

2,0 voor de actie scenes die wel goed waren


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Bélon schreef:
Langdradig en grotendeels saai Pas na anderhalf uur barst de actie goed los (tip: doorspoelen!) Er zitten een paar belachelijke scenes in : als je een groep boten met 100000 pijlen bestookt lijkt het me dat toch wel iemand op het lumineuze idee kan komen om de pijlen te voorzien van vuur zodat de bootjes in brand vliegen, maar nee. Als de vrouw van je vijand eerst een zwaard trekt even later thee zet kan je toch wel bedenken dat ze iets in de thee kan stoppen.

Woo had beter van Red Cliff 1 en 2 één film kunnen maken

2,0 voor de actie scenes die wel goed waren


Nee, want mist is een weersverschijnsel dat bestaat uit een dichte muur van kleine waterdruppels. Het vuur van de vuurpijlen zullen in hun vlucht doven of de boten die geraakt worden zullen niet in vlam schieten. Of ze hadden de juiste pijlen niet en/of materiaal om vuurpijlen te releasen.

De vrouw trok een zwaard om zichzelf te doden in hoop dat Cao Cao wellicht terugtrekt. Cao hield haar gewoon tegen, maar ging wel door met zijn oorlogsvoering. Ze wist dat Cao Cao tevens van thee hield (zie voorafgaande scènes) en ze weet ook dat ze tijd moest rekken en dat hij kennelijk een zwakte heeft voor vrouwen (of in ieder geval voor haar).


avatar van Raffael77

Raffael77

  • 1891 berichten
  • 0 stemmen

Dit deel vind ik toch een stuk minder diepgang hebben dan deel 1.

Idd had ie beter 1&2 samen kunnen voegen tot 1 film.

Dan was het gemiddelde hoger geweest voor beide films maar dan in 1 versie.

Toch een dikke pluspunt voor de finale klap met wel een half uur lang actie.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Kun je de 2 films eigenlijk als 1 grote film zien?


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Nomak schreef:

Kun je de 2 films eigenlijk als 1 grote film zien?

Dat kan, eigenlijk is het ook 1 lange film. Net als lotr.


avatar van validius

validius

  • 139 berichten
  • 75 stemmen

Vandaag deel 2 besteld. nu 2 weekjes wachten...dat worden lange weken. haha ben heel benieuwd naar deel 2. Deel 1 vond ik erg goed!


avatar van JTV-kijker

JTV-kijker

  • 1066 berichten
  • 2017 stemmen

Blijkbaar heb ik deel II gezien, ik wist niet dat er een deel I was, jammer dat ik die film niet gezien heb, eens huren dat maar.

Deze film vond ik wel fantastisch op zich, een mooie epische strijd met veel helden. Het camerawerk mocht wel wat beter en de special effects zagen er ook soms een beetje nep uit(vooral de grote van de legers). Verder was het mooi gedaan, leuke tactieken en valstrikken waardoor de goeien toch wel iets te makkelijk winnen. De acteur en actrisses zitten goed in hun rol en de Chinese cultuur en taal maken de film echt wel goed. Alles samen kom ik uit op een 4. Misschien iets te veel maar een 3.5 vind ik te weinig.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7005 berichten
  • 9790 stemmen

Iets minder dan het eerste deel, voornamelijk omdat vrijwel de hele film opbouw is en qua verhaal weinig meer om het lijf heeft. Het duurt anderhalf uur voordat de laatste veldslag zich aandient, maar dan krijg je ook wel een flink spektakel voorgeschoteld. Wederom wordt visueel alles uit de kast getrokken. Misschien werkt de film beter in de hermontage van 2 1/2 uur die in de europese bioscopen draait, maar die heb ik dus nog niet gezien. Bijna twee uur wegknippen lijkt me ook een beetje veel van het goede.


avatar van DiStefanO

DiStefanO

  • 185 berichten
  • 163 stemmen

Inderdaad zoals de meeste beamen. Een tikkeltje minder, maar een geweldige epos.


avatar van mihan

mihan

  • 15 berichten
  • 391 stemmen

Mooie battles, leuke strategieën maar helaas iets te langdradig. Ik vond het eerst belachelijk dat men in Azie wel een tweedelige film van in totaal 5 uur krijgt maar de rest vd wereld het meot doen van 1 film in 3 uur. Na beide delen gezien te hebben denk ik eigenlijk dat de film misschien op die manier wel beter wordt.


avatar van RickZ

RickZ

  • 1329 berichten
  • 1235 stemmen

Prachtig vervolg op het eerste deel (deze film is gewoon in tweeen gehakt, totale duur samen 4.5 uur). Vooral de veldslag op het einde is verbluffend goed.


avatar van RapTile

RapTile

  • 29 berichten
  • 29 stemmen

heerlijk genoten van beide delen.

mooie opnames, omgevingen, tactieken, gevechten en ga zo maar door.

Ze hebben mij van begin tot het eind kunnen boeien!


avatar van wolverine77

wolverine77

  • 21 berichten
  • 188 stemmen

Zo nu eindelijk beide delen bekeken. Fantastische film. Mooie opnames, mooi verhaal en zeker niet langdradig. Verhaal blijft mij boeien.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12850 stemmen

Duidelijk beter dan deel 1.

De aanloop naar de veldslag is ook hier weer het interessantste deel, dat wel. Kabbelt leuk voort, leuke taktische zetjes en aardig wat gekeuvel ondertussen.

De uiteindelijk veldslag die volgt duurt te lang, maar bevat wel nog een paar interessante stukken. Vind die schildbastions altijd leuk om te zien, en ook de show-off (gelukkig weer meer one-on-one) op het eind mocht er zijn.

Wel teveel mensen die sterven aan pijltjes, zwaardslashes en brandbommen. Na 45 minuten veldslag is dat niet al te boeiend meer, en als de volgende linie schutters zich aandient is het soms even doorbijten. CG is trouwens soms ook echt slecht, zeker de wijdse zichten en het vuur is niet altijd even mooi om aanzien.

Acteurs zitten wel weer goed in hun vul, ook iets beter in hun rol had ik het idee. In ieder geval kwamen ze wat beter uit de verf dan in deel 1.

Kleine verbetering op elk vlak dus, maar geweldig vind ik beide films nog steeds niet. Daarvoor missen ze toch wat pit en schort het te vaak in de afwerking.

3.5*


avatar van Legan

Legan

  • 18121 berichten
  • 4947 stemmen

Ook hier geldt grotendeels hetzelfde als het eerste deel, dus dat wordt een gemakkelijke review.

Een drama van het eerste uur!

Met de beide Red Cliff films wordt nog maar eens bevestigd dat je met geld alleen, geen goede films kan maken. Inhoudelijk is het een sof met slappe ééndimensionale personages en scènes die veeeeeeels te lang uitgesponnen worden (eindbattle bijvoorbeeld). Binnen een paar minuten heb je al door wat voor soort film het is en hoe het zal verlopen, waardoor het nergens meer interessant is. Maar naast dat langdradige, saaie en extreme voorspelbaarheid, is het ook nog eens supercliché. Inspiratie heeft men niet, kijkend naar alle clichés die erin zijn verwerkt. En ze zitten er ook echt allemaal in! Ook de pogingen om, zoals in vele mainstream bigbudget films, de standaard humor, drama en actie in te voegen, werkt voor geen meter. Verschil met het eerste deel is dat het hier allemaal wat kinderachtiger is; iets wat voor een groot gedeelte te danken is aal de slappe humor (op een aardige voetbalscène na).

Kijkend naar het audiovisuele, valt de film nog meer door de mand. De muziek was nog te pruimen, maar ook dat valt in de categorie niemendalletjes. Alles (audio + visueel) wordt superbombastisch uitgevoerd, op een wijze waar Jackson's The Lord of The Rings-trilogie in het niet valt. De vele computereffecten zijn van een dramatisch laag niveau, net als al dat nepbloed wat hier en daar opspat. Ook cinematografisch gezien is Woo erg slecht bezig. Van iemand met zo'n staat van dienst en enkele pareltjes van scènes, mag je toch wel wat meer verwachten. Laat ik het maar op zijn leeftijd houden.

Als Red Cliff (1 & 2) zijn terugkeer naar aziatische cinema moet voorstellen, hou ik mijn hart vast voor wat er nog te komen staat.

De korte versie:


avatar van LinkVink

LinkVink

  • 166 berichten
  • 0 stemmen

Om deze film draait het eigenlijk!

Hier wordt het gevecht om de rode ravijnen nagespeeld en in de stijl van toendertijd!

Ik vind het geweldig hoe de connectie is tussen Zhou Yu en Zhuge Liang!


avatar van Raffael77

Raffael77

  • 1891 berichten
  • 0 stemmen

Legan schreef:
Ook hier geldt grotendeels hetzelfde als het eerste deel, dus dat wordt een gemakkelijke review.

Een drama van het eerste uur!

Met de beide Red Cliff films wordt nog maar eens bevestigd dat je met geld alleen, geen goede films kan maken. Inhoudelijk is het een sof met slappe ééndimensionale personages en scènes die veeeeeeels te lang uitgesponnen worden (eindbattle bijvoorbeeld). Binnen een paar minuten heb je al door wat voor soort film het is en hoe het zal verlopen, waardoor het nergens meer interessant is. Maar naast dat langdradige, saaie en extreme voorspelbaarheid, is het ook nog eens supercliché. Inspiratie heeft men niet, kijkend naar alle clichés die erin zijn verwerkt. En ze zitten er ook echt allemaal in! Ook de pogingen om, zoals in vele mainstream bigbudget films, de standaard humor, drama en actie in te voegen, werkt voor geen meter. Verschil met het eerste deel is dat het hier allemaal wat kinderachtiger is; iets wat voor een groot gedeelte te danken is aal de slappe humor (op een aardige voetbalscène na).

Kijkend naar het audiovisuele, valt de film nog meer door de mand. De muziek was nog te pruimen, maar ook dat valt in de categorie niemendalletjes. Alles (audio + visueel) wordt superbombastisch uitgevoerd, op een wijze waar Jackson's The Lord of The Rings-trilogie in het niet valt. De vele computereffecten zijn van een dramatisch laag niveau, net als al dat nepbloed wat hier en daar opspat. Ook cinematografisch gezien is Woo erg slecht bezig. Van iemand met zo'n staat van dienst en enkele pareltjes van scènes, mag je toch wel wat meer verwachten. Laat ik het maar op zijn leeftijd houden.

Als Red Cliff (1 & 2) zijn terugkeer naar aziatische cinema moet voorstellen, hou ik mijn hart vast voor wat er nog te komen staat.

De korte versie:


Niet met je eens. Maar ik heb meer een idee dat je niet zo fan bent van Aziatische films. Tuurlijk zitten daar hele matige films bij maar dit is wel erg ver gezocht. Bovendien zijn je argumenten waarom de film niets is onzinnig en ongeplaatst. Ik kraak jou films ook niet af omdat ze uit het jaar 0 komen. Daarnaast is het zo dat Aziaten nou eenmaal van dit soort langdradige drama's houden maar dit is wel een versie die inhoud heeft. Je zegt dat computer effecten matig zijn. Hoe ging dat dan vroeger in begin 20e eeuw.

Ik mag niemand aanvallen maar zijn stem slaat nergens op en al zeker niet als je films bekijkt die het alleen van acteren moet hebben in plaats van effecten, verhaal, diepgang en cultuur.


avatar van Legan

Legan

  • 18121 berichten
  • 4947 stemmen

Een beetje laat, maar beter laat dan nooit zou ik zeggen .

Raffael77 schreef:

Niet met je eens. Maar ik heb meer een idee dat je niet zo fan bent van Aziatische films. Tuurlijk zitten daar hele matige films bij maar dit is wel erg ver gezocht.

Geen fan van Aziatische films? Vertel, waarom denk je dat?
Raffael77 schreef:

Bovendien zijn je argumenten waarom de film niets is onzinnig en ongeplaatst. Ik kraak jou films ook niet af omdat ze uit het jaar 0 komen.

Heb ik deze film dan afkraakt omdat het een recente film is (of iets soortgelijks)?
Raffael77 schreef:

Daarnaast is het zo dat Aziaten nou eenmaal van dit soort langdradige drama's houden maar dit is wel een versie die inhoud heeft.

Inhoud? Verder dan de ene na de andere cliché op laten draven komen ze toch echt niet. En de inhoud in personages zal wel aan de kwantiteit ervan liggen. Want kwalitatief gezien bakken ze er niets van.
Raffael77 schreef:

Je zegt dat computer effecten matig zijn. Hoe ging dat dan vroeger in begin 20e eeuw.

Simpel. Gewoon een beschilderde canvasdoek als achtergrond en allemaal pijltjes die, hangend aan touwtjes, door de lucht vliegen. Toch triest om te zien dat er 100 jaar later nog steeds films gemaakt worden met zulke slechte effecten.
Raffael77 schreef:

Ik mag niemand aanvallen maar zijn stem slaat nergens op en al zeker niet als je films bekijkt die het alleen van acteren moet hebben in plaats van effecten, verhaal, diepgang en cultuur.

Mmm, ik heb mijn lijstje van 5,0* films bekeken, maar ik moet toch concluderen dat de meesten het nou niet van het acteren moeten hebben, maar juist van zaken als effecten, verhaal, diepgang en cultuur. Neem alleen al een Speed Racer uit 2008. Verder terug in de tijd durf ik niet terug te gaan aangezien we dan op voor jou onbekend terrein komen. Maar verder mag je altijd aanvallen hoor, hoewel ik er nog niet veel van merk .

Maar verder kostelijk geamuseerd. Ik hoop alleen dat je meer hebt gezien dan waarop je hebt gestemd, want naast een hoop recente films, zie ik maar bar weinig van voor het jaar 0. Vijf films uit 2003, twee uit 2002, één uit 00 en een laatste uit 1999. Verder teruggaande in de prehistorie, blijft het angstvallig stil. En voor iemand die praat over acteren, effecten, verhaal, diepgang en cultuur is dat toch wel een beetje zielig.


avatar van Woltertjes

Woltertjes

  • 117 berichten
  • 287 stemmen

Deel 2 is de betere van de twee vind ik.

Hier gebeurt meer in en is leuker om naar te kijken. De oorlog breekt hier echt uit en dat is mooi om te zien.


avatar van skipy05

skipy05

  • 1676 berichten
  • 2700 stemmen

Heel goed vervolg. Zoals bij de andere film. Heel mooie gevechten goed actie en spanning. Af en toe zitten er grappige stukken in dat vond ik wel goed zoals Dat de vijand die pijlen op hun booten schieten zodat zij de pijlen hadden wel wel heel grappig wat er in de boot afspeelde Bij film zijn zeer mooi met een heel goed verhaal.


avatar van baldiron

baldiron

  • 35 berichten
  • 41 stemmen

een heel mooi vervolg op het open einde van het eerste deel. Stukje magistrale stratego en oorlogsinzicht van beide partijen. Spionage, eer en strijd.

Mooie film.


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Gaat deze film nog uitkomen in de videotheek ??

Lijkt me absoluut de moeite waard.


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

mnrk schreef:

Gaat deze film nog uitkomen in de videotheek ??

Lijkt me absoluut de moeite waard.

Waarschijnlijk de samengesmolten versie. Ik denk dat je die beter kan vermijden.

Ik had na deel 1 niet direct heel veel zin in het vervolg, maar gelukkig is dit deel me een stuk beter bevallen. Wat Onderhond ook aangeeft, de aanloop naar de veldslag toe is vermakelijk. De veldslag zelf imponeert, maar slaat op den duur een beetje dood. Ik hoop overigens dat Woo nu een tijdje in Hong Kong blijft rondhangen om weer eens een klassieke actieknaller te gaan maken.

3,5*


avatar van PGJ

PGJ

  • 4 berichten
  • 12 stemmen

Goeie film met veel grote bombastische actiescenes met veel oog voor details. Vooral het vercshil tussen chinese en amerikaanse prdoucties wordt in deze film heel duidelijk, niet het melodramatische gedoe van die amerikanen maar bloed, wraak en vooral eer en moed komen naar voren. Erg mooi en een absolute aanrader!


avatar van tonycabanna

tonycabanna

  • 48 berichten
  • 66 stemmen

Ja idd haha houd ook niet van hollywood style gebler.

Slechts voor de special effects, maar de verhaallijnen zuigen in veel amerikaanse films.

Red Cliff echter was een topper, heb beide delen aan 1 stuk door gekeken gewoon WAUW.


avatar van eddyeddy

eddyeddy

  • 207 berichten
  • 207 stemmen

Na deel 1 snel deze bekeken en wederom subliem.

Chinese films waren niet mijn favoriete genre, maar sinds enige tijd wel en terecht.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Net als deel 1 is ook deel 2 een topper!

Red Cliff 1 had een grote plus en een grote min. Er werd behoorlijk veel in gevochten, wat er erg gaaf uitzag. Dikke plus! Helaas was het verhaal in deel 1 redelijk saai. Dikke min.

Red Cliff 2 draait beide aspecten een beetje om. Het verhaal in dit 2e deel vond ik een stuk interessanter, maar helaas werd er wel minder in gevochten. Men bouwt de film op naar de grote, beslissende confrontatie die je in het laatste uur krijgt te zien.

En wat voor confrontatie! Wauw, alle registers zijn door Woo weer opengetrokken! Zeker die hele aanval met de brandende schepen ziet er weergaloos uit! Maar de rest van de veldslag idem. Zoveel detail, zoveel kwaliteit! Een genot om dat uur te bekijken! Je komt ogen te kort. Zon slag had niet misstaan in topfilms als Lord of the Rings.

Maar ook de aanloop naar de beslissende slag is boeiend. Ik vind dat gepraat over tactieken, strategie, eer en passie wel tof. Keek lekker weg en verveelde me niet. Al had ik wel iets meer actie verwacht in die kleine 1e anderhalf uur. Maargoed, dat laatste uur maakte dus alles meer dan waar.

Ik zou iedereen dan ook aanraden om gewoon deel 1 en 2 los te kijken. Ik vrees dat de samengeperste versie in de winkel een hoop moois weglaat.

Ook 4* voor Red Cliff 2.


avatar van LimeLou

LimeLou

  • 2048 berichten
  • 777 stemmen

Heeft iemand enig idee wanneer Red Cliff 2 uitkomt in Nederland?